Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 996617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #800 : 26 Mart 2018, 18:48:26 »
Artilar onurumuzdur -_-.  eksiler cekememezlik :/     o adamların arkası kuru bizdeki düşman potansiyeli herkese nasip olmayacak cinsten... dünyanın vergisini veriyoruz ota çimene  gideceğine uçak ucsun havada..ben sofradan bir tabak eksiltmeye razıyım..
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #801 : 26 Mart 2018, 19:21:00 »
Kim basıyor bu eksilere ..  Vatandaş burda vatan için konuşuyoruz fikrin varsa söyle eksiye basmak nedir. Serkani bile geçtim ayıptır yahu

166 İletide 98 eksi... serkan Kıskanmış olmalı!  ;D

Şaka bir yana uçak sayısı 1000 falan olabilemez. Belki PESCO olayı ciddiye biner, faşistleşip gemi azıya alan AB bize diş falan gösterirse, o zaman olabilir. O zaman bile nükleer silahlar daha mantıklı olur caydırıcılık açısından.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #802 : 26 Mart 2018, 19:26:18 »

Bu arada ben de basmadım eksiye. Ancak artılar da fena değil! ;)

Hocam, şu (+) (-) olayının istatistiği yok mu? Kimin bastığı anlaşılamıyor mu?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #803 : 26 Mart 2018, 19:31:23 »
Niye, basanı bulup "tiz kellesi urulaaaa" fermanı mı vereceğiz? Merak ediliyorsa belirteyim, Suriye ve Irak'ı silmekten bahsedince @Yabgu, benden eksiyi alıverdi.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 19:36:52 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Destroyed

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #804 : 26 Mart 2018, 19:31:49 »
@Yabgu
Merak ettim şimdi :) Post tan sonra eksilerde bi artma oldu mu?
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 19:34:13 Gönderen: Destroyed »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #805 : 26 Mart 2018, 19:33:53 »
Belki PESCO olayı ciddiye biner, faşistleşip gemi azıya alan AB bize diş falan gösterirse,

Nerdeee? Onlar tercihlerini sevgi kelebeği olmaktan yana kullandı. İç dinamikleri nedeniyle. Saygı duyuyoruz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #806 : 26 Mart 2018, 20:11:16 »
Niye, basanı bulup "tiz kellesi urulaaaa" fermanı mı vereceğiz? Merak ediliyorsa belirteyim, Suriye ve Irak'ı silmekten bahsedince @Yabgu, benden eksiyi alıverdi.

Serkan' ın ilginç bir iddiası vardı, o açıdan sormuştum. 20-30 tane trol olabileceğinden bahsediyordu. Milletin işi gücü yok, + - basmak için fırsat mı kollayacak! diyebilirsiniz... Bende öyle düşündüm gerçi de... Sürekli gündeme gelen bir konu olduğu için, merakımı celbetmişti. Ayrıca bazı arkadaşlar meseleyi iyice kafaya takmaya başladı. Hocam, benim tuzum kuru...  (-) tuşuna basmamaya özen gösteriyorum. Yalnız geçenlerde bir ileti için (-) basmış olabilirim. Genelde pozitif ayrımcılık yapmayı tercih ederim. Beğenmediğim iletiye cevap vermeye gayret ediyorum. Ayrıca her iletiye cevap vereceğiz diye bir kural da yok. 

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #807 : 26 Mart 2018, 20:24:14 »

