Gönderen Konu: Yeni bir askeri site ortagı aranıyor  (Okunma sayısı 20077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
Yeni bir askeri site ortagı aranıyor
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2011, 23:31:02 »
Ülkemizde her ay yüzlerce yeni forum açılıyor, açıldığı gibi ilgizlikden kapanıyor! Bu işler göründüğü gibi kolay degil kendi formumdan biliyorum... emek istiyor.  bu işler ekip çalışması istiyor. Bence forum işlerine girmeden önce iyce düşünüp taşının zaman ayırabileceğinizi düşünüyorsanız site açın. bir yıl işletip kapatırım diye düşünüyorsanız hiç başlamayın. bu işlere uzun yıllar devam edecekseniz başlayın.

Ayrıca akılda kalan kısa bir alan adı (site adı) + hosting paketi almanızı öneririm. bu işler bedava kurulan forumlarla olmaz.... yoksa birgün emekleriniz boşa gider.

İlk önce düzgün bir site adı lazım ve sağlam bir tema arka fonu hiç beğendim stargateyi pek takip etmem ama denk geldimide izlerim.İlk önce bu bedava sitede uğraşmaya değmez aylık 50-60 TL kadar ufak bir rakamla domain hosting halledilir.Zaten bu rakam ufak rakamlar ile halledilebilir iyi paylaşımlar yapılır ve haberler diğer sitelerden 5-10 dakika önceden yayınlanırsa google aramadan ilk siteniz çıkar.

Uzun emekler ister bir site hemen üyem yok niye uğraşıyorum kapatırım derseniz hiç açmayınız siteyi hemen açmayın en iyi tasarımını yapıp test yapıp hataları onarıp açmayı önerimim birde 5-6 ayda bir  yeni temalar deneyebilirsiniz.

Forumda görevli ve destek için ben yardımcı olabilir forumlarda bir çok tecrübem olmuştur hatta oyun firmalarında bile :)

İkinizde sonuna kadar haklısınız. Yanlız bende bu alanlarda fikiri olan biriyim ortamı yoklamadan hosting ziyan etmem. zaten reklam yapmam istemem ama yetkin forumda sitenii yedekliyebiliyorsunuzbir kaybınız yok ve çok hızlı bir sistem bakarız ilgi olur yüz üyeyi geçeriz. paralı hostingden devam ederiz. Ben bu siteyle ilgilenirim. En az benim yarım kadar ilgilenecek bir co-admin ve günde 1 kez bile olsa siteye girip ortalıgı toplayacak 3 moderatör bulabilirsem bu iş olur.

Site tasarımında ise trmilitary gibi soluk defencetürk gibide sıradanlıktan kurtulmak için yapılmış bir tasarım düşünmüyorum.

İlk olarak site yetkinforuda açıldıgında forum temalı olacak ve güncel haberlerin yayınlandığı bir portala sahip olacak. tasarımda ise iconları askeri temalı iconlar ,birde mesela türk kara kuvvetleri başlığının altında minik bir resimi . şeffaf bir tema arkadada belirli süreçlerde değişecek kaliteli photoshop veya güzel resimler olabilecek mesela 10 kasımda büyük bir yazılı Atatürk resmi vb gibi.

Not:Sayın blackhawk özel mesaj olarak size anında ulaşabilecegim bir msn adresi vb. bir adres bana atabilirmisiniz.

Not2: Sizde buna katılmak istermisiniz sayın tr

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2011, 15:04:22 »
Açılacak yeni siteye trarmy veya armyturk isimlerini düşündüm . ne dersiniz.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2011, 15:34:22 »
Türkçe isim koyamazmısınız?

türk ordusu mesela ama Ü harfi işi bozuyor...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2011, 15:59:17 »
Türkçe isim koyamazmısınız?

türk ordusu mesela ama Ü harfi işi bozuyor...

Olurda belki copyrighta felan takılmak istemiyorum.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #14 : 03 Ocak 2011, 17:56:58 »
hawkerx davet için teşekkürler benim bu işlere ayıracak zamanım yok. Sana başarılar diliyorum. Şimdiki aklım olsa forum işlerine girmezdim. forumculuk sosyal paylaşım ağları yüzünden bitmiştir (forumlar can çekişiyor ilgi yok) forum yerine savunma sanayi haberlerinin ve resimlerin paylaşılacağı site kurmak daha mantıklı geliyor... Bence dertsiz insanlar forum kurar. bu sözümü ilerde daha iyi anlarsın

Ben site açsaydım aşağıdaki isimlerden birini kullanırdım, yıllık 15 tl falan ödemen lazım, her yıl yeniden ödeme yapmalısın aksi halde siteni başkası kapar haberin olsun.

turkishmilitay
militaryturkish
militaryturk
turkmilitary

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #15 : 03 Ocak 2011, 18:33:10 »
Kur kur, sen de kur. Rakip sayımız artsın. Artsın ki kalite daha da yükselsin.  :)

Zorlukları var ama. Giderleri fazla. İlk etapta sabit, ancak artan üye sayısı ve trafik ile daha güçlü ve haliyle daha maliyetli platformlara ihtiyaç duyuluyor. Mesela bizim server artık bizi taşıyamıyor. Çünkü bir yılda yaklaşık dört kat büyüdük ve büyüme hızımız sürekli artıyor. Böyle giderse yakında daha iyisine geçmek zorunda kalacağız. Bu da bize ekonomik olarak yük getirecek.  :o ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #16 : 03 Ocak 2011, 19:31:59 »
Forum temasında yazıları yutmayacak renk kullanılırsa gayet dinamik bir şey olur.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #17 : 03 Ocak 2011, 22:54:51 »
Arkadaşlar yorumlar güzel. Aslında ilk etapta yetkinforumdan bir portal+forum açmayı düşünüyorum. İlgi olursa paralı hosta geçebiliriz. Yetkinforumda çok iyi siteler kurulabiliyor. bildiğim bir fan sitesi vardı 2 bin üyesi vardı ve bir o kadar konu beleş ve hızlıydı.

Çevrimdışı lleo

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Bilgi sahibi olmadan Fikir sahibi Olunmaz..
« Yanıtla #18 : 03 Ocak 2011, 23:01:42 »
hayirli olsun kardes , eger bu site gibi seviyeli ve demokrat olursa oraya da uye oluruz insll ...

Sağol kardeş sanırım olursa trmilitary ve defenceturk ortasında birşey olur. Sen ilgilenirmisin ?
tskr ederim teklifin icin ,elimden geldigince yardimci olurum ama sorumluluk ustlenmem istemem ...saygilar
Özgürlük için Pardus...

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #19 : 03 Ocak 2011, 23:10:04 »
hayirli olsun kardes , eger bu site gibi seviyeli ve demokrat olursa oraya da uye oluruz insll ...

Sağol kardeş sanırım olursa trmilitary ve defenceturk ortasında birşey olur. Sen ilgilenirmisin ?
tskr ederim teklifin icin ,elimden geldigince yardimci olurum ama sorumluluk ustlenmem istemem ...saygilar

Msn vb bilgilerini özelden atarsan konuşabiliriz.