Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #180 : 01 Temmuz 2016, 09:02:49 »
Bingöl'de 2 Uzman Çavuş Şehit

Bingöl'ün Genç ilçesi ile Diyarbakır'ın Lice ilçesi arasındaki Sağgözü Köyü kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuşların kimlikleri belli oldu. Şehitlerin Behçet Avcı ile Yunus Aktaş olduğu öğrenildi. Şehitler yarın Bingöl'de düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlanacak.

AİLELERE ACI HABER ULAŞTI

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde düzenlenen operasyonda, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 24 yaşındaki Uzman Çavuş Yunus Aktaş'ın Sakarya'daki ailesine acı haber verildi.

Bitlis'te görevliyken geçici görevle Lice'ye giden Aktaş'ın şehadet haberini alan anne Sevim Aktaş ve aile yakınları gözyaşlarına hakim olamadı. Komşuları başsağlığı için şehidin babaevine geldi, sağlık ekipleri de evin önünde hazır bekletildi. Rahatsızlanan şehidin yakınlarına ambulansta müdahale edildi. Eve ve caddeye Türk bayrakları asıldı.

Nişanlısı Kübra Ateş ile ağustos başında evlenmeyi planlayan şehidin, üç kardeşinden birini ve 10 yıl önce de babasını kaybettiği, uzman çavuş olarak 3,5 yıldır görev yaptığı öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-bingol-de-catisma-2-uzman-cavus-sehit-8576602/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #181 : 12 Temmuz 2016, 08:27:43 »
PKK'nın Giremediği Köy: Ulupamir

Teröristlerin bomba yüklü araçla saldırdığı ve bir asker ile bir köy korucusunun şehit olduğu Van'daki Ulupamir köylüleri "PKK'nın giremediği tek köy bizim köyümüzdür" diyor.

PKK'lı teröristlerin, Van'ın Erciş İlçesi'ne bağlı Pay Jandarma Karakolu'na bomba yüklü araç ile yaptığı saldırıda şehit olan 1 asker ve 1 köy korucusu toprağa verilirken, şehit köy korucusu Turanbeg Günocak, hayat hikayesi ile dikkat çekti. Çünkü o 1979 yılında memleketinden ayrılmak zorunda kalan ve Türkiye'yi vatan bilen binlerce Kırgız Türkünden biriydi.

Turanbeg Günocak'ın yaşadığı Ulupamir Köyü'nün hikayesi 80'li yıllarına dayanıyor. SSCB, 1979 yılında Afganistan'ı işgal edince, Pamir Yaylası'nda yaşayan Kırgız nüfusunun bir kısmı Afganistan'ı terk etmek zorunda kaldı. Önce Pakistan'a göç ettiler. Ancak Pakistan'ın sıcak iklimine alışamadılar. Bunun üzerine Pakistan'ın Türkiye Büyükelçiliği'ne müracat ederek yardım istediler. Bu istek 1982 yılında kabul edildi. Bin 150 Kırgız uçaklarla Türkiye'ye getirtildi. Önce Malatya ve Van'a yerleştiler. 1985 yılında ise Turgut Özal'ın talimatı ile TOKİ Konutları'na geçtiler. Kırgızların isteği ile de köyün adı Ulupamir oldu.

"PKK'NIN GİREMEDİĞİ TEK KÖY BİZİM KÖYÜMÜZDÜR! KANIMIZ PAHASINA SOKMADIK SOKMAYACAĞIZ"

Köyün muhtarı Eyüphan Koşar, köylerinin bundan sonraki hikayesini ise şöyle anlatıyor: "1988 yılında PKK terörü başlayınca, memleketimizi korumak için korucu olduk. Nüfusumuz şu anda yaklaşık 2 bin 500 kadar ve erkeklerin yüzde 90'ı korucudur. PKK terör örgütünün giremediği tek köy bizim köyümüzdür. Kanımız, canımız pahasına PKK'yı sokmadık ve sokmayacağız da."

OĞLU DA TERÖRLE MÜCADELE EDİYOR

25 yıldır koruculuk yapan Kırgız Türk'ü Turanbeg Günocak'ın emekliliğine bir ay kalmıştı. Günocak için konuşan köyün muhtarı Eyüphan Koşar, "Tecrübeli bir korucuydu. 5 de çocuğu vardı. 3'ü erkek ve en büyüğü astsubay. O da terör bölgesinde görevli ve PKK ile mücadele ediyor. Diğer çocuklarını okuttu. Kızları üniversite mezunu. Bir oğlu bu yıl lise sonda. Bir tanesi de liseye yeni başladı. Zaten bizim köyümüzün gençlerinin yüzde 90'ı okur. Okuyamayan ise fakirlikten okula gidemez" dedi.

