Gönderen Konu: Yük Helikopteri Tedarik Projesi  (Okunma sayısı 62799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yük Helikopteri Tedarik Projesi
« Yanıtla #60 : 23 Aralık 2014, 22:33:19 »
Öncelikle tesekkürler. Genel maksat helisinin projesini biliyorum. Onu Skorsky kazandi ben diger yerli Heli üretmek icin düsünülen projenin görsel ve pek cok animasyon sekillerini AW149 benzettim yaniliyormuyum. Ancak üstte belirttigim gibi AW101 konusunda ve yine Italya ve Ispanyanin da icinde bulundugu ekonomik problemden dolayi daha fazla yararlanilamazmi TF2000 ve TF100 le (LHD)görünümlü LPD projelerimiz  ve düsünülünce bunun ilerisi büyük ihtimal bir hepimizinde icinde olan ve gunu geldiginde olacak olan Ucak gemisi icin de simdiden mümkün oldugunca yararlanmak lazim degilmi bu iki Ülkeyi Almanya ve Fransa surekli sucluyor ve fircaliyor özellikle ekonomi ve mülteci konusunda Ekonomileride gercekten bu haldeyken ve firca üstüne firca yerlerken bu firsat kacmaz diye düsünmekteyim. Noktalamalara gelince elimden geleni yapmaya calisiyorum ama malesef bazen olmuyor ayrica asagi resim konusu dun cok denedim ama alttakini yapamadan avatrim kayboluyor bilen bi arkadasla denerim artik...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #61 : 07 Ocak 2015, 22:04:33 »
Daha önce verilen 6 CH-47F helikpterine ek olarak 5 adet daha sipariş verilmesine karar verdil SSİK toplantısında...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 08 Ocak 2015, 00:19:55 »
Bu yerinde olmus gibi lhd icin bu ek galiba...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #63 : 08 Ocak 2015, 07:57:17 »
LHD için navalize gövdeli olması gerekir,bu siparişin ayrıntısını bilemiyoruz.Ben CH-47 siparişlerinin yıllara sari olmak üzere devam edeceğini düşünüyorum.30 adete kadar devam edilebilir alımlara.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #64 : 08 Ocak 2015, 12:03:33 »
53K lar cıkmadımı daha vizyona biz yine 47F almısız. Ben yinede bu artısın Lhd icin oldugu kanısındayım...

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #65 : 08 Ocak 2015, 22:35:11 »
CH-53K'ların TSK tarafından beğenildiğine yönelik haberler olsada resmi bir bilgi bulunmamaktadır.Bunda maliyetlerinin yüksekliğinin yanında CH-47'lerin bu alandaki ihtiyaçların tamamına yakınını karşılama kapasitesinde olması yeterli görülüyor olmalı.Bu nedenle kara kuvvetleri için CH-47 alımlarının devam edeceğini ancak LHD üzerine ileriki yıllarda daha güçlü yapısıyla 6-8 adet CH-53K alınabileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #66 : 08 Nisan 2015, 17:39:11 »
Deniz ve kara modelleri arasında farklar olacak mı ?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #67 : 10 Nisan 2015, 08:20:31 »
Deniz şartlarına uyumlu gövde ve özel görev ekipmanları dışında benzer yapıda olmalarını bekliyorum.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #68 : 06 Ocak 2016, 16:04:52 »
Yük Helikopteri Tedariki

Amaç   :   T.S.K.'nın 11 adetlik yük helikopteri ihtiyacının karşılanması

Kapsam   :   CH-47F Chinook Helikopterlerinin FMS kanalıyla Boeing'den tedarik edilmesi

Proje Modeli   :   Hazır Alım

Ana/Alt Yüklenici   :   Boeing

Sözleşme İmza Tarihi   :   07 Eylül 2010

Mevcut Durum   :   
Boeing firmasına ait CH-47F Chinook helikopterlerinin FMS kanalıyla tedariki maksadıyla Öneri ve  Kabul Mektubu 07 Eylül 2010 tarihinde imzalanmıştır. 14 Temmuz 2011 tarihinde Boeing ile offset anlaşması imzalanarak Sözleşme yürürlüğe girmiştir. Proje kapsamında helikopterlerin 2016-2019 yılları arasında teslim edilmesi planlanmaktadır.
http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler/Sayfalar/proje.aspx?projeID=99

İlk chinook hazir galiba...
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2016, 14:40:23 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #69 : 24 Ocak 2016, 23:51:55 »

İşte Türkiye'nin en büyük helikopteri: CH-47F Chinook!
Kara Kuvvetleri Komutanlığı için Boeing tarafından imal edilen CH-47F helikopterinin imalatı sona doğru geliyor. İşte dev helikopterin sosyal medyaya düşen ilk fotoğrafı...

İşte Türkiye'nin en büyük helikopteri: CH-47F Chinook!
Türk Silahlı Kuvvetleri, uzun yıllardır beklediği ağır nakliye helikopteri CH-47F Chinook'lara kavuşuyor. İlk helikopterin imalatının önemli bölümü tamamlandı. Helikopter boyandı. Teslimatın önümüzdeki nisan ayında gerçekleşmesi planlanıyor.
http://kokpit.aero/ilk-turk-ch47f-chinook