Gönderen Konu: Yeni bir askeri site ortagı aranıyor  (Okunma sayısı 20098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Yeni bir askeri site ortagı aranıyor
« Yanıtla #20 : 04 Ocak 2011, 10:08:31 »
sn. hawkerx kardeşim, Düşüncen güzel, heyecanlı ve cesur bir arkadaşımızsın ama hepimiz biliyoruz ki bu açacağın siteyi trmlitary deki y.......dan nefret ettiğin için açıyorsun. her ne kadar düşüncen güzel olsada bu işler ben başlıyayımda nasıl olsa gerisi Allah kerim gibisinden sözlerle olmuyor maalesef..

Bi kere tam anlamıyla önüne koyacağın profil hepimizin yıllardır içinde olduğu savunma sanayii, senden önce birkaç site yapıldı bu konuda, başarılı olanda oldu olmayan da oldu. aralarında iki site çıktı ön plana trm belli ne olduğu, oradan ayrlan veya artık ayrılmak zorunda bırakılan arkadaşlar burayı kurdular bildiğim kadarıyla ve açıkcası son zamanlar hariç oradan daha başarılı oldu ve (buraya dikkat) artık insanları bu konulara doyurdu bu iki site. eskiden bu tarz sitelerin olmayışı eksiklikti ve zamanla ki sitemiz oldu. gerçi trm yi artık kimse kullanmıyor ama insanlar alacaklarını aldı açıkcası, alamayan genç arkadaşlarımız da senin gibi düşünüyorlar, tamam doğRusun da bence fazla bir beklenti içine girme bu konularda, çünkü elinde sonunda yaptığın herşey verdiğin emekler tek bir kelime yazıyla bile boşa çıkabiliyor ve sende lanet okuyup tamamiyle kopuyorsun bu alandan.
Bak sana tavsiyem eğer dersen ki ben tamamen özgür herkesin istediği gibi bir site kurayım dersen hata yaparsın. neden dersen biri çıkar siyasi konulara girer biri çıkar daha farklı konulara girer konu uzarda uzar, sen ne kadar iyi düşünsende sonuç hep iyi olmaz. nitekim bu site ve trm de de sende bilirsin durum böyle oldu. çok değerli insanları kaybettiler. ha kalanlar da ne kadar uzman o tartışılır.

Kısacası şudur ki burada kimse bu tarz sitede görev yapmak istemez çünkü herkesin dili yandı bu iki siteden (yanlış anlaşılmasın) artık insanlarda bir noktadan sonra bir bıkkınlık beliriyor, çünkü hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldı insanlar..

Sen yinede siteni kur başarılı ol, ol ama geriye de dönüp bak neler değişiyor hayatında.

Ömründen bi  5yıl yiyecek bu işler çünkü..(burayı okuyan arkadaşların yüzlerini görür gibiyim)..

bu uzun yazıyı okuduğu için teşekkür ederim ve umarım anlatmak istediğimiz anlamış(ınızdır)sındır..
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 16:14:32 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #21 : 04 Ocak 2011, 14:25:45 »
sn. hawkerx kardeşim, Düşüncen güzel, heyecanlı ve cesur bir arkadaşımızsın ama hepimiz biliyoruz ki bu açacağın siteyi trmlitary deki y........dan nefret ettiğin için açıyorsun. her ne kadar düşüncen güzel olsada bu işler ben başlıyayımda nasıl olsa gerisi Allah kerim gibisinden sözlerle olmuyor maalesef..