AĞABEYE ASKER SELAMI

Terör örgütü PKK'nın Van'ın Erciş ilçesinde Pay Jandarma Karakol Komutanlığı'na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit düşen Jandarma Er Eyüp Öksüz için Ankara Kocatepe Camii'nde askeri tören düzenlendi. Törene; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski bakan Emrullah İşler, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel de törene katılanlar arasında yer aldı. Törende taziyeleri şehidin annesi Emine Öksüz ile babası Ahmet Öksüz kabul etti. Şehidin biri erkek ikisi kız üç kardeşi tören boyunca birbirlerinin elini tutarak güç vermeye çalıştı. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Öksüz'ün naaşı Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verildi. (Kaynak: Vatan)

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-nin-giremedigi-koy-ulupamir-8600528/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #182 : 31 Temmuz 2016, 22:41:56 »

29 Temmuz 2016 Cuma günü saat 17.45 sularında, Hakkâri/Çukurca Taşbaşı köyü bölgesinde, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle çıkan silahlı çatışma da Şehit düşümüşlerdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #183 : 28 Ağustos 2016, 09:31:54 »
Cerablus şehidi Uzman Çavuş Ercan Çelik

DHA
28 Ağustos 2016 - 07:08Son Güncelleme : 28 Ağustos 2016 - 07:10
Cerablus şehidi Uzman Çavuş Ercan Çelik

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’deki Fırat Kalkanı operasyonunda, terör örgütü YPG üyelerinin roketli saldırısı sonucu şehit olan 28 yaşındaki uzman çavuş Ercan Çelik’in Düzce’nin Akçakoca İlçesi’ndeki babaocağına ateş düştü.

Suriye’nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde sürdürülen Fırat Kalkanı harekatında, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG üyelerince yapılan saldırıda roketlerin isabet ettiği iki tanktan birinde şehit olan uzman çavuş Ercan Çelik’in acı haberi, ailesine ulaştı. Çelik’in şehit olduğu haberini, Akçakoca İlçesi Ayazlı Mahallesi’nde oturan ailesine Kaymakam Mehmet Ünal, Düzce İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli Yarbay Ayhan Özhan, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Üngüt ve İlçe Emniyet Müdürü Levent Kürşat Aykaç verdi.

Gaziantep’te görev yapan, 2 yıllık evli Ercan Çelik’in babası Muhammet Çelik ile annesi Şehnaz Çelik, gözyaşlarına boğuldu. Acı haberle yıkılan çifti, yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Şehit evinin önünde, sağlık ekipleri hazır bekletilirken, eve de dev Türk bayrağı asıldı. Acı haberi alan yakınları ve komşuları eve akın etti.

http://www.hurriyet.com.tr/cerablus-sehidi-uzman-cavus-ercan-celik-40209997

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #184 : 02 Eylül 2016, 11:32:40 »
Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi

Hürriyet Haber 02 Eylül 2016 - 10:55 Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 11:06
Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi

Şırnak’ta PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan kardeşinin cenaze töreninde söylediği sözlerle gündeme gelen Yarbay Mehmet Alkan ordudan ihraç edildi.

Yarbay, geçen yılın Ağustos ayında terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde söylediği sözlerle gündeme gelmişti.

Yarbay Alkan'ın da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ordudan ihraç edildiği ortaya çıktı. Yarbay Alkan, ordudan ihraç edilmesini kendi sosyal medya hesabından da duyurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/yarbay-mehmet-alkan-ordudan-ihrac-edildi-40214186
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 11:33:11 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #185 : 02 Eylül 2016, 11:36:38 »
Şehit kardeşinin cenazesinde acılı Yarbayımız neler demişti hatırlayalım...

Alıntı
Yarbay Alkan, şehit kardeşi Yüzbaşı Alkan’ın cenaze töreninde tabuta sarılarak isyan etmişti. Alkan, “Bunun katili kim? Düne kadar çözüm diyenler, ne oldu da sonradan savaş diyor” demişti, ‘şehit olmak istiyorum’ açıklaması yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız’a da “Saraylarda 30 korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘şehit olmak istiyorum’ diye birşey yok. Git o zaman, oraya git” diye seslenmişti.

