Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #190 : 13 Ekim 2016, 15:29:18 »
Şehit Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ü 15 bin kişi uğurladı

Hakan AKGÜN- Ferudun ALTUNTAŞ- Ali YAZAN/FATSA (Ordu) (DHA) 13 Ekim 2016 - 14:40Son Güncelleme : 13 Ekim 2016 - 15:12
Şehit Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ü 15 bin kişi uğurladı

Şehit uzman çavuş Sercan Öklük'e vedaŞehit uzman çavuş Sercan Öklük'e vedaŞehit uzman çavuş Sercan Öklük'e vedaŞehit uzman çavuş Sercan Öklük'e veda
ŞIRNAK’ta PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman onbaşı 25 yaşındaki Sercan Öklük, memleketi Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde 15 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Şırnak’ın Besta Bölgesi’nde düzenlenen operasyon sırasında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ün cenazesi askeri uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirildi.

Burada Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, protokol üyeleri ve askeri erkan tarafından karşılanan şehit Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ün Türk bayrağına sarılı cenazesi daha sonra karayoluyla Ordu’nun Fatsa İlçesi Evkaf Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Burada alınan helalliğin ardından da tören için Fatsa Hükümet Konağı önüne getirildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daire müdürleri, yakınları, askeri erkan, protokol üyelerinin de bulunduğu baradaki törene gelenlerin sayısı 15 bini buldu.

Törende gözyaşlarını tutamayan şehidin babası Nihat Öklük’ü, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz teselli etmeye çalıştı.

Oğlunun tabutuna ve fotoğrafına sarılarak gözyaşı döken anne Bülbül Öklük, "Oğlum canım oğlum. Oğlum sen böyle mi gelecektin oğlum? Biricik kuzum" diyerek ağıt yaktı.

Şehit Sercan Öklük, daha burada öğleleyin kılınan cenaze namazı ardından Fatsa Şehitliği’nde toprağa verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/sehit-uzman-onbasi-sercan-okluku-15-bin-kisi-ugurladi-40247762
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #191 : 13 Kasım 2016, 16:47:44 »
Kaymakam Fatih Safitürk'ün Cenaze Namazını Babası Kıldırdı

23 saat önce
PKK saldırısı sonucu şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün cenaze namazını acılı babası kıldırdı. Saf tutanlar arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan da vardı.

Mardin'in Derik ilçesindeki saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Sakarya'nın Arifiye ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı törende cenaze namazını şehit kaymakamın babası kıldırdı.

ŞEHİT BABASINDAN DUYGUSAL KONUŞMA

Törende konuşan şehidin babası Asım Safitürk şunları söyledi: "Cümle ümmetin medarı iftiharı olan değerli kardeşim, muhterem Cumhrubaşkanımız Allah kendisinden razı olsun. Onun destekçisi olan Başbakanımız, milletvekillerimiz.. Onları seven ve destekleyenleri Allah muvaffak etsin.

"BÖYLE BİR EVLADI KAYBETMEK ELBETTE KOLAY DEĞİL"

Ölüm haktır ama kendi evladını kaybeden bir ölüm yüreklerin parçalanması. Bu çocuğum 7. son çocuğumdur. Bugüne kadar hiçbir zorluk çıkarmadı karşıma. Böyle bir evladı kabetmek elbette kolay değil. Buraya adım atan herkesi Allah hac sahibi eylesin. Benim canpare yavrum görevi başında hiç haberi yokken şehit olmuştur. Haklarınızı helal edin. Allah razı olsun."

"KÜLLİYE'DE KENDİSİYLE TANIŞTIK"

Cenazede konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk için, "Kısa bir süre önce Külliye'de kendisiyle tanıştığımız bir kardeşimizdi" dedi.

"BUNLARIN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ"

Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: "Bir defa şunu çok açık söylemek istiyorum. Bu topraklar sıradan topraklar değil. Bu topraklardan hep şuheda fışkırdı. Bu topraklar için bu millet çok şehit verdi. Bu adiler, bu alçaklar zannediyorlar ki Kandil'de, şurada burada yaptıkları suikastlarla bir yere varacaklar. Varamayacaklar. Allah'ın izniyle bunların kökünü kazıyacağız."

İDAM ÇIKIŞI

İdam cezası ile ilgili mesajlar da veren Erdoğan, "Allah'ın izniyle bunların kökünü kazıyacağız. İdam ile ilgili konu TBMM'nin gündeminde. Bununla ilgili kararı Batı değil biz veririz. Millletimin ne istediği aslolandır. Şahsa karşı işlenen suçun tek af yetkisi onun varislerindedir. George ne demiş, Hans ne demiş bizi ilgilendirmiyor. Allah ne demiş bizi o ilgilendiriyor" şeklinde konuştu.