Bi kere tam anlamıyla önüne koyacağın profil hepimizin yıllardır içinde olduğu savunma sanayii, senden önce birkaç site yapıldı bu konuda, başarılı olanda oldu olmayan da oldu. aralarında iki site çıktı ön plana trm belli ne olduğu, oradan ayrlan veya artık ayrılmak zorunda bırakılan arkadaşlar burayı kurdular bildiğim kadarıyla ve açıkcası son zamanlar hariç oradan daha başarılı oldu ve (buraya dikkat) artık insanları bu konulara doyurdu bu iki site. eskiden bu tarz sitelerin olmayışı eksiklikti ve zamanla ki sitemiz oldu. gerçi trm yi artık kimse kullanmıyor ama insanlar alacaklarını aldı açıkcası, alamayan genç arkadaşlarımız da senin gibi düşünüyorlar, tamam doğRusun da bence fazla bir beklenti içine girme bu konularda, çünkü elinde sonunda yaptığın herşey verdiğin emekler tek bir kelime yazıyla bile boşa çıkabiliyor ve sende lanet okuyup tamamiyle kopuyorsun bu alandan.
Bak sana tavsiyem eğer dersen ki ben tamamen özgür herkesin istediği gibi bir site kurayım dersen hata yaparsın. neden dersen biri çıkar siyasi konulara girer biri çıkar daha farklı konulara girer konu uzarda uzar, sen ne kadar iyi düşünsende sonuç hep iyi olmaz. nitekim bu site ve trm de de sende bilirsin durum böyle oldu. çok değerli insanları kaybettiler. ha kalanlar da ne kadar uzman o tartışılır.

Kısacası şudur ki burada kimse bu tarz sitede görev yapmak istemez çünkü herkesin dili yandı bu iki siteden (yanlış anlaşılmasın) artık insanlarda bir noktadan sonra bir bıkkınlık beliriyor, çünkü hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldı insanlar..

Sen yinede siteni kur başarılı ol, ol ama geriye de dönüp bak neler değişiyor hayatında.

Ömründen bi  5yıl yiyecek bu işler çünkü..(burayı okuyan arkadaşların yüzlerini görür gibiyim)..

bu uzun yazıyı okuduğu için teşekkür ederim ve umarım anlatmak istediğimiz anlamış(ınızdır)sındır..

Kusura bakma ama bizden kimsenin dilinin yandığı yok. O siteden sudan bahanelerle, kendi kurallarına aykırı olarak atılan arkadaşlar halen burada yazabiliyorlarsa aramızda gerçeten tartışılmaz bir fark var demektir. Burada farklı görüşlerdeki insanlar tartışabiliyorlar. Bizde kurallar ön plandadır, yöneticilerin duyguları değil. Aynı şekilde üyelerin de duyguları değil...  Kurallara uygun davranan burada içeriğe uygun paylaşımlar yapabilir. Bulunduğu toplumda kurallara uymayanın zaten orada yeri yoktur.

Bu siteler özel siteler. İnsanların ilgi duydukları konularda tartışmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları, güzel vakit geçirmeleri için var. Bunun sağlıklı işleyebilmesi için de KURALLARI var. Bu kurallar herkezin hoşuna gitmeyebilir. Böyle olması mümkün de değil zaten.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 16:14:47 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #22 : 04 Ocak 2011, 14:39:12 »
İşte örnek..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #23 : 04 Ocak 2011, 14:46:18 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #24 : 04 Ocak 2011, 14:54:13 »
sn. hawkerx kardeşim, Düşüncen güzel, heyecanlı ve cesur bir arkadaşımızsın ama hepimiz biliyoruz ki bu açacağın siteyi trmlitary deki y................dan nefret ettiğin için açıyorsun. her ne kadar düşüncen güzel olsada bu işler ben başlıyayımda nasıl olsa gerisi Allah kerim gibisinden sözlerle olmuyor maalesef..

Kusura bakma ama bizden kimsenin dilinin yandığı yok. O siteden sudan bahanelerle, kendi kurallarına aykırı olarak atılan arkadaşlar halen burada yazabiliyorlarsa aramızda gerçeten tartışılmaz bir fark var demektir. Burada farklı görüşlerdeki insanlar tartışabiliyorlar. Bizde kurallar ön plandadır, yöneticilerin duyguları değil. Aynı şekilde üyelerin de duyguları değil...  Kurallara uygun davranan burada içeriğe uygun paylaşımlar yapabilir. Bulunduğu toplumda kurallara uymayanın zaten orada yeri yoktur.

