Gönderen Konu: Saab JAS 2100N "Super Talon"  (Okunma sayısı 11528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Saab JAS 2100N "Super Talon"
« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2013, 19:33:56 »
ABD Hava Kuvvetleri bizden cok daha fazla ucus saatine sahip oldugu halde Bugüne kadar üretilen 2300 Adet F16dan sadece 321 Adetini kaybettiler. Bu 13% gibi düsük bir Rakam ediyor.

Derin Bilgi Sahibi degilim evet haklisiniz, ama Akil var Mantik var. ABDnin Türkiye icin tasarladigi ve bizde montaj edilen F16, ABD Ordusu icin üretilen F16yla esit degildir bence. Bu ABD acisindan Ahmaklik olur.

Kaza Kirimlarin cogu yüksek G Kuvvetleri Manevralarinda olmadimi? Iyi arastirmak gerek bunu. Bence Kazalarin cogu bu bize verilen Ucaklarin ABD F16si kadar dayanikli olmadigindan kaynaklanmistir.

ABD Bastan cürük yapiyorki devamli modernizasyona ve yeni Destek Paketlerine ihtiyac duysun Müsterileri diye. Bence bu Gercektir ve Mantikla yaklasirsak bu ABDnin yapabilecegi en akilli Politikadir kendi acisindan. Hem potansiyel Düsmanlarinin SIlahlarini kontrol eder, hemde kendi Ekonomisini ayakta tutar. ABDicin kendi Hegemonyasinin kontrolünde olmayan her Ülke potansiyel bir Düsmandir.

Küresselesen Dünyadayiz katiliyorum, bu durum böyle maalesef. Ama ben bunlari niye belirtiyorum, cünkü milli Silah Rüyasina kapilmayalim artik. Tankimizin, Ucagimizin, Helikopetrimizin Ana Parcalari, Kritik Parcalari hala ABDden ve Avrupadan geldigi sürece biz olasi bir Savasta Bu Güclerle Boy ölcemeyiz. Bu Fikirden ne kadar cabuk vaz gecersek okadar sagliklidir bizim icin.

Malesef bu sadece sana göre gerçek. Başkalarına göre değil. Başta bana ve bu forumdaki çoğu insana göre bunun gerçekle uzaktan yakından alakası var mı? Yok... Varsın olsun sana göre gerçek olsun.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2013, 19:37:20 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2013, 20:54:44 »
Benim Niyetim tartismak degil ve kimseyi zorlamam Fikirlrime katilmasi icin. Savas Ucagi Uzmanida degilim, SIzlerin cogunun ne biliyorsaniz bende onu biliyorum, Savunma hobbimdir. Ama benim söylediklerim Mantik acisindan beklenebilinir bir Olaydir. ABD ancak böyle Dünya Gücü olabildi. Her yaptiginda karsisindakini kaziklamak mecburiyetindedir. YOksa bu Dünyayla bas edemez.

20% (TUAF Kirim Orani) ile 13%ün (USAF Kirim orani) arasindaki Fark KALITE farkidir, ve Ucaklarimizi 100% aldigimiz Planlara uygun ürettigimiz icin bu 7%lik Kalite Farki bize verilen Planlardan kaynaklaniyor. Bizim Isciligimizden kaynaklanmiyor, cünkü Adamlar Belgeyle Sertifika ile bunu birde ispatliyorlar. Resmen bizimle Dalga geciyor ABD yetkilileri.

Kendi Istatistiklerimizi okuyup bundan Anlam cikarmayi, Verileri kullanmayi bile bilmiyoruz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2013, 21:18:21 »
Benim Niyetim tartismak degil ve kimseyi zorlamam Fikirlrime katilmasi icin. Savas Ucagi Uzmanida degilim, SIzlerin cogunun ne biliyorsaniz bende onu biliyorum, Savunma hobbimdir. Ama benim söylediklerim Mantik acisindan beklenebilinir bir Olaydir. ABD ancak böyle Dünya Gücü olabildi. Her yaptiginda karsisindakini kaziklamak mecburiyetindedir. YOksa bu Dünyayla bas edemez.

20% (TUAF Kirim Orani) ile 13%ün (USAF Kirim orani) arasindaki Fark KALITE farkidir, ve Ucaklarimizi 100% aldigimiz Planlara uygun ürettigimiz icin bu 7%lik Kalite Farki bize verilen Planlardan kaynaklaniyor. Bizim Isciligimizden kaynaklanmiyor, cünkü Adamlar Belgeyle Sertifika ile bunu birde ispatliyorlar. Resmen bizimle Dalga geciyor ABD yetkilileri.

Kendi Istatistiklerimizi okuyup bundan Anlam cikarmayi, Verileri kullanmayi bile bilmiyoruz.

Türk Hava Kuvvetleri'nde 240 F-16'nın 24 adedi düşmüş. Yani %10.
http://www.f-16.net/aircraft-database/F-16/mishaps-and-accidents/airforce/TUAF/

USAF'da ise 2230 F-16'nın 457 adedi düşmüş. Yani %20.49.
http://www.f-16.net/aircraft-database/F-16/mishaps-and-accidents/airforce/USAF/

Dolayısıyla sadece kendiniz tarafından gerçek kabul edilenler aslında gerçek değiller.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2013, 21:19:48 »
Dumlupinar99 sen gercekten gerceklerden uzamissin... paronayak olmussun... insan bu kadarimi özgüveni yoksunu olur...  sen nerelerde egitiliyorsun yasin kac...?

