Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #270 : 11 Şubat 2019, 20:55:24 »
Kara haber malesef kaza kırım'a uğrayan helikopterimizde bulunan 4 personel şehit oldu.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/son-dakika-istanbul-cekmekoyde-askeri-helikopter-dustu,CE6jKztydkufOc0oJG-QJg

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #271 : 11 Şubat 2019, 21:07:53 »
Başımız sağolsun kaza neden gerçekleşti acaba
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
İstanbul'da site içerisine askeri helikopter düştü: 4 asker şehit
« Yanıtla #272 : 11 Şubat 2019, 21:13:06 »
Başımız sağolsun kaza neden gerçekleşti acaba

Geçenlerde düşen helikopterimizin düştüğü yere 1,5 km mesafede düşmüş. Başımız sağolsun. :(

İstanbul'da site içerisine askeri helikopter düştü: 4 asker şehit

İstanbul Çekmeköy Kirazlı Mahallesi'nde bir site içerisine UH-1 tipi askeri helikopter henüz bilinmeyen bir nedenle düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, son yaptığı açıklamada helikopterde bulunan 4 askerimizin şehit olduğunu açıkladı. Kazayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında "Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." denildi. Öte yandan helikopterin 34 dakika havada kaldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde bir site içerisine zorunlu iniş yapan askeri helikopter, henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Sitenin etrafı emniyet şeridiyle kapatılırken, vatandaşların alandan uzaklaşması için sık sık anons yapılıyor. Kazanın gerçekleştiği alanda jandarma ve polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri alırken, bazı askeri yetkililerin helikopterin enkazında incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

VALİ YERLİKAYA: 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, askeri helikopterin Çekmeköy ilçesi Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesi'ne düşmesi sonrası olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu. Ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yerlikaya, saat 18.51 itibarıyla 4. Kara Havacılık Alayı'na ait bir askeri helikopterin düştüğünü hatırlatarak, "Şu an için bilinmeyen bir sebepten dolayı Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallemiz hemen şu ardımızda görünen site içerisine maalesef düşmüştür." diye konuştu.

Olay yerine 2 dakika içerisinde itfaiye ve sağlık ekiplerinin sevk edildiğini belirten Yerlikaya, şöyle devam etti:

"4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmıştır. Ama az önce İl Sağlık Müdürlüğümüzden aldığımız habere göre, maalesef 4 askerimiz şehit olmuştur. Milletimizin, ordumuzun başı sağ olsun. Üzüntümüz büyük. Olayla ilgili savcılığımız adli tahkikata başlamıştır. Silahlı Kuvvetlerimiz idari tahkikatla alakalı, kaza kırımla ilgili, teknik raporla ilgili çalışmalara başlamıştır."

Yerlikaya, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne tekrar başsağlığı dileyerek, kazada başka bir yaralanma ve can kaybı olmadığını sözlerine ekledi.

Enkazda soğutma işlemlerinin tamamlandığını aktaran Yerlikaya, kazanın sebebinin incelemelerden sonra ortaya çıkacağını söyledi.

İncelemeler sırasında İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da Vali Yerlikaya'ya eşlik etti.

İstanbul'da askeri helikopter düştüİstanbul Çekmeköy'de Kirazlı Mahallesi'nde site içine askeri helikopter düştü. Kaza yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevkedildi. Ölü ve yaralılara ilişkin henüz bir bilgi edinilemedi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, askeri helikopterin zorunlu iniş yaparken düştüğünü söyledi.
daha fazla video için

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI: İNCELEME BAŞLATILDI

Milli Savunma Bakanlığı, kazayla ilgili, "İstanbul / 4'üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterimiz, henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy’de kaza kırıma uğramıştır. Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." açıklamasını yaptı.

34 DAKİKA HAVADA KALMIŞ

Çekmeköy’de saat 18:51’de düşen 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopter havalandığı Samandra’ya geri dönecekti. Helikopterin saat 18:17’de "ilim02" çağrı adı ile kalkış yaptığı öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, olayla ilgili inceleme yapmak üzere bir başsavcıvekili ile iki cumhuriyet savcısı görevlendirildi.

TFF'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kazaya ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'den şu açıklama yapıldı:

"İstanbul Çekmeköy'de meydana gelen helikopter kazasında kahraman askerlerimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Şehit askerlerimize Allah'tan rahmet; Aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve milletimize başsağlığı dileriz."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-istanbulda-helikopter-dustu-41113583
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #273 : 11 Şubat 2019, 22:00:55 »
Uyvar dostumun dediği pat patların hepsi envanterden derhal çıkarılması gerekiyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #274 : 12 Şubat 2019, 07:16:52 »
Ben bu tip elim bir kazayla olmasini istemezdim. Neyse makam arabalarindan arta kalan parayla yeni helolar aliriz insallah. Ureticiler de kazanir hem.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #275 : 12 Şubat 2019, 08:31:44 »
UH-1 helikopterleri kullanıldıkları ülkelerdeki kara havacılarının katırları adeta. Kendilerine verilen her görevi başarıyla yerine getirdiler. Ancak artık kullanım ömürleri doldu! Her şeyin olduğu gibi onların da sonu geldi ve geçiyor.

Bu helikopterlerin yerini S-70 helikopterleri alacak. Ancak 2014 yılında imzalanan anlaşmanın ilk helikopterleri geçtiğimiz aylarda Jandarma'ya teslim edildi. Kara Kuvvetleri için yapılacak 70 helikopterin teslimatının ne zaman başlayacağını bilen var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #276 : 12 Şubat 2019, 08:34:57 »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #277 : 12 Şubat 2019, 09:02:01 »
Allah rahmet eylesin :(

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #278 : 18 Şubat 2019, 19:56:29 »

Belki de bu iletiyi aziz şehidimizin arkadaşı olarak benim girmem daha doğru olur. Umut Öznutepe kardeşimiz 18.02.2019 'günü afrinde saba saat 04.00'de mevzi değiştirirken teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olmuştur. Allah Mekanını Cennet Eylesin. Ailesine Allah sabır versin.

Umut'la Hyundai Coupe üzerine bir fan sayfasında tanışmıştık. Ben sayfanın adminiydim. Umut'da uzun süre bana yardımcı oldu. Tabi uzman er olma kararını'da o zamanlar 1.5-2 sene önce aldı. Açıkcası ben ona o zamanlar piyade teçhizatlarının ve g3'lerin vasatlığı sihaların tam aktif olmadığı bir dönem olduğu için son ihtimal olarak böyle bir şey düşün dedim.

Kardeşimizde şoför olacağım ben asker'de de şofördüm dedi. Ama piyade oldu işte sonra'da ya çıkamadı yada çıkmak istemedi. Devamlı uyardım bak dikkat et çatışmada aklını kullan, acele etme. Devamlı kansızların internete attığı çatışma videolarını atıp askerlerimize nasıl saldırdıklarını gösterip ders çıkar dedim. Herneyse şehit düştü kardeşim. Her ne kadar bazı arkadaşları mevzi nöbetinden sonra doldur boşaltta olmuş desede doğrusu nedir bilemiyorum. Mekanı cennet olsun.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2019, 19:57:01 Gönderen: BATTLESTAR »
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #279 : 18 Şubat 2019, 20:32:14 »
Allah rahmet eylesin ,geride kalanlara da sabır.