Bu siteler özel siteler. İnsanların ilgi duydukları konularda tartışmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları, güzel vakit geçirmeleri için var. Bunun sağlıklı işleyebilmesi için de KURALLARI var. Bu kurallar herkezin hoşuna gitmeyebilir. Böyle olması mümkün de değil zaten.

Sayın shielt tüm yazınızı okudum. Korkmayın kadroyu topladık sayılır. bir mod arkadaşın facebookta 17 bin üyelik ve iyi bir kitleli bir askeri frubu var ordan en az 200-300 üye alsak bize yeter. site açılırsa her özgür forum gibi olacak standart kurallar çerçevesinde asla tr bizans gibi yönetici duyguları ve adam kollama vb. şeyler olmayacaktır. Defenceturk benimde çok sevdiğim yeterli biri sitedir. ama bu alanda çeşitlilik olması ve rekabet iyi birşeydir. demişsiniz herkes doydu diye bence hayır asıl yeni başlıyor gelişen savunma sanayimiz sayesinde yeni projeler ortaya çıkacak araçlar yeni yeni başlıyor bence asıl iş bundan sonra.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 16:15:02 Gönderen: SKYWOLF »

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #25 : 04 Ocak 2011, 15:00:15 »

Çevrimdışı Angel

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #26 : 04 Ocak 2011, 15:47:03 »
sn. hawkerx kardeşim, Düşüncen güzel, heyecanlı ve cesur bir arkadaşımızsın ama hepimiz biliyoruz ki bu açacağın siteyi trmlitary deki y...........dan nefret ettiğin için açıyorsun. her ne kadar düşüncen güzel olsada bu işler ben başlıyayımda nasıl olsa gerisi Allah kerim gibisinden sözlerle olmuyor maalesef..

Sn. @Skywolf,

siz kendinizi maalesef aşırı derecede, had safhada beğeniyorsunuz ve her fırsatta sözde demokratik olduğunuzu bıktırırcasına iddia etmekten yorulmuyorsunuz (ki asla değilsiniz kaliteyi bir türlü artıramadığınız sizin tabirinizle bu sözde ‘kurtarılmış bölgede’) fakat bu komik çelişkiler bir tarafa, bu forumun o çok övdüğünüz kuralları itibariyle yukarıdaki basiretsiz @Shielt'in terbiyesizce ve Türk Ceza Kanunu’nun 125. Maddesini ihlal ederek, yüzlerce üyesi olan bir başka foruma kin kustuğunuzdan ve belkide kıskandığınızdan dolayı hakaret etmesine göz yumarak hala bu resmi suçu kuvvetle muhtemel kasıtlı olarak hala seyretmeniz, ne kadar "demokratik" olduğunuzun bir göstergesidir.
Ben kurallarınızda suç teşkil eden bir hakarete işinize gelirse göz yumulabileceğini göremedim?
Bu hakaret TCK‘ya göre resmen suç teşkil ediyor, hemde tüm suç unsurları yerine gelmiş ve bu suçun yüzlerce mağduru var. Vazizete göre bu sizin de bu hoşunuza gidiyor olmalı?
Size bir iyilik yapılmasını istiyorsanız bu aşağılık ifadeyi derhal kaldırmanızı tavsiye ederim, yoksa konu ile ilgili olarak yetkili savcılığa şikayet dilekçesi verilebilir.

"..trmlitary deki y............dan nefret ettiğin için açıyorsun.."
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 16:15:21 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #27 : 04 Ocak 2011, 16:07:35 »
Ne zaman biz kendimiz için "kurtarılmış  bölge" diye bir tabir kullanmışız? Nasıl hiç kullanmadığımız bir şey bizim tabirimiz oluyor? Bu olsa olsa bazı kuyruk acısı olanların tabiridir. Bize hangi hakla kullanmadığımız kelimelerle ithamda bulunup çelişki içerisinde olduğumuzu öne sürüyorsunuz?

