Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 997350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #850 : 28 Mart 2018, 17:10:20 »
@UYVAR,

Çin'de bir milyardan fazla insan var. Geçen gün Galler'e hazırlık maçında 6-0 yenildiler.

https://www.youtube.com/watch?v=RB5yJ96th0k

Takım halinde iyi futbol oynayacak 11 kişiyi o kadar insanın içinden çıkartamamışlar... Uğraştıkları en son şeyse futbolda, çinli futbolcularda dövme yasaklanacak. Sosyalist değerlere aykırıymış. Çin futbol otoritelerinin kafa yapıları bu!

Demek istediğim: AngloSaxon Çete Ülkelerinin iç organizasyonları verimliyse, 500 milyonluk nüfus hiç az değildir. Kaldı ki ABD ve Kanada özelinde konuşursak, nüfusları kolayca da artabilir. Çin nüfusunu o kadar kolay arttıramaz.

Ancak, ABD iç uyumunu yitirdi son dönemde, bu bariz şekilde gözleniyor...
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 17:22:13 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #851 : 28 Mart 2018, 17:22:13 »
Uçaktan dünya devlerinin çekişmesine evrildik..Bence artık ana konuya dönelim ve ABD miş, Rusya'ymış, Çin'miş ne yaptıklarından ziyade biz ne yapacağız ona odaklanmak bence daha iyi...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #852 : 28 Mart 2018, 17:26:51 »
Uçaktan dünya devlerinin çekişmesine evrildik..Bence artık ana konuya dönelim ve ABD miş, Rusya'ymış, Çin'miş ne yaptıklarından ziyade biz ne yapacağız ona odaklanmak bence daha iyi...

E çünkü durum bunu gerektiriyor. Beceriksiz hintlilere batılılar teknik destek veriyor, yine de yapamıyorlar uçaklarını, tanklarını. İşçilik, teknisyenlik yok adamlarda. Anca sokak fakiri çıkıyor heriflerden.

Ruslar motor ömrü dolunca tamirle uğraşmıyor, komple değiştiriyor motoru.

Sen ne yapacaksına gelmeden önce ne yapmayacaksını bileceksin. Bunları yapmayacaksın arkadaş. (nasıl bağladım ama)
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #853 : 28 Mart 2018, 17:26:58 »

Her imparatorluk gidicidir her devlet de insan gibi, doğar, büyür belli zaman sonrada ölür gider. Benim kasteddiğim nokta daha Amerikanın devri bitmedi. Ve bu Amerika daha uzun zaman yaşayacak. Ona göre hareket edelim diyorum. Amerikanın yıkılmasını dört gözle bekliyorum. 21 yaşındayım ömrüm yetermi bilmem. :)

Amerikadaki bütün fabrikaları yakın bütün paraları meydanda tepeleme toplayıp ateşe verin bütün  mühendisleri asın tarlaları ateşe verin evleri yıkın ülke ortaçağa dönsün çekin gidin 200 yıl sonra geri gelin yine ABD dünyanın süper gücü olmuş olur. Çünkü ülkesi büyük güzel verimli iklimi harika toprakları harika verimli madeni petrolü harika denizi suyu ormanı harika bir ülke. Dünyaya yaklaşan bir uzaylı bile bir kaç ışık yılı mesafeye gelince bu gezegene dürbünle baktığında olsa olsa bu gezegenin süpergücü şuradadır diye Amerika yı gösterir. Yani olmayacak duaya amin demeyin Amerika çökmez o kadar kolay
beğen

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #854 : 28 Mart 2018, 17:29:11 »
Yapılacak az çok belli. Uçak tasarlamayı İngilizlerden (artık ne öğrenilebilirse) öğrenmek ve sonra da motor ve malzeme teknolojisi olayına abanmak. Üniversite reformu işini geciktirmeden çözmek gerekiyor. Çünkü temel bilim olmadan malzeme teknolojisi gelişemez.

