Gönderen Konu: TSK'dan Matrix Şov  (Okunma sayısı 17346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2010, 01:26:28 »
Özel Kuvvetler Komutanlığı; Özel Harekat ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, ileri teknoloji ürünü cihazlar ve silah sistemleri ile teçhiz edilmiş, üstün eğitim ve esnek bir komuta sistemine sahip çok maksatlı bir kuvvettir. Özel Kuvvetler Komutanlığı; mevcut kuruluş ve yapısıyla her türlü hava ve arazi şartlarında; yurtiçi ve yurtdışında düşman derinliklerinde özel harekat, Muharebe Arama/Kurtarma ve İç Güvenlik Harekatı planlama ve icra etme imkan kabiliyetine sahiptir.

Ökk nın görev tanımı açıktır.Hangi operasyonu için hükümetten izin aldılarda şimdi izin vermiyorlar diyorsunuz?Adamların işi zaten hayalet gibi dolaşmak karayılan öldürülecekte başbakan neden mi öldürdünüz diyecek?

Neyse Ökk nın şuanki yapılanması bayrak gösterme,resmi geçitlerde dolaşma,halka yönelik gazverme şişirmeden ibaret...Bu kadar şehit veren bir birliğin çuvaldan sonra bu hale gelmesi ilginç...Çuval baya etkili olmuş heryönüyle...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2010, 02:20:20 »
Hangi operasyonu için hükümetten izin aldılarda şimdi izin vermiyorlar diyorsunuz?

Aynen öyle diyorum. Asker siyasi iradeden gelen talepler veya direktifler sonucu sınır ötesi operasyon yapabilir. Kafasına göre değil.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2010, 02:40:57 »
Züürt tesellisi Tsk izin alsa ooo dünyayı fethedecek...

2 tane suikastçıyı kandile gönderemiyorlar hemde alenen ortalarda gezen saklanma ihtiyacı dahi duymayan birini.Adam hergün tvde canlı yayında ama ne hikmetse biz bulamıyoruz...

Bu muhabbetin sonu yok dediğim gibi Ökk bayrak taşır,tatbikat yapar fazla şey beklemeyin Ökk dan yoksa benim gibi hayal kırıklığı yaşarsınız...

Çevrimdışı TurkGucu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2010, 02:57:10 »
Hangi operasyonu için hükümetten izin aldılarda şimdi izin vermiyorlar diyorsunuz?

Aynen öyle diyorum. Asker siyasi iradeden gelen talepler veya direktifler sonucu sınır ötesi operasyon yapabilir. Kafasına göre değil.

Sınırötesi için tezkere uzatılmadı mı? Tezkere neyi kapsıyor, neye yarıyor, sınırötesi için hükümetten hangi yönde bir kanun vs çıkması gerekiyor? Ayrıca 2007de tezkere çıkmıştı sanırım. (Dönemin G.K. başkanı basın toplantısı yapıp bize izin verin diyordu verildi de sonuç olarak ne yapıldı?)
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2010, 03:00:19 Gönderen: TurkGucu »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2010, 03:02:50 »
Züürt tesellisi Tsk izin alsa ooo dünyayı fethedecek...

2 tane suikastçıyı kandile gönderemiyorlar hemde alenen ortalarda gezen saklanma ihtiyacı dahi duymayan birini.Adam hergün tvde canlı yayında ama ne hikmetse biz bulamıyoruz...

Bu muhabbetin sonu yok dediğim gibi Ökk bayrak taşır,tatbikat yapar fazla şey beklemeyin Ökk dan yoksa benim gibi hayal kırıklığı yaşarsınız...

Bu züğürt teselllisi falan değil, gerçeğin ta kendisi. Gerçek sizin zihniniz algılıyamıyor diye değişmiyor ne yazık ki. Tekrar ediyorum; asker sınır ötesi herhangi bir operasyon için siyasetçilerin kararlarına uymak zorundadır. Bu yasal bir zorunluluktur. Çocuk oyunu falan değil bu, devlet yönetimi... Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmuyor malesef. Sadece hayal aleminde yaşayıp hayal kırıklığına uğranılıyor.

Bakınız geçmişte siyasi irade nasıl ağırlığını koymuş ve bazı dış devletlere baskı uygulayarak bölücübaşını elegeçirmişti.