Eğer bu sözler yüzünden yüreği kardeş acısıyla yanan bir asker ordudan atılıyorsa, kimse demokrasi mücadelesinden, milli iradeden falan bahsetmesin!

Çevrimdışı skymoonhunter

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #186 : 02 Eylül 2016, 22:13:22 »
Peki bu yarbay efendi askerlik mesleğinin neler anlama geldiğini bilmiyormuydu,yoksa kışlada erler yada astlarına emir verip 9-5 çalısıp maaşı banka hesabına yatırılmasımı sanmıştı?güneydoğudaki korucular kadardamı haysiyeti yoktu yada evladını kara toprağa veren analar kadar.Asker olacaksın kardeşin şehit düşmüş, sana o tabuttaķi vatan evladının üzerinden siyaset bir askere yakışır mıydı?Yoksa Atamızı ağızlarına alarak darbe yapmaya fetöyü humeyni gibi buraya getirmeye çalışanlardan mıydı?Bilemeyiz lakin 40 yıldır  kan akıtan bu şerefsiz örgütün gazetelerinde bile bu adama güzelleme yapılmıştı unutmayalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #187 : 03 Eylül 2016, 08:25:58 »
Şehit jandarma astsubay üstçavuş Suat Petek halasına evlatlık verilmiş

Efendi ERKAYIRAN/KADİRLİ (Osmaniye) (DHA) 03 Eylül 2016 - 07:01Son Güncelleme : 03 Eylül 2016 - 07:04
Şehit jandarma astsubay üstçavuş Suat Petek halasına evlatlık verilmiş

VAN’ın Çaldıran ile Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçeleri arasındaki Tendürek Dağı’nda PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan jandarma astsubay üstçavuş 36 yaşındaki Suat Petek’in memleketi Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’ndeki baba evi yasa büründü.

Şehidin Aydınlar Köyü’ndeki evine gelen Kadirli Kaymakan Vekili Bedir Deveci, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hakan Bozgedik ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Serkan Serdaroğlu’ndan oluşan heyet, acı haberi babası 67 yaşındaki Muzzafer Helvacı ile annesi 66 yaşındaki Elif Helvacı’ya verdi. Oğullarının şehadet haberini alınca fenalaşan yaşlı çifte, hazır bekletilen sağlık görevlileri müdahale etti. Şehidin baba evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, yakınları ve komşuları da taziye eve akın etti.

HALASINA EVLATLIK VERİLMİŞ

Şehit Petek’in, doğduğunda çocuk sahibi olamayan halası Ayşe ve eniştesi Ökkeş Petek’e evlatlık verildiği belirtildi. Yıllarca annesi olarak tanıdığı halası yaklaşık 10 sene önce vefat edince gerçeği öğrenen Petek, öz ailesinin yanına yerleşti. Evlendiği zamana kadar öz anne ve babası ile yaşayan şehit Petek, bu süre zarfında soyadını da değiştirmedi. Şehidin yıllarca 'baba' dediği eniştesi Ökkeş Petek’in ise Kadirli İlçesi’ndeki Maksut Oluğu Yaylası’nda olduğu ve acı haberi orada aldığı ifade edildi.

Yaklaşık 5 yıl önce Havva Petek ile hayatını birleştiren şehit Suat Petek’in 3 yaşında Elif Ceylan isimli bir kızının olduğu bildirildi. Şehidin ayrıca, öz anna-babasından 5 kardeşi bulunuyor.

Şehit Suat Petek’in cenazezinin, ne zaman ve nereye defnedileceğinin henüz netlik kazanmadığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/sehit-jandarma-astsubay-ustcavus-suat-petek-halasina-evlatlik-verilmis-40214980

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #188 : 03 Eylül 2016, 08:40:59 »
Şehit uzman çavuş Mansur Cansız iki gün önce annesini telefonda 'Çatışmaya girmiyoruz' diye teselli etmiş

KAYNARCA (Sakarya) (DHA)03 Eylül 2016 - 07:23Son Güncelleme : 03 Eylül 2016 - 08:32
Şehit uzman çavuş Mansur Cansız iki gün önce annesini telefonda 'Çatışmaya girmiyoruz' diye teselli etmiş

MARDİN’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin kontrol noktasına düzenlediği silahlı saldırıda şehit olan uzman çavuş 23 yaşındaki Mansur Cansız’ın Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

Uzman Çavuş Mansur Cansız’ın acı haberi, Kaynarca Cebek Mahallesi’nde oturan ailesine gece saatlerinde ulaştı. Kardeşi de Bingöl’de uzman çavuş olarak görev yapan Mansur Cansız’ın şehit olduğu haberini ailesine, yetkililer verdi. Gözyaşlarına boğulup fenalık geçiren aile bireylerine, hazır bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Türk bayrakları asılan şehit evi, taziyeye gelen yakınları ve komşularıyla dolup taştı.

