Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 181883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Prof. Dogu

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #480 : 13 Ocak 2024, 12:32:13 »
Amerika ikiz kuleler de bir kaç bin amerikalı ölünce dünyaya savaş açtı on yıllarca Afganistan da Irak da binlerce askerini kaybetti. Teraziye koyunca bir mantığı yok ikiz kulelerdeki kaybedilen insandan daha fazla askeri ve yıkılan iki binadan kat kat fazla silahı bu savaşta kaybetti. Türkiye'de bence Suriye ye tüm sınırdan girip bütün o Fırat'ın doğusundaki yerleri amerikaya rağmen ele geçirmeli. Terörde 10 asker şehit olacağına savaşta on bin asker kaybedelim daha iyidir.

Şu videoyu izliyorum Mete Yarar haklı yani ABD gözümüzün dingiline baka baka Pkk ile iş tutuyo. Bu dünyaya bir ders vermemiz gerekiyor bu tarihe not düşecek bir savaş başlatmamız lazım. Ülkeler kazıklar yer sineyede çekilir ama bu artık bokunu çıkartma seviyesinde bunu Yunanlı bile yapamaz bırak müttefiğiz diyen ülkeyi. Bu dünyanın ülkeleri Türkiye ye kazık atarken bu kadar atamayacaklarını bilsinler ayarı kaçırmamaları gerektiğini bilsinler. Çünkü bu coğrafyada daha çok mesele var sessiz kalırsak bu yüzyıl bize zehir olur. Fırat kalkanı gibi paramiliter güçlerle de değil kendi askerimizi sınıra yığalım Yunan savaşı gibi dalalım Suriye'ye. Amerika bir saatte toparlar kaçar gerisini düm düz edelim. İntikam değil tarihe bir not düşülmeli bize böyle gözümüzün dingiline baka baka kazık atamaz kimse bu şekilde notu düşülmeli.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOlKyIvLYlU

Büyük oranda katılıyorum...

Daha once de yazdığım iki hususu yeniden yazayim:

1. Yayladagindan İran sınırına kadar bir çizgi cekmeliyiz. Haritaya bakarsanız bunun icinde Rakka, Sincar, Halep, Musul vs bulunuyor. Burada bizim izin verdiğimizin dışında herhangi bir kuvvet ya da oluşum olmayacak, çıkmayanı zorla çıkartacağız, imha edeceğiz. Doğrudan ya da dolaylı olarak bize bağlı olacak. Nüfus yapısını istediğimiz şekilde değiştireceğiz.

2. Bunlara destek veren tüm ülkelere kendi topraklarında da dahil olmak üzere bedel ödetecegiz...bize ne yapiliyorsa bizde onlara yapmalıyız...çok açmaya gerek yok anlayan anladı...

Bahsettiginiz sinir Ataturk'un cizdigi Misak-i Milli'nin guney sinirina cok benzerdir (kabaca Halep'in guneyinden Kerkuk'e cetvelle cizilmis bir sinir.) Aradan 100 yil gecmis olmasina ragmen hala kendini boyle jeopolitik ve siyasi olarak dikte etmesi, Misak-i Milli'nin ne kadar ongorulu belirlendigini gostermekte.

Ruslar ve Amerikalilar Tel Rifat ve Munbij (Halep'in hakim olmadigimiz kuzeyinde kalan son kantonlari) ile ilgili mutabakatlara uymamakta, buna ragmen neden harekat yapmadimiz ile ilgili bir kac neden aklima geliyor:

1) Ataturk'un soyledigi "askeri zaferler ekonomik zaferlerle taclandirilmadikca kalici olmazlar" dusturuna dayanarak, yeni bolgeler ele gecirmekten ziyade, ele gecirdigimiz bolgelerde ekonomik atilimlara (mesela osb'ler acilmasi) ve turklestirme faaliyetlerine (turkce egitim veren fakulteler acilmasi ve yee'nin faaliyetleri, ki bunlar pkk ve arap milliyetcilerini cok kizdirmakta) oncelik verilmesi.

