Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1007891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #840 : 28 Mart 2018, 16:16:59 »
Çin hadi Akdenize girsin bakalım veya Amerikaya yaklaşşın bakalım ne oluyor.

Ne oluyor? Merak ettim de...
Hocam, girdiğinde tabi bişey olmaz. En ufak kıvılcımda denizin dibini boylarlar onu kasteddim. Çin akdenizdeki gemisini savunamaz. Eli oralara uzanmıyor. Onu söylemeye çalıştım.

Çin'in Akdeniz'e donanma filosu sokmasına gerek yok. Öyle bir niyeti de yok. Adam Yunan limanlarını stratejik üs belirlemiş, ticaret yapıyor tatlı tatlı. Niye kuşları ürkütsün. Zaten zaman onun lehine çalışıyor.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #841 : 28 Mart 2018, 16:18:23 »
Ama Çin'in askeri olarak büyüme hızına bakarsak kısa sürede çoğu yerde kontrolü ele geçirmesi kaçınılmaz!

Bu da doğru. Bir kere maliyetler çok düşük. İşgücü bol ve ucuz. Tek eksik innovasyon zekası. Bakalım, kısmet...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #842 : 28 Mart 2018, 16:25:47 »
@SKYWOLF    @UYVAR
Ikinizede katılıyorum.
Mesele zaten şu Çin tatlı tatlı ticaret yaparak büyümek istiyor ama Amerika bunun farkına vardı. Son vergi olayları, borsa üzerinden dönen dolaplar vs Amerika topa girmek istiyor. Zaten 10 yıl önce bunun farkına varmıştı ama sabırlı ilerledi. Şimdi kılıçlar çekilmeye başladı. Çin bu işten zararlı çıkacağının farkında o sebeble alttan alıyor.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #843 : 28 Mart 2018, 16:27:24 »
Birde Çin in dünyaya donanma yollaması ile ABD nin yollaması aynı şey değil. ABD nin budünyanın her yerinda ya İngiltere Avustralya yada kendisinin adaları toprakları olan % 100 dost güvenilir limanları üsleri var. Bunun dışında Kore Japonya Türkiye İsrail say say bitmez dost limanı var. Çin donanmasının gemi bozulsa sığınabileceği bir dostu bile yok koca dünyada. Rusya bile burnunun dibi Doğu Akdenize Suriye olmasa inip dolaşamayacak birde Çin i düşünün. Gemi yapmak yetmiyor yani
beğen

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #844 : 28 Mart 2018, 16:31:10 »
ama liman satın alıyorlar.. Yunannistan'da Afrika'da mesela..Buda onların çözümü sanırım

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #845 : 28 Mart 2018, 16:33:47 »
Sayın Mermi, bence siz Amerikayı kurşun geçirmez sanıyorsunuz :) Tarih onun gibi imparatorluklarla dolu bu arada. Eninde sonunda birinin nefesini ensesinde hissedecek. Bu durumda en yakın Çin gözüküyor ve bu yolda muazzam yol katediyor. Bir zamanlar Nokia vardı. Kusursuz, rakipsiz,en sağlamı, en teknolojik olanı.  Şu an o rakipsiz,kusursuz  Nokia'yı gören var mı etrafınızda? Öyle yada böyle biri gelip şu Amerikanın ensesine tokadı yapıştıracak. Ha ne zaman olur orası muamma.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 16:35:59 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #846 : 28 Mart 2018, 16:38:23 »
Olayı biraz açalım. Abd'nin dünyayı yönetmesini sağlayan şey, ANGLOSAKSON ÇETESİ'dir. Kimdir bunlar? abd, ingiltere, avustralya, kanada.   İsrail bile ikinci plandadır.

İş kılıçların çekilmesine geldiğinde Japonya bir sürpriz yapabilir.

Durum abd için de pek parlak değil. Hindistan'ı fişteklediler tutmadı, Rusya'ya eski alışkanlığını unutturmak için demokrasiyi pompaladılar, o çocuk okumadı. Ilımlı İslam projesi için bizi kullanacaklardı, ellerinde patladı. Ab projesi, vip randevuevine döndü, zevk ve sefa içinde yaşıyorlar.

Kılıçlar çekilse kafadan kadro şu: abd, ingiltere, avustralya, kanada. Bu adamlar birbirleri için ölürler, ama başkaları için kıllarını kıpırdatmazlar. Hepsini topla kaç etti? 500 milyon nüfus (fazla fazla yazıp kıyak geçtim)

Yemez yani!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #847 : 28 Mart 2018, 16:40:18 »
Sayın Mermi, bence siz Amerikayı kurşun geçirmez sanıyorsunuz :) Tarih onun gibi imparatorluklarla dolu bu arada. Eninde sonunda birinin nefesini ensesinde hissedecek. Bu durumda en yakın Çin gözüküyor ve bu yolda muazzam yol katediyor. Bir zamanlar Nokia vardı. Kusursuz, rakipsiz,en sağlamı, en teknolojik olanı.  Şu an o rakipsiz,kusursuz  Nokia'yı gören var mı etrafınızda? Öyle yada böyle biri gelip şu Amerikanın ensesine tokadı yapıştıracak.
InşAllah Hocam.
Her imparatorluk gidicidir her devlet de insan gibi, doğar, büyür belli zaman sonrada ölür gider. Benim kasteddiğim nokta daha Amerikanın devri bitmedi. Ve bu Amerika daha uzun zaman yaşayacak. Ona göre hareket edelim diyorum. Amerikanın yıkılmasını dört gözle bekliyorum. 21 yaşındayım ömrüm yetermi bilmem. :)

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #848 : 28 Mart 2018, 16:45:03 »
Sayın Mermi, bence siz Amerikayı kurşun geçirmez sanıyorsunuz :) Tarih onun gibi imparatorluklarla dolu bu arada. Eninde sonunda birinin nefesini ensesinde hissedecek. Bu durumda en yakın Çin gözüküyor ve bu yolda muazzam yol katediyor. Bir zamanlar Nokia vardı. Kusursuz, rakipsiz,en sağlamı, en teknolojik olanı.  Şu an o rakipsiz,kusursuz  Nokia'yı gören var mı etrafınızda? Öyle yada böyle biri gelip şu Amerikanın ensesine tokadı yapıştıracak.
InşAllah Hocam.
Her imparatorluk gidicidir her devlet de insan gibi, doğar, büyür belli zaman sonrada ölür gider. Benim kasteddiğim nokta daha Amerikanın devri bitmedi. Ve bu Amerika daha uzun zaman yaşayacak. Ona göre hareket edelim diyorum. Amerikanın yıkılmasını dört gözle bekliyorum. 21 yaşındayım ömrüm yetermi bilmem. :)
Allah uzun ömür versin ;)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #849 : 28 Mart 2018, 16:48:59 »
InşAllah Hocam.
Allah uzun ömür versin ;)
Amin. Hepimize.