Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
79 (40.9%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.7%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (13%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.8%)

Toplam Oy Verenler: 193

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1011153 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #3520 : 15 Ocak 2023, 17:11:21 »
Felaket şom ağızlılığı yapacağım afedersiniz burada.  Bizim uçağın görünmez olsun paller saklı kalsın diye bu dolambaçlı geometride hava girişinden dolayı motor ses hızını aşınca boğulursa o zaman göreceğiz bu işlerin hava girişini dolambaçlı yaparak bitmediğini. Öyle bir dertle karşılaşırız ki orasını burasını değiştirmekle de olmaz uçağı sil baştan yapmak gerekir o zaman işte. Böyle olur demiyorum ama bir olursa var ya yandık çözemeyiz sorunu beş yılımıza daha malolur
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2023, 17:12:48 Gönderen: re »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3521 : 15 Ocak 2023, 17:28:54 »
Felaket şom ağızlılığı yapacağım afedersiniz burada.  Bizim uçağın görünmez olsun paller saklı kalsın diye bu dolambaçlı geometride hava girişinden dolayı motor ses hızını aşınca boğulursa o zaman göreceğiz bu işlerin hava girişini dolambaçlı yaparak bitmediğini. Öyle bir dertle karşılaşırız ki orasını burasını değiştirmekle de olmaz uçağı sil baştan yapmak gerekir o zaman işte. Böyle olur demiyorum ama bir olursa var ya yandık çözemeyiz sorunu beş yılımıza daha malolur

Hele bir sakin olun arkadaşlar şu anda yapılan bir prototip uçağın nihai hali değil ki elbette bir sürü değişiklik olacak daha. Hava Kuvvetleri her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor.  Yüzlerce mühendisin üzerinde çalıştığı bir proje bekleyip göreceğiz sonucu güzel olacağından eminim.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3522 : 15 Ocak 2023, 17:37:07 »
Bu radar yansıtması için uçağın arkasına da dalgaların gelmesi gerekmiyor mu? Nasıl olacak da sana doğru uçan bir uçağın arkasındaki motor aralıkları bu kadar belirleyici oluyor?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3523 : 15 Ocak 2023, 19:01:24 »
F 35 ucagi ayni yuvarlak

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3524 : 15 Ocak 2023, 19:15:35 »
F 35 ucagi ayni yuvarlak

tumucin hocam sizin yazdıklarını anlamak için şifre çözücü olmak lazım...

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3525 : 15 Ocak 2023, 19:25:23 »
ucagin motor kismi F 35 de yuvarlak F 22 yuvarlak degil dörtkel sekilde

besinci nesil ucaklarda görünmemezi  icin eksen sekilde olmazi gerekir

buda F 22 var dir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3526 : 15 Ocak 2023, 19:29:28 »
Kim bu şahıs? Adamın hakaretlerini okumaktan ne demek istediğini bile anlayamadım...
Biz daha MMU'nun yatay arka kuyruğunu göermedik adam Ön cephe RCS değerini 0.01 m2 olduğunu öğrenmiş...
Daha radar ortada yok Rafale'yi kaç km'den göreceğini yazmış...

+1
Katılıyorum. Malesef bu ülkede artık birileriyle aynı çizgide olmadığında şucu, bucu oluyorsun.
Nedir bu böyle trol gibi. Tamam teknik bilgiler veriyorsun ve o bilgileri nereden edindiğin ve doğruluğu belli değil! Ne diye liseli ergenler gibi birilerine laf sokuyorsun arada. Bütün ciddiyet tamamen yok oluyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bürküt

• DefenceTurk
  • *
  • 27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3527 : 15 Ocak 2023, 19:42:03 »
F 35 ucagi ayni yuvarlak

tumucin hocam sizin yazdıklarını anlamak için şifre çözücü olmak lazım...

+1 Serkan hocam bugün tespitleriniz on numara

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3528 : 15 Ocak 2023, 19:42:55 »
Kim bu şahıs? Adamın hakaretlerini okumaktan ne demek istediğini bile anlayamadım...
Biz daha MMU'nun yatay arka kuyruğunu göermedik adam Ön cephe RCS değerini 0.01 m2 olduğunu öğrenmiş...

+1
Katılıyorum. Malesef bu ülkede artık birileriyle aynı çizgide olmadığında şucu, bucu oluyorsun.
Nedir bu böyle trol gibi. Tamam teknik bilgiler veriyorsun ve o bilgileri nereden edindiğin ve doğruluğu belli değil! Ne diye liseli ergenler gibi birilerine laf sokuyorsun arada. Bütün ciddiyet tamamen yok oluyor.

https://21yyte.org/tr/israil/yazar/12961-fazilesadaltay

Yüksek Makina Mühendisiymiş bir de...
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2023, 19:43:35 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3529 : 15 Ocak 2023, 19:58:04 »

+1

Laf sokmanın ötesinde, "putperest" diyerek nefret suçu işliyor. Ülkenin yönetici elitinin entellektüel seviyesi, henüz nefret suçunun ne kadar ağır ve tehlikeli bir suç olduğunu kavrayacak düzeyde değil. Öyle olsaydı, bu tosunu da kesimhaneye yollarlardı.