Sınır ötesi tezkere nedir? Meclis kime yetki vermiştir tezkere ile? Askere mi? Hükümete mi? Yoksa başkomutan sayılan cumhurbaşkanına mı? Kime?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı TurkGucu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #15 : 31 Aralık 2010, 03:09:46 »
Büyükanıt istediğine göre onadır, ben mi yanlış biliyorum ordudan başkasına verildi? Ne için kime verildi?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #16 : 31 Aralık 2010, 03:18:56 »
'Sınırötesi' tezkeresi Meclis’te
TSK’nın sınırötesine harekat yapabilmesi için hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkere TBMM’ye sunuldu.
AA
Güncelleme: 14:06 TSİ 06 Ekim. 2010 Çarşamba

ANKARA - Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidi ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla sınır ötesi harekat düzenlemesi konusunda hükümete verilen yetkinin 17 Ekim'den bir yıl daha uzatılmasını öngören Başbakanlık Tezkeresi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Tezkerede, Irak'ın kuzey bölgesinde yuvalanan PKK terör unsurlarından kaynaklanan ve Türk halkının huzur ve güvenliğiyle, ülkesinin milliği birliğine, güvenliğine ve toprak bütünlüğüne yöneltilmiş terörist saldırılar ve açık tehdidin devam ettiği belirtildi.

Türkiye'nin, ''dost ve kardeş ülke'' olarak tanımlanan Irak'ın, toprak bütünlüğünün, milli birliğinin ve istikrarının korunmasına büyük önem verdiğine işaret edilen tezkerede, şunlar kaydedildi: ''Türkiye, PKK teröristlerinin Irak'ın kuzeyindeki mevcudiyetine ve terörist saldırılarına son verilmesini sağlamak amacıyla askeri faaliyetlerini başarıyla yürütmekte, siyasi ve diplomatik girişimlerini, uyarılarını sürdürmektedir.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25138378/

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #17 : 31 Aralık 2010, 09:53:57 »
O karar almak için hükümete verilen yetki olmasın? Meclis kararı için hükümet üyelerine verilen direktif dir o. Ayrıca neden sadece hükümet? bu ülkenin muhalefeti, bağımsız milletvekili yok mu? onlar oy kullanmıyor mu. neden hedef hükümet gösteriliyor? ayrıca TSK da sınır ötesi harekat yapabilme izni yok mu? var. Neyi tartışıyorsunu anlamadım ki..

Birde asker operasyon yetkisi istedi de hükümet vermedi diyorsunuz...

Bu ülkede operasyondan geri çevrilen askerler olmadı mı ki eski hükümetleri çok mükemmel gösteriyorsunuz..

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #18 : 31 Aralık 2010, 10:45:26 »
Hocam demagojinin alemi yok..Sayısal çoğunluk kimde,kim istediği zaman tezkereyi meclise getiriyor veya kabul yada reddine yetecek kadar el kaldırıp indiriyor,meclis kime yetki veriyor bu tezkereyle?

Tezkereyi meclise hükümet getiriyor meclis genel kurulunda kabul edilince sınır ötesi operasyon için TSK'ya direktif verme yetkisi hükümetin oluyor ve bunun süresi tezkerenin süresiyle sınırlı..Hadi şimdi hükümet direktif versinde TSK'ya yapalım sınırötesi operasyon neyi bekliyor hükümet..Ama öyle ya kürt açılımı yapıyordu en son,çapulcuların bi taraflarını öyle bir kaldırdı ki kendi kendilerine "özerklik" şarkıları söylemeye başladılar..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
TSK'dan Matrix Şov
« Yanıtla #19 : 31 Aralık 2010, 14:34:35 »
Hocam demagojinin alemi yok..Sayısal çoğunluk kimde,kim istediği zaman tezkereyi meclise getiriyor veya kabul yada reddine yetecek kadar el kaldırıp indiriyor,meclis kime yetki veriyor bu tezkereyle?

Tezkereyi meclise hükümet getiriyor meclis genel kurulunda kabul edilince sınır ötesi operasyon için TSK'ya direktif verme yetkisi hükümetin oluyor ve bunun süresi tezkerenin süresiyle sınırlı..Hadi şimdi hükümet direktif versinde TSK'ya yapalım sınırötesi operasyon neyi bekliyor hükümet..Ama öyle ya kürt açılımı yapıyordu en son,çapulcuların bi taraflarını öyle bir kaldırdı ki kendi kendilerine "özerklik" şarkıları söylemeye başladılar..

+1
Gerçek budur...

Gerçeği bilmeyen, gerçeği bildikleri halde bilmezden gelen arkadaşlar olduğu gibi, gerçeği bilip bildiğini çekinmeden söyleyen arkadaşlar da var çok şükür.