Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #260 : 09 Kasım 2018, 21:32:47 »
Etme gözünü seveyim bu haber doğru olmasın.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #261 : 09 Kasım 2018, 21:46:06 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
YAYIN YASAĞI GELDİ
« Yanıtla #262 : 10 Kasım 2018, 00:48:56 »
YAYIN YASAĞI GELDİ

Şemdinli Sulh Ceza Hakimliği, İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki patlamayla ilgili yayın yasağı kararı verdi.

Sulh Ceza Hakimliği, kararında, ilçenin Gelişen bölgesi Süngü Tepe Üs Bölgesi Topçu Bataryası'nda meydana gelen patlama olayıyla ilgili soruşturmanın devam ettiği vurgulandı.

Yazılı ve görsel basın ile internet medyasında ilgili bir takım yanlış bilgiler ve görüntülerin yayımlandığı kaydedilen kararda, şu ifadelere yer verildi:
"Bu durumun soruşturmanın sağlıklı yürütülmesine engel olmaması, toplumun olumsuz etkilenmemesi, olayın vehameti, kamu düzeni ve güvenliği göz önünde bulundurulduğunda 5187 sayılı yasanın 3/2 maddesi uyarınca soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası kapsamı hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her tür haber, röportaj, eleştiri, görüntü vb yayınların yapılmasına yayın yasağı getirilmesi talebi, yasaya ve usule uygun olduğundan Şemdinli Cumhuriyet Başsavcılığının talebinin kabulüne karar vermek gerekmiştir."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-milli-savunma-bakanligi-25-asker-yaralandi-7-asker-araniyor-41014381
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #263 : 10 Kasım 2018, 01:10:50 »
Bu gibi halk nezdinde çok derin yeri olan hassas konunun çok çabuk çarpıtılabileceğini düşündüğümden yayın yasagını haklı buluyorum. Yalnız şunuda söylemeden edemiycem , diğer ülke ordularında işler nasıl durum nedir bilmiyorum ama sanki bizim ordumuzda bu tür dikkatsizliklerden - kazalardan - ihmallerden kaynaklı kayıplarımızın çok fazla oldugunu düşünüyorum. yemekten koskoca alayın zehirlenmesi olayına bile şahit olduk bu ülkede çok acı..Kimse saldırmasa dahi biz bir şekilde yine "şehitlere" üzülüyor buluyoruz kendimizi. Bir şekilde veriyoruz bu yigitleri topraga. ister araç-heli-uçak kazası olsun , ister eğitim kazası yada mühimmat patlaması falan artık sinirlerim boşalıyor. Evet vatan görevi , namus şeref için o zor şartlar altında görevdeler ama bu kadar basit vermemeliyiz Mehmetlerimizi toprağa diye düşünüyorum. Son durum nedir bilgim yok fakat ateş düştüğü yaktıgı kadar bizide yakıyor. Türk ırkı sağ olsun...
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2018, 01:19:46 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #264 : 11 Kasım 2018, 22:36:27 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Helikopter kazası yürekleri dağladı... Acı haber aileye ulaştı
« Yanıtla #265 : 26 Kasım 2018, 17:55:11 »
Helikopter kazası yürekleri dağladı... Acı haber aileye ulaştı

İSTANBUL’un Sancaktepe ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 4 askerden Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever’in (29) Bursa’da yaşayan ailesine acı haber verildi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan aile fertleri, İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı. Yurtsever’in, 15 Temmuz 2017 tarihinde Şebnem Yurtsever ile hayatını birleştirdiği ve eşiyle İstanbul’da yaşadığı öğrenildi.

İstanbulda askeri helikopter düştüİstanbulda askeri helikopter düştüİstanbulda askeri helikopter düştüİstanbulda askeri helikopter düştü
Haberle ilgili daha fazla fotoğraf için galeriyi ziyaret edin.

