Gönderen Konu: Sözleşmeli Er Çalışması Tamamlandı  (Okunma sayısı 6699 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Sözleşmeli Er Çalışması Tamamlandı
« : 29 Aralık 2010, 14:19:51 »

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak sözleşmeli erlere bin 500 TL maaş ödenecek

Terörle etkin mücadele için planlanan profesyonel ordu bünyesinde "paralı asker" dönemini başlatacak "sözleşmeli er" çalışması tamamlandı. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "Sözleşmeli Er ve Erbaş Yasa Taslağı"nın Başbakanlığa sevk edildiğini açıkladı. Buna göre, sözleşmeli erlik için 15 aylık zorunlu vatani görevini tamamlayanlar başvurabilecek.

2 bin liraya kadar yükselebilecek
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak sözleşmeli erlere bin 500 TL maaş ödenecek. Operasyona çıktıklarında maaşlarına tazminat da eklenecek. Böylece ödenecek para 2 bin liraya kadar yükselebilecek. Maaşlar enflasyona göre artacak.

Muharip sınıftan olacak sözleşmeli erlerden ilk etapta terörle mücadelenin yoğun olduğu bölgelerde faydalanılacak.

10 yıl kesintisiz görev
İhtiyaca göre her birlikte görevlendirilebilecek sözleşmeli erlerin sayısının 50 bine kadar çıkarılabileceği belirtiliyor. 10 yıl kesintisiz görev yapan erlere 60 bin TL tazminat ödenecek. Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden cezaevlerinde de faydalanılacak.

İlkokul mezunu olma şartı
Görev sürelerini tamamlayan rambolar, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerini alarak, bu alanlardaki koruma görevini üstlenecekler. Dağda görev yapmak isteyen erler arasından ağırlıklı olarak bekarlardan seçim yapılacak. En az ilkokul mezunu olma şartı aranan erler Isparta Dağ ve Komando Okulu'nda 3 ay eğitim aldıktan sonra birliklerine teslim olacaklar.

http://www.ensonhaber.com/bin-500-liraya-savasacaklar-2010-12-29.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2010, 16:26:00 »
bence tum ordunu profosionellesdirmekdense bu daha iyi.
hava,deniz ve yeni yaratilacak olan uzay gucu(?) tamamen profosionel olur, profosionellesdirilir.kara ordusu 15 aydan 1 yila indirilir ve 50 de sozlesmeli olur.
ben ordunun tamamen profosionellesdirilmesini hic hos karsilamiyorum.

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2010, 17:43:02 »
profesyonel asker : Profesyonel ekipman:mücadele üstünlüğü:göz zevki

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2010, 18:21:35 »
güzel ülkemde  bu aralar  oldukca olumlu adımlar  atılıyor , birde şu askerlik  süresini  düşürselerdi (6 ~8 ay)  tam olacaktı haydi hayırlısı...

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2010, 18:44:39 »
Profesyonel ordu yapılanmasıyla birlikte,ileriki dönemde yurtdışında kriz bölgelerinde de kuvvet bulundurmamız gerektiğine inanıyorum ben..Ha diyeceksiniz ki Afganistan'da,Kosova'da,yıllaar önce Somali'de zaten vardı..Evet vardı ama açıkçası bu kuvvetin yapısı ve sayısı ayrıca görev tanımı sembolik olmaktan öteye gidemedi çoğunda..Değişen dünya düzeninde çıkarlarınızı kovalamanız ve gerekirse çıkarınızın bulunduğu yerde asker bulundurup operasyonel olmalısınız..Bu tarz bir yaklaşımın mutlaka ki bize yaşatacağı kayıplar sıkıntılar olacaktır ancak çıkar elde etmek ve yeni konum kazanmak ancak böyle mümkün oluyor..

