Gönderen Konu: İlker Başbuğ tutuklandı  (Okunma sayısı 16940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kara4915

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #30 : 09 Ocak 2012, 18:03:05 »
bu ülkede her guruptan insanların iyiside kötüsüde vatan severi teröristide var amaç sapla samanı karıştırmamakta 10 yıl öncesinin vatan severleri bu gün cezaevlerinde belkide bu gün vatansever alanlar 15 yıl sonra cezaevlerinde olacak bu ülkede doğrular ve yanlışlar o kadar karışmıştırki birbirine her zaman söylendiği gibi bu dünyada doğrular ve yanlışlar yoktur sadece yorumlar vardır ve önemli olan o yorumu yapan kişilerdir herkese iyi akşamlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #31 : 09 Ocak 2012, 19:49:32 »
bu ülkede her guruptan insanların iyiside kötüsüde vatan severi teröristide var amaç sapla samanı karıştırmamakta 10 yıl öncesinin vatan severleri bu gün cezaevlerinde belkide bu gün vatansever alanlar 15 yıl sonra cezaevlerinde olacak bu ülkede doğrular ve yanlışlar o kadar karışmıştırki birbirine her zaman söylendiği gibi bu dünyada doğrular ve yanlışlar yoktur sadece yorumlar vardır ve önemli olan o yorumu yapan kişilerdir herkese iyi akşamlar

+1
Herhalde doğu ile batının kesişim noktasında, enerji kaynaklarının kapısında olmanın sebep olduğu bir durum. Herkes bir taraftan çekiştiriyor. Bizler kendimiz ve geleceğimiz için birlik olmak yerine, hep bizi kendi safına çekmeye çalışan ideollojilerin taaraftarı olmayı kendimize mecbur görüyor gibiyiz.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı MagneTo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #32 : 10 Ocak 2012, 15:18:11 »
Kendimize Kuranı rehber aldık Osmanlı zamanında 600 sene dünyaya hükmettik..Kendimize batıyı örnek aldıkça halimiz ortadadır..

NÛR - 55 Ayet derki ;

" Allah, sizlerden iman edip iyi davranışlarda bulunanlara, kendilerinden öncekileri sahip ve hakim kıldığı gibi onları da yeryüzüne sahip ve hakim kılacağını, onlar için beğenip seçtiği dini (İslâm'ı) onların iyiliğine yerleştirip koruyacağını ve (geçirdikleri) korku döneminden sonra, bunun yerine onlara güven sağlayacağını vâdetti. Çünkü onlar bana kulluk ederler; hiçbir şeyi bana eş tutmazlar. Artık bundan sonra kim inkâr ederse, işte bunlar asıl büyük günahkârlardır. "

Ayet'tende anlaşılacağı üzere dinimize sahip çıktıkça kendimize Kuranı rehber kıldıkça Allah vaad ediyor..Sizi yeryüzüne hakim kılarım diyor..Osmanlı buna güzel örnektir..
Ama nezaman dinimize sahip çıkmayıp müslümanlığımız zayıflarsa ozaman muhtaç duruma aciz duruma düşeriz..

Oyüzden kendi içimizde basit konular için burada birbirimizi kırmak düşman gibi göstermek yerine Kuranı kendimize örnek alarak düşünelim ve tasdik edelim..
Başörtüsü gibi laiklik elden gidiyor gibi anlamsız korkularla biryere varamayız..Hepimiz adalet istiyoruz, insanın hakettiği gibi yaşamak istiyoruz değil mi..!
Ozaman kendimize Kuranı rehber alıcağız..

Çevrimdışı YALINSAK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #33 : 10 Ocak 2012, 16:34:54 »
   Anlaşılmak ;O kadar güzel bir konumki ifade edilemiyecek kadar huzur ve mutluluk veren bir durum. Evet şimdi rehber olarak Kuran almak çok güzel lakin bir zihniyet varki , bu zihniyeti düşündüğünüzde ve dinlediğinizde anlıyacaksınız bu rehberi elimize dahi almamızı istemez , bırakın okumayı ...

