Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180618 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #300 : 06 Haziran 2019, 12:15:04 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Sınır ötesindeki üs bölgesine hain saldırı! 1 şehit, 4 yaralı
« Yanıtla #301 : 09 Haziran 2019, 16:21:45 »
Suriye'nin Azez kentinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri üssüne, PKK ve PYD'li teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda bir asker şehit oldu, 4 asker yaralandı.

TSK'nın Suriyenin Halep kentinin Azez ilçesindeki üs bölgesine, PKK/YPG'li teröristler tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırıda, 1 asker şehit oldu, 4 asker ise yaralandı. Yaralı askerler, bölgeden tahliye edilerek Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

TSK'nın sınırda ve Suriye'de konuşlu bulunan topçu birlikleri, saldırıyı düzenleyen teröristlerin bulunduğu bölgeyi yoğun ateş altına aldı.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2867703-sinir-otesindeki-us-bolgesine-hain-saldiri-1-sehit-4-yarali

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Tunceli'den acı haber: 2 asker şehit oldu
« Yanıtla #302 : 12 Haziran 2019, 10:04:58 »
Tunceli'den acı haber: 2 asker şehit oldu

Şehit Ökkeş Ede (Sağda), Şehit Emre Üçkan (Solda)

Tunceli kırsalında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit düştü, 2 asker yaralandı.
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, kentin kırsalında terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara devam eden güvenlik güçleri, akşam saatlerinde bir grup teröristle temas sağladı.

Güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrılarına teröristlerin ateşle karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 4 asker yaralandı.

Bölgeye sevk edilen askeri helikopterle Tunceli Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı askerlerden 2'si yapılan müdahalelere rağmen şehit oldu.

Teröristlere yönelik operasyon devam ediyor.

SİMAV'A ŞEHİT ACISI DÜŞTÜ

Şehit askerlerden Uzman Jandarma Çavuş Emre Üçkan'ın (23) acı haberi, bu sabah sağlık ekipleri ve yetkililer tarafından Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yeniköy köyünde yaşayan ailesine verildi.

Şehit haberini alan çiftçi baba Mustafa Üçkan (50), anne İftadiye Üçkan (47) ve ağabey Oğuz Üçkan (28), gözyaşı döktü. Şehit ailesinin tek katlı evine, Türk bayrağı asıldı.

İki kardeşin küçüğü olan şehit Emre Üçkan'ın, 5 yıldır Tunceli'de görev yaptığı ve görev süresinin dolmasına 6 ay kaldığı belirtildi.

2,5 ay önce izne geldiği öğrenilen Emre Üçkan'ın ağabeyi Oğuz Üçkan, kardeşinin kendilerini dün telefonla aradığını anlatarak, "Operasyona çıkıyorum. Belki bir daha görüşemeyebiliriz. Hakkınızı helal edin' dedi" diye konuştu. (Mehmet YENEN/SİMAV, Kütahya - DHA)

OSMANİYE'YE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede'nin cenazesi Tunceli'de yapılacak törenin ardından uçakla Adana'ya gönderilecek.

12 Nisan'da nikah kıyan ancak hala düğün yapmadığı öğrenilen Ökkeş Ede'nin anne ve babasının da daha önce yaşamını yitirdiği öğrenildi. Şehit Ökkeş Ede'nin cenazesi Osmaniye'de bugün ikindi namazının ardından düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

'CAN VERMEYE HAZIRIZ'

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ökkeş Ede, sosyal medya adresi Facebook'ta hain darbe girişimi ile ilgili yaptığı paylaşımda vatan için can vermeye hazır olduğunu yazdığı ortaya çıktı.

Şehidin paylaşımı şöyle:
'Türk Silahlı kuvvetlerinin mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumu belirterek sözlerime başlamak istiyorum. 15.07.2016 tarihinde devletimize ve milletimize karşı yapılan saldırıları hain,alçak ve bir o kadar da nefretle kınıyor aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ki, Türk askeri her daim aziz milleti ve devleti için el ele yılmadan terör, terör yandaşları ile mücadelede kararlılık içersinde olacaktır. Milletimizin refahı, devletimizin bekası adına can vermeye her daim hazırız.' (İbrahim EMÜL/OSMANİYE - DHA)

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tunceliden-aci-haber-2-asker-sehit-oldu-41241360
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan askerin naaşı bulundu
« Yanıtla #303 : 15 Haziran 2019, 09:32:40 »
Şırnak'ta 4 yıl önce kaybolan askerin naaşı bulundu

4 yıl önce sınav için şehir merkezine giden ve birliğine dönmeyen Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın şehit olduğu belirlendi.

Şırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Köyü Jandarma Karakolu’nda görevli olan Uzman Çavuş Ferdi Polat(28), 12 Aralık 2015’te Açık Öğretim Fakültesi sınavına girmek için kent merkezine gitti ve birliğine geri dönmedi.

NAAŞI DAĞLIK ALANDA BULUNDU
PKK tarafından kaçırıldığı iddia edilen Polat’tın cansız bedeni 4 yıl sonra dağlık alanda bulundu. Baba Rıtvan Polat’tan alınan DNA örneklerinin uyuşmasıyla bulunan cesedin Uzman Çavuş Ferdi Polat’a ait olduğu kesinleşti.

