Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1010086 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #860 : 28 Mart 2018, 20:00:36 »
2 Sene amerikan tarihi ile ilgli dersler almış biri olarak diyebilirimki serkan haklı gibi . Amerika gerçekten büyük bir zenginliğe sahip. Ama onun en önemli ikinci avantajı sahip oldukları adalet ve hukukun üstünlüğü duygusu. O yüzden polisin ve cezaların çok sert olması normal . Böylece amerika insanlara gettolardan ve downtownlardan uzakta huzurlu yaşayabilecekleri insanların mecburen birbirine saygı duydugu bir ortam yaratıyor. Üstündeki yönetimde kıtanın kaynaklarını yaşam şartlarını dünyaya göre yaşanabilir imkanlarda tutuyor . Böylece kıta büyük bir çekim merkezi oluyor.

Göçmenler amerikanın en büyük avantajlarından birisi ne kadar sorun gibi dursada. İlk başta işçi çekmek için kullandılar çok yakında da kalifiye eleman çekmek için kulancaklar Green cardı.

Global bir dünya toplumunun prototipi adeta.

Dünyada insanların delice milliyetçilik yaptıkları bir dönem dışında yıkılma ihtimalleri yok gibi. Ancak çin ve rusya yıllar önce kaybettiği potansiyeli yakaladıkça durumu eşitleyebilirler.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #861 : 28 Mart 2018, 20:02:37 »

Her imparatorluk gidicidir her devlet de insan gibi, doğar, büyür belli zaman sonrada ölür gider. Benim kasteddiğim nokta daha Amerikanın devri bitmedi. Ve bu Amerika daha uzun zaman yaşayacak. Ona göre hareket edelim diyorum. Amerikanın yıkılmasını dört gözle bekliyorum. 21 yaşındayım ömrüm yetermi bilmem. :)

Amerikadaki bütün fabrikaları yakın bütün paraları meydanda tepeleme toplayıp ateşe verin bütün  mühendisleri asın tarlaları ateşe verin evleri yıkın ülke ortaçağa dönsün çekin gidin 200 yıl sonra geri gelin yine ABD dünyanın süper gücü olmuş olur. Çünkü ülkesi büyük güzel verimli iklimi harika toprakları harika verimli madeni petrolü harika denizi suyu ormanı harika bir ülke. Dünyaya yaklaşan bir uzaylı bile bir kaç ışık yılı mesafeye gelince bu gezegene dürbünle baktığında olsa olsa bu gezegenin süpergücü şuradadır diye Amerika yı gösterir. Yani olmayacak duaya amin demeyin Amerika çökmez o kadar kolay
Bir zamanlar Osmanlı içinde Avrupalılarda öyle diyordu. Osmanlı 3 kıtaya at koşturuyor, harika verimli topraklara sahip, 3 kıtayı birbirine birleştiren, harika devlet yönetim sistemi olan harika bir devletti. Sonra bak ne hale geldik. Tabi çoğrafyamızın bize verdiği özellik sayesinde gene parlıyoruz. Abd'de illa bir gün yıkılacak. Ama dediğin  gibi 200 yıl sonra gene eski Abd olurmu evet olabilir.
Osmanlı Devleti dediiğin gibi miydi bilmiyorum eminim herşey anlattıgın gibi güllük gülistanlık değildir ama şuan şartlar farklı.  Bugün karşında her türlü devre ayak uyduran bir amerika var. Hatta bırak ayak uydurmayı devirleri kendi belirliyor diğer ülkeler ona yetişmekle geç kalma arasında sıkışıyor. Benim görüşüm Amerikayı , Amerikaya göçen beyinler yaşatıyor. Beynin yani zekanın devri yoktur. her daim yolunu bulur. Tüm zeki insanları bir araya toplarsan Hawaiinin bagımsız olmasını pek iplemezsin bilakis porto riko gibi ülkeler lütfen bizde amerikanın bir eyaleti olalım diye kapında yalvarır.Biz ne yaptık ? Avrupadan kaçıp gelen bilimadamlarına ne o değeri verebildik nede onlara bu ülkeyi yaşanılır bir yer haline getirebildik. Çoğu Amerikalara gitti ve bugünki Amerikanın temellerinin sağlamlaşmasına katkı sundu. Ha illa biz başaracagız diyorsanız Doların dünyada dolaşmasını engelleyeceksiniz. Bunu başarmadan Amerikaya dokunamazsınız.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #862 : 28 Mart 2018, 20:08:48 »
Abiler siz hiç Amerika'ya gittinizmi. Ben son 4 Aydır ordaydım . Ve orda gerçek hayatı gördüm. Ve Beyler sizin dediğiniz gibide Süper degiller. Tamam iyi Bilim adamları var ve süper şirketleri var. Halkın Büyük bir bölümü gerçekten kendi dünyalarında yaşıyorlar. Genel kültür yok . Bir  meslek  örenimi yok
Gelen işçi bir öncekinden öğreniyor oda istediği kadar gösteriyor. Yani normal yaşam berbat. Herşey kredi üzeri yürüyor. Tanıştığım bir Aile  çok iyi kişiler . Göğüsleri kabartarak ve çok övünerek tek kazandıkları para kadar harcıyoruz diyerek övünüyorlar. Tamam çok Zeki kişiler var ama genel halk eziliyor

