Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 997127 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #3670 : 01 Mart 2023, 09:49:14 »
Haklısınız. Pire için yorgan yakılmaz. Ama artık konumuza dönelim lütfen.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #3671 : 01 Mart 2023, 09:56:18 »
Şu yazı uçakları anlamak için çok faydalı. AESA radarın açılı yerleştirilmesi bile karşıdan gelen uçağa görünürlülüğü değiştirmekteymiş mesela ilginç detaylar var genel kültür açısından okumakta fayda var.

https://www.veryansintv.com/yazar/beyazit-karatas/kose-yazisi/dikkat-kizilelma-cikabilir/

Çevrimdışı buraktunahan

• DefenceTurk
  • *
  • 72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3672 : 01 Mart 2023, 10:43:04 »
Son olarak şunu yazayım ve konuya dönelim. Ben de bir ekşi yazarıyım ve uzun yıllardır Ekşi'de yazıyorum. Ama inanın son zamanlarda benim bile sözlüğe giresim gelmiyordu. En son, aylar önce girdim sözlüğe.

Çünkü artık sözlükte iktidara muhalefet değil, Türkiye'ye muhalefet yapılıyor. Halbuki iktidarlar gelir geçer. Vatan ise baki kalır. Türkiye'den başka bir vatanımız yok. Bugün bu projeleri geliştiren hiçbir şirketi bu iktidar kurmadı. Ne TUSAŞ, ne Roketsan, ne Aselsan, ne diğerleri. Hepsi bu iktidardan önce kuruldu bu şirketlerin. Bu milletin, bu devletin gözbebeği bu kurumlar, şirketler. Bu iktidardan önce de vardı bu şirketler, sonra da var olacaklar. Onların ürettikleri MMU'da, Hürjet de, Atak da, Siper de bu milletin, bu devletin eseri.

Türkiye Atlantis gibi denize batsa ve yok olsa ekşinin itleri ancak ferahlar, o derece manyak dolu sözlük. Örneğin Hürjet motor çalıştırdığı gün, dangalağın tekinin yaptığı yorum aynen şuydu: "sen sadece yağını suyunu koyuyorsun, o uçağı sen mi yaptın" diyordu adam. Zihniyete bak ! Bunu ancak yunanistandan, kıbrıs rum kesiminden, ermenistandan veya pkk'dan birisi yazabilir. Vatanını seven birinden asla böyle bir cümle sadır olamaz.

Aşağı yukarı sözlükteki her başlıkta durum bu. Türkiye'nin lehine olan her şey yeriliyor, küçümseniyor, aşağılanıyor. Türkiye'nin aleyhine olan her şey de yüceltiliyor övülüyor sözlükte.

Örneğin sözlükte MMU başlığında "yaptığımız uçak şöyle şöyle mükemmel özelliğe sahip" diye uçak hakkında bilgi veriyorsun, mutluluğunu paylaşıyorsun, ülkenle övünüyorsun, aynı başlığa "ama enflasyon bilmem ne kadar" diyor bir sürü dangalak. Zeka seviyesi de bu kadar düştü sözlükte.

Ama şimdi 18 Mart'ı bekliyorum. VPN ile girerim, sorun yok. İlla ki MMU ile ilgili bir başlık açılacak ve yine ekşinin it sürüsü üşüşecek ve MMU'yu küçültmek için elinden geleni yapacaklar. Ama işte o gün, o TUSAŞ mühendislerinin hakkını savunmak için o itleri bekliyor olacağım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3673 : 01 Mart 2023, 11:17:59 »
Kapatsınlar iyi oldu bence de...Hatta tüm muhalif medya kapatılsın...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 287
« Yanıtla #3674 : 01 Mart 2023, 12:02:33 »
İnternet icat oldu artık uygarlığımız böyle yaşayacak alışmak zorundasınız. Bu bir rica ikna da değil buna mecbursun

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3675 : 01 Mart 2023, 18:38:41 »

Ama şimdi 18 Mart'ı bekliyorum. VPN ile girerim, sorun yok. İlla ki MMU ile ilgili bir başlık açılacak ve yine ekşinin it sürüsü üşüşecek ve MMU'yu küçültmek için elinden geleni yapacaklar. Ama işte o gün, o TUSAŞ mühendislerinin hakkını savunmak için o itleri bekliyor olacağım.

