Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 181626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #220 : 02 Mart 2018, 12:23:52 »
Amin :(

Ne kara,ne kötü bir gün.Allah şehitlerimize rahmet eylesin...

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
« Yanıtla #221 : 02 Mart 2018, 20:59:53 »
Amin. Bizler rahat uyurken bu genc kardeşlerimizin şehit düşmesi beni gerçekten çok etkiledi. Mekanlari cennet olsun.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #222 : 13 Mart 2018, 00:34:30 »
Afrin'den acı haber: 1 asker şehit, 1 asker yaralı
ANKARA (AA)
12.03.2018 - 21:24 | Son Güncelleme: 12.03.2018 - 23:18
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Cinderes bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi nedeniyle bir askerin şehit olduğu, bir askerin yaralandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, harekat kapsamında Cinderes bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir askerin şehit olduğu, bir askerin yaralandığı ifade edildi.

Hastaneye kaldırılan yaralı askerin tedavisinin devam ettiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz."

Afrinden acı haber: 1 asker şehit, 1 asker yaralıŞEHİT ATEŞİ KIRKLARELİ'YE DÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart'ın (29) Kırklareli'nin Babaaeski ilçesinde yaşayan eşine acı haber ulaştırıldı.

Atatürk Mahallesi'ndeki şehidin evine gelen Kaymakam Hakan Özarsan ile Garnizon Komutanı Tankçı Albay Coşkun Önal, sağlık ekipleri eşliğinde şehadet haberini eşi Ayşe Kart'a iletti.

Ayşe Kart'ın, eşinin şehadet haberini almasının ardından “eşim yaralanmıştır, eve gelecek değil mi?” dediği öğrenildi.

Şehit evine Kırklareli Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, Belediye Başkanı Abdullah Hacı ve vatandaşlar taziyeye geldi. Şehidin evine ve apartmandaki diğer dairelere de Türk bayrakları asıldı.

Ayşe Kart, şehit eşinin baba ocağı Ordu'ya gitmek üzere bir araçla yola çıktı.

Şehit Uzman Çavuş Taner Kart'ın 8 ay önce evlendiği ve Babaeski 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda görevli iken 6 ay önce operasyon bölgesine gittiği öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrinden-aci-haber-1-asker-sehit-1-asker-yarali-40769878
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #223 : 14 Mart 2018, 08:26:16 »
Kahreden detay! Askerimizi Kuran’ı Kerim’i tuzaklayarak şehit ettiler

Hürriyet Haber14.03.2018 - 06:33 | Son Güncelleme: 14.03.2018 - 06:33
Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in bombayla tuzaklanan Kur'an-ı Kerim'i yerden kaldırmak isterken şehit olduğu ortaya çıktı.

Afrin'de teröristlerin Kur'an-ı Kerim'i tuzaklayarak hazırladığı bombalı tuzak Uzman Çavuş Orhan Sürmen'i şehit etti. Mehmetçiğin Kur'an-ı Kerim'e olan hassasiyetini bilen PKK/PYD'li teröristler, terk ettikleri bölgede Kur'an-ı Kerim'i bombayla tuzakladı.

TRT World Haber Müdürü Fatih Er, Twitter hesabından Uzman Çavuş Orhan Sürmen'in yere atılan Kur'an'ı kaldırmak isterken şehit olduğunu duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, yapılan yazılı açıklamada, “Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 13 Mart 2018 tarihinde Afrin bölgesinde icra edilen operasyonlar esnasında, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kahreden-detay-askerimizi-kurani-kerimi-tuzaklayarak-sehit-ettiler-40771266
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #224 : 14 Mart 2018, 08:39:44 »
Ben orada tuzak olacağını gördüğüm sanisede anlardım bu kadar kör göze parmak bubi tuzağı olmaz çok yazık.
beğen

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 14 Mart 2018, 10:51:16 »
Ben orada tuzak olacağını gördüğüm sanisede anlardım bu kadar kör göze parmak bubi tuzağı olmaz çok yazık.
Allah rahmet eylesin Allah bu şekilde sınar mı bilmiyorum ama ben de olsaydım tereddüt etmeden alırdım...

