Gönderen Konu: Dahiler üssüne girdim: TAI  (Okunma sayısı 19370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2011, 22:29:33 »
Dahiler üssüne senler önce bende bir gezi ile girmiştim. :)

Fotoğraflara bakarsak bir kamuflaj renkli ATAK, onun arkasında henüz boyanmamış başka bir ATAK daha var. Eğer yukarıda tek olarak görünen boyasız ATAK Kamuflaj renklinin yanındaki değilse şu an TAI'de en az 3 adet ATAK var demektir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2011, 23:07:08 »
hürkuş adlı uçağın silahlı olanı hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2011, 23:19:26 »
bence hurkusa silah takmak gereksiz bir is.ankalar oldukyan sonra bence ileve masraf.zaten ankalarin silahli versiyonu olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2011, 01:09:32 »

Öyle birşey yok ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #14 : 10 Ocak 2011, 01:55:46 »
ankanın silahlı versiyonu olsa bile silah kapasitesi bir yere kadar.hürkuşun taşıyabileceği silahlar tahmini; genel maksat bombaları,roket podları,anti tank füzesi(muhtemelen umtas),aim-9 sidewinder,20-30 mm makinalı top.Anka en fazla cirit ve umtas taşır.ha ben silahlı ankayı predator b (reaper)ayarında yapacağım diyorlarsa o başka.yinede bir hürkuş olmaz

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2011, 02:27:34 »

Öyle birşey yok ki!

Muhtemelen latin amerika ve afrika pazarı için silahlı versiyon üretilecek.(benzer konfugürasyondaki süper tucanonun silahlısı iyi rağbet gördü)

Silahlı versiyonu şöyle açıklıyayım hürkuş zaten silah taşıyabilecek yapıda fiziksel yeterlilik ve motor gücü açısından.Sadece yazılım entegrasyonu ve görev bilgisayarı düzenlemesi gerek.

-----
Anka da durum şu şuanki mevcut prototip sadece cirit taşımaya müsade ediyor daha ağır lgb ve füzeler için(misal umtas) kanatların,gövdenin ve motorun güçlendirilmesi gerek...Bu da daha fazla kaldırma kuvveti yani daha fazla kanat alanı(dolasıyısla daha uzun kanatlar ve daha uzun kanatları taşıyacak daha büyük ve güçlü gövde)ihtiyacını doğuracak.
Predatorun fiziki parametreleri ankadan cok farklı değil(kanat boyu az daha büyük dolayısıyla kanat alanıda daha büyük) ama motor gücünde dağlar kadar fark var.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2011, 02:32:27 Gönderen: _darkraven_ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2011, 02:38:51 »

Öyle birşey yok ki!

Muhtemelen latin amerika ve afrika pazarı için silahlı versiyon üretilecek.(benzer konfugürasyondaki süper tucanonun silahlısı iyi rağbet gördü)

Silahlı versiyonu şöyle açıklıyayım hürkuş zaten silah taşıyabilecek yapıda fiziksel yeterlilik ve motor gücü açısından.Sadece yazılım entegrasyonu ve görev bilgisayarı düzenlemesi gerek.

Bu sadece bir varsayım...
Silahlı Hürkuş diye uçağın  üreticileri ciddi olarak birşeyler yapmayı düşünüyorlar mı? Düşünüyorlarsa paylaşalım.
Yoksa olmayan "süper tucanolarımız ile Yunan Apachelerini avlayacağız" diye bazı savunma sanayi meraklılarını kandıran sivri zihniyet şimdi de silahlı Hürkuş yapıp Latin Amerika ve Afrika pazarına satacağız diye tüm savunma sanayi meraklılarını uyutuyor mu?

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #17 : 10 Ocak 2011, 02:44:08 »
Tai de ki son röportajda böyle bir ifade vardı silahşı hürkuş.Tabiki bunlarla yunan apachesi avlanmayacak.

Kuvvetle muhtemel bunlar ihracata yönelik çalışmalar.Tsk nın silahlı hürkuş uçuracağını hiç sanmıyorum...Hele atak göreve başlayınca yakın hava desteğindeki zaafiyet bitmiş olacak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #18 : 10 Ocak 2011, 02:52:24 »
Tai de ki son röportajda böyle bir ifade vardı silahşı hürkuş.Tabiki bunlarla yunan apachesi avlanmayacak.

Kuvvetle muhtemel bunlar ihracata yönelik çalışmalar.Tsk nın silahlı hürkuş uçuracağını hiç sanmıyorum...Hele atak göreve başlayınca yakın hava desteğindeki zaafiyet bitmiş olacak.

Çok teşekkür ederim bilgi için. Bu konuda düşüncelerimiz aynı.
Bu uçağı silahlı hale getirip bu tip talepleri olan ülkelere satabilirsek yerli savaş uçağı için ön adım gibi birşey olur herhalde.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Dahiler üssüne girdim
« Yanıtla #19 : 10 Ocak 2011, 03:00:32 »
İhracat noktasında mutabıkız.Buradan gelen karla da arge yatırımları karşılanır belli bir süre sonrada havacılık sektörü devlet desteğine ihtiyaç duymadan kendi başına rekabetçi şartlarda 1. sınıf işleri yapar ve satar.

Benim en büyük beklentim milli muharip insansız savaş uçağı bu teknoloji henüz emekleme aşamasında.Belki milli turboprop(hürkuş bu yapıldı) ve jet(bu yapılacak muhtemelen Kore t 50 baz alınacak) eğitim uçağından sonraki aşama milli savaş uçağını bu konsepte göre(insansız muharip savaş uçağı) üretmekte olabilir.

Buradaki sorun şu insanlı muharip jet uçağı üretmeden insansızını üretebilirmiyiz bence kocaman bir evet...