Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 996796 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #2730 : 05 Ağustos 2022, 02:20:52 »
Mock-Up'ın gerçek prototiple alakası da yok zaten. Yıl sonuna doğru, montajı bitmek üzere olan prototipin fotoğrafları servis edilecek. O zaman neye benzediğini hep beraber göreceğiz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2731 : 05 Ağustos 2022, 09:45:13 »
Hürjet prototipinin bile %50 bitirildiğinin kesin olmadığı  bir ortamda MMU'nun prototipinin tamamlanmak üzere olduğunu pek düşünemiyorum.Hele ki her türlü gelişmeyi hükümetin zor durumda olduğu-propaganda malzemesine en çok ihtiyaç duyduğu bir ortamda mutlaka duyururlardı.  Olmuşsa da mükemmel olur orası ayrı tabi ki.

MMU parça üretiminin hızla devam ettiğini biliyorduk ama ben şahsen MMU prototip üretimine başlandığı
 " haberini" bile görmedim hiçbir yerde belkide ben görmedim...
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2022, 09:47:44 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2732 : 05 Ağustos 2022, 10:25:46 »
Hürjet prototipinin bile %50 bitirildiğinin kesin olmadığı  bir ortamda MMU'nun prototipinin tamamlanmak üzere olduğunu pek düşünemiyorum.Hele ki her türlü gelişmeyi hükümetin zor durumda olduğu-propaganda malzemesine en çok ihtiyaç duyduğu bir ortamda mutlaka duyururlardı.  Olmuşsa da mükemmel olur orası ayrı tabi ki.

MMU parça üretiminin hızla devam ettiğini biliyorduk ama ben şahsen MMU prototip üretimine başlandığı

Siz görmediniz. Temel Kotil söylemişti bunu 2-3 ay önce.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2733 : 05 Ağustos 2022, 11:27:36 »

Sn Serkan1976,
Benim takip ettiğim medya haberleri ve forumlardan edindiğim bilgi, Hürjet’in 2 prototipinin hazır halde ve yeni gelen motorlarının entegrasyon aşamasında olduğu yönünde.
MMU için ise son bir kaç küçük parçası hariç tüm parça üretiminin tamamlanmış olduğu şeklinde haberler var. Sn Merzifonlu’nun dediği gibi Temel Kotil montaja başlandığını açıklamıştı.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2734 : 05 Ağustos 2022, 12:02:48 »
Teşekkürler , dediğim gibi parça üretiminin hızla devam ettiğini biliyordum ama MMU prototip üretiminin başladığı haberini kaçırmışım...MMU üretimininin yapılacağı hangarı yapıyoruz diyorlardı Tusaş , ben o hangar yapıldıktan sonra prototip üretilecek diye düşünüyordum...

Umarım birkaç resim görebiliriz...
30 Ağustos'ta bir bayram hediyesi gelebilir belki...

Bu arada Mete Yarar şunu da söylemiş duymamışım.
Mete Yarar, : "Milli Muharip Uçak'ta montaj aşamasına başlanmış. MMU'nun montaj için yapılacak o büyük hangarını bitirmişler."
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2022, 13:55:31 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2735 : 05 Ağustos 2022, 18:08:04 »
Teşekkürler , dediğim gibi parça üretiminin hızla devam ettiğini biliyordum ama MMU prototip üretiminin başladığı haberini kaçırmışım...MMU üretimininin yapılacağı hangarı yapıyoruz diyorlardı Tusaş , ben o hangar yapıldıktan sonra prototip üretilecek diye düşünüyordum...

Umarım birkaç resim görebiliriz...
30 Ağustos'ta bir bayram hediyesi gelebilir belki...

Bu arada Mete Yarar şunu da söylemiş duymamışım.
Mete Yarar, : "Milli Muharip Uçak'ta montaj aşamasına başlanmış. MMU'nun montaj için yapılacak o büyük hangarını bitirmişler."
iyide kardeş o parça üretimi hızla devam ediliyor derken 12 adet prototip için diyordu.ilk 2 sinin inşaasına başlanması neden seni şaşırtıyorki

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2736 : 05 Ağustos 2022, 18:30:31 »
Hürjet prototip üretim fotoğraf ve videoları gördük ama MMU için fotoğraf ve veya video hiç yok...Sadece MMU birkaç parçası gösterildi...
Ondan şaşırdım...

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 101
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2737 : 05 Ağustos 2022, 19:12:21 »
Hürjet prototip üretim fotoğraf ve videoları gördük ama MMU için fotoğraf ve veya video hiç yok...Sadece MMU birkaç parçası gösterildi...
Ondan şaşırdım...
iyide temel bey mmu binası içinde verdiği roportajda da demişti elektronik görsel tam gizlilik kararı var ondan dolayı bir süre göremeyeceğiz diye sen kaçırmışşın belliki bu kısmı

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2738 : 05 Ağustos 2022, 19:22:39 »
Ondan şaşırdım...
iyide temel bey mmu binası içinde verdiği roportajda da demişti elektronik görsel tam gizlilik kararı var ondan dolayı bir süre göremeyeceğiz diye sen kaçırmışşın belliki bu kısmı

Evet arkadaşlar da söylediler... Bu kadar gizliliğin sebebi nedir peki?

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #2739 : 05 Ağustos 2022, 22:11:08 »
Ondan şaşırdım...

Evet arkadaşlar da söylediler... Bu kadar gizliliğin sebebi nedir peki?

Bazen savunma sanayi ürünlerinin gereğinden fazla afişe edildiğini dile getiriyoruz. Biraz ketum olmak gerekiyor. Göstere göstere yapınca yurt dışında birilerinin yaptırım uygulatası geliyor.

Uçak olsun da gizli olsun. Biz seni görmeden de sevdik ya MMU 😁