Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 996919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #790 : 26 Mart 2018, 14:46:26 »
40 yaşındaki bir uçakla 6 aylık bir uçak arasında 40 yıllık gelişmiş tasarım teknoloji bilgi birikimi var. En önemlisi irtifa , manevra  farkları  var. Yani fark eder. Etmeli.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #791 : 26 Mart 2018, 15:06:25 »
Mutlulukla kolaycı bir tartışmaya girme herkes biliyor F35 ile F16 nın aynı olmadığını ama bu hadi değiştirelim mazeretimiz var demek değil. Bizede sorsalar heralde bizde F16 ları atın F35 alın deriz geri zekalı değiliz. Bize şimdi F35 in 40 yıllık F16 dan iyi olduğunu anlatma kaybetmeyeceğin belli olan bir tartışmaya girme mutluluğu yaşama burada. Eldeki uçaklarla bir süre idare etmenin mantıklı bir sebebi hatta mecburiyeti var ABD de bunu yapıyor bizde yapıyoruz konuştuğumuz mevzu o bizim sende biliyorsun bunu. F35 çıktı diye F16 yı hadi atalım lüksü varmı. Yoksa niye böyle konuşuyorsun bu uçaklar kullanılacak uzunca bir süre bunu biliyorsun. Sen evdeki buzdolabını at tv yi at ben sana bir düzine sebep sıralıycam yenilerine ikna etmek için bakalım alabilecekmisin ikna olupta. Şimdi vatan güvenliği ile TV birmi diyceksin kesin
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 16:21:34 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #792 : 26 Mart 2018, 15:14:33 »
40 yaşındaki bir uçakla 6 aylık bir uçak arasında 40 yıllık gelişmiş tasarım teknoloji bilgi birikimi var. En önemlisi irtifa , manevra  farkları  var. Yani fark eder. Etmeli.

Şu an bizim için etmiyor işte!
Şu an bizim en en büyük tehdit nedir? Rusya'nın elindeki bir avuç Su-35 mi? İsrail'in sahip olacağı F-35'ler mi?
Ezik Yunanın modernize edeceği F-16'lar mı? Hangisi?
Hangisi bizimle boy ölçüşmeye kalkabilir?
Neden kalksın ayrıca!
Rahat mı batıyor?

Gelecek, insansız uçaklar ve yeni nesil savaş uçaklarına ait olacak. Eh biz de o gelecek için yatırım yapıyoruz zaten. Yatmıyoruz! Bir yandan F-35 tedariki planlanmışken, diğer yandan kendi yeni nesil savaş uçağımızı şekillendiriyoruz. Kendi insansız uçaklarımızı yapabildiğimiz gibi, daha iyileri için de çalışmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de her zaman olduğu gibi çevremizde artan veya azalan tehdide göre planlamalarımızda değişiklikler de yapıyoruz, yapacağız da! Elimizdekileri de o geleceğe ulaşana kadar kullanacağız. Sahip olmayı planladığımız zamanki gibi! Yeni alacağımız ve yapacağımız sistemleri de, bir sonra sahip olacağımız sistemlere sahip olana kadar kullanacağız. Bu böyle sürüp gidecek.

Sadece bizde değil, bütün dünyada...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #793 : 26 Mart 2018, 15:25:50 »
Geleceğin teknolojisi  jet sihalar ve bizde bunlar için çalışmaya başladık bile geleçek iyi olacak inşallah toplum artık silahın gerekliliğini vede önemini kavradı herkes kendimizin birşeyler

yapması gerektiği üzerinde fikir birliği halinde buda bizi ileri ye taşıyacak. 

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #794 : 26 Mart 2018, 16:26:49 »
Geleceğin teknolojisi  jet sihalar ve bizde bunlar için çalışmaya başladık bile geleçek iyi olacak inşallah toplum artık silahın gerekliliğini vede önemini kavradı herkes kendimizin birşeyler

yapması gerektiği üzerinde fikir birliği halinde buda bizi ileri ye taşıyacak.
Geleceğin teknolojisi özellikle hava savunmada tartışmasız lazer silâhlarıdır.Gudum kiti , yakıt ,arayıcı başlık ... hiçbirisine gerek yok menzil yok korkutucu bir silah.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #795 : 26 Mart 2018, 16:47:38 »

Şu an bizim için etmiyor işte!
Şu an bizim en en büyük tehdit nedir? Rusya'nın elindeki bir avuç Su-35 mi? İsrail'in sahip olacağı F-35'ler mi?
Ezik Yunanın modernize edeceği F-16'lar mı? Hangisi?
Hangisi bizimle boy ölçüşmeye kalkabilir?
Neden kalksın ayrıca!
Rahat mı batıyor?