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 30 Aralık 2010, 09:43:01 »
Profesyonel ordu yapılanmasıyla birlikte,ileriki dönemde yurtdışında kriz bölgelerinde de kuvvet bulundurmamız gerektiğine inanıyorum ben..Ha diyeceksiniz ki Afganistan'da,Kosova'da,yıllaar önce Somali'de zaten vardı..Evet vardı ama açıkçası bu kuvvetin yapısı ve sayısı ayrıca görev tanımı sembolik olmaktan öteye gidemedi çoğunda..Değişen dünya düzeninde çıkarlarınızı kovalamanız ve gerekirse çıkarınızın bulunduğu yerde asker bulundurup operasyonel olmalısınız..Bu tarz bir yaklaşımın mutlaka ki bize yaşatacağı kayıplar sıkıntılar olacaktır ancak çıkar elde etmek ve yeni konum kazanmak ancak böyle mümkün oluyor..

sizin  söylediğiniz  yada benim anladığım kadarıyla  başka topraklarda mehmetcik olmasının  2 farklı sebebi olabilir
1. sebebi işgaldir , bugün abd  nin yaptığı ile  aynıdır , o bölgedeki düzeni tamamiyle  bozup yerine kendi düzenini koyan  ve bunu yaparkende kan dökmekten çekinmeyen (zaten kan dökmeden yapılmaz) bir  ordu olmak ki ben bunun olacağına inanmıyorum , çıkar konusuna gelince  kanla yıkanmış para olacağına hiç olmasın daha iyi
2. sebebi barış gücü yada gücünü yitirmiş bir  dost ülkeye yardımdırki  bu bizim çıkarımıza değil koruduğumuz  ülkenin çıkarıdır , yani ileride  israil zulmünden korumak amacıyla  filistine bir  ordu  göndersek  ne kadar  çıkarımıza olur ?  tabiki çıkarımıza olmaz  yada şöyle söyleyeyim , neden başkaları için ölelim? zamanında  başkaları için çok  şehit vermişiz  ama başkaları  bizim için  tarih boyunca ne vermiş? 
sizinkisi  kısaca abd olalım  demekle aynı ve ben buna kesinlikle katılmıyorum.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 30 Aralık 2010, 13:09:15 »
Operasyon birlikleri profesyonel olacak bu çok büyük bir aşama terörle mücadelede en önemlisi artık acemi askerler değil profesyoneller teröristle çatışacak.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 30 Aralık 2010, 14:59:37 »

sizin  söylediğiniz  yada benim anladığım kadarıyla  başka topraklarda mehmetcik olmasının  2 farklı sebebi olabilir
1. sebebi işgaldir , bugün abd  nin yaptığı ile  aynıdır , o bölgedeki düzeni tamamiyle  bozup yerine kendi düzenini koyan  ve bunu yaparkende kan dökmekten çekinmeyen (zaten kan dökmeden yapılmaz) bir  ordu olmak ki ben bunun olacağına inanmıyorum , çıkar konusuna gelince  kanla yıkanmış para olacağına hiç olmasın daha iyi
2. sebebi barış gücü yada gücünü yitirmiş bir  dost ülkeye yardımdırki  bu bizim çıkarımıza değil koruduğumuz  ülkenin çıkarıdır , yani ileride  israil zulmünden korumak amacıyla  filistine bir  ordu  göndersek  ne kadar  çıkarımıza olur ?  tabiki çıkarımıza olmaz  yada şöyle söyleyeyim , neden başkaları için ölelim? zamanında  başkaları için çok  şehit vermişiz  ama başkaları  bizim için  tarih boyunca ne vermiş? 
sizinkisi  kısaca abd olalım  demekle aynı ve ben buna kesinlikle katılmıyorum.

Muhtemelen farklı düşünüyoruz taban tabana..Ama fikriniz belirttiğiniz için teşekkürler üzerinde tartışarak olgunlaşır herşey..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2011, 14:27:43 »
Sözleşmeli er modeli ilk bakanlar kurulunda
Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül: Sözleşmeli er modeli ilk bakanlar kurulu toplantısında ele alınacak..
06.01.2011 - 12:32

Sözleşmeli er konusunda önemli gelişmeler var. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli er modelindeki sosyal güvence sorunun çözüldüğünü belirterek ilk bakanlar kurulu toplantısında konunun gündeme geleceğini ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "sözleşmeli er" istihdamı konusunun "Sosyal güvenlikle ilgili boyutunun çözüme kavuşturulduğunu" söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, dün yaptığı açıklamada, er ile 7 yıllık bir sözleşme yapılması halinde sözleşme sonunda 9 bin ila 7 bin 200 günlük prim borcu çıkacağını söylemiş ve "Bunu nasıl ödeyeceğine formül bulunması gerekiyor" demişti.