İstanbul Sancaktepe’de UH- 1 tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 asker şehit olurken, 1 asker de yaralandı. Şehit askerlerden Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever’in acı haberi, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Karaman Mahallesi Afacan Sokak’ta oturan ailesine, askeri yetkililerce verildi. Acı haberi alan şehidin annesi Ayşegül, babası Ayhan ve erkek kardeşi İlyas (26) Yurtsever, İstanbul’a gitmek üzere yola çıktı. Şehit Yurtsever’in oturduğu binaya Türk bayrağı asıldı.

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever’in, 15 Temmuz 2017 tarihinde Şebnem Yurtsever ile hayatını birleştirdiği ve eşiyle İstanbul’da yaşadığı öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/aci-haber-aileye-ulasti-41031885

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #266 : 26 Kasım 2018, 23:31:19 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Iğdır'da zırhlı askeri araç devrildi: 1 şehit, 7 yaralı
« Yanıtla #267 : 25 Aralık 2018, 18:42:49 »
Iğdır'ın Aralık ilçesinde "kobra-2" tipi zırhlı askeri aracın devrilmesi sonucu 1 asker şehit oldu, biri ağır 7 asker yaralandı.

Iğdır'ın Aralık ilçesindeki Devlet Üretme Çiftliği yakınlarında "kobra-2" tipi zırhlı askeri araç devrildi. Kazada 1 asker olay yerinde şehit oldu, 7 asker ise yaralandı.

Yaralı askerler, 112 Acil Servis ekiplerince Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sağlık durumu ciddiyetini koruyan askerlerden biri, tedavisinin yapılması için Erzurum'a sevk edildi.

Bu arada askerlere yardım için başka bir araçla bölgeye gelen 2 kişi de trafik kazasında yaralandı. Yaralılar Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralıları hastanede ziyaret eden Iğdır Valisi Enver Ünlü, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın saat 09.30'da yaşandığını aktardı.

Vali Ünlü, kazanın üzüntü verici olduğunu ifade ederek, şu bilgileri paylaştı:

"Aralık ilçemizin Kurtömer Karakolu sorumluluk bölgesindeki B-20 sulama kanalı üzerindeki tali yolda mayın arama timimiz ile Başı Piyade Hudut Birliğinde görevli askerleri taşıyan Kobra-2 aracımız, yoğun sis ve yağış sebebiyle sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle maalesef yoldan çıkarak kaza yaptı. Kazada ağır yaralanan bir askerimizi kaybettik, bir askerimizi de ileri tetkik ve tedavi için Erzurum'a sevk ettik. Diğer 6 askerimizin durumu daha iyi, tetkikleri ve tedavileri Iğdır Devlet Hastanesi'nde devam ediyor."

Kazanın ardından bölgeye yardıma giden sivillerin de kaza geçirdiklerini belirten Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

"Kazanın akabinde yine o bölgede hudut güvenlik sistemleriyle ilgili çalışan bir özel şirkete ait sivil araçtaki çalışanlar, yaralılarımızı kurtarmak için olay yerine intikal edip bir defa tahliye yaptılar ancak ikinci defa tahliye yapacakları sırada yolun aşırı kaygan olması sebebiyle araçları kayarak kontrolden çıktı. Orada yaralanan bir personel ile araç şoförünün durumu iyi, herhangi bir hayati tehlikeleri yok."

Kazaların ardından güvenlik güçleri bölgede başka bir kaza yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldı.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/igdirda-zirhli-askeri-arac-devrildi-1-sehit-7-yarali,jI1o4u40a0OdXIqXSjzrRA

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Sancaktepe'deki helikopter kazasında yaralanan asker şehit oldu
« Yanıtla #268 : 25 Aralık 2018, 18:47:09 »
Sancaktepe'deki helikopter kazasında ağır yaralanan Astsubay Üstçavuş Özkan Yılmaz şehit oldu.

Sancaktepe'de 1 ay önce düşen askeri helikopterde 4 asker şehit olmuştu. Kazada ağır yaralanan Astsubay Üstçavuş Özkan Yılmaz, tedavi gördüğü Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Şehit asker için birliğinde tören düzenleneceği öğrenildi.

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-sancaktepe-deki-gundem-2800958/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #269 : 04 Ocak 2019, 22:41:21 »