Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 997636 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #1250 : 11 Mart 2019, 15:59:53 »
Yunanistan F16 modernizasyonu icin bile zo buluyor parayi, F35 onlar icin en azindan bi 4-5 sene daha hayal.

4-5 sene ile 10-15 sene arasında epey fark var ama!
ABD Yunanistan'a parasız bile verir o uçakları gerekirse. Tabi acısını farklı şekillerde çıkarır o ayrı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Master

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -53
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1251 : 11 Mart 2019, 16:30:31 »
Yunanistan'a F-35 kredili şekilde verilir.

Amerika Türkiye'yi her alanda rahat sıkıştırır merak etmeyin.Adamların Yunanistana 50 tane F-35 vermeleri onlara koymaz FMS kredisi açar.Tedariği 2 senede halleder.

Zaten bu uçaklar bize gelmeyecek ama güzel tarafı TF-X var 3 seneye üretiriz merak etmeyin.

10 sene geçmiş zaten bir 10 senede onu bekleriz.Haaa SAM amca  F-16'lar için parça ambargosu koyarsa zaten çoğu yaşlanmış filoyu 3 sene daha uçurur sonra Rahip gibi ters dönerek özürümüzü diler paşa paşa Amerikalıların dediklerini yaparız.

Sıkıntı yok gençler TF-X 2023 te göklerde :)

Tabi inanan varsa.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1252 : 11 Mart 2019, 17:31:39 »
Sorunun cevabını bilmediğim için soruyorum , ''  Herhangi bir ABD menşeli  lisans altı üretim, veya direk alım,  parça ,yazılım ,sistem olmaksızın TF-X uçağını yerelde 100% üretebilirmiyiz? ''
« Son Düzenleme: 11 Mart 2019, 21:22:45 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #1253 : 11 Mart 2019, 17:44:44 »
Sorunun cevabını bilmediğim için soruyorum , ''  Herhangi bir ABD menşeli  lisans altı üretim, veya direk alım,  parça ,yazılım ,sistem olmaksızın TF-X uçağını yerelede 100% üretebilirmiyiz? ''

Kesin dille hayır.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1254 : 11 Mart 2019, 23:39:58 »
Sonuç itibari ile 100 tane F35 aldığımızda Çin, Rusya yada ABD'ye kafa tutmak gibi bir durmumuz olmayacak.. İran, Yunanistan gibi ülkelere kafa tutmak içinde F35'e bence gerek yok Bu yüzden 10-15 sene de işimizi görecek bir uçak yapmamız daha mantıklı geliyor bana..

Ama İsrail bu uçaklara sahip ve bu da bir tehdit. Ayrıca Yunanistan'ın da kısa dönemde sahip olmayacağının garantisi yok!
Bunun yanında 10-15 sene bekleyecek zamanımız yok. Elimizde görev yapan sadece F-16 uçakları kaldı!

Sizce ABD İsrail'e karşı bizim F35 leri kullanmamıza izin verir mi?
Ertuğrul Müyesseroğlu
Dijital Pazarlama Danışmanı & Eğitmen
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1255 : 11 Mart 2019, 23:44:57 »
Sorunun cevabını bilmediğim için soruyorum , ''  Herhangi bir ABD menşeli  lisans altı üretim, veya direk alım,  parça ,yazılım ,sistem olmaksızın TF-X uçağını yerelde 100% üretebilirmiyiz? ''

Neden tek uçak üreticisinin ABD olduğu var sayımından yola çıkıyoruz? İlla bir parça alma durumu olacaksa geçtim abd'yi batı bloğunun dışında bulunan Çin, Rusya gibi ülkelerde uçak üretiyor TFX'i onlardan alacağımız parçalarlada üretebiliriz.
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1256 : 11 Mart 2019, 23:49:44 »
Yunanistan F16 modernizasyonu icin bile zo buluyor parayi, F35 onlar icin en azindan bi 4-5 sene daha hayal.

4-5 sene ile 10-15 sene arasında epey fark var ama!
ABD Yunanistan'a parasız bile verir o uçakları gerekirse. Tabi acısını farklı şekillerde çıkarır o ayrı.