Skywolf dedigi Dogru  sen nereden bu hesaplari yapiyorsun...?

yazdigin gibi 2400 abdenin f 16 var... senin hesaba göre 13% kirima ugramis... eee bunu birde ucus saatine göre hesapla o Zaman görürsün. düsme oranini... bizim elimizde yükse bir sayi ile 300 f 16 var diyorum... ve icinde kirima ugrayanlar var... buda dogaldir... Amerika cok ucagi olabilir.. az dümüsde olur ... ama bizimkileri kadari ucus saati yoktur... bizimkileri durmadan yunan larna it dalisinda... her alerimde hemen ucaklar havalaniyor ... devriye görevi yapiyor... yani bir abd f 16 si 1 Saat ucuyorsa bizimkileri 10 Saat ucuyor... bu kirim oranida ucus saatlerine göre  dogaldir... hem hava savunma sistemimizde olmadigindan durmadan havadalar... bunlari göz önüne katmadan nasil hesap cikariyorsun kiyas yapiyorsun anlamiyorum...

Benimde Skywolf un dedigi gibi senin gercekler senin olsun derim...

hem senin gibini ne ise nede askere alirim bu karamsar düsüncenlerle oturp durursun oturdugun yerde... düsmani görmedende gözünde bütüp kacan biri gibisin... bir kac gündür burdasin hep ben burada savunma konularini takip ederim Nadir yorum yazarim ama insani yazdiriyorsun... bütün yazilarinda standart disi yaziyorsun... vede kendin iyice inanmissin yazdiklarina... ve yanlis bilgilerde iceriyor yazilarin...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2013, 21:30:10 »
Amerika cok ucagi olabilir.. az dümüsde olur ... ama bizimkileri kadari ucus saati yoktur... bizimkileri durmadan yunan larna it dalisinda... her alerimde hemen ucaklar havalaniyor ... devriye görevi yapiyor... yani bir abd f 16 si 1 Saat ucuyorsa bizimkileri 10 Saat ucuyor...

O kadar da değil. ABD sürekli birileriyle savaş halinde. Onların uçuş saatleri de çok yüksek. Onlarda ki kaza/kırım oranı da buna bağlı olarak daha fazla.

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 02 Mayıs 2013, 21:35:32 »

Türk Hava Kuvvetleri'nde 240 F-16'nın 24 adedi düşmüş. Yani %10.
http://www.f-16.net/aircraft-database/F-16/mishaps-and-accidents/airforce/TUAF/

USAF'da ise 2230 F-16'nın 457 adedi düşmüş. Yani %20.49.
http://www.f-16.net/aircraft-database/F-16/mishaps-and-accidents/airforce/USAF/

Dolayısıyla sadece kendiniz tarafından gerçek kabul edilenler aslında gerçek değiller.

http://www.f-16.net/fleet-reports_article3.html

Ayni Sitede ABD USAFin 321 Adet F16sinin Kaza Kirima ugradigi yaziyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #16 : 02 Mayıs 2013, 21:40:01 »
Demek ki o tabloyu güncellememişler!
Diğer kısımda uçakların kuyruk numaralarına kadar herşey var!

Çevrimdışı Dumlupinar99

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 02 Mayıs 2013, 21:48:04 »
Dumlupinar99 sen gercekten gerceklerden uzamissin... paronayak olmussun... insan bu kadarimi özgüveni yoksunu olur...  sen nerelerde egitiliyorsun yasin kac...?

Skywolf dedigi Dogru  sen nereden bu hesaplari yapiyorsun...?

yazdigin gibi 2400 abdenin f 16 var... senin hesaba göre 13% kirima ugramis... eee bunu birde ucus saatine göre hesapla o Zaman görürsün. düsme oranini... bizim elimizde yükse bir sayi ile 300 f 16 var diyorum... ve icinde kirima ugrayanlar var... buda dogaldir... Amerika cok ucagi olabilir.. az dümüsde olur ... ama bizimkileri kadari ucus saati yoktur... bizimkileri durmadan yunan larna it dalisinda... her alerimde hemen ucaklar havalaniyor ... devriye görevi yapiyor... yani bir abd f 16 si 1 Saat ucuyorsa bizimkileri 10 Saat ucuyor... bu kirim oranida ucus saatlerine göre  dogaldir... hem hava savunma sistemimizde olmadigindan durmadan havadalar... bunlari göz önüne katmadan nasil hesap cikariyorsun kiyas yapiyorsun anlamiyorum...

Benimde Skywolf un dedigi gibi senin gercekler senin olsun derim...

hem senin gibini ne ise nede askere alirim bu karamsar düsüncenlerle oturp durursun oturdugun yerde... düsmani görmedende gözünde bütüp kacan biri gibisin... bir kac gündür burdasin hep ben burada savunma konularini takip ederim Nadir yorum yazarim ama insani yazdiriyorsun... bütün yazilarinda standart disi yaziyorsun... vede kendin iyice inanmissin yazdiklarina... ve yanlis bilgilerde iceriyor yazilarin...

Türkiyenin temin ettigi F16 Rakamini bile bilmeyen bana böyle Hakaret edemez.

Türkiye 240 F16ya sahipti ve Peace Onyx Programi ile 30 Adet F16 daha temin etti.

Toplam 270 Adet F16 yapar bu.

Kaynak http://www.f-16.net/f-16_users_article21.html

Bugün Aktif Filomuzla kiyaslarsak su Rakam cikiyor. 230 Adet F16 bulunmaktadir.

Bu Bilgiyi bundan bir kac sene önce trmilitaryde okumustum, asagi yukari Türkiyenin Kaza Kirim Nedeninden 40a yakin F16sinin kullanilmaz Durumda oldugunu. Bugün Aktif Ucaklari ve Filolari sayarsak Gercege kavusabiliriz. Ben Yalan söylemem ve arastirmadan Veride paylasmam.