"BABAMI GÖREMİYORUM ANNE"

Oğlu ile eşinin tabutuna sarılan Ayşegül Safitürk, törende güçlükle ayakta durabildi. Şehit kaymakamın 3 yaşındaki oğlu Asım Eren, annesi Ayşegül Safitürk'e "Babamı göremiyorum anne" dedi. Tabutu işaret eden anne Ayşegül Safitürk ise "Baban tabutta oğlum" cevabını verdi. Anne ve oğlunun arasındaki diyalog herkesi ağlattı.

"HARİKASIN AŞKIM, ÇOK GÜZELSİN AŞKIM"

Şehidin 3 yaşındaki oğlu Asım Eren; kendisine hediye edilen oyuncak araba ile tören boyunca oynaması törene katılan vatandaşları duygulandırdı. Törende şehidin eşi defalarca Kaymakam Fatih Safitürk'ün tabutunu öptü. Acılı eş, defalarca sarıldığı eşinin tabutuna bakarak, "Bir kaymakam şehit olacak da senden başkasına yakışmazdı. Harikasın aşkım, çok güzelsin aşkım" diye ağladı.

SOYLU GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit kaymakam Fatih Safitürk ile uzaktan akraba olduklarını ifade etti. Kaymakam Safitürk'ün Derik'te güzel hizmetler yaptığını hatırlatan Bakan Süleyman Soylu, birilerinin bu hizmetlerden rahatsız olduğunu söyledi. Konuşmasında zaman zaman duygu dolu anlar yaşayan Bakan Soylu, konuşması sırasında zor anlar yaşadı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kaymakam-fatih-safiturk-un-cenaze-namazini-8954772/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #192 : 23 Ocak 2018, 14:57:36 »
İşte 'Zeytin Dalı' şehidinin vasiyeti

Gökhan CEYLAN-Muhammet BAYRAM (DHA)23.01.2018 - 11:12 | Son Güncelleme: 23.01.2018 - 13:54
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtı sırasında şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın vasiyeti ortaya çıktı. Piyade Astsubay Üstçavuş Özalkan’ın vasiyetinde, şehit olunca devletin ailesine vereceği parayla Telaferdeki çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yapılması olduğu belirtildi.

Kilis’in Gülbaba köyünün güneydoğusunda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada 30 yaşındaki Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan şehit düştü. Özalkan’ın acı haberi Ankara’nın Sincan ilçesi Törekent Mahallesi’ndeki babasının evine ulaştı. Sağlık ekipleri eşliğinde eve gelen askeri yetkililerden acı haberi alan baba Selahattin ve anne Hatice Özalkan gözyaşlarına boğuldu. Şehit Özalkan’ın evinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit evi, acı haberi duyan yakınları ve komşularıyla dolup taştı. Sincan Belediyesi de evin önüne taziye çadırı kurdu. Özalkan’ın cenazesi bugün öğleleyin Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Şehidin 2 yıllık evli olduğu ve Ayşe Gökçen adında 5 aylık bir kız çocuğu bulunduğu öğrenildi.

VASİYETİ: TÜRKMEN ÇOCUKLAR İÇİN TELAFER'E ANAOKULU

Şehit Musa Özalkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar dikkat çekti. Şehit Özalkan’ın, Twitter hesabından vatan için şehit olmanın önemine vurgu yaparak, "Biz aşkı, vatan için canını verenlerden öğrendik" yazdığı görüldü. Ayrıca Özalkan’ın göreve gitmeden önce arkadaşlarına vasiyetini söylediği ortaya çıktı. Özalkan’ın sosyal medyada da yayımlanan vasiyeti şu şekilde:

"Vasiyetimdir. Şehit olursam Kurt-ar Derneği aracılığı ile Telafer’deki Türkmen Bala’lar (çocuklar) için anaokulu, kreş veya kültür merkezi, devletin bana vereceği paradan yaptırılması ve ismimin konması. Reis vasiyetimdir, aileme iletirsin. Telefonumdan gelen mesaj kayıtlı dursun şahit olsun."

AĞABEYİ: KOŞARAK ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇMEYE GİTTİ

Şehit düşen Özalkan'ın, Ankara'nın Sincan ilçesi Törekent Mahallesi'ndeki babaevine, şehadet haberinin ardından Türk bayrakları asıldı. Şehidin annesi Hatice ve babası Selahattin Özalkan ile diğer aile üyeleri, taziyeleri kabul etti. Sincan Belediyesince evin önüne taziye çadırı kuruldu. Şehidin ağabeyi Hakimler ve Savcılar Kurulu Müfettişi Necip Özalkan, kardeşinin 2008'den bu yana astsubay olarak görev yaptığını belirtti. Şehidin 2015'e kadar Bolu Dağı Komando Tugayında görevli olduğunu, yılın 9 ayı Şırnak, Gabar, Cudi, Kuzey Irak ve diğer birçok bölgede operasyonlara katıldığını anlatan ağabey Özalkan, "Bunların bir kısmını ailem üzülmesin diye söylemezdi. Kendisi benimle paylaşırdı" dedi.