2) Olasi ekonomik yaptirimlarin secim sonuclarina etki edebilecegi dusunuldugunde, bu harekatlarin 2024 bahari sonrasina ertelenmis olmasi.

3) Yeni ele geciregimiz bolgelerde, SMO kontrolu saglayabilecek mi, yoksa HTŞ'ye bel baglamamiz gerektiginden daha mi gonulsuzuz.

4) YPG'nin kontrolundeki bolgelerde ic huzursuzlugun artirilmasi (arap asiretlerini ayaklandirarak) ve  bu sayede daha sonra bu bolgelere yapilacak harekatin daha az bir yerel tepki ile karsilasmasi hedeflenmekte olabilir.

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2024, 12:50:52 Gönderen: Prof. Dogu »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #481 : 13 Ocak 2024, 12:57:52 »

Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dilerim.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #482 : 13 Ocak 2024, 14:32:29 »
Amerika ikiz kuleler de bir kaç bin amerikalı ölünce dünyaya savaş açtı on yıllarca Afganistan da Irak da binlerce askerini kaybetti. Teraziye koyunca bir mantığı yok ikiz kulelerdeki kaybedilen insandan daha fazla askeri ve yıkılan iki binadan kat kat fazla silahı bu savaşta kaybetti. Türkiye'de bence Suriye ye tüm sınırdan girip bütün o Fırat'ın doğusundaki yerleri amerikaya rağmen ele geçirmeli. Terörde 10 asker şehit olacağına savaşta on bin asker kaybedelim daha iyidir.

Şu videoyu izliyorum Mete Yarar haklı yani ABD gözümüzün dingiline baka baka Pkk ile iş tutuyo. Bu dünyaya bir ders vermemiz gerekiyor bu tarihe not düşecek bir savaş başlatmamız lazım. Ülkeler kazıklar yer sineyede çekilir ama bu artık bokunu çıkartma seviyesinde bunu Yunanlı bile yapamaz bırak müttefiğiz diyen ülkeyi. Bu dünyanın ülkeleri Türkiye ye kazık atarken bu kadar atamayacaklarını bilsinler ayarı kaçırmamaları gerektiğini bilsinler. Çünkü bu coğrafyada daha çok mesele var sessiz kalırsak bu yüzyıl bize zehir olur. Fırat kalkanı gibi paramiliter güçlerle de değil kendi askerimizi sınıra yığalım Yunan savaşı gibi dalalım Suriye'ye. Amerika bir saatte toparlar kaçar gerisini düm düz edelim. İntikam değil tarihe bir not düşülmeli bize böyle gözümüzün dingiline baka baka kazık atamaz kimse bu şekilde notu düşülmeli. Hiçbir arap dağı bırak tepede bile yaşamaz bu topraklar Irak ın hakkı değildi İngiliz faktörü ile orda kaldı.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOlKyIvLYlU

Büyük oranda katılıyorum...

Daha once de yazdığım iki hususu yeniden yazayim:

1. Yayladagindan İran sınırına kadar bir çizgi cekmeliyiz. Haritaya bakarsanız bunun icinde Rakka, Sincar, Halep, Musul vs bulunuyor. Burada bizim izin verdiğimizin dışında herhangi bir kuvvet ya da oluşum olmayacak, çıkmayanı zorla çıkartacağız, imha edeceğiz. Doğrudan ya da dolaylı olarak bize bağlı olacak. Nüfus yapısını istediğimiz şekilde değiştireceğiz.

2. Bunlara destek veren tüm ülkelere kendi topraklarında da dahil olmak üzere bedel ödetecegiz...bize ne yapiliyorsa bizde onlara yapmalıyız...çok açmaya gerek yok anlayan anladı...