http://www.ensonhaber.com/sozlesmeli-er-modeli-ilk-bakanlar-kurulunda-2011-01-06.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #9 : 29 Ocak 2012, 11:17:16 »
İşte profesyonel erler

Sözleşmeli erlerin dağ iniş-çıkış, arazideki becerisi ve pusuya karşı hareket eğitimleri nefesleri kesti
27 Ocak 2012 Cuma, 16:03:21
Sözleşmeli er, profesyonel er

Yusuf DALAMAN / ISPARTA (AHT)

Terörle mücadele ve sınır güvenliğini profesyonel birliklere devretmek amacı ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine alınan sözleşmeli erlerin Isparta'daki eğitimleri tamamlandı. İki hafta içinde sınırdaki birliklere gönderilecek olen profesyonel askerler, medya önünde başarılı bir tatbikat gerçekleştirip 'Göreve hazırız' mesajı verdi.

Nefes kesen tatbikattan görüntüler için: http://galeri.haberturk.com/yasam/galeri/412204-iste-profesyonel-erler

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sınır güvenliğini profesyonel birliklere devretmek amacı ile bünyesine aldığı sözleşmeli erler göreve hazır. Erlerin Isparta İçgüvenlik Eğitim Ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'ndaki eğitim çalışmaları tanıtıldı. Isparta'daki sayıları 520'yi bulan sözleşmeli erlerin dağ iniş-çıkış, arazideki becerisi ve pusuya karşı hareket eğitimleri nefesleri kesti. İki hafta içinde sınıra gönderilecek olan sözleşmeli erler 'Göreve hazırız' mesajı verdi.

10 HAFTALIK EĞİTİM

Isparta İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda komando eğitimi alan 520 sözleşmeli er, 10 haftalık temel eğitimin 9 haftasını tamamladı. İki hafta içinde sınırdaki birliklere gönderilecek olan profesyonel askerler, bugün basına tanıtıldı. Isparta'da yapılan tatbikatta medya karşısına çıkarılan askerler, kol halinde dağda operasyona çıkıp, karşılaştıkları temsili terörist grubu etkisiz hale getirdi. Profesyonel askerler, kondisyonlarıyla göz doldurdu.

HER TÜRLÜ ARAZİDE GÖREV YAPACAKLAR

Başvuruları kabul edilen erler Isparta'daki birlikte kayıt kabul merkezine alınıyor. Rehberlik uzmanları tarafından tarama testinden geçirilip sağlık kontrolleri yapılıyor. Erler daha sonra günlük eğitimlere tabi tutuluyor. Erlere spor eğitiminde şınav, mekik, barfiks, halatla tırmanma gösteriliyor. Güç parkurunda erlerin teröristlerle mücadelede karşılaşacakları engelleri nasıl aşacakları öğretiliyor. Sözleşmeli erlerin gördüğü en önemli eğitim ayaklarından biri el yapımı patlayıcılara karşı mücadele. Terör örgütünün en çok kullandığı yöntemlerin başında gelen araziye döşenen mayınlara karşı askerlere detektörle mayın arama, mayınlı arazide ilerleme teknikleri anlatılıyor. Cep telefonuyla uzaktan el yapımı patlayıcıların harekete geçirilebilmesi ve plastik ve kablolarla gizlenen patlayıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği de öğretiliyor. Terörle mücadelenin yapıldığı bölgenin coğrafi koşullarına uygun arazilere sahip Isparta'da askerlere dağcılık eğitimi de veriliyor. Askerler bellerine bağlı halatlarla dik yamaçlardan kolaylıkla inebiliyor. Geçilmesi çok zor olan iki tepe arasından halatla geçerek ilerlemeleri sağlanıyor. Sarp arazide 3-4 gün kesintisiz operasyon yapabilen profesyonel birlikler, asgari 30-40 kilometre yürüyebiliyor. Komando eğitimi alan erler, mayın aramadan, güç parkuruna kadar pek çok istasyonda eğitiliyor ve kondisyonları yüksek seviyede tutuluyor.

http://www.haberturk.com/yasam/haber/710226-iste-profesyonel-erler-galeri