Bahsettiğiniz üyenin iletisinde kullanılan kelimeyle ilgli olarak son dönemde medyada oldukça tartışma oldu. O kelimenin hakaret içermediği çok konuşuldu. Kelime anlamı olarak Bit yavrusu demek. Mecazi anlamda bir bitin yavrusu kadar küçülen insanlar kastediliyor. Bence de türlü bizans entrikalarının döndüğü o sitede bu karakterde insanlar var. Bu yüzlerce üyeyi değil, sadece o karakterdeki insanları kapsar.

Ben o sitede yöneticiydim. Senelerce... Oranın düzenini gayet iyi bilirim. İyi bildiğim için bıraktım orayı. Site amacının dışında çalıştığı için. Sevmediğim bir ortamın zaaflarını burada açıklayarak onlara düzeltme şansı vermek istemiyorum. Ama en azından bizler bazıları gibi gizli sandıkları bölümlerde birileri hakkında yalan, iftira vs karalama iletiler içeren tartışma konuları açmıyoruz. Bundan rahatsız olanları bıktıracak kadar demokratik ve seffafız. Bundan da GURUR duyuyoruz. Duyduğumuz GURUR o rahatsız olanlar tarafından "kendini beğenmişlik" olarak kabul edilse de... O bazılarının yaptıkları Türk Ceza Kanunu’nun 125. Maddesini defalarca ihlal etmişken, daha sonra hata yaptıklarını anlayıp özür dileme zahmetinde bulunmadan konuyu silmeleri birşeyi değiştirmiyor. Nasıl olsa hem veri tabanında saklı, hem de bende bir ekran görüntüsü mevcut.

Bahsi geçen siteyi kesinlikle sevmiyorum haklısın. Bu kadar saçmalığın olduğu bir yeri sevmemi de kimse beklemesin zaten. Bu saçmalıkların ne olduklarını uzuuun uzuuun açıklama gereği de görmüyorum. Bilen biliyor zaten. Bilmeyen de bilmediği konularda boş boş konuşup kendini aptal konumuna düşürmez.

NOT: Sayın shielt, siz de kullandığınız kelimelere dikkat ediniz. Birileri gocunuyorlar. ::)
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2011, 16:24:56 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #28 : 04 Ocak 2011, 16:32:47 »
Birilerini daha da gocunduracam merak etmesinler... 8)

Burayı zan altında bıraktığım için kusura bakmayın, hata benim ve özür diliyorum ama şunu belirteyim.. YAVŞAK kelimesi küfür değil. yani yasalarda herhangi bir suç teşkil etmiyor..

Buna gocunan adam önce kendi sitesinde yöneticilerinin söyledikleri sözlere baksın.. sonra burda yazsın..

Ayrıca şunu merak ettim.. burada başka yönetici yok mu? mesela skywlftan sonra en gelen Avcı var Felix var Ençok aktif olan ve mesaj atan rekarno var, nerde bu adamlar? ben çok az görüyorum. yönetici değil mi bunlar..
Hayır herkes skywolfa yükleniyor. Tarafsız bir kişi olarak belirtmek benim görevim sanırım..

Bu arada konu çok saptı tekrar özür diliyorum..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #29 : 04 Ocak 2011, 16:43:18 »
Diğer yönetici arkadaşlar işlerinin yoğunluğu nedeniyle pek aktif olamıyorlar. Ben de genelde bilgisayar başında olduğum için hep aktif görünüyorum. Gerçi son dönemlerde yeni çeviler ve benzer konular açamadım işlerimin yoğunluğu nedeniyle.

hawkerx kardeşim, bu işin farklı zorlukları da var. Mesela Rekarno  bir üyeye ceza verilmesini istemişti. Ancak üye kural ihlali yapmadığı için ceza söz konusu olmadı. Bu nedenle biraz kırgın olabilir.