Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1008222 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #200 : 25 Aralık 2011, 22:13:06 »
bU UÇAK DİKEY KALKIŞ YAPABİLEN RADARA GÖRÜNMEYEN YÜKSEK SÜRAT YÜKSEK İRTİFA (UZAYA ÇIKABİLME KABİLİYETİ)MALİYETİ NİSPETEN AZ UÇUŞ VE BAKIM MALİYUETLERİ AZ OLAN BİR UÇAK OLMASI LAZIM BÜYÜKLERİME BU UÇAĞIN MOTOR VE GÜÇ KISMININ PROJELERİNİ VERMEK İSTERİM TAMAMEN KENDİ TASARIMIM OLAN VE UÇAKLAR İÇİN GELİŞTİRMİŞ OLDUĞUM nükleer jeneratör ve nükleer elektrikli jet motoru PROJESİNİ ÜCRETSİZ OLARAK BÜYÜKLERİME SUNMAK İSTERİM BİLİYORUM EKSİKLERİ YANLIŞLARI MUTLAKA VARDIR FAKAT BÜYÜKLERİME BU BİR BASAMAK TEŞKİL EDİCEK VE RESMİ DAHA İYİ ŞEKİLLENDİREBİLECEKLERİNE İNANMAKTAYIM.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #201 : 26 Aralık 2011, 22:29:27 »
bU UÇAK DİKEY KALKIŞ YAPABİLEN RADARA GÖRÜNMEYEN YÜKSEK SÜRAT YÜKSEK İRTİFA (UZAYA ÇIKABİLME KABİLİYETİ)MALİYETİ NİSPETEN AZ UÇUŞ VE BAKIM MALİYUETLERİ AZ OLAN BİR UÇAK OLMASI LAZIM BÜYÜKLERİME BU UÇAĞIN MOTOR VE GÜÇ KISMININ PROJELERİNİ VERMEK İSTERİM TAMAMEN KENDİ TASARIMIM OLAN VE UÇAKLAR İÇİN GELİŞTİRMİŞ OLDUĞUM nükleer jeneratör ve nükleer elektrikli jet motoru PROJESİNİ ÜCRETSİZ OLARAK BÜYÜKLERİME SUNMAK İSTERİM BİLİYORUM EKSİKLERİ YANLIŞLARI MUTLAKA VARDIR FAKAT BÜYÜKLERİME BU BİR BASAMAK TEŞKİL EDİCEK VE RESMİ DAHA İYİ ŞEKİLLENDİREBİLECEKLERİNE İNANMAKTAYIM.
birkaç küçük foto ekleseniz....büyüklerimize büyük bir proje ama ilgilenmemeleri üzücü.

Çevrimdışı BERKCAN SOYKAN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #202 : 08 Ocak 2012, 19:34:12 »
ben bi arkadaştan uçağın adının ukab t-1 olacağını duydum.ukab kara kartal yada kara kuş anlamına geliyormuş.bence fevkalade güzel bir isim.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #203 : 14 Ocak 2012, 15:00:18 »
Değerli arkadaşlar geçen sitemizde SKAYWOLF arkadaşımızın yayınlamış olduğu uçak resimlerinde HERİERİ inceledim ve adamlar eksoz çıkışını kanat altlarından oynar nozulla yaptıklarını fark ettim daha önce incelememiştim sonra TÜRKİYE bunlardan ingiltereden almak istedi fakat her ne hikmetse müttefik olduğumuz halde bize satmadılar şimdi tam ters bir düşünce ortaya atmak istiyorum biz F-16 uçağını az çok üretiyoruz peki bunun bazı kısımlarını modifiye etsen bazı kısımlarını değiştirsek buyrun size bambaşka bir uçak F-16 gibi çevik HERİER gibi dikey iniş kalkış yapabilen av-avcı önleme savaş uçağı nasıl fikir.

Çevrimdışı Bertazoo

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #204 : 15 Ocak 2012, 22:03:23 »
Değerli arkadaşlar geçen sitemizde SKAYWOLF arkadaşımızın yayınlamış olduğu uçak resimlerinde HERİERİ inceledim ve adamlar eksoz çıkışını kanat altlarından oynar nozulla yaptıklarını fark ettim daha önce incelememiştim sonra TÜRKİYE bunlardan ingiltereden almak istedi fakat her ne hikmetse müttefik olduğumuz halde bize satmadılar şimdi tam ters bir düşünce ortaya atmak istiyorum biz F-16 uçağını az çok üretiyoruz peki bunun bazı kısımlarını modifiye etsen bazı kısımlarını değiştirsek buyrun size bambaşka bir uçak F-16 gibi çevik HERİER gibi dikey iniş kalkış yapabilen av-avcı önleme savaş uçağı nasıl fikir.

Boş fikir..

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #205 : 01 Şubat 2012, 13:53:54 »

Bizim savaş uçağımız havadan karaya atış yapamayacak mı?

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #206 : 01 Şubat 2012, 14:25:57 »
Tabikide yapabilecek orda kastedilen uçağın hava-hava görevlerde daha iyi olması

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #207 : 01 Şubat 2012, 16:16:46 »

SKAYWOLF isimli bir üyemiz yok bildiğim kadarıyla. HERİER diye bir uçak da yok. Dolayısıyla resimleri de yok. Hatta biz dikey iniş kalkan bir uçak almak istedik mi ki müttefiklerimiz bize satsınlar. Uydurmayalım...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bulancaklı

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #208 : 07 Şubat 2012, 21:18:13 »
  Güney Kore ile savaş uçağı konusunda bir çalışma olabilirmiş.Kore cumhurbaşkanıyla yapılan toplantıda cumhurbaşkanımız açıkladı.Bakalım tf-x projesi Koreyle beraber mi yapılacak gerçi italyanlarında teklifi olduğu gazetelerde yazılıyordu.2 yıllık kavramsal tasarım süreci bitmeden bir açıklama yapılmacayak diye düşünüyorum Kore'nin uçak projesi hakkında bilgisi olanlar bilgi paylaşırsa sevinirim
   saygılar

http://www.tccb.gov.tr/haberler/170/81996/turkiyeKore-cumhuriyeti-iliskileri-stratejik-ortaklik-seviyesinde.html

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #209 : 08 Şubat 2012, 18:33:46 »
Arkadaşlar  kavramsal tasarım ne demektir  ???  bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımız bilgilendirirse  sevinirim , tasarım deyince  direk projelendirme aklıma geliyor  , bir mimarla  makine mühendisliği arasında tasarım  sözünün bir farklılığı varmı bilmiyorum ama  dediğim gibi  ilk aklıma gelen projelendirme oluyor , yalnışmı  düşünüyorum  ???