Gönderen Konu: Güneydoğudan öyküler önce vatan kaldırıldı.  (Okunma sayısı 19482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Güneydoğudan öyküler önce vatan kaldırıldı.
« Yanıtla #30 : 03 Ocak 2011, 21:26:56 »
Ya dizilerden bir şey beklememek lazım. Türkiye'de 2.5 saatlik düzü çıkarıyorlar ve bu saçma. Her hafta senarist bir film senaryosu uzunluğunu nasıl çıkarsın.
50 dakika gayet yeterli.Amerikayı örnek alsınlar 50 küsür dakikalık dizi çekiyolar izlenme rekorları kırıyorlar lost dexter house daha sayamadığım diziler konularıda gayet güzel heyecanlı ve zevkli bizimkiler gibi 2 tane tabanca ile incirliği basmıyorlar çok para yatırıyoruz ama bir cacık yapamıyoruz.:(

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 04 Ocak 2011, 10:12:08 »
Dizi saatleri konusunda sorun yok. Ama lanet olsası reklamlar yüzünden 2 saate çıkıyor diziler. her 10 dakikada bir dizi arasına reklam girerse bu iş olmaz. çok uzar.

Şu reklam işlerini düzenlesinler, saatler zaten düzenlenir.

Bakın sakarya fırat'a ilk 45-50 dakika reklam yok, bitmeye yakın bir reklam veya iki reklamla işi bitiriyorlar. işte istediğimiz bu, yoksa kurtlar vadisi gibi gece yarısına kadar sürerse hiç bir dizinin anlamı kalmaz...

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #32 : 04 Ocak 2011, 15:23:30 »
türkiye de reklamlar  çok ucuz olmali en siradan marketler reklam yapabiliyor yakinda köy bakalarida reklam yapar avrupa da böyle degil reklamlar özellikle aksam 20 den sonra çok pahali ve dizilerde sadece bir reklam oluyor 10 dakka bitti çok keyfli izlemesi bizim kanallarda tam bir zulüm

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #33 : 04 Ocak 2011, 18:25:00 »
türkiye de reklamlar  çok ucuz olmali en siradan marketler reklam yapabiliyor yakinda köy bakalarida reklam yapar avrupa da böyle degil reklamlar özellikle aksam 20 den sonra çok pahali ve dizilerde sadece bir reklam oluyor 10 dakka bitti çok keyfli izlemesi bizim kanallarda tam bir zulüm
Dandik kanallarda dandik reklamlar gider ATV,KANAL D gibi kanallarda ise pahalı ve bol reklamlar gider bu reklam işinde gerçekten iyi para sadece bir reklam Audi Q7 aldığını düşünürsek çok para var bu medyada çok.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #34 : 23 Ocak 2011, 16:47:26 »
Bu forumda istesekte, istememekte boş boğazlar var. Onlara cevap vererek hayatlarındaki sınırlı sayıda olan adam olma vakfına erdirerek iyilik yapmayacağım.

Nefes filmi hakkında üç beş bende bir şey yazayım;
Filmde gördüğüm hatalar ve yanlışlar

Filmdeki Emre Yüzbaşı bir teröristle uzun uzun uzadıya telsizle günlerce konuşuyor. Bir askerin muadili bir askerdi bir çapulcu değildir. Arada sırada operasyonlarda telsizler karışır er ile terörist atışırdı o da yalnız kısa sürer ve bunu yapan er mutlaka ceza alır.

Filmdeki sınır karakolunda askerlerin sayısı oldukça azdı. Normal bir sınır karakolunda askerlerin sayısı hiç bu kadar az olmaz hele hele filmde telsiz röle istasyonun bulunduğu bir sınır karakolunu konu alıyor.

Doğu Anadolunun bir nevi simgesi haline gelen bir tane kobra helikopteri bile yoktu.Güneşi gördüm adlı uyduruk filmde bile taarruz helikopteri vardı.

Filmdeki silahlar oldukça yetersizdi. Askerlerde bir tane roket bile yoktu.

Filmde Emre Yüzbaşı'nın kullandığı silah Girsan(yavuz 16 modeli) 1997 yılında kurulmuştur oysa film 1993 yılını konu alıyor.

Karakol baskını sırasında içeriye dalan intihar bombacısı tüm mevziler düşmüş avantajı sen ele geçirmişsin ne diye intihar bombacısı yolluyorsun. Ayrıca bombacının üzerindeki mübarek napalm gibi :D

Karakol baskını sırasında komutan utanmasa hepimiz öleceğiz, hepimizin sonu geldi deyip karakolda koşturacaktı.

