Gönderen Konu: Rus Savaş Gemisi Korsanlara Ateş Açtı  (Okunma sayısı 5819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Rus Savaş Gemisi Korsanlara Ateş Açtı
« : 28 Aralık 2010, 00:12:39 »

Rus savaş gemisinin,Somali'li korsanlara ait olduğu iddia edilen bir tekneye açtığı ateş ve tekneyi batırması askerler tarafından kaydedildi.Görüntülerde Marshal Shaposhnikov adlı savaş gemisinin Aden açıklarında bir korsan teknesine saldırısı ve teknenin alev alması ile yükselen siyah dumanlar görülüyor..

Haberde saldırılan tekneden "gemi" olarak bahsetmiş,ben onu tekne olarak düzelttim..Bu arada umarım doğru yere açıyorumdur konuyu..

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lV8cj8dqqAc" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=lV8cj8dqqAc</a>
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2010, 00:17:50 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2010, 00:21:51 »
Çok namlulu bir silahla ateş ediyorlar. Güzel alet. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2010, 01:04:25 »
Çok namlulu ateşi başlamadan önce sanki yine ateş açıyorlar gibi geldi bana,keskin nişancı atışı gibi..Yoksa yanılıyormuyum  :-\

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2010, 01:15:02 »
Atışlar çok kötü.Ben bizim SAT komandosunun Seahawk(veya UH-1 di) ın penceresinden yaptığı atışı hatırlıyorum daha topluydu bu atış çok dağınık.Bide kumandalı bir sistem yani daha isabetli olması lazım.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2010, 01:39:11 »
Evet tüm video boyunca sanırım bir ilk atışta birde sonlara doğru adam akıllı isabet sağladılar..Onun dışındakiler yeri geldi tekneyi fersah fersah geçti sağa sola dağıldı..

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2010, 02:07:29 »
Bulmuslar bir hedef oynasiyorlar

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2010, 09:34:17 »
Kullanılan Silah Rus AK-630 ,  30 mm mermi atabiliyor..Ama yakın hedeflere karşı bu kadar beceriksiz olabileceğini hiç düşünmemiştim. Durgun denizde böyle acemice atış yapabiliyorlarsa gerçek savaş ortamında ne durumlara düşerler..
Silah stabil değil sanırım, ayrıca neden bu silahı kullanmışlar onuda anlamadım. normal bir 12 mm gayet iş görürdü..

AK-630

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #7 : 28 Aralık 2010, 09:49:18 »
Kullanılan Silah Rus AK-630 ,  30 mm mermi atabiliyor..Ama yakın hedeflere karşı bu kadar beceriksiz olabileceğini hiç düşünmemiştim. Durgun denizde böyle acemice atış yapabiliyorlarsa gerçek savaş ortamında ne durumlara düşerler..
Silah stabil değil sanırım, ayrıca neden bu silahı kullanmışlar onuda anlamadım. normal bir 12 mm gayet iş görürdü..

AK-630

o silahta suç yok  silah  tam anlamıyla  stabilize  bir platform  hedefi  manuel değil radar yardımıyla  vurur  ama  manuel kullanmaya kalkan  personel beceriksizse  işte kendisini böyle rezil eder , yetmedi birde bunu kayda alıp  dünyaya  bir iş başarmış gibi gösterir...   bahriyelininmi imajının sarsıldığına  yanalım  yoksa silahınmı imajının sarsıldığına yanalım bilmiyorum   ama bu video  rus donanması için  ciddi bir  beceriksizlik belgesi oldu.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #8 : 28 Aralık 2010, 14:14:55 »
Ben ortada beceriksizlik falan görmüyorum. Adamlar bulmuşlar canlı bir hedef resmen eğitim tatbikatı yapıp dalgalarını geçiyorlar. Yoksa böyle bir tekneye bu kadar böyle bir silahla ve defalarca ateş açmaya ne gerek var. Tekne batıyor hala ateş açmaya devam ediyorlar..Adamlar resmen egzersiz yapıyor.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 28 Aralık 2010, 14:24:14 »
Hayvani bir silah 3-4 mermide ortada tekne falan kalmaz Şahibeyinde dediği gibi resmen eğitim yapmışlar silahları ısıtmışlar.:D