Ama korkarım bu olamayacak. Çünkü birileri "islami bilim" diye tutturacak...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #855 : 28 Mart 2018, 17:29:54 »
@serkan

Vietnam'da karizmayı çizdirdiler ama. Bazı tarihçiler çöküşe ramak kaldığını söyler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #856 : 28 Mart 2018, 17:34:56 »

Her imparatorluk gidicidir her devlet de insan gibi, doğar, büyür belli zaman sonrada ölür gider. Benim kasteddiğim nokta daha Amerikanın devri bitmedi. Ve bu Amerika daha uzun zaman yaşayacak. Ona göre hareket edelim diyorum. Amerikanın yıkılmasını dört gözle bekliyorum. 21 yaşındayım ömrüm yetermi bilmem. :)

Amerikadaki bütün fabrikaları yakın bütün paraları meydanda tepeleme toplayıp ateşe verin bütün  mühendisleri asın tarlaları ateşe verin evleri yıkın ülke ortaçağa dönsün çekin gidin 200 yıl sonra geri gelin yine ABD dünyanın süper gücü olmuş olur. Çünkü ülkesi büyük güzel verimli iklimi harika toprakları harika verimli madeni petrolü harika denizi suyu ormanı harika bir ülke. Dünyaya yaklaşan bir uzaylı bile bir kaç ışık yılı mesafeye gelince bu gezegene dürbünle baktığında olsa olsa bu gezegenin süpergücü şuradadır diye Amerika yı gösterir. Yani olmayacak duaya amin demeyin Amerika çökmez o kadar kolay

Valla yaşam konusunda haklısın. 3 ay dil okuluna gittim Miami'ye arkadaş yok böyle bi hayat :D Ömrümün en en güzel 3 ayını geçirmiştim. Türkiye ye döndüğümde şok yaşamıştım. Neyse fazla bozmayalım konuyu :D
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 17:35:41 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #857 : 28 Mart 2018, 17:56:53 »

Bir zamanlar Osmanlı içinde Avrupalılarda öyle diyordu. Osmanlı 3 kıtaya at koşturuyor, harika verimli topraklara sahip, 3 kıtayı birbirine birleştiren, harika devlet yönetim sistemi olan harika bir devletti. Sonra bak ne hale geldik. Tabi çoğrafyamızın bize verdiği özellik sayesinde gene parlıyoruz. Abd'de illa bir gün yıkılacak. Ama dediğin  gibi 200 yıl sonra gene eski Abd olurmu evet olabilir.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 17:57:28 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #858 : 28 Mart 2018, 18:11:47 »
Osmanlı hiç öyle değildi bir gün yıkılacağı apaçık ortada olan bir imparatorluktu. Merkezde Anadolu haricinde hiç biri Türk olmayan imparatorluk ile tamamı ABD li olan ülke aynı mı. Cezayiri Macaristan ı mı elimizde tutacaktık. Size abileriniz hocalarınız batacak Amarika hikayeleri anlatıyor biliyorum ama zor biraz söyleyim ben

Amerika nasıl parçalanır biliyormusunuz. Hawaii bir gün bağımsız olabilir anca o olursa olur
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 18:13:53 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #859 : 28 Mart 2018, 18:21:23 »
Osmanlı hiç öyle değildi bir gün yıkılacağı apaçık ortada olan bir imparatorluktu. Merkezde Anadolu haricinde hiç biri Türk olmayan imparatorluk ile tamamı ABD li olan ülke aynı mı. Cezayiri Macaristan ı mı elimizde tutacaktık. Size abileriniz hocalarınız batacak Amarika hikayeleri anlatıyor biliyorum ama zor biraz söyleyim ben

Amerika nasıl parçalanır biliyormusunuz. Hawaii bir gün bağımsız olabilir anca o olursa olur
Ya Hocam, bunu bana söylüyorsunuz. Burada 2 gündür Amerika şöyle harika böyle harika diyorum. Herkez beni Amerikancı biliyor nerdeyse. Ama sizde çok çok iddalı konuşuyorsunuz. Ben bu kadar iddalı değilim. Amerika şuan için tartışmasız süper güçtür. Ve uzun zamanda böyle gidecek gibi duruyor. Ama bu güçte bi gün yıkılacak. Tarih bunun en önemli ispatı.