Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1009861 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #820 : 28 Mart 2018, 12:00:36 »
Hürjet olacak o bize yeter mutlu olmak için ortaya çıkınca görürsünüz
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #821 : 28 Mart 2018, 12:07:47 »
Bizi anlamıyolar yabgu bu kadar eksi alacak ne yaptım ben köpeğe verilmez bu kadar eksi

Benden tam iki kat beğeni puanı almışın. Bunun üzerine bir de özel üye oldun başımıza.

Allah gözünü doyursun.
« Son Düzenleme: 28 Mart 2018, 12:10:22 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #822 : 28 Mart 2018, 12:10:53 »
Tamam bizim yokta İngilizlerden zaten bu açığı kapatmak için teknik destek almıyor muyuz ? Bir nevi uçak yapacak kafa mevcut İngilizlerle beraber , tek sorun 5. Nesil olması. Bae systems F-35 projesinde de var diye biliyorum. Birşeyler kapmislardir heralde Amerikalilardan.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #823 : 28 Mart 2018, 12:29:48 »
Bizi anlamıyolar yabgu bu kadar eksi alacak ne yaptım ben köpeğe verilmez bu kadar eksi

Benden tam iki kat beğeni puanı almışın. Bunun üzerine bir de özel üye oldun başımıza.

Allah gözünü doyursun.

Takdir edildim ben
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #824 : 28 Mart 2018, 12:32:13 »
Bu Ingilizlerin bu kadar istekli olmalarının sebebi nedir ?  Her alanda bizi destekliyorlar. Bu işin altında bir neden olmalı. Ben bu işe ticari bakmıyorum. Stratejik bir neden olmalı.

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #825 : 28 Mart 2018, 12:36:25 »
Tamam bizim yokta İngilizlerden zaten bu açığı kapatmak için teknik destek almıyor muyuz ? Bir nevi uçak yapacak kafa mevcut İngilizlerle beraber , tek sorun 5. Nesil olması. Bae systems F-35 projesinde de var diye biliyorum. Birşeyler kapmislardir heralde Amerikalilardan.
İnglizlerde illaki yetişmiş kafa mevcut fakat onlarda ikinci dünya savaşından sonra elindeki bilgi birikimini abd ye kaydırlılar belli bir seviyede buna karşı birazınıda ruslara kaydırdılar. Şu anda

tekrardan piyesaya cıkmak için tekrar ekip oluşturmak istiyorlar bizim projemizdeki ilgileride bu kanımca artık abd ye kendini korutacak konjektürleri kalmadı sanırım. Fakat şöyle bir durum var eğer

ingilizler  bize  kritik teknolojilerde yardım edip belli bir noktaya getireceklerse kesinlikle bu işin sonunda bizim içinde olacağımız büyük bir savaş var demektir. Ve biz savaşırız ingilizler kazanır çok

dikkatli hareket etmeliyiz her şartta ülke menfaatinin üstün tutmalıyız. Allah yardımcımız olsun...

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #826 : 28 Mart 2018, 12:37:48 »
Sebebi şu
AB üyesi iken bu sıcak yakın alaka başladı. Çünkü İngiltere AB ile rekabeti olan bir ülke. Yüzünü okyanusa çevirmiş bir kültür İngiltere diğer ülkeler gibi kara avrupası değiller. AB ye zoraki kirdiler ama hiç mutlu olmadılar geri çıkmalarıda buradan belli. Bu durumda iken hep bizi desteklediler AB maceramızda. Çünkü AB ile Türkiye arasında kan uyuşmazlığı olduğunun farkındalar bizi inadına AB ye istediler. Fransa Almanya AB nin geleceğini ciddi ciddi inanarak düşünerek planladıkları için Türkiye ye karşılar ama İngiltere aksine tam tersi olarak bizi işi boklamak için AB de istiyorlar. O süreçte her şeyi desteklemeye başladılar bu böyledevam etti. Birde bunun kadar önemli başka sebepte İngilizler bu işe pragmatik yaklaşıyorlar eski emperyal ülke bu işlere daha geleceği okuyarak yaklaşıyor. Türkiye ile yakın olmayı geleceğe yatırım olarak görüyor düşman olmak saçma geliyor adamlara.
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #827 : 28 Mart 2018, 12:45:54 »
@serkan
Doğru. Bide Doğu Akdeniz enerjisi mevzusu da var. Oda iştahlarını kabartmıştır. Türkiye olmadan, olmayacağının farkındalardır.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #828 : 28 Mart 2018, 12:55:49 »
Ben bunları yıllar öncede aynen yazardım İngiltere hiç bir zaman AB ile mutlu olamadı filan derdim aralarında kan uyuşmazlığı var derdim forumda. KKTC den Londra'ya giden arkadaşlar filan bir alınır bir bana laf yetiştirir İngilizden daha bir İngiliz olmuş halde İngiltere her zerresi ile AB ye bağlı gibi anlatırdı bana. Ne oldu ayrılıyorlar işte o kadarda AB aşkı yokmuş demek ki.
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #829 : 28 Mart 2018, 13:07:30 »
Ingilizler, imparatorluk geleneği olan lider ruhlu ülke. Ab ile zıt kutuplar. Türkiyede aynı Ingiltere gibi bizim Ab maceramızda zaten en baştan belli. Zaten bu hale gelmemizde ısrarla Ab'yi istememizsen geliyor. Karşılıklı çıkar ilişkisine dayalı iyi ilişkiler kurmak olmalı. Ben Amerika konusundada bunu savunuyorum. Ne onlara biat edelim nede uzaklaşalım. Dengeyi koruyalım. Cumhurbaşkanının dediği gibi, dik duracağız ama diklenmeyeceğiz.