Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1010329 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #480 : 27 Şubat 2014, 16:42:53 »
Ben sadece savunma sanayi bir parti yada başbakanla gelişir demedim.Mühendisi,bürokratı,iktidarı bunlar hep bu süreçte ancak bunların hepsine yol verecek bir iktidar lazım.Zira dünyada savunma sanayi siyasetle oldukça işli dışlı haraket eder.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #481 : 27 Şubat 2014, 17:04:03 »
Yanlısım varsa düzeltin ama yeni bir iktidar tek kelime ile bir projeyi bitiremez mi? Ama Amerikadaki başkanlık sisteminde bu mümkün değil ABD Senatosu'nun üçte biri her 2 yılda bir yapılan seçimlerle yenilenir. Her senatörün bir sonraki seçime kadar olan görev süresi 6 yıldır. Yani başkanın karsısında kapı gibi bir senato var. Bizde bi seçim oluyor bütün ülke bi günde değişiyor ne kadar akraba var iyi yerlere geliyor başbakan ne derse o oluyor :D
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #482 : 27 Şubat 2014, 19:19:40 »
Bence milli savaş uçağı iktidar değişse bile devam edecek. Her iktidar değişikliğinde bütün projeler iptal olmuyor. Mesela Marmaray Ecevit hükümetinin projesiydi, AKP hükümeti tamamladı. Özellikle büyük projelere önemle devam ediliyor. Zaten iptal edilecek büyük projeler siyasi bir koz olur rakiplere.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #483 : 27 Şubat 2014, 20:06:59 »
İnşallah dediğiniz gibi olur. Bu proje hayalim benim. Konuyu ana sayfa yaptim yeni bir haber çıkarsa duymak için :D ne kadar ertelenmiştir bu toplantı.
Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, önce onurlarını, sonra özgürlüklerini daha sonra da geleceklerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #484 : 28 Şubat 2014, 18:10:25 »
Sayın skywolf hocam dediklerinize katılıyorum ama şöyle düşünün siz benden daha iyi bilirsiniz 2001-2002 krizi nedeniyle tf-2000 8 adetten 4 adete düşmüştür.Peki bu krizin sebebi neydi o dönemin iktidarı yani şuan ki hükümet ekonomiyi iyi yönetemezse 80 milyar dolar maliyeti olan tf-x sadece hayal.Mesela LPD projesi bütçe olmasa bu proje Türk deniz kuvvetler için sadece lüks olacaktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #485 : 28 Şubat 2014, 20:38:10 »
Sayın skywolf hocam dediklerinize katılıyorum ama şöyle düşünün siz benden daha iyi bilirsiniz 2001-2002 krizi nedeniyle tf-2000 8 adetten 4 adete düşmüştür.Peki bu krizin sebebi neydi o dönemin iktidarı yani şuan ki hükümet ekonomiyi iyi yönetemezse 80 milyar dolar maliyeti olan tf-x sadece hayal.Mesela LPD projesi bütçe olmasa bu proje Türk deniz kuvvetler için sadece lüks olacaktır.

Ekonomiyi X iktidar iyi yönetecek, Y iktidar batıracak diye kesin bir yargı ortaya koyamayız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #486 : 28 Şubat 2014, 21:29:08 »
Zaten ekonomi dışa bağlı/entegre olduğu için içeridekilerin yapabileceği çok sey yok
Fakat koalisyon hükümetlerinin performansı geçmişte ortada
« Son Düzenleme: 01 Mart 2014, 12:35:27 Gönderen: mavi1991 »

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #487 : 28 Şubat 2014, 22:52:26 »
ne kadar ertelenmiştir bu toplantı benim sabrım kalmadı. bir tarihde vermediler.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #488 : 28 Şubat 2014, 22:59:56 »
sayın tahribat aynı benim ilk üye olduğum günlerde ki gibisiniz 8)

Çevrimdışı TAHRIBAT

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #489 : 28 Şubat 2014, 23:42:03 »
:D doğrudur ben biraz sabırsızım yaşımdan dolayı sanırım. bazen düşünüyorum hemen 2023 olsun uçağın havalandığı o anı göreyim. 5 dk sonra hayat sıkıntıları aklıma geliyor hevesim kaçıyor :D