Gönderen Konu: Yük Helikopteri Tedarik Projesi  (Okunma sayısı 62538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Yük Helikopteri Tedarik Projesi
« Yanıtla #50 : 02 Nisan 2014, 13:59:43 »
Bana kalirsa eski CH47'ye sicak bakmiyorum. Hollanda ordusu elindeki CH47lerden yaka silkiyor devamli tamirde, bakimda.

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #51 : 02 Nisan 2014, 16:14:28 »
Valla 14 helikopter için 982 milyon dolara değer diye düşünüyorsanız ben oralı değilim kusura bakmayın.Altı üstü uçan kamyon bunlar.Bence makul fiyatları 20 milyon dolardan bir kuruş fazla değil.

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #52 : 02 Nisan 2014, 18:49:31 »
14 tane helikopter için 982 milyon dolar mı ? Bu ne abi F-35 mi alıyoruz. 20 milyon dolar bile fazla bence...

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #53 : 02 Nisan 2014, 19:07:38 »
Her hangi bir kaza durumunda zor durumda kaldığımızda enkazı oradan çıkarabilmek en azından gidip İngilizlere bir insanlık insafı yalanmıyacağız. Tek seferde büyük bir birliği bir yerden bir yere sevk edebileceğiz. LHD'lerde keza öyle LHD envantere girdinmi üzerinden sikorsky kaldırmayı planlamıyoruzdur umarım. Sayı 14'üde aşacak fakat bencede kuvvet CH-53K'nın ortaya çıkıp performansının değerlendirilmesini bekliyor. 982 milyon doların içinde neler var peki bunları biliyormuyuz acaba.?

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #54 : 02 Nisan 2014, 19:45:07 »
Eğitim, yedek parça muhtemel fakat yinede yük helikopteri için o kadar para çok abes

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #55 : 02 Nisan 2014, 22:33:31 »
Aman canıııııım. Nasıl olsa ikinci el askeri araç konusunda çok tecrübeliyiz. Yedek parçadan giydiyor olsalar da ucuza geliyorlar.  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #56 : 23 Aralık 2014, 14:55:23 »
Sanırım Yunanistanın alacagı 10 heli bunlardan olacak yenisini düşünüyordur bizimkiler büyük ihtimal

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #57 : 23 Aralık 2014, 19:06:25 »
Sanırım Yunanistanın alacagı 10 heli bunlardan olacak yenisini düşünüyordur bizimkiler büyük ihtimal

Evet. Yunanistan'ın alacağı helikopterler eski olan D modelinden. >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,2071.10.html
Bizim sözleşmemiz F modeli için geçerli. 6 helikopterin yeterli olacağını sanmıyorum, ama sonuçta bunu kullanacak olanlar daha iyi bilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 23 Aralık 2014, 20:27:25 »
Hocam su Atak isindeki gibi italyan AW101 di galiba onunda tüm haklarini satin alsak da ayni Atak gibi kendi sartlarimiza cografyamiza ordumuza göre dizayn etsek cok yerinde olmazmi bu cunku bizim kendi yapacagimiz soylenen yerli genel maksat helilerinin dolasan resimsel yada animasyon  taslaklari AW149 a baya bi benziyor aslinda benziyoru da az kalir bence ama bu kadar mali krizde olan Italya dan cok daha fazla seyler koparabiliriz diye dusunuyorum ayni zamanda Ispanyadan da LHD görünümlü (LPD) mizde olacagi gibi pek cok alan da bizde mevcut olmayan ama kisa zaman da lazim olanlari tüm haklariyla Atak tarzinda almaliyiz diye düsünüyorum bu iki ülke AB nin abileri Almanya ve Fransa tarafindan sürekli deyim yerindeyse fircalaniyorlar para edecek her ise girecekleri ne inancim var benim sizler ne dusunuyorsunuz bu konuda. Ayrica bu forumda yeniyim 1 ay kadar once uyelik basvurusu yapmistim ama mail sayfamda biseyler olmayinca uzulmustun dun sadece oyle bi bakim bakalim dedim ve icerdeydim heyecandan baya bi konuya yorum atmisim  :o bi yanlisim olduysa kusura bakmayin ayrica su alt tarafa da bi avatar kondurmak istiyordum ama beceremedim neyse fazla kafanizi sisirmeyeyim

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #59 : 23 Aralık 2014, 22:18:34 »
Hocam su Atak isindeki gibi italyan AW101 di galiba onunda tüm haklarini satin alsak da ayni Atak gibi kendi sartlarimiza cografyamiza ordumuza göre dizayn etsek cok yerinde olmazmi bu cunku bizim kendi yapacagimiz soylenen yerli genel maksat helilerinin dolasan resimsel yada animasyon  taslaklari AW149 a baya bi benziyor aslinda benziyoru da az kalir bence ama bu kadar mali krizde olan Italya dan cok daha fazla seyler koparabiliriz diye dusunuyorum ayni zamanda Ispanyadan da LHD görünümlü (LPD) mizde olacagi gibi pek cok alan da bizde mevcut olmayan ama kisa zaman da lazim olanlari tüm haklariyla Atak tarzinda almaliyiz diye düsünüyorum bu iki ülke AB nin abileri Almanya ve Fransa tarafindan sürekli deyim yerindeyse fircalaniyorlar para edecek her ise girecekleri ne inancim var benim sizler ne dusunuyorsunuz bu konuda. Ayrica bu forumda yeniyim 1 ay kadar once uyelik basvurusu yapmistim ama mail sayfamda biseyler olmayinca uzulmustun dun sadece oyle bi bakim bakalim dedim ve icerdeydim heyecandan baya bi konuya yorum atmisim  :o bi yanlisim olduysa kusura bakmayin ayrica su alt tarafa da bi avatar kondurmak istiyordum ama beceremedim neyse fazla kafanizi sisirmeyeyim

Öncelikle hoşgeldiniz. :)
:) Anlamakta zorlandım. Noktalama işaretlerine dikkat etseniz! :)
Bir özgün genel maksat helikopteri ve bir de genel maksat helikopteri projemiz var.
http://www.defenceturk.com/index.php/topic,2104.0.html
http://www.defenceturk.com/index.php/topic,560.0.html
Genel Maksat helikopteri projesinde AW-149 zaten değerlendirilmişti. Muhtemelen sizin belirttiğiniz konularda anlaşılamadığı için Sikorsky S-70 seçildi.

Üyelik için mail sayfanıza bir mesaj gelmesine gerek yok ki! ; Aslında var da bizimkinde sorun var galiba.  ;D
Alt kısıma imza resmi için şu yolu takip ediniz Profil>Profil Düzenle> Forum Profili
Bu kısımdaki imza alanına en fazla 900x200 piksel boyutlarında imza resmi koyabilirsiniz. Resmi tıpkı foruma resim ekler gibi ekleyebilirsiniz.
Şu bağlantı da bu konuda yardımcı olabilir. >> http://www.defenceturk.com/index.php/topic,89.0.html
Forumda istediğiniz kadar konuya, istediğiniz kadar yorum yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sınır yok. ;)
Keyifli paylaşımlar...