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #863 : 28 Mart 2018, 20:35:21 »
Abiler siz hiç Amerika'ya gittinizmi. Ben son 4 Aydır ordaydım . Ve orda gerçek hayatı gördüm. Ve Beyler sizin dediğiniz gibide Süper degiller. Tamam iyi Bilim adamları var ve süper şirketleri var. Halkın Büyük bir bölümü gerçekten kendi dünyalarında yaşıyorlar. Genel kültür yok . Bir  meslek  örenimi yok
Gelen işçi bir öncekinden öğreniyor oda istediği kadar gösteriyor. Yani normal yaşam berbat. Herşey kredi üzeri yürüyor. Tanıştığım bir Aile  çok iyi kişiler . Göğüsleri kabartarak ve çok övünerek tek kazandıkları para kadar harcıyoruz ek övünüyorlar. Tamam çok Zeki kişiler var ama genel halk eziliyor
Amerikanın ne oldugunu bilmek için Amerikada yaşamak gerekmiyor ki hocam kaldıki bunu 6 ayda yapamayız sanırım.31 yıldır Türkiyedeyim hala çözemedim mesela :))  Konu Amerika denen lokomotifin işleyiş şekli ,varlığını sürdürebilmesi ve bunu yaparkende ne gibi prosesleri izliyor mevzu bu. Gidip teksastaki Kimberly ile sevişmeme gerek yok bunları bilmek için...Amerikan ailelerin dünyadan bir haberi olmadıgını bende biliyorum konu şu ki dünyadan haberleri olmalarına gerek var mı ? Mesela ben everestin yüksekliğinden eiffel kulesindeki basamak sayısına kadar gereksiz birçok şeyi biliyorum. Amerikalı bir veletin bu bilgiye ihtiyacı var mı ? ver parayı yesin. Ver bana bende yerim.Çünki Amerikalı Xin ülkesi için yapacagı şeyi herhangi bir ülkeden amerikan rüyasını gerçekleştirmek için gelmiş birisi yapıyor. Yukarda da bunu anlatmaya calıştım.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 20:37:16 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #864 : 29 Mart 2018, 03:14:59 »
Abd ekonomisi 500 milyar dolar cari açık veriyordu...Her yıl karşılıksız milyarlarca dolar basıyorlar ve gun gectikce devletler dolarla ticareti azaltmaya çalışıyor .Çöküşü yakındır patlamaya hazır bomba gibi zengin eyaletler zaten bağımsızlıklarını istiyor ve herkeste silah var en ufak bi kıvılcımda bi provokasyonda Abd diye bir devlet kalmaz.Artık Abd nin üretip satmadiklarinin ve sermayesinin birçok alternatifi var.Eski gücü olsaydı darbe girişimi başarılı olurdu , esad indirilirdi ... zavallı bir terör örgütü olan pyd ye umutlarını bağlamış bir Abd var karşımızda... Abd gerileme döneminde ve dağılacaktır.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #865 : 29 Mart 2018, 09:01:25 »
Arkadaşlar unutmayın ABD deyince çok fazla (bizim gibi bin yıllarca) geçmişi olamayan bir ülke var..Ve bu yeni ülke kurulduktan sonra bir iç savaş yaşamış..Şu an için eyaletler arası para dengesi iyi olabilir yarın bu denge bozulunca Belçika gibi bir durum karşımıza çıkabilir ve yine ABD halkı yakında çok yaygın gösteri ve protestolarda yapmışlardı.. Bence birşeylerin ayak sesleri bunlar..Ve bence ABD dağılırsa bir daha devlet olarak bu seviyeye gelmesi zor..Çünkü bizim gibi köklü bir devlet kurma kültürü yok ki adamların..Organize olma sıkıntısı yaşarlar bence...

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #866 : 29 Mart 2018, 12:43:05 »
Eğer abd yıkılırsa Türkiye Rus tehditi altına girer.

İşte siyaset böyle bir şey en büyük düşmanın yıkılırsa düşmana karşı güvendiğin dostun seni yutabilir.

Amerikanın dikkatıinin bölgeden çekilmesi lazım oda anca elektrikli arabaların yaygınlaşması ve modern ipekyolu projesiyle olur.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #867 : 16 Nisan 2018, 23:01:44 »
https://www.memurlar.net/haber/742273/ilk-kez-goruntulendi-milli-ucagimiz-asya-semalarinda.html

Ben bu haberi anlamadım? TFX'in nihai versiyonumu artık belirlendi? Maketimi çıktı?

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #868 : 16 Nisan 2018, 23:07:00 »
https://www.memurlar.net/haber/742273/ilk-kez-goruntulendi-milli-ucagimiz-asya-semalarinda.html

Ben bu haberi anlamadım? TFX'in nihai versiyonumu artık belirlendi? Maketimi çıktı?
Haber bilinmeyen birşeyi söylemiyor ki. Bunlar bilinen şeyler zaten.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #869 : 18 Nisan 2018, 01:12:51 »

Malezya fuarından. Gözünü seveyim 5. Nesil uçak böylemi olur. Yav kimlerin eline veriyorlar şu işi. Kfx'in maketine bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Onlar 4.5 nesil tasarlamayı kafaya koydular. Bizimki hal amca gibi saçma sapan bir dizayna sahip. İnşallah nihai versiyon bu olmaz. YF22 - F22 arasındaki fark gibi uçak yav .