Serkan' ın ilginç bir iddiası vardı, o açıdan sormuştum. 20-30 tane trol olabileceğinden bahsediyordu. Milletin işi gücü yok, + - basmak için fırsat mı kollayacak! diyebilirsiniz... Bende öyle düşündüm gerçi de... Sürekli gündeme gelen bir konu olduğu için, merakımı celbetmişti. Ayrıca bazı arkadaşlar meseleyi iyice kafaya takmaya başladı. Hocam, benim tuzum kuru...  (-) tuşuna basmamaya özen gösteriyorum. Yalnız geçenlerde bir ileti için (-) basmış olabilirim. Genelde pozitif ayrımcılık yapmayı tercih ederim. Beğenmediğim iletiye cevap vermeye gayret ediyorum. Ayrıca her iletiye cevap vereceğiz diye bir kural da yok.
Bu başlık altında uçak sayımız ve envanterdeki uçakların haliyle alakalı yazdıklarımın neresi yanlış ise siz söyleyin. Bazıları uçaklarımız süper dedi bende çok yaşlılar süper olamazlar dedim. Mevcut uçakları yükseltme ve varolan filo sayısını artırmaya yönelikti düşüncelerim. Tarih boyunca büyük orduya sahip olduk biz. Elin Hollandalısı tabiki orduyu küçültmeye gidecek veya İspanyolu. Ama bizim öyle bir lüksümüz yok.Benim eksiye olan sorunum şu. Eğer eksiye basıyorsan farklı bir fikrin görüşün var demektir.Bunu paylaşsın onun gerçeği belki benimde gerçeğim olabilir mutlu olurum ama sen fikir beyan etme önüne gelene bas eksiyi nato kafa nato mermer yaşa git oh ne ala. Irak ve Suriyeyi haritadan silme fikrim hiç değişmedi. kendi ırkım hariç ortadogudaki hiçbir halkı sevmem.Fakat silmekten kasıt halkı katledelim demek değil. İsimleri silmek. O toprakları bizim yapmak. Aksi halde daha yüzlerce yıl bu bölge savaştan kafayı kaldıramaz. Çıkalım sokağa şu yazdıklarımın altına imzasını atacak binlerce kişi bulurum ama burdakiler eksi atıyor.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #808 : 26 Mart 2018, 20:38:08 »
Öncelikle biz eldeki F-16'lar eskidi mi, eskimedimi diye tartışırken Abd F-16'larını 2048'e kadar kullanma kararı aldı.

Daha TF-X'in seri ıretime geçmesi en erken 2030 F-16'ların sayısına ulaşması en iyimser 10 yıl yani 2040 yahu 2040'da anca 200 TF-X üretmiş olucaz en iyimser tarih neyin 500 jeti neyin eskisi, yenisi.

Ayrıyetten bütün platformlar önemlidir. 1 denizaltıyla koca uçak gemisini batırabilirsiniz. Abd tatbikatında Çin denizaltısı kendini farkettirmeden uçak gemisine yaklaştığında ödleri koptu. 2 hava savunma gemisiyle Ege'de bütün dengeleri değiştirirsiniz. . 2 geminin maliyeti 2 milyar $.  O paraya 20 uçak alsanız değişen  birşey olmaz ama 2 Tf2000 üretirseniz ciddi kapasite ve yeni yetenekler kazanırsınız.  1 s400'le Suriyede dengelerin değiştirirsiniz. Rusyadan izin almadan Suriye hava sahasına giremiyoruz. Df-21 gibi füzeyi üretip Amerikan donanmasını pasifikte hop oturup hop kaldırabilirsiniz. Amerika ne Çinin uçağından nede gemisinden korkar. Denizaltılarından ve Df-21 füzesinden korktuğu gibi. Önemli olan neyi nerede ve nasıl kullanacağınızdır. Doğru yerde ve doğru zamanda kullandıktan sonra Her silah sistemi önemlidir. Birini birine tercih etmeden hepsinde en iyiyi yakalamak olmalı. Israil bile en modern tankları, denizaltıları, füzeleri, Hava savunma sistemleri vardır. Normal askeri bile M4 veya Tavor kullanır. Sadece yüksek tonajlı gemileri yok. Sebebide denizlerden ciddi tehlike gelmemesi. Bütün düşmanlar etraflarında va kara sınırlarında. Bizim öyle değil bize tehdit olan ülkeler; Israil, Mısır, Rusya, Iran ve Yunanistan. Iran  hariç diğer bütün  tehditler deniz üzerinden gelmektedir. 3 tarafımız denizlerle çevrilidir. Dünyanın farklı alanlarında çıkarlarımiź vardır. Oraları yeri geldiğinde savunmamız gerekir. Ve en önemlisi imparatorluk varisiyiz. Bizim her alanda var olmamız lazım.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #809 : 26 Mart 2018, 20:39:21 »
@Yabgu, o toprakları kazanacaksan, bunun en kalıcı yolu olarak o halkın kalbini kazanacaksın evvela. Sen o ahaliyi sevmiyorsun ki! Kendin söyledin. Ne yapacaksın, adamları sinek kovalar gibi kovacak mısın kaç bin yıllık topraklarından?

Uçak sayısı ile ilgili olarak, teknik gerekçeleri fazlasıyla açıkladı arkadaşlar, söylenecek bir şey kalmadı. TFX gelene kadar idare edeceğiz bir şekilde işte. TFX de öyle 1000'li sayılarda olamayacak.

Sokağa hiç çıkmayalım, daha fazla eksi yersin bence. Buradaki kişiler -ister inan ister inanma- aslında çok nazikler.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 20:40:44 Gönderen: merzifonlu »