ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Kara Sistemleri ile İlgili Haberler

İsrail’in yeni zırhlı araçları

<< < (2/2)

QRI:
tanka benzer bir sey yapsak alicisi cok olur bence.
mesele:
 44-46t agirlik (altay govdesi)
 insansiz kule  ve uzerinde
 1x40mm lik top(ozel zirhdelici mermiler kullanan)
 top yaninda 1x12.7 mm lik makinali tufek
 kuse ustunde 1x7.62mm lik stamp
 yaninda pumada oldugu gibi 1x40mm lik bombaatar.
 2x2 (toplam4)adet omtas
 3 murettebat
 1x1200 bg civarinda motor.
 cokmu yukledim?

fırtına06:
İsrail ordusu, Spike anti-tank füze sistemini Namer IFV aracı ile test etti.

İsrail Savunma Bakanlığı, 12 Aralık 2018 Çarşamba günü Eitan ve Namer zırhlı araçları için geliştirilen 30 mm top ve modern Spike anti-tank füze sistemi ile donatılmış Uzaktan Komutalı Kuleye ait test görüntülerini yayınladı. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bu test ile Namer’in tanklara karşı da etkin bir şekilde kullanılabileceği sergilendi.

Bakanlık yetkililerince yapılan açıklamada, kule, askerlerin düşman ateşine maruz kalmasını önlemek için mürettebatın tüm ateşleme işlemlerini aracın içinden gerçekleştirmesini sağlayan yeni bir atış kontrol sistemi ile donatıldı.

Rafael Advanced Defence Systems tarafından geliştirilen orta menzilli Spike füzeleri ile donatılan taretin 2021 yılında seri üretime geçmesi planlanan ve İsrail Kara Kuvvetleri bünyesinde uzun yıllardan beri hizmette olan M113 zırhlı personel taşıyıcının yerini alacak olan Eitan 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Personel Taşıyıcılarına da entegre edilmesi bekleniyor.

Merkava ana muharebe tankı üzerinden geliştirilen Namer zırhlı aracı, RPG ve modern tanksavar füze tehditlerine karşı İsrail Savunma Şirketi Rafael tarafından geliştirilen Trophy aktif koruma sistemi ile donatılacak. Ayrıca  araçta, NBC koruma ve otomatik yangın söndürme sistemleri de yer alıyor. Gelişmiş komuta ve kontrol sistemleri ile donatılan Namer 1200 beygir gücündeki motoru ile 60 km hıza ulaşabiliyor. 50 ton ağırlığındaki araç 2+10 personel taşıyabiliyor.

İsrailli “Spike” kapış kapış!

Kara, hava ve deniz platformlarına entegre edilebilen ve muharebe sahasının ihtiyaçlarına göre 800 metre – 25 km mesafedeki hedeflere karşı etkili versiyonları bulunan Spike Ailesi dünyanın en modern anti-tank sistemlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Sistem farklı konfigürasyonlarda şu anda Azerbaycan, Belçika, Şili, Finlandiya, Almanya, İsrail, İtalya, Hollanda, Peru, Polonya, Portekiz, Güney Kore, Romanya, Singapur, Slovenya, İspanya ve Birleşik Krallık ordularının hizmetindedir.

http://defenceandtechnology.com/2018/12/18/israilli-namer-tanklara-karsi/

serkan:
Bizimde OMTAS ve UMTAS IIR füzelerini fiberoptik yapmamız gerekiyor kesinlikle. Bu yüzden bir türlü füzelerin kabulü yapılamıyor. Fiberoptik olsaydı asker ben bunu TV güdümle kullanırım bana yeter at unut yazılım çok iyi olmasada olur onu sonra tamamlasın mühendisler bana lazım olan zaten ekranda görerek operatör kontrollü hedefi vurmak at unut bana çok lazım değil diyebilecekti. Ama şimdi kablosuz bağlantı olunca asker önceliği at unut a veriyor çünkü öbür türlü veri bağına güvenemiyor ya karıştırılırsa bastırılırsa diyor. Sen at unut u süper yaparsan ben buna razı gelirim ancak diyor o süper füzede olmuyor bir türlü. Öbür türlü dünyanın en kolay füzesi olacak ende etkilisi. Yazık şu fuzuli emeğe OMTAS ve UMTAS da. Spike ın neyini beğenmiyorlar daha iyisini yapmaya kalkıyorlar. Olmayacak işte 15 yıl geçti hala UMTAS IIR teslim edilemedi. Fiberoptik olsa şimdiye birliklere dağıtılmıştı bile füzeler çoktan. Dahada güzel olacaktı üstelik. Aselsan ın işleri bunlar zorla kablosuz olsun dediler bence. Derhal emeklere acımadn fiberoptik füze projesini başlatın bu füze bitmez burdan ordaki kişilere sesleniyorum derhal fiberoptiğe çevirin bu füzeleri. Lüleleri yanda bir füze gövdesi tasarlayın beş yıl daha sürecekse sürsün çünkü bu şimdiki füze yirmi yılda bile içinize sinmeyecek
Bunu bir başlık açıp TSK lerine seslenişe çevircem bu işe el koyma vakti geldi

Bogü Alp:
Dark Draven, 2009 yılında gerçekleşen saldırıyı kast ediyorsan askerlerimiz Tnt içerikli Eyp ile şehit oldu.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git