Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı comanchee

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #390 : 05 Mart 2021, 08:12:17 »
Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Ailelerine sabırlar versin. Başımız sağ olsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu
« Yanıtla #391 : 08 Nisan 2021, 02:55:46 »
MSB acı haberi duyurdu: 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı Harekat bölgesinde PKK/YPG terör örgütü tarafından yapılan saldırıda 2 askerin şehit olduğunu, verilen karşılık sonucu ise en az 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

MSB'den yapılan açıklama şu şekilde;

PKK/YPG terör örgütü tarafından Zeytin Dalı Harekât bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 2 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, verilen karşılık sonucu ilk belirlemelere göre en az 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Bölgede belirlenen terör hedefleri ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Şehit olan Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Şehit Uzman Çavuş Ahmet Akdal

BURSA VE KAHRAMANMARAŞ'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit Veteriner Uzman Çavuş Ahmet Akdal'ın da Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki ailesine acı haber verildi. Aileyi askeri yetkililer ve yakınları teskin etmeye çalıştı.

Şehit Uzman Çavuş Gökhan Çakır

Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki saldırıda şehit olan uzman çavuşun Bursa'daki ailesine şehadet haberi ulaştı. Geçen yıl evlendiği öğrenilen şehit Çakır'ın evinin Balıkesir'de olduğu öğrenildi.

'BAŞIMIZ SAĞOLSUN'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun. Terör örgütleriyle olan mücadelemiz tüm kararlılığıyla devam edecektir. Devletimiz, tek bir terörist kalmayıncaya dek tüm gücüyle terörle mücadelesini sürdürecektir."

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-msb-aci-haberi-duyurdu-2-asker-sehit-oldu-41782508
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ŞEHİT PİLOT TÜRK YILDIZLARI'NDA 100 SAAT UÇUŞ YAPMIŞ
« Yanıtla #392 : 08 Nisan 2021, 02:57:45 »
ŞEHİT PİLOT TÜRK YILDIZLARI'NDA 100 SAAT UÇUŞ YAPMIŞ

Konya'da kaza kırıma uğrayan Türk Yıldızları uçağının pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Burak Gençcelep'in (38), 1 Eylül tarihinde İzmir Çiğli Hava Üs Komutanlığı'ndan 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'na atandığı belirtildi. Trabzonlu evli, 3 ve 8 yaşlarında 2 çocuk babası şehit pilot Gençcelep'in, Türk Yıldızları'nda 100 saat uçuş yaptığı öğrenildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-konyada-gosteri-ucagi-dustu-41782187
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #393 : 08 Nisan 2021, 10:17:36 »
Tum sehitlerimizin ruhu sad olsun ,kederli ailelerine sabirlar.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #394 : 08 Nisan 2021, 12:18:52 »
Allah rahmet etsin. Çok zor bir durum ailesi için.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #395 : 08 Nisan 2021, 16:02:45 »
Aziz milletimiz sağolsun. Yeter ki bu millet Rabbinin yolunda hizmete devam etsin. Oğuzda er, erleri yetiştirecek analar tükenmiyor çok şükür yaradanımıza.

Rabbimizden şühedamıza ve geçmişlerimize rahmet,  milletimize ve yakınlarına sabır ve güç niyaz ederiz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit
« Yanıtla #396 : 15 Nisan 2021, 07:54:22 »
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bulunan Başika (Gedu) üs bölgesine düzenlenen roketli saldırıda Topçu Uzman Çavuş Hacı Halil Kızılay'ın şehit olduğunu duyurdu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, şehit asker için başsağlığı diledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Başika üs bölgesine bu gece saatlerinde roketli saldırı düzenlendiği belirtildi.

Atılan üç roketten birinin üs bölgesine, diğer ikisinin ise köye düştüğü bildirilen açıklamada, saldırıda bir askerin şehit olduğu, köyde yaşayan bir çocuğun da yaralandığı bildirildi.

Açıklamada, saldırı sonrası bölgede bir silahlı insansız hava aracının (SİHA) görevlendirildiği ve gerekli tedbirlerin derhal alındığı vurgulanarak, "Kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı ve sabır, yaralı çocuğumuza da acil şifalar diliyoruz." ifadesi kullanıldı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-msb-aci-haberi-duyurdu-1-asker-sehit-41788731

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #397 : 15 Nisan 2021, 09:42:28 »
Acem itlerin saldırıyı düzenledikleri söyleniyor. Erbil havaalanada saldırmışlar aynı zamanda.

İsrail ile ortak çalışmayı öneriyorum. Onların istihbarati çok kuvvetli ve isabetli. Eylem de bulunmadan evel İsrail onların kafalarını koparıyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #398 : 01 Mayıs 2021, 10:51:32 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #399 : 02 Mayıs 2021, 13:32:16 »