Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1009770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #810 : 26 Mart 2018, 20:55:03 »
@Yabgu, o toprakları kazanacaksan, bunun en kalıcı yolu olarak o halkın kalbini kazanacaksın evvela. Sen o ahaliyi sevmiyorsun ki! Kendin söyledin. Ne yapacaksın, adamları sinek kovalar gibi kovacak mısın kaç bin yıllık topraklarından?

Uçak sayısı ile ilgili olarak, teknik gerekçeleri fazlasıyla açıkladı arkadaşlar, söylenecek bir şey kalmadı. TFX gelene kadar idare edeceğiz bir şekilde işte. TFX de öyle 1000'li sayılarda olamayacak.

Sokağa hiç çıkmayalım, daha fazla eksi yersin bence. Buradaki kişiler -ister inan ister inanma- aslında çok nazikler.
SN Mermi , Amerika 3000 yılına kadarda kullanır amerikayla sen bir misin ? 1960lı yıllarda ordusu için interneti icat eden bir ülke F-16dan güvercin çıkarır yahu. Amerikayı sevmem ama kafa bakımından teknoloji bakımından bizden kaç yüzyıl ilerdeler bununda bilincindeyim.
SN Merzifonlu : herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Ben ırkçı bir Türküm. Sen hümanist bir Türksündür. Ben olmalıyımki senin değerin anlaşılsın. Nazik olmayanlarınızıda gördük İranda düşen uçak kazası hakkındaki görüşlerini gelip kustular buralarda onların yazdıklarını görseydin yabgu sen bir meleksin der sarılır ağlaşırdık seninle...Neyse konu dağılmasın ben herşeyi kaldırıp atalım demedim. Yeni çıkan 4,5 ve 5. nesil uçaklara nazaran bizdeki f-16lar uçan tenekedir. Pilotlarımızada helal olsun o tenekelerle mucizeler yaratıyolar.Nokta.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 20:56:30 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #811 : 26 Mart 2018, 21:15:03 »
Sn yabgu, Iranda düşen uçak için neler söylenmiş bende merak ettim sitede bulamadım. Nerde gördünüz benimlede paylaşırmısınız ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #812 : 26 Mart 2018, 21:17:12 »
Yabgu nun 168 iletisi var 61 beğenisi 100 beğenmeme var. Bakıyorsun ondan sonraki en yakın kişinin beğenisi yarısı kadar bile değil. Ben buna dikkat kesildim ve bana Yabgu fake kullanıcılar ile beğenisini yükseltti gibi geldi. Çünkü hayatın doğal dağılımına aykırı bu rakamlar çok beğenilse de nefret edilsede bir arkasındaki ile arasında böyle sapma olmaz.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #813 : 26 Mart 2018, 21:39:31 »
Yabgu nun 168 iletisi var 61 beğenisi 100 beğenmeme var. Bakıyorsun ondan sonraki en yakın kişinin beğenisi yarısı kadar bile değil. Ben buna dikkat kesildim ve bana Yabgu fake kullanıcılar ile beğenisini yükseltti gibi geldi. Çünkü hayatın doğal dağılımına aykırı bu rakamlar çok beğenilse de nefret edilsede bir arkasındaki ile arasında böyle sapma olmaz.
Dindar biri değilim sana hangi yemini etsem bilemedim. Her neyse istediğini düşünebilirsin serkan. Artılarım hiç umrumda değil aslında eksilere olan kompleksim seni geçmiş olması yani o kadar berbat haldeyim düşün artık :) Belkide benden sonra en çok eksiye sahip kişi olarak her yoruma kasıtlı eksi bastın seni geçeyim diye bilemeyiz ama kuşkulandım. Ben bunu uç noktalara hitap şeklinde düşünüyorum. Yorumlarım ırkçı ve keskin oluyor. ortası olsam eminim eksilerimde az olurdu artılarımda. Ben kimsenin diyemediklerini diyorum burda. Açık açık pkk kürtlerden çıkıyor kürtleri sevmem dedim. Araplardan nefret ettiğimi söyledim. herhangi bir dine mensup olmadıgımı söyledim. Birileri çıktı burda müslüman olmayan Türk , Türk değildir kafası yaşadı bunlara karşı çıktım. Ülkücülüğün aslında kendisiyle çelişen bir ideoloji oldugunu söyledim. Bu sayfadaki bazı white trollerin Atatürk nefretlerinden bahsettim. Bunlarınm iki taraflıda karşılığı oluyor. Seninde gördüğün gibi eksiler çok. Fake hesapta ancak senin aklına gelebilirdi -ki geldi. :)
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 21:41:40 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #814 : 26 Mart 2018, 21:54:24 »
Bizi anlamıyolar yabgu bu kadar eksi alacak ne yaptım ben köpeğe verilmez bu kadar eksi
beğen

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #815 : 26 Mart 2018, 22:19:29 »
Konu başlığı ile içerik alakalı olmalı normalde. Sohbet bölümünde konuşun beyler bu konuyu. Yoksa bir ekside ben .

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #816 : 26 Mart 2018, 22:23:20 »
7 eksisi olan için konuşması kolay tabi
beğen

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #817 : 27 Mart 2018, 07:56:28 »
 ;D ;D ;D ;D tek o kaldı zaten; + - muhabbeti...
« Son Düzenleme: 27 Mart 2018, 07:57:26 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #818 : 28 Mart 2018, 11:44:52 »
Yerli savaş uçagının ilk uçus tarıhı 2023 den 2026 ya ertelenmiş arkadaşlar nette böle bir söylenti var :(

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #819 : 28 Mart 2018, 11:58:11 »
Uçsun da 2026 da uçsun.Çocuk oyuncağı değil yahu,hiç bir jet uçak üretim geçmişimiz yok.2026 uçabilirse ben nacizane ben öpüp başıma koyarım.