Gelecek, insansız uçaklar ve yeni nesil savaş uçaklarına ait olacak. Eh biz de o gelecek için yatırım yapıyoruz zaten. Yatmıyoruz! Bir yandan F-35 tedariki planlanmışken, diğer yandan kendi yeni nesil savaş uçağımızı şekillendiriyoruz. Kendi insansız uçaklarımızı yapabildiğimiz gibi, daha iyileri için de çalışmaya devam ediyoruz. Bunu yaparken de her zaman olduğu gibi çevremizde artan veya azalan tehdide göre planlamalarımızda değişiklikler de yapıyoruz, yapacağız da! Elimizdekileri de o geleceğe ulaşana kadar kullanacağız. Sahip olmayı planladığımız zamanki gibi! Yeni alacağımız ve yapacağımız sistemleri de, bir sonra sahip olacağımız sistemlere sahip olana kadar kullanacağız. Bu böyle sürüp gidecek.

Sadece bizde değil, bütün dünyada...
abi ben bunlar olmasın demiyorum ki konunun en başı zaten filo sayımızın azligiydi. Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin daha büyük ve yeni hava araçlarına sahip olmasını dile getiriyorum. Sihalar benim için bir savaş uçağının yerini tutmaz. İster insansız ister insanlı savaş uçağı sayımızın artması taraftariyim. Mevcut filonun yetersizligi benim şahsi görüşüm. Filonun büyümesi zorunlu.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #796 : 26 Mart 2018, 16:49:25 »
Kim basıyor bu eksilere ..  Vatandaş burda vatan için konuşuyoruz fikrin varsa söyle eksiye basmak nedir. Serkani bile geçtim ayıptır yahu

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #797 : 26 Mart 2018, 17:05:04 »
Aslına bakarsak  elimizdeki envanterin vede personelin sayısına göre değilde savaş sırasında  gerçekleştirebileceğimiz üretim miktarlarına odaklanmalı vede toplu bir üretim modeli oluşturmalıyız.

İşler sıkıştığın da kritik silahları hızlı ve seri bir şekilde üretebiliyor olmalıyız.

Ayrıca Yabgu arkadaşın düşüncelerinde gayet mantıklı neden bu kadar eksi aldığının anlamadım.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #798 : 26 Mart 2018, 17:46:33 »
Aslına bakarsak  elimizdeki envanterin vede personelin sayısına göre değilde savaş sırasında  gerçekleştirebileceğimiz üretim miktarlarına odaklanmalı vede toplu bir üretim modeli oluşturmalıyız.

İşler sıkıştığın da kritik silahları hızlı ve seri bir şekilde üretebiliyor olmalıyız.

Ayrıca Yabgu arkadaşın düşüncelerinde gayet mantıklı neden bu kadar eksi aldığının anlamadım.
2. Dünya savaşı belgesellerini çok izliyorsun belli...Günümüz doktrininde en kötüye hazırlanıp bu sistemleri hazır bulundurmaktir yapılabilir olan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #799 : 26 Mart 2018, 17:58:24 »
abi ben bunlar olmasın demiyorum ki konunun en başı zaten filo sayımızın azligiydi. Ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin daha büyük ve yeni hava araçlarına sahip olmasını dile getiriyorum. Sihalar benim için bir savaş uçağının yerini tutmaz. İster insansız ister insanlı savaş uçağı sayımızın artması taraftariyim. Mevcut filonun yetersizligi benim şahsi görüşüm. Filonun büyümesi zorunlu.

Emin ol bunu o uçakları kullananlar da istiyordur. Keşke o kadar sayılarda olsa. Ancak işletme maliyetleri vs müthiş artar. Bütün dünyada ordular küçülüyor. Daha az sayıda ama daha fazla görevi yapabilecek sistemlere yöneliyor herkes. Maliyetleri düşürmek için.

Bu arada ben de basmadım eksiye. Ancak artılar da fena değil! ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com