O gün ben de grip bakacağım merak ettim bakalım neymiş bu sitenin olayı. Bilgi alıyorduk falan yazıp duruyorlar

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3676 : 01 Mart 2023, 18:45:26 »
kapatırsak o cerahat kontrolümüzde olmayan başka bir yerde toplanır. Ekşisözlük yönetimini punduna getirip yazarların telefon numarası,ip adresi gibi bilgilerini teslim etmesini emredeceksin, gerisini polis halleder.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3677 : 01 Mart 2023, 19:22:40 »
kapatırsak o cerahat kontrolümüzde olmayan başka bir yerde toplanır. Ekşisözlük yönetimini punduna getirip yazarların telefon numarası,ip adresi gibi bilgilerini teslim etmesini emredeceksin, gerisini polis halleder.
Ben kinaye yapmıştım siz yanlış hem de tamamen yanlış anladınız...

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3678 : 02 Mart 2023, 03:03:27 »
Son olarak şunu yazayım ve konuya dönelim. Ben de bir ekşi yazarıyım ve uzun yıllardır Ekşi'de yazıyorum. Ama inanın son zamanlarda benim bile sözlüğe giresim gelmiyordu. En son, aylar önce girdim sözlüğe.

Çünkü artık sözlükte iktidara muhalefet değil, Türkiye'ye muhalefet yapılıyor. Halbuki iktidarlar gelir geçer. Vatan ise baki kalır. Türkiye'den başka bir vatanımız yok. Bugün bu projeleri geliştiren hiçbir şirketi bu iktidar kurmadı. Ne TUSAŞ, ne Roketsan, ne Aselsan, ne diğerleri. Hepsi bu iktidardan önce kuruldu bu şirketlerin. Bu milletin, bu devletin gözbebeği bu kurumlar, şirketler. Bu iktidardan önce de vardı bu şirketler, sonra da var olacaklar. Onların ürettikleri MMU'da, Hürjet de, Atak da, Siper de bu milletin, bu devletin eseri.

Türkiye Atlantis gibi denize batsa ve yok olsa ekşinin itleri ancak ferahlar, o derece manyak dolu sözlük. Örneğin Hürjet motor çalıştırdığı gün, dangalağın tekinin yaptığı yorum aynen şuydu: "sen sadece yağını suyunu koyuyorsun, o uçağı sen mi yaptın" diyordu adam. Zihniyete bak ! Bunu ancak yunanistandan, kıbrıs rum kesiminden, ermenistandan veya pkk'dan birisi yazabilir. Vatanını seven birinden asla böyle bir cümle sadır olamaz.

Aşağı yukarı sözlükteki her başlıkta durum bu. Türkiye'nin lehine olan her şey yeriliyor, küçümseniyor, aşağılanıyor. Türkiye'nin aleyhine olan her şey de yüceltiliyor övülüyor sözlükte.

Örneğin sözlükte MMU başlığında "yaptığımız uçak şöyle şöyle mükemmel özelliğe sahip" diye uçak hakkında bilgi veriyorsun, mutluluğunu paylaşıyorsun, ülkenle övünüyorsun, aynı başlığa "ama enflasyon bilmem ne kadar" diyor bir sürü dangalak. Zeka seviyesi de bu kadar düştü sözlükte.

+1

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3679 : 02 Mart 2023, 04:48:42 »
Alıntı
https://mobile.twitter.com/Keremhok
bu cengaver F-35'ten daha fazla sayıda satacak. satınca demişti dersiniz.
inanmayan varsa da fikrimi değiştirmeye çalışabilir ama başaramaz. o kadar eminim.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2023, 04:50:19 Gönderen: Heartbang »