Emre Yüzbaşı bir konuşmasında diyor ki komutanlığa söyleyin karakol basıldığında topçu desteği isteriz yahu bre adam karakol basılırken sen topçu desteğini ne yapacaksın ne işe yarayacak. Sanki tskda JPS güdümlü obüsler varmış gibi olsa bile hiç bir aklı başında adam karakola terörist vurmak için obüsle ateş etmez.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #35 : 23 Ocak 2011, 19:45:26 »
Bu forumda istesekte, istememekte boş boğazlar var. Onlara cevap vererek hayatlarındaki sınırlı sayıda olan adam olma vakfına erdirerek iyilik yapmayacağım.

Bu konuda bir daha uyarıda bulunmayacağım. Böyle birilerine saldırmaya devam edersen ceza alırsın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
« Yanıtla #36 : 23 Ocak 2011, 20:41:12 »

Bu konuda bir daha uyarıda bulunmayacağım. Böyle birilerine saldırmaya devam edersen ceza alırsın.
Saldırmak mı, .çifte standart uygulama mı?
benim yazdıklarım saldırmak ise  ''acaba biri hakkında bak böyle bir şey yazarsan seni pişman ederim'' gibi bir söylemde bulunmak nedir.
Skywolf ben senin o bildiğin veya işine gelen üyelerden değilim bana karşı birinci tekil şahısla hitap edemezsin!
Üzerinden neredeyse bir ay geçmiş cevap vermişim anlayacağın amacım saldırmak olsaydı günü geçmeden mesaj atardım.
Ayrıca ben bir genelleme yaptım üzerine alınan alınır alınmayan alınmaz.
Ceza verecekmişsin, biraz daha yaptırım gücü önemli olan bir şey deseydin bari şahsen ayda yılda bir mesaj attığım yerde yasaklama çok komik olur.
Bilmiyorum farkındamısın Türk askeri forumları içerisinde en çok tskya saldırmaya izin verilen bir forum. Hani ilklerin forumu ya.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #37 : 23 Ocak 2011, 21:20:34 »
Çok iyi biliyorum ki çok iyi bir şekilde farkındasın, neredeyse bütün iletilerinde birileriyle uğraşıyorsun. Hakkında şikayette bulunanları haklı çıkarmak için elinden geleni yaptın. Uyarmayacağımı belirtmiştim.

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

10 - Daha önce ceza alarak forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmış kişilerin farklı isimlerde yeniden foruma katıldıkları tespit edilirse, yönetimin alacağı karara göre tekrar uzaklaştırılabilirler. Bunun dışında yapılan yorumlarda alıngan davranan, konuları kişisel tartışmalara dönüştüren,  dolaylı da olsa aşağılayıcı yazılar yazan, forumda bulunma amacının genel huzuru bozmak olduğunu açıkça belli eden ve bu konuda başka sitelerde de sabıkası bulunan kişiler uyarılmadan uzaklaştırılabilirler.

Bu kurallar forum üyeleri ve foruma üye olmadan dışarıdan takip ederek faydalanan herkes için geçerlidir.  Forumdan direk veya dolaylı olarak yararlanan herkes bu kuralların kanunlar önünde geçerliliğini, aksi bir davranış sergilediğinde itiraz etmeden suçlu olduğunu  kabul ve taahhüt eder.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 24 Ocak 2011, 10:33:42 »
Bana biri bu elemanın sitenin huzurunu bozduğu için gönderilmesini istediğini söylemişti. Yönetimde göndermediği için kendisi siteye ara vermişti. Şimdi bakıyorumda ne kadar haklıymış, bu adam hakkında söylenenler.. Eğer O kişinin dedikleri doğruysa O kişiyi kaybetmekle yanlış yapmışsınız.. Adam her harükarda haklıymış, olacakları önceden görüp sizi uyarmış ama siz kulak asmadınız sanırım...

Neyse bu tür yabani otların arasıra temizlenmesi iyidir..Foruma daha değişik hava kattı şimdiden..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #39 : 24 Ocak 2011, 11:40:07 »
Olacakları birinin önceden söylemesi birşeyi değiştirmiyor. Bizde kurallar önceliklidir diye her defasında belirtiyorum. Üyelerimize her yaptıkları hatada ceza vermiyoruz. Hatasını belirtip tekrarlamamasını belirtiyoruz. Ama aynı şekilde devam ediyorsa yapılacak birşey yok demektir. Yasaklıyoruz. Kısacası önce testiyi kırması gerek. Yoksa sitede kimse kalmaz zaten. Malum siteye döner burası.