Çevrimdışı anadolu

• DefenceTurk
  • *
  • -2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 15 Mart 2018, 13:01:08 »
Allah bu kardeşimiz ve tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Eğitimsizlik olacağını hiç düşünmüyorum. Sanırım bir anlık refleks ile Kur'an-ı Kerim'i almak isteyince vuku bulmuş. Fakat yine de askerimizin dikkat etmesi lazım. Ne bir can, ne de bir asker kolay yetişmiyor. Allah ailesine bol sabır nasip etsin inşallah...
Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir. Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ismail1971

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #227 : 16 Mart 2018, 00:02:36 »
https://teyit.org/uzman-cavus-orhan-surmen-ve-kaniyla-islandigi-iddia-edilen-kuran-i-kerim/

Fotoğraftaki asker Diyarbakır’da hayatını kaybeden Fatih Uysal
TRT World haber direktörü Fatih Er ve Hürriyet, Karar, A Haber, TRT Haber, Sabah, Yeni Şafak, Haber7, Milli Gazete ve Yeni Akit gibi haber siteleri tarafından kullanılan ve Afrin’de hayatını kaybeden asker Orhan Sürmen’i gösterdiği iddiasıyla paylaşılan fotoğraf ise 13 Mart’ta Diyarbakır’da hayatını kaybeden asker Fatih Uysal’a ait.
PKK’ya yönelik operasyonlar kapsamında, Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde hayatını kaybeden Alanyalı asker Fatih Uysal’ın Facebook hesabında söz konusu fotoğrafın 26 Ağustos 2016 tarihinde paylaşıldığını görmek mümkün.

TSK, Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı sırasında Uzman Çavuş Orhan Sürmen’in 13 Mart 2018’de hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Cumhuriyet Gazetesi’nin 13 Mart 2018 tarihli haberine göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bir evde arama yapılırken el yapımı patlayıcı infilak etmiş, 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralanmıştı. Ağır yaralı olarak getirilen askerlerden Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı 23 yaşındaki Uzman Çavuş Orhan Sürmen de hayatını kaybedenler arasındaydı.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2018, 00:03:39 Gönderen: ismail1971 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #228 : 22 Mart 2018, 17:03:37 »
Tokat'a Şehit Ateşi Düştü

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerinin elinden alınan Afrin'de arama tarama çalışması sırasında teröristlerin kaçarken tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Tokat'ın Turhal ilçesinden Uzman Jandarma Er Gökhan Güllü şehit oldu. Törenin nerede ve ne zaman düzenleneceği ile ilgili bilgi verilmezken, Turhal'da vatandaşların şehit evine gitmeye başladığı öğrenildi.

http://www.haberdiyez.com/haber-tokat-a-sehit-atesi-dustu-4035.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #229 : 23 Mart 2018, 14:16:37 »
Pilot Üsteğmen, F-16 köyün üzerine düşmesin diye kendini feda etti

SAMSUN, (DHA)23.03.2018 - 13:13 | Son Güncelleme: 23.03.2018 - 13:20
Nevşehir'in Gülşehir ilçesi Ovaören köyü yakınlarındaki dağlık alana düşen F-16 tipi savaş uçağında şehit olan Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi memleketi Samsun'a getirildi. Şehit ağabeyi Rasim Boy, kendisiyle ilgilinen görevlilere, kardeşinin uçağın köyün üzerine düşmemesi için kendi canını feda ettiğini söyledi.

Adana'dan dün saat 18.30 sıralarında eğitim için havalandıktan sonra Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Ovaören köyü yakınlarında dağlık alana düşen F-16 savaş uçağının pilotu Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un cenazesi, askeri uçakla Samsun Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Burada düzenlenen törene, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun Valisi Osman kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehidin babası Ayhan Ramazan ile annesi Güllü Boy, şehidin dedesi Recep Boy, şehidin ağabeyi Rasim Boy, yakınları, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin cenazesinin getirilmesinin beklenildiği sırada şehit ağabeyi Rasim Boy, kendisi ile ilgilenen askeri görevlilere, "Yasin uçağın köyün üzerine düşmemesi için çok uğraşmış. Uçağın köye düşmemesi için canını feda etmiş. Köyü geçtikten sonra boş bir dağa çarpmış" dedi.

Askeri uçaktan ilk olarak, şehit Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un eşi Çağla Boy ve şehidin Ankara'da görev yapan ağabeyi Hava Astsubay Levent Boy indi. Şehidin 4 yaşındaki oğlu Meriç Eymen Boy da bir görevlinin kucağında uçaktan indirilerek törene katılmadan araca götürüldü.

Ardından şehit Hava Pilot Üsteğmen Yasin Boy'un Türk bayrağına cenazesi askerlerin omzunda uçaktan indirilip cenaze aracına taşındı. Bu sırada şehidin dedesi, babası, annesi, kardeşleri ve eşi gözyaşlarına boğuldu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/pilot-ustegmen-f-16-koyun-uzerine-dusmesin-diye-kendini-feda-etti-40781923