Kesinlikle katılıyorum ama Yayladağı değil de Reyhanlı'dan bir hat bu aşamada daha başarılabilir bir hedef olur. En inilebilecek sınır Irak da doğu batı istikametindeki Metine yükseltisini içine alacak şekilde hattın kuzeyi olmalı. Metina nın kuzeyi boş coğrafya ve bakınca Anadolu ile aynı karakteristikte sanki bizden koparılmış gibi. Irak bu yükseltinin güneyinden itibaren başlıyor aslında yerleşim olarak. Hem güvenlik hem de tarihi bir haktır bu hem de en gerekçe sebepte eğer bu iki ülke parçalanacak ise bizde hakkımızı almalıyız. İran Irak ın nerdeyse sahibi oldu 4. Murat dan beri İran ın yemeden içmeden mücadelesini verdiği hayalini kurduğu Sii Irak en sonunda oluştu. Kürtler kalanın hepsini alacak öyle yağma yok bizde hakkımızı almalıyız. Bu iki ülkeden herkes bir şey koparacaksa bizde hakkımızı istemeliyiz. Açıkçada söyleyelim ayıbı yok bu iki ülkenin toprak bütünlüğünü istiyoruz ama eğer bu iki ülke parçalanacak ise bizde tarihi haklara dayanan payımızı isteyeceğiz diyelim.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2024, 15:27:31 Gönderen: putty »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #483 : 13 Ocak 2024, 14:53:01 »
Oncelikle Sehitlerimize Allahtan rahmet geride kalan ailelerine sabirlar dilerim. Gazilerimize  tez zamanda sagliklarina kavusmasi dilegi ile.

Ates dustugu yeri yakar. Ulke olarak kizginiz .Bu nedenle bir an once devletimizin bu tur olaylarin azamiye indirgenebilmesi icin gerekli adimlari atmasini hakli olarak sabirsizlikla beklemekteyiz.

Ancak ulkemizin bulundugu cografya ve komsularimizin sinirlari icerisinde bulunan batakliklar nedeni ile ulkemiz  bu batikliklardan nasibini fazlasini yillardan beri cekmektedir.

Teror ile mucadele etmek kolay degildir. Hele bulundugumuz cografyada  hic degil. Teroristler ve onlari kollayan, besleyen,barindiran donatan sozde mutefik ve komsularimiz var iken hic de kolay degildir.

Acilarimiz ne kadar derin ve buyuk olsa da devlet olarak bu mucadelede atilmasi gereken adimlari duygularimizin ve kizginligimizin esiri olmadan akilci ve kalici olarak yapmamiz en dogru mucadele sekli olduguna inaniyorum.

Milletimizin ve Devletimizin Basi Sag Olsun.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2024, 14:57:54 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #484 : 13 Ocak 2024, 15:10:45 »
Oralar bizim vatan toprağımız olarak kabul edilmelidir. Askerlerimiz terör ile mücadelede değil Kıbrıs ı alan askerler gibi topraklarımızı geri alırken şehit olan askerler gibi en üst seviyede mertebede gönüllerde yer almalı. Gazadır bu törer kaybı değil. Bu askerler karakol görevi yapmıyorlar fetih askerleridir. Gün gelecek oralar ilhak edildiğinde bu gerçekte daha belli olacak. 4. Muratın Bağdat ı alan askerleri gibiler fetih ordusunun en cephedeki askerleridirler

Bu yükselti silsilesinin kuzeyi kazanılmış topraklarımızdır . Bu yükselti silsilesinin güneyi yemene kadar dümdüz kuzeyi karadenize kadar tamamen dağdır. Topografyaya bir çocuk bile baksa buranın bizden İngiliz Fransız zoruyla zorla alındığını görebilir. Hiç bir Arap dağı bırak tepede bile yaşayamaz buralar Arap ülkesinin payına düşmemeliydi 500 yıl esaret altında kalan insanlar fazladan esir edenden toprak almamalı en fazla kendi topraklarını geri alabilirlerse yetinmeliler.
Cumhurbaşkanı Atatürk gibi bir laf etsin şöyle desin
"Türk askerinin kanının aktığı her toprak artık vatan toprağı olmuştur"

