Gönderen Konu: Yük Helikopteri Tedarik Projesi  (Okunma sayısı 62015 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Yük Helikopteri Tedarik Projesi
« Yanıtla #80 : 15 Temmuz 2016, 08:26:54 »
İlk Chinook Helikopteri Teslim Edildi

ABD'nin ürettiği Türk Silahlı Kuvvetleri'nde kullanılacak ağır nakliye helikopteri CH-47F Chinook'ların ilki Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ağır nakliye helikopteri CH-47F Chinook'ların ilki teslim edildi.Kara Havacılık Komutanlığı'nda görev yapılacak helikopterlerin teslimatının nisan ayında yapılması planlanmıştı. Anlaşmaya göre önümüzdeki ayın sonuna kadar 3, kasım ayında da 3 olmak üzere toplam 6 helikopter teslim edilecek.

2018'DE 5 TANE DAHA TESLİM EDİLECEK

2018'de de ikinci 5 helikopterlik paketin teslimatı planlanıyor. İkinci pakette 4 helikopter Özel Kuvvetler'e bir helikopter de Milli Savunma Bakanlığı'na verilecek.

HELİKOPTERİN ÖZELLİKLERİ

Toplam 55 tam teçhizatlı asker veya 22 sedye taşıyabilen CH-47F'ler, özellikle Güneydoğu'da ihtiyaç duyulan ağır yüklerin nakledilmesi gibi görevlerde kullanılacak. Chinook takma adına sahip helikopter saatte 315 kilometre hıza çıkabiliyor. 10 bin 886 kilogram yük taşıyabilen helikopter çift motorlu.

http://www.sondakika.com/haber/haber-iste-ilk-chinook-helikopteri-teslim-edildi-8609271/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bruce

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • T.C.
« Yanıtla #81 : 15 Temmuz 2016, 09:07:55 »
Bilmiyorum banamı öyle geliyor yada aynı düşüncede olanlar varmı ?  Bu güzelim helikopterin kamuflaj boyası çok kötü. O nasıl renkler öyle ? Bazı konularda çok zevksiziz.   ???

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #82 : 15 Temmuz 2016, 09:34:41 »
Bilmiyorum banamı öyle geliyor yada aynı düşüncede olanlar varmı ?  Bu güzelim helikopterin kamuflaj boyası çok kötü. O nasıl renkler öyle ? Bazı konularda çok zevksiziz.   ???

Tıpkı diğer helikopterlerimiz gibi görev yapacağı coğrafyaya uygun renklerde boyanmış.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #83 : 15 Temmuz 2016, 10:31:04 »

Tıpkı diğer helikopterlerimiz gibi görev yapacağı coğrafyaya uygun renklerde boyanmış.

Chinook larda diğer kara hava unsurlarımız gibi yeni tip kamuflaj boyası ile boyanmış.Eski kamuflaj ile boyalı Cobra araziye daha uyumlu gibi.Neden böyle bir boya seçimi yaptılar anlamadım?
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #84 : 15 Temmuz 2016, 10:55:58 »

Yeni Kamuflaj böyle. Chinook'da sarıyı biraz abartmışlar. :D

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #85 : 23 Temmuz 2016, 10:13:17 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #86 : 23 Temmuz 2016, 10:20:24 »
Çok güzel. Bu fotoğraflarda kamuflaj rengi öncekine göre farklı görünüyor. Sarı renk yok, aynen Cobra helikopterlerindeki gibi kamuflaj var. Muhtemelen önceki fotoğrafların özellikleri değiştirilmiş ya da çeken makineden kaynaklı bir farklılık var.

Hayırlı olsun helikopterimiz.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #87 : 23 Temmuz 2016, 13:48:03 »
Evet hocam, daha önceki fotağraflarda sarı renk daha cırtlak diyebileceğimiz bir tondaydı. Şimdi çok daha güzel olmuş. Kuvvet bizlerin isteklerini göz önünde bulunduruyor anlaşılan :)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #88 : 23 Temmuz 2016, 19:26:23 »

Bu iki resim de muhtemelen İzmir Alsancak limanı(alttaki resmin kesinlikle Alsancak olduğunu söyleyebilirim)yani ilk uçtuğu günden resimler.

Şunu demek istiyorum,muhtemelen sadece o anki ışık sebebiyle renk biraz daha koyu görünüyordur.Yani renk şu an da ilk gördüğümüz renkle aynı olsa gerek,bu resimler aldatıcı olabilir...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #89 : 26 Temmuz 2016, 18:16:15 »
Bu arada C4defence 40. sayı 12. sayfada ilk İKİ Chinook'un Türkiye'ye getirildiğini belirtmiş.Ben 1 tane getirildi diye biliyordum...

Kaynak: http://c4defence.com/Dergi/40-sayi/52