İnsanlar okuyor okuyorda arapçasını okuyor , aaa çok güzel okuyor gametinide iyi vurguluyor. Lakin anlamını ve anlatmak istediğini kimse anlamadan okuyor. Şimdi kuran bazı durumlar harici ele alınmaz niye alınmaz kardeşim öğrenmenin ve bilgi almanın zaman ve kuralı kaidesimi olur. Emeviler bir safsafa uydurmuşlar abdestsiz , temiz olmadınmı alınmaz. İşte karşımızdaki bir psikolojik savaş vererek . Kitabımız olan rehberimiz olan Kuran'ı her hane açılırken , yani yeni evlenenlerin hane kuranların evlerine hediye niyetine verilir. O hediyeyyi  kılıfı ile birlikte en yüksek yerde saklarız ve bu saklama yıllar sürer ama açılıp okunmaz ...

Bizi dini konu ve hususlar üzerine sömürmeye ve hala yanlış bilinenleri üstümüzde doğru diye inatlaşmaları , hükümetinde bunların içinde olan büyük bir kısmı çıkar ve menfaatlarını düşünmelerinden bıkmış bir vaziyetteyim.

Enes38 Allah razı olsun , senden beklediğim olgunluk ile karşılaman çok hoş oldu.

MAUN süresini okumanızı dilerim.

Aslında bu kadar TSK ' nın üzerine gidilmesinin gerçek amaçlarınıda açıklamak isterim. Bu açıklamalarımı www.akishaber.com İsmail Keçeli köşe yazarı dostumun yazılarında anlattım. Bizleri bu kadar iyi bir yapılanma ,bilgi alış verişlerimiz karşısında ve uygulama noktasında çok büyük başarılarımız karşısında Abd , İngiltere , İsrail yine eskiden oldugu gibi savaş arenasında kazanamadığı galibiyeti masa ve örtülü kapılar ardında kazanma ve hesap sorma yolundadır.

Allah adını ağzına alarak ve kendisinin insanları için doğru hamleler yaptığını ifade ederek kandırma yalan yolu ile çıkar ve menfaat işlerine dalmışlardır. Yine tarihte bu gibi olaylar karşısında Yarada'nın bunun gibi menfurlar karşısında almış olduğu (Örnekler ; Lüt kavmine ) göstermiş oldugu kehanetler bellidir. Yine görmekteyizki bu gibi feyiz ve söylemler karşısında hastalıklar ve musubetler olmuş ve devam edecektir. Bende bizler gibi bir milletin üstüne her oynan oyunun karşılığını sağlığı ve aile , çocuklarının üstünde göstermesi dileği ile kehanette ve ahda bulunmaktayım.

Çevrimdışı BERKCAN SOYKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #34 : 10 Ocak 2012, 23:43:46 »
skywolf adlı arkadaş bunu bi baştan sona izleyin.memnun oluruz.(MİT' in Hazırladığı İdda Edilen Video, İşte Gerçek Türkiye you tube..)bu başlığı yazın ve izleyin..mutlaka

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İlker Başbuğ tutuklandı
« Yanıtla #35 : 11 Ocak 2012, 08:16:51 »
skywolf adlı arkadaş bunu bi baştan sona izleyin.memnun oluruz.(MİT' in Hazırladığı İdda Edilen Video, İşte Gerçek Türkiye you tube..)bu başlığı yazın ve izleyin..mutlaka

İzlemeye gerek dahi görmüyorum. Günümüzde ipini koparan, birileri hakkında birilerinin hazırladığını iddia ettikleri belgeler, ses kayıtları, videolar yumurtluyor. Çocuk oyunu gibi oldu herşey. Biri birşey iddia ediyor, başkaları da bunun aksini iddia ediyor. Hangisi doğru? Alayı saçmalıktan öte birşey değil benim için. Yukarılarda bir yerlerde de yazmıştım, ille de birilerinin tarafı olmak zoundaymışız gibi davranıyoruz. Ben öyle olmak istemiyorum. Kendimi koyun gibi görmüyorum her önüne gelenin çekip istediği yöne götüreceği...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com