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2024, 15:31:00 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #485 : 13 Ocak 2024, 17:53:37 »
Bir kaç sayfa önce, bir önceki baskına esas yalnış hatırlamıyorsam Sn Putty, toprak kazanılmalı demişti düşünüyorum bence çok doğru …

Her seferinde misliyle cevap verdik diyoruz, ne değişiyor hiç bir şey; Vatan düşmanları ve onların alt yüklenicileri, şunu anlamalı, en küçük hareketimizde TSK bir adım ileri gidecek… Bu zihinlere yerleşirse 2 değil 3 kere düşünürler…

Mesela, dünki olaya esas,  Tel Rıfat zapt edilmeli örneğin bir sonra ki operasyonda Ayn Arap, adım adım. Defacto oluşturmalı ki bilmeliler, itlerinin bağını gevşetirsen her havlamada bir adım ilerlerim … Çok caydırıcı olur… Kasus Belli oluşur böylece …

Tabii bu bir fikir…

Neden de üreteyim;
Yalnış hatırlamıyorsam Türkiye Cumhuriyeti Misakımilli’den, örneğin Ankara anlaşması ile Kuzey Iraktan şartlı feragat etmiştir, şöyleki Irak’ın devlet bütünlüğü korunduğu sürece Cumhuriyet Kuzey Irak’tan talepkar olmayacak. Bugün gelin görün ki Misakımilli hududunda olan Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de devlet bütünlüğü kalmamıştır. Bu da yapılan saldırı başına Misakımilli sınırlarına kadar adım adım ilerlemeye neden hazırlayabilir…

« Son Düzenleme: 13 Ocak 2024, 18:28:00 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #486 : 13 Ocak 2024, 19:22:44 »
Yapılacak şey sınır hattının belli bir kesimini insansız bölge ilan edilip giren her canlının vurulacağını ilan etmek- sorgusuz sualsiz ateş altına almaktır...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #487 : 14 Ocak 2024, 14:43:26 »
Bir kaç sayfa önce, bir önceki baskına esas yalnış hatırlamıyorsam Sn Putty, toprak kazanılmalı demişti düşünüyorum bence çok doğru …

Her seferinde misliyle cevap verdik diyoruz, ne değişiyor hiç bir şey; Vatan düşmanları ve onların alt yüklenicileri, şunu anlamalı, en küçük hareketimizde TSK bir adım ileri gidecek… Bu zihinlere yerleşirse 2 değil 3 kere düşünürler…

Mesela, dünki olaya esas,  Tel Rıfat zapt edilmeli örneğin bir sonra ki operasyonda Ayn Arap, adım adım. Defacto oluşturmalı ki bilmeliler, itlerinin bağını gevşetirsen her havlamada bir adım ilerlerim … Çok caydırıcı olur… Kasus Belli oluşur böylece …

Tabii bu bir fikir…

Neden de üreteyim;
Yalnış hatırlamıyorsam Türkiye Cumhuriyeti Misakımilli’den, örneğin Ankara anlaşması ile Kuzey Iraktan şartlı feragat etmiştir, şöyleki Irak’ın devlet bütünlüğü korunduğu sürece Cumhuriyet Kuzey Irak’tan talepkar olmayacak. Bugün gelin görün ki Misakımilli hududunda olan Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de devlet bütünlüğü kalmamıştır. Bu da yapılan saldırı başına Misakımilli sınırlarına kadar adım adım ilerlemeye neden hazırlayabilir…

+1
Benzer durumu Suriye sınırı için de yapılmalıdır. Misak-ı Milli sınırlarına göre şekillendirilip sınır hattı daha kolay kontrol edilebilir alana kaydırılmalıdır.
Sürekli terör örgütleri oluşturup, bunları sürekli besleyenler hiç bir anlaşmaya uymamakta ama hiçbir sorumluluk hissine da sahip olmamaktalar. Biz de onlar gibi davranmazsak böle misliyle karşılık verdik demeye devam ederiz.