Şuan Yunanistan sipariş verse 50 tane F35 uçağını ne kadar sürede filosuna katabilir? (Gerçi ben her durumda Alacağımız F35 leri gerçek bir savaş durumunda Ne İsrail'e karşı nede Yunanistan'a karşı tam performansla kullanabileceğimizi düşünmüyorum.)
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1257 : 11 Mart 2019, 23:55:20 »
Bu Çin ve rus sevgisi nereden geliyor bir anlasam. Yıllardır Filistin'de katliam yapıyor diye "Yahudilere ölüm" diye bağıran kitle Türkistanda Çinin , Çeçenistan'da ve Suriye'de ruslarin yaptıklarını hiç görmediler. Tek bildiğim birşey var ise bırakın Çin'den silah almayı Çin'in bu bölgede fazla güçlenmesi iyi birşey değil , amerikayi mumla ararsınız belki komik gelebilir size ama ben şu modern ipek yolunada karşıyım. Çin mallarının bu ülkeye trenle hızlı bir şekilde gelmesi demek senin sanayiinin bitmesi demektir. Kaldıki çin fazla ithalat yapan bir ülkede değil. Yani Amerika gitsin herşeyi Çinlilerden Ruslardan alalım onların kafasında gidelimciler bakın bu düşünce sağlam bir düşünce değil tekrar düşünün
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1258 : 11 Mart 2019, 23:58:54 »
Sonuç itibari ile 100 tane F35 aldığımızda Çin, Rusya yada ABD'ye kafa tutmak gibi bir durmumuz olmayacak.. İran, Yunanistan gibi ülkelere kafa tutmak içinde F35'e bence gerek yok Bu yüzden 10-15 sene de işimizi görecek bir uçak yapmamız daha mantıklı geliyor bana..

Ama İsrail bu uçaklara sahip ve bu da bir tehdit. Ayrıca Yunanistan'ın da kısa dönemde sahip olmayacağının garantisi yok!
Bunun yanında 10-15 sene bekleyecek zamanımız yok. Elimizde görev yapan sadece F-16 uçakları kaldı!

ABD menşei olan F35'i İsrail'e karşı kullanmamızın mümkün olmadığını düşünüyorum. Eğer birgün İsrail ile savaşacak isek ondan önce ABD'yi aradan çıkarmamız gerekecek.
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com

Çevrimdışı muyesseroglu

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
    • Ertuğrul Müyesseroğlu
« Yanıtla #1259 : 12 Mart 2019, 00:06:53 »
Bu Çin ve rus sevgisi nereden geliyor bir anlasam. Yıllardır Filistin'de katliam yapıyor diye "Yahudilere ölüm" diye bağıran kitle Türkistanda Çinin , Çeçenistan'da ve Suriye'de ruslarin yaptıklarını hiç görmediler. Tek bildiğim birşey var ise bırakın Çin'den silah almayı Çin'in bu bölgede fazla güçlenmesi iyi birşey değil , amerikayi mumla ararsınız belki komik gelebilir size ama ben şu modern ipek yolunada karşıyım. Çin mallarının bu ülkeye trenle hızlı bir şekilde gelmesi demek senin sanayiinin bitmesi demektir. Kaldıki çin fazla ithalat yapan bir ülkede değil. Yani Amerika gitsin herşeyi Çinlilerden Ruslardan alalım onların kafasında gidelimciler bakın bu düşünce sağlam bir düşünce değil tekrar düşünün

Dediklerimin hiçbirinin Çin yada Rus sevgisi ile alakası yoktur. Ben ülkemin çıkarını gözetirim. Daha dün ingiliz, fransız vb ülkelerin işgali altındaydık. Benim için ABD, Britanya vs ne ise Çin'de Rusya'da o'dur. Bugün benim için en yakın tehtid kim ise ona göre pozisyon almam gayet normal. Bir örnek vereyim Ruslarla sarıkamış savaşı yaptıktan birkaç sene sonra Rusların Kurtuluş Savaşı için gönderdiği silahları geri mi çevirdik? O zamanda tüm Türki Cumhuriyetler Rusya'nın işgali altındaydı.
Ertuğrul Müyesseroğlu
ertugrulmuyesseroglu.com