ŞEHİT HABERİ ACILI AİLEYE ULAŞTIRILDI
Jandarma Uzman Çavuş Ferdi Polat’ın şehadet haberi, Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, İlçe Jandarma Komutan Vekili Binbaşı Vahit Sağdıç ve İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Astan tarafından ilçeye bağlı Gökçedere Mahallesi’nde oturan anne Fatma ile baba Rıtvan Polat’a verildi. Oğullarının bulunması umuduyla bekleyen aile acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Polat ailesinin yaşadığı sokağa Türk bayrakları asıldı.

Şehit Uzman Çavuş Ferdi Polat'ın bugün düzenlenecek törenle toprağa verileceği öğrenildi.

https://www.ensonhaber.com/sirnakta-4-yil-once-kaybolan-askerin-naasi-bulundu.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #304 : 26 Haziran 2019, 13:06:06 »
Suriye'den acı haber: Bir asker şehit

Suriye'de Zeytin Dalı Harekatı bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Onbaşı Mikail Candan şehit oldu.
Suriye’nin Halep kentine bağlı Zeytin Dalı Harekatı ile özgürleştirilen Afrin ilçesi Kimar Üs Bölgesi mevkiinde güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada Uzman Onbaşı Mikail Candan (23) ağır yaralandı. Candan, sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit oldu. Çatışmanın ardından teröristlerin bulunduğu bölge ateş altına alındı. Şehit Uzman Onbaşı Mikail Candan’ın cenazesinin memleketi Aksaray’a gönderileceği bildirildi.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:
''Zeytin Dalı Harekât Bölgesinde 26 Haziran 2019 tarihinde PKK/YPG’li teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, beş kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.''

AKSARAY'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

8 aylık Uzman Onbaşı Mikail Candan'ın acı haberi, Aksaray merkeze bağlı Bağlıkaya beldesinde oturan ailesine ulaştı. Çiftçi Raşit Candan ile Ümüş Candan'a oğullarının şehit olduğu haberini askeri yetkililer verdi. Sinir krizi geçiren Raşit Candan'a hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Haberi alan belde sakinleri ve yakınları, taziye için Türk bayrağı asılan eve gelmeye başladı.

Baba Raşit Candan'ın, bekar olan oğluyla en son dün telefonla görüştükleri belirtildi. Görüşmede, Mikail Candan'ın iyi olduğunu söylediği bildirildi.

Şehit Mikail Candan’ın beldede toprağa verileceği kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/suriyeden-aci-haber-bir-asker-sehit-41255666

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #305 : 26 Haziran 2019, 13:15:33 »
8 aylık onbaşı suriyede. Tamam daha iyi bir eğitim alıyorlar uzmanlar standart er'e göre ancak8 ayda suriyeye yollamakta ne bileyim.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #306 : 26 Haziran 2019, 16:27:24 »
Hocam sızma olmuş, mevzilere 30 metre kadar yaklaşmışlar.
Direk çatışma değil yani
Eğitim deneyim konusunda hakkınız var ona katılıyorum.

Çevrimdışı aegon12

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #307 : 30 Haziran 2019, 15:36:30 »
mekanları cennet olsun bir ölür bin diriliriz!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #308 : 30 Haziran 2019, 18:30:13 »
Sosyal medyada şöyle bir paylaşıma rastladım. Ancak resmi olarak böyle bir haber bulamadım. İzmir veya Didim'de olan arkadaşlar teyit edebilirler.
Doğruysa başımız sağolsun. Allah rahmet eylesin.

Alıntı

Didim Genclik
Didim Akbük'den DNR Peyzaj ve Çiçekçiliğin sahibi Gürkan Dolunay’ın oğlu Jandarma Komando Teğmen Güngör Dolunay Hakkari Çukurca’da şehit olmuştur.Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip İzmir Kadifekale şehitliğine defnedilecektir.Başımız sağolsun...

Şehit J.Teğmen Güngör DOLUNAY

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü
« Yanıtla #309 : 04 Temmuz 2019, 13:03:23 »
Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

Şehit olan Uzman Çavuş Yasin Baran'ın şehadet haberi, Kırıkkale’de yaşayan ailesine ulaştı.

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında düzenlenen operasyonda teröristlerle çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Şehit askerin Kırşehir'in Polatlı köyü nüfusuna kayıtlı Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran olduğu öğrenildi. Baran’ın Kırıkkale’de yaşayan ailesine şehadet haberi sağlık görevlilerince eve gelen askeri yetkililer tarafından verildi.

4 KARDEŞİN EN KÜÇÜĞÜ
Şehidin ailesi, haberin ardından gözyaşlarına boğuldu. Bekar olduğu öğrenilen Baran’ın 4 kardeşin en küçüğü olduğu belirtildi.
Şahadet haberinin ardından ailenin oturduğu eve Türk bayrağı asıldı. Acı haberin ardından yakınları taziye ziyaretine geldi. 

https://www.ensonhaber.com/334-kirikkaleye-sehit-atesi-dustu.html