Forumda defalarca söylediğim gibi, bir devlet bir terör örgütüne misliyle karşılık vermez. O örgüt, o devletin yönettiği ülkenin varlığı ve birliği için ciddi bir tehditse üstelik...
Devletin görevi o tehditi yok etmektir! Savunma pozisyonundan çıkıp, o teröristleri kimn kanadının altına sığınırlarsa sığınsınlar yok etmek zorundadır! Bu bölgenin en güçlü devleti bizseki bu bölgede bizden habersiz yaprak bile kıpırdamamalı.

Terörle mücadele konusunda son 10 yılda gerçekten etkili hamleler yaptık. Artık bitirici hamleyi yapmamız lazım.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #488 : 14 Ocak 2024, 15:26:19 »
Amerika var yapamazsınız (toprak alamazsınız)  , İHA'mızı F-16 ile düşürdü ve bize gerekli cevabı net olarak verdi... Yıllardır Suriye iç savaşına karışmayın ABD-Batı bizi gazlıyorsa 100 kere düşünün derken bunu kastediyorduk işte , şimdi resmi-yasal olarak bu gücümüzle hiçbirşey yapamayız...

Yapılacak şu Suriye özelinde ; Esad ve İran ile anlaşıp bu bölgedeki kürt oluşumunu yavaş yavaş vuracaksın ... Taki ABD orada tutunamayacağını anlayıp defolup gidene kadar...
Bizimkilerin kafası buna çalışır mı ? Sanmam çünkü biz sünni selefi kafa ile dış politika yapıyoruz ve bu kafa için ABD-Batı ; Şii'lerden daha az gavur ve daha az tehlikeli...
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2024, 15:30:53 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #489 : 14 Ocak 2024, 16:55:12 »
Arkadaşlar kendimizi kandırmayalım Oradaki Askerler ve şehitlerimiz terörle mücadele,ileri harekatta ileri gözetliyici,geçiş bölgerini tıkama kontrol altına alma,keşif gibi görevler üslenen üslerden ileri birşey görmek hata olur.

Kısaca ne toprak işgal edebiliriz nede toprak ilhak edebiliriz gerçekçi olalım....

Bizim yapmamız gereken üs bölgelerine özellikle kötü hava koşulları ve şartlarında baskın,sabotaj saldıraları engellemek fakat engelleyemesek bile zayiat olmaması için gereken önlem tedbir üzerlerinde kafa yormakta fayda var..

Ayrıca kaçakçılık ve mülteci göçü olan bölgelerde sorgusuz sualsiz kimseye ateş edemezsin...

Ve ayrıca bir gerçeklik söyleyeyim çok zorlu hava şartlarında özellikle doğu bölgesinde karakol nöbeti veya pusu atma gibi bir faaliyete giriştiyseniz şayet şiddetli kar ,rüzgar ortamında gözetleme ve dinleme yapmanız neredeyse imkansızdır .silah üstü termal veya ASELSAN öncü el termal kamerası gibi elindeki teknolojik imkanlara rağmen.çünkü soğuk ve fırtınada doğa ile savaşırsınız yani hayatta kalmak için kukuman kuşu gibi elleriniz birbirine getirip pinekleyerek donmamak için hayatta kalmak için mücadele edersiniz yani gözetleme ve dinleme umrunuzda ve aklınızda olmaz .çok eksi derecelerde harekat yapabilmenize ihtiyaç duyduğunuz özel mont ve bot olmazsa olmazınızdır .bunu çok iyi eldiven kar maskesi ve şapka izler .aksi takdirde ilk elleriniz veya ayaklarınız donar ellerinizle tetiğe bile basamazsınız uyuşur,kitlenir,botlarınız içerisinde donan ayaklarınızı sinirden yeri döverken bulursunuz ayaklarınız morarmaya başlar.

Kısaca sıcak içecek ,cep sobası ve gerektiğinde ışık disiplinini bozsanız dahi ateş yakabilmek elzemdir.

Birde bu kar,rüzgar,fırtınaya sis eklenirse vay halinize saldırıya açıksınız demektir.