Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 181887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #460 : 23 Aralık 2023, 20:23:34 »
Mekanları cennet olsun. İdamı geri getirip Şeyh Said meydanında asmak lazım eli kanlı teröristleri.Muhataplarımız da bölücüler değil, vefakar sadık korucular ile Diyarbakır anneleri olmalı.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #461 : 23 Aralık 2023, 20:23:45 »
Bunları destekleyen yabanci memleketlere doğrudan bedel odetmedigimiz sürece bu işin sonu gelmez...
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Bordo_43

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #462 : 23 Aralık 2023, 20:30:57 »
En büyük destekcısı belli ve forumdaki birçok arkadaş onlardan medet umuyor daha hala yok efendim uçak motoru vermez yok efendim ekonomik ambargo daha ne olacak ya adam külliyen savaş acmiş bize inceldiği yerden kopsun

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #463 : 23 Aralık 2023, 21:16:19 »
Geçenlerde Amerikan üssünden çıkan aracı havaya uçurmuştuk pkk lılar ölmüştü ona misilleme yaptı Amerika bence. Darma duman edeceksin
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2023, 21:16:55 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #464 : 23 Aralık 2023, 21:35:48 »

Milletimizin başı sağolsun, Ailelerine sabır diliyorum.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
MSB acı haberi duyurdu: 6 askerimiz şehit oldu, 1 yaralı
« Yanıtla #465 : 23 Aralık 2023, 22:19:18 »
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit harekat bölgesinde terör örgütleriyle girilen çatışma sonucu 6 askerimiz şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit harekat bölgesinde terör örgütleri tarafından üs bölgemize yapılan sızma girişiminin ardından çıkan çatışma sonucu 6 askerimiz şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladı.

Dün Irak'ın kuzeyinde teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıyla birlikte toplam şehit sayımız 12'ye yükselirken, yaralı asker sayısı da 2 oldu.

6 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

MSB'den yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 23 Aralık 2023 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

16 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Pençe-Kilit Harekât bölgesinde kahraman silah arkadaşlarımızı şehit eden teröristlere yönelik operasyonlarımız etkili şekilde sürüyor. Mehmetçiklerimizin bölgede etkisiz hâle getirdiği terörist sayısı 16’ya yükseldi. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız!" denildi.

ŞEHİDİN HABERİ BABA OCAĞI YOZGAT'A ULAŞTI

Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden Piyade Uzman Çavuş Ahmet Arslan’ın (25), şehadet haberi Yozgat’ın Sorgun ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehidin şehadet haberini, babası Sedat Arslan ve annesi Esengül Arslan’a Sorgun Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci ve askeri yetkililer verdi. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı.

KURTULMUŞ'TAN TAZİYE MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, hain saldırıda şehit düşen askerlerimiz için taziye mesajı yayımladı. Resmi X hesabından paylaşım yapan Kurtulmuş, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehid olan Mehmetçiklerimize Rabbimden rahmet, ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır ve metanet diliyorum.

Kahramanlarımızın kabirleri nur, mekanları cennet, makamları âli olsun.

Devletimizin; vatanımıza, birliğimize, huzurumuza kasteden hainlere hak ettikleri cevabı vereceğinden, ülkemiz üzerine hain planlar kuranların kirli heveslerini kursaklarında bırakacağından kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerine yer verdi.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN'DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Pençe-Kilit harekat bölgesinde hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimiz için taziye paylaşımında bulundu. Resmi X hesabından paylaşım yapan Altun, "Pençe Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle girilen çatışma sonucu şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Şehitlerimizin ailelerine, sevdiklerine ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.

Unutulmamalıdır ki, hiçbir hain saldırı Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini sarsamayacak, teröristlerin ve hamilerinin karanlık planları ülkemizin iradesini ve kararlılığını aşamayacaktır.

Türkiye olarak hem sınırlarımız içinde hem de dışında terörün her türlüsüne karşı mücadelemize azim ve cesaretle devam edeceğiz." dedi.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3377484-msb-aci-haberi-duyurdu-6-askerimiz-sehit-oldu-1-yarali

Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Milletimizin başı sağolsun..

Irak'ta neler oluyor böyle nasıl 2 günde 12 şehit verdik?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #466 : 23 Aralık 2023, 22:23:38 »
Çok büyük sınır ötesi operasyon olabilir

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #467 : 23 Aralık 2023, 22:37:31 »
ALLAH RAHMET EYLESİN YAKINLARINA ALLAH SABIR İHSAN EYLESİN.
İNŞALLAH ŞEHİTLERİMİZ HAKLARINI BİZE HELAL EDERLER...
Benim hakkım helal olsun İNŞALLAH haklarını banada helal ederler...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #468 : 23 Aralık 2023, 23:00:15 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #469 : 23 Aralık 2023, 23:04:49 »
Allah rahmet eylesin.

Terör örgütü genelde bu mevsimde bu tip saldırılar düzenleyemezdi. Üstü üste iki günde iki saldırı. Sıradışı bir durum...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com