TELEFONDA ANNESİNİ TESELLİ ETMİŞ

Ailenin 5 çocuğundan biri olan 1.5 yıllık uzman çavuş Mansur Cansız’ın 2 gün önce annesi Sevim Cansız’ı telefonla arayarak, "Çatışmaya girmiyoruz. Nöbet tutuyoruz" diye teselli ettiği belirtildi.

Şehit Cansız’ın cenazesinin, Cumartesi günü Sakarya’da toprağa verileceği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/sehit-uzman-cavus-mansur-cansiz-iki-gun-once-annesini-telefonda-catismaya-girmiyoruz-diye-teselli-etmis-40214982

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #189 : 03 Eylül 2016, 12:22:14 »
Van Şehitlerinin İsimleri Belli Oldu

Van Çaldıran ilçesinden teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen 8 askerimizin kimlik bilgileri öğrenildi.

Van Çaldıran'da bölücü terör örgütü üyeleri ile girilen silahlı çatışmada şehit olan 8 şehidin isimleri belli oldu.

İSİMLERİ VE RÜTBELERİ PAYLAŞILDI

Çaldıran'da şehit düşen askerlerimizin isimleri ve rütbeleri şu şekilde; Jandarma Üsteğmen Harun Parlak, Jandarma Astsubay Üstçavuş Suat Petek, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Aydın Eryılmaz, Jandarma Uzman Çavuş Gökhan Şengül, Jandarma Uzman Onbaşı Salih Tortum, Jandarma Uzman Onbaşı Süleyman Budak, Jandarma Uzman Çavuş Enes Koçak, Jandarma Uzman Çavuş Ali Doğukan Kılıç.

FETÖ'CÜLERE TOKAT GİBİ CEVAP

Şehit Şengül'ün, 15 Temmuz'da Fettullahçı Terör Örgütü'ne üye askerler tarafından gerçekleştirilen ve geri püskürtülen darbe girişiminin ertesi günün olan 16 Temmuz'da hainlere karşı tokat gibi bir paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

YÜCE TÜRK MİLLETİNİN EMNRİNDEYİZ

Yaklaşık 5 yıllık asker olan Şengül'ün paylaşımında şu ifadelere yer verdiği görüldü:

"Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve mensubu olduğum Jandarma Genel Komutanlığının bu girişimle hiç bir bağlantısı yoktur. Devletin ve şanlı ordumuzun, şanlı Türk milletinin adını lekelemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Görevimizin başında yüce Türk milletinin emrindeyiz!"

ŞEHİT EVLATLIK VERİLMİŞ

36 yaşındaki Astsubay Üstçavuş Suat Petek'in, Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki ailesine acı haber ulaştırıldı. Şehidin, annesi ve babası tarafından çocukları olmayan halası ve eniştesine bebekliğinde evlatlık verildiği ortaya çıktı.

10 YIL ÖNCE ÖĞRENDİ

Evlatlık verildiği ailenin tek çocuğu olan şehit Petek'in bu durumu, halasının 10 yıl önce vefat etmesinin ardından öğrendiği ifade edildi.

ASTSUBAY'IN AİLESİNE ACI HABER ULAŞTI

Şehitlerden Astsubay Aydın Eryılmaz'ın Balıkesir Dursunbey nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi. Şehidin ailesinin Dursunbey'e bağlı Şabanlar mahallesinde ikamet ettiği ve acı haberi aldıkları öğrenildi.

ÇALDIRAN ŞEHİTLERİ:

Harun Parlak

Ali Doğukan Kılınç

Aydın Eryılmaz

Enes Koçak

Gökhan Şengül

Salih Tortum

Suat Petek

Süleyman Budak

http://www.sondakika.com/haber/haber-van-sehidinden-feto-cu-hain-askerlere-tokat-gibi-8750715/