Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1009806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #320 : 27 Ocak 2013, 12:56:38 »
Zaten LHD'de konuşlandırılacak bir avuç uçak için bu kadar para harcanıp uçak geliştirilmez. Satabilecekseniz, ki kime satacaksınız, kaç ülkede bu tip gemiler var sorularını da iyi cevaplamak gerek.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #321 : 27 Ocak 2013, 13:47:36 »
Geçmişte doğru bildiğimiz bir çok fizik kuralı yıkıldı bu da yıkılıcak inşallah dediğinizde haklısınız fakat bu teknolojik şartlarda doğru bundan 30 sene sonraki teknolojide bu günün teknolojisi gibi olmayacak herhalde.

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #322 : 27 Ocak 2013, 13:57:12 »
Hangi fizik kuralı yıkılmış  ??

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #323 : 27 Ocak 2013, 13:59:25 »
galiba makro evren ile mikro evrendeki fizik uyusmazligi yaziyor

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #324 : 27 Ocak 2013, 22:58:49 »
O vakit bakayım jet motoru kalıcakmı :) UFO yapmaya başlarız o gün geldiğinde :)

Dikey uçak öyle kolay olmaz. Amerika bile daha tam anlamıyla yapabilmiş değil zor yani biraz o iş. Ayrıca Skywolf hocam eğer bu iş yapılsaydı ve ortaya güzel bir uçak çıksaydı müşterisi çok olurdu ihtiyaç kapsamıda geniş bir çok ülke envanteri için fakat yapamayız açıkcası...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #325 : 27 Ocak 2013, 23:12:49 »
Geçmişte Harrierler dışında Rusların ve Fransızların da bu konuda çalışmaları oldu. Fakat hiç de çok müşteri olmadı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #326 : 28 Ocak 2013, 01:59:57 »
masrafli isler oldugunda olmuyor cok kullanici ... hemde zor oldugundan...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #327 : 28 Ocak 2013, 14:55:21 »
Peki hocam ne kadar başarılı şekide yaptılar..? Sanırım o zamanlarda Harrier'ların olduğu zamanlardı sanırım. F-35B tam anlamıyla sorunlar halledilsin seri üretime geçsin bir sürü kullanıcısı olacak mesela. İhtiyaç kapsamında kullanılacak bir çok platform var ülkelerin bu tür bir uçağı kullanıcağı fakat esas etken uçağın ne kadar başarılı olucağı. Misal uçağı kendiniz yapabilme yetisine sahip olsanız dahi. O uçak isteneni veremedikten hatta geliştirmek için devamlı ileri tarihe gittikten sonra Amerika gibi harrier alımı yaparsınız. Kaç yıllık uçak bakınız halen kullanılıyor. Falkland savaşını bile görmüş bir uçak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #328 : 28 Ocak 2013, 15:02:10 »
Peki hocam ne kadar başarılı şekide yaptılar..? Sanırım o zamanlarda Harrier'ların olduğu zamanlardı sanırım. F-35B tam anlamıyla sorunlar halledilsin seri üretime geçsin bir sürü kullanıcısı olacak mesela. İhtiyaç kapsamında kullanılacak bir çok platform var ülkelerin bu tür bir uçağı kullanıcağı fakat esas etken uçağın ne kadar başarılı olucağı. Misal uçağı kendiniz yapabilme yetisine sahip olsanız dahi. O uçak isteneni veremedikten hatta geliştirmek için devamlı ileri tarihe gittikten sonra Amerika gibi harrier alımı yaparsınız. Kaç yıllık uçak bakınız halen kullanılıyor. Falkland savaşını bile görmüş bir uçak.

Tamam işte. Kaç ülkeye satmışlar Harrier'i? Kimler kullanıyor? Biz o şekilde bir uçak yapabilsek kim satın alacak? F-35B varken! Bizim hedefimiz elimizde patlayacak bir uçak yapmak olmamalı asla. Hedefimiz hem ihtiyacımızı görecek, hem de uluslarası pazarda rağbet görecek yeni nesil çok rollü bir savaş uçağı yapmak olmalı. Macera aramaya ne paramız ne de tecrübemiz yeter.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2013, 15:03:23 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #329 : 28 Ocak 2013, 15:06:35 »
Ben böyle bir uçak yapmalıyız demiyorum ki zaten hocam. Böyle bir uçak yapıldığı takdirde alıcı potansiyeli biraz geniş olur fakat dediğin gibi macera aramaya gerek yok. Sırf 2 tane LPD'ye yerleştireceğiz diye böyle bir uçak yapılmaz. Fakat diyelimki yaptık.., yeni nesil harrier gibi bir uçak oldu muhtemelde değilde platformlarında kullanabilecek ülkeleri söyliyeyim..;
İngiltere
Fransa
İtalya
Amerika
G.Kore
Hindistan
İspanya

aklıma şuanlık gelenler... Fakat dediğiniz gibi macera aramaya gerek yok sadece varsayım yapıyorum.