Gönderen Konu: J-20  (Okunma sayısı 41195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: J-20
« Yanıtla #60 : 08 Ekim 2016, 16:08:43 »
Ben yaklaşımı şimdi çözdüm...Neyse...keşke  biz bu projeye ortak olsak ..

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #61 : 26 Ekim 2016, 13:15:55 »
J 20 ler çok hoş duruyor. Ama biz bir Nato  üyesi olduğumuz için bu uçakları almak sorun ola bilir. Baksanız Adamlar füze savunma sistemini Çinde alcagiz diye kaç oturup kalktilar. Yani bize yine amerikan uçakları kalıyor ve biz bom para verip alırız 70 yıldır yaptınız gibi.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 26 Ekim 2016, 13:44:51 »
Yakında F35 kullanacağız siz J20 alsaydık diyorsunuz. Ferrarisi olan adamın ah keşke bir toyota corollam olsa demesi gibi
beğen

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #63 : 26 Ekim 2016, 21:53:09 »
Doğru ama Ferrari'nin kontağı bozulduğunda bir Toyotasa bile muhtaç olabilirsin. Biz artık burda başka çözümler  bulmamız lazım.  Çünkü ne derseniz deyin yıllardır bizi istedikleri yöne çekiyorlar ve biz en iyisiyiz diye kandiriyor.

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 26 Ekim 2016, 22:00:24 »
Adamlar istedikleri satıyor istemedim i yok satmiyorum diyor. F22 gibi. Bir şirket olarak düşünün.  Sizin üretim için lazım olan ürünü hep aynı kisiden alırsan bir gün o kişi sizi kendine bağlı eder ve ücreti de kendi belirler. Ve siz hep ondan aldığınız içinde gider iyi veya kötü kalite olsada onun istediği fiyattan alırsınız.  Ama büyük firmalar herzaman 2ci veya 3 üncü alım yaptığı kişiler vardır ve istediği fiyati ve Koşulları siz kendiniz belirlersiniz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
F-16V J-20 ile Baş Edebilir
« Yanıtla #65 : 12 Kasım 2016, 11:49:53 »
F-16V J-20 ile Baş Edebilir

J-20 savaş uçağının Zhuhai Air Show'daki gösterisi, diğer ülkeler gibi Tayvan'ın da dikkatini çekti. Tayvan Savunma Bakanı Feng Shih-kuan  F-16V savaş uçaklarının J-20 uçakları ile rekat edebileceği öne sürdü. "J-20 ile karşılaştırıldığında, yeni F-16'larımıza güven duyuyoruz" dedi.

Tayvan mevcut F-16 filosunu güçlendirmek için 2020 yılına kadar ABD'den F-16V savaş uçağı almayı planlıyor.

NationalDefense Üniversitesi'nde profesör olan Kıdemli Albay Fang Bing, CCTV'de 4 Kasım'da yayınlanan bir programda Feng'in sözleri için "şaka yaptı" dedi. "J-20, tipik bir dördüncü nesil savaşçıyken F-16 savaş uçağının gelişmiş modeli en fazla 3,5 nesil savaşçı. Bu yüzden aralarında büyük bir boşluk var, "diyen Fang, J-20 ile gerçekleştirilen bir düelloda F-16V'nin şansının bulunmayacağını da sözlerine ekledi.

J-20; geliştirme sıralamasına göre Amerikan F-22 ve F-35'i takip eden üçüncü sıradaki dördüncü nesil savaş uçağı.

Kıdemli Albay Fang Bing'in bu açıklamalarına rağmen ABD ve Rusya'nın başını çektiği pek çok ülke F-22, F-35 ve J-20 uçaklarını beşinci nesi olarak sınıflandırıyor.

DefenceTurk.com
defence-blog.com sitesinden alıntıdır
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 15:29:40 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #66 : 12 Kasım 2016, 14:55:20 »
Ferrari, toyota meselesine geri dönmek istiyorum...Biz TFX yapmaya çalışıyoz, peki neden?  Ayrıca, bizim gövdeye ihtiyacımız var...

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #67 : 12 Kasım 2016, 15:28:56 »
Olaya şöyle bakmak lazım. uçağın havadaki yetenekleri bir yere kadar önemli, ondan sonrası uçaktaki radarın ve kullanılan hava-hava füzelerin özelliklerine göre değişir. Radarda düşmanı ilk gören uzun menzilden füzeyi ateşleyen bir adım öndedir. uçağın manevra yetenekleri mükemmel olsa bile, elinizde manevra yeteneklerini boşa çıkaran bir füzeniz varsa düşman uçağın kurtulma şansı azalır.

Hava-hava füzelerinin teknolojileri ileri ki yıllarda dahada gelişeceğini düşünürsek. Hiç şüphesiz en mükemmel avcı uçağı bile vurulabilir. Radar teknolojileride hızla geliştiğini düşünürsek. Havadaki rekabet amansız şekilde devam etmeye mahkumdur.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 12 Kasım 2016, 15:42:31 »
Sonuç! Sanayimizi ve teknolojimizi sınıf atlatabilmek için bizim yaptırımlardan bağımsız, azami oranda modern çizgilere sahip gövdeye ihtiyacımız var ki ...F-4 ler emekli oluyor...

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 12 Kasım 2016, 20:49:58 »
Zaten gelecekte uçaklar yakın mesafede değil uzaktan Savasacaksak gibi geliyor. Buda uzun mesafe radar ve mühimmati önemli kılıyor.
Bence bu benim fikrim tabiki, sizin gibi ustaların yanında fazla bilgim yok tabiki. Selamlar