Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
42 (33.1%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
12 (9.4%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
38 (29.9%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
14 (11%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
13 (10.2%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
8 (6.3%)

Toplam Oy Verenler: 127

Gönderen Konu: Milli Jet Eğitim / Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 361796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asderedas

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +21/-22
Ynt: Milli Jet Eğitim / Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #1050 : 07 Aralık 2017, 01:13:08 »
Ingiltere ile harrier alımi için görüşmeler yapılıyormuş nihayet sonunda...f-35 b lerin gecikme olasılıgına karşı bir miktar alınabilir...kaynak c4 defence
 Artık abd nin türk silahlı kuvvetleri ihtiyaclarını sekteye uğratabileceği nihayet anladı bizimkiler,

Çevrimdışı Yabgu

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +8/-12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1051 : 07 Aralık 2017, 01:20:00 »
Ingiltere ile harrier alımi için görüşmeler yapılıyormuş nihayet sonunda...f-35 b lerin gecikme olasılıgına karşı bir miktar alınabilir...kaynak c4 defence
 Artık abd nin türk silahlı kuvvetleri ihtiyaclarını sekteye uğratabileceği nihayet anladı bizimkiler,
sekteye uğratmaktan ziyade f35a farklı , f35b farklı mevzular. Bunlar için ayrı görüşmeler ayrı bir planlama gerekiyor. Buda uçağın teslimini (tabi abd verirse) diğer konfigürasyona göre daha ileri bir tarihe kaydırıyor. Lokheed şuan hangi ülkeye kaç tane f35b verecxeğini planlamış sen gelip ilk bana ver diyemezsinki. Olası Gecikme kaynagı bu.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +36/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1052 : 07 Aralık 2017, 01:23:04 »
Ben yayınlanan görsellerin aksine, halen TAI'den bunlar gibi farklı bir uçak bekliyorum!

Hocam bende böyle bir uçak bekliyorum kalbimden geçen bu tarz bir uçak eğer ortaya çıkarsa ilk yapıcagim iş Ankara'ya gidip TAİ tesislerinin önünde kurban kesmek eğer beni içeri alırlarsada her bir mühendisin alnından öpüp çeyrek altın takarım ( varımı yogumu satarım artık bunun için ;D)
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2017, 01:24:34 Gönderen: Raptor44 »
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +32/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1053 : 07 Aralık 2017, 09:10:50 »
Harrier'ların en genci kaç yaşında baktınız mı? Harrier alınması saçmalık.  Janes'in yazısı diye böyle bir şey olacak hali yok. Zaten ABD'den başka AV8B Harrier satabilecek ülke yok. Bu ilişkilerle de kesin alınır.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • Beğeni Puanı +17/-10
« Yanıtla #1054 : 07 Aralık 2017, 09:50:11 »
Egitim ucagi olarak olabilir, 2 - 3 tane

Çevrimdışı Marmara

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +3/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1055 : 07 Aralık 2017, 09:59:43 »

İngiltere`nin Harrier`i yok,çoktan emekli edildi. 15 senedir üretilmiyor,üretilmeyecek bundan sonra. Haberin linkini verirmisiniz,bu kadar saçma haber olamaz...

Çevrimdışı İstiklalFM

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +32/-5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1056 : 07 Aralık 2017, 10:14:49 »

İngiltere`nin Harrier`i yok,çoktan emekli edildi. 15 senedir üretilmiyor,üretilmeyecek bundan sonra. Haberin linkini verirmisiniz,bu kadar saçma haber olamaz...

Son cümle zaten durumu açıklıyor.
http://www.janes.com/article/76200/turkey-seeks-to-buy-harriers-as-an-interim-measure-until-f-35bs-are-ready

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +6/-9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1057 : 07 Aralık 2017, 10:18:10 »
Harrier değilde Yak alınacak dense daha inandırıcı olurdu. Oldu olacak F-35 yerine Tornado alalım.😁😂

Çevrimdışı Marmara

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +3/-2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1058 : 07 Aralık 2017, 10:28:53 »

Jane`s verdigi iddiaya gore,Türkiye ABD`den Harrier alımı için ilgilendiği belirtilmiş.

Ortalama 30 yaşındaki uçakları almak mantığa aykırı. ABD kendinde az bulduğu ve emekli edilmiş,yaşlanmış,yıpranmış Harrierlerin yerine İngilizlerden 5-6 sene önce 2 el Harrier almıştı. ABD ile papaz olurken Harrierin yanına bile yaklaştırmaz.

Çevrimdışı asderedas

• DefenceTurk
  • *
  • Beğeni Puanı +21/-22
« Yanıtla #1059 : 12 Aralık 2017, 16:22:06 »
c4 defence nin haberine göre eurojet firması tf-x motor projesinden çekilmiş karara etkili olan bizimkilerin yeni bir motor isteği imiş..eurojet ej200 motorunu önermişti şu anki euro figter uçaklarında kullanılan ...