Özalkan, kardeşinin 2015'te Kayseri'ye gittiğini, 2017'de tekrar Tunceli Dağ Komando Tugayına tayininin çıktığını aktararak, şöyle devam etti:"Kendisi 2017 Haziran'da tayin olduktan sonra El Bab yakınlarında bir karakolda görev yapıyordu. Afrin operasyonu başlayacağını daha önceden biliyor, tahmin ediyorlardı komutanları vesilesiyle. Aralık ayı başı gibi El Bab'dan geri Gaziantep sınırına çekilmişlerdi. Orada gerekli eğitimlerini tamamlayıp, sizin de bildiğiniz üzere Afrin operasyonu başlar başlamaz, kara harekatının olduğu pazar günü sabahleyin Afrin'e girdiler. Cumartesi günü akşam konuşmuştum kendisiyle en son. 'Ağabey sabah kara harekatı yapılacak, muhtemelen biz gireceğiz. Annemler üzülmesin onlara söylemedim, senin bilgin olsun' demişti. Koşarak şehadet şerbetini içmeye gitti."

Özalkan, şehit kardeşinin Allah yolunda, vatana, millete hizmet etmek için görevini en iyi şekilde yaptığının altını çizerek, şunları kaydetti:"Biz de inşallah onun şehitlik mertebesinden faydalanırız. Rabbim bizlere de böyle güzel ölümler nasip etsin. Allah devlete, vatana millete zeval vermesin. Bayrağımız inmesin, İslam'ın son sancaktarı olan bu ülke için bu devlet için hepimiz bin ölür bin doğarız. Elimizden gelen neyse, nerede görev yapıyorsak sonuna kadar en iyi şekilde vatanımıza, milletimize, devletimize hizmet ederiz. Biz bu düsturla yetiştik. Çok şükür annemin de babamın da başları dimdik. Bu bizim için bir kıvanç, mutluluk. Elhamdülillah diyoruz."

'VASİYETİ YENİ ÖĞRENDİM'

Özalkan, sözlerine şöyle devam etti:"Kendisinin vasiyeti olduğuna dair bir mesajı varmış. Ben de İstanbul'daydım. Gece 04.00 gibi döndüm Ankara'ya. Döndükten sonra öğrendim. Mesaj attığı arkadaşları, 'Evet, bize böyle bir mesaj attı' diye teyit ettiler. Muhtemelen vasiyeti doğru diye düşünüyorum. Benim haberim yoktu vasiyetinden, ben de yeni öğrendim. Kendi adına Türkmen bölgesinde Suriye'de bir okula isminin verilmesini istemiş."

http://www.hurriyet.com.tr/iste-zeytin-dali-sehidinin-vasiyeti-40718947

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #193 : 23 Ocak 2018, 20:22:01 »
Afrin'den acı haber... Uzman Çavuş şehit oldu

DHA
23.01.2018 - 19:26 | Son Güncelleme: 23.01.2018 - 19:59
Afrin'deki terör hedeflerine yönelik 'Zeytin Dalı' harekatında şehit sayısı 3'e yükseldi. Çatışmada yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı kurtarılamayarak şehit oldu. Evli olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Muratdağı'nın şehit olduğu haberi Kayseri'deki yakınlarına verildi.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kayseri 1. Komando Tugayı emrinde görevli Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı, Afrin yakınlarında PKK/PYD’li teröristlerle çıkan çatışmada yaralandı. Hastaneye kaldırılan Uzman Çavuş Muratdağı, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Uzman Çavuş Muratdağı’nın şehit olduğu haberi Kayseri'deki ailesine verildi. Şehit evinin bulunduğu apartmana Türk bayrağı asıldı.Kayseri Müftüsü Şahin Güven de şehidin evine gelerek, dua okudu.

Şehidin 6 ay önce Birgül Muratdağı ile evlendiği öğrenildi. Şehit Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, babasını küçükken yitirdiği öğrenildi.

ŞEHİT ÜSTEĞMEN YARIN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

Bugün Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta Suriye’nin Ömer Uşağı kuzeyinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olmuştu. Şehit Üsteğmen Usta’nın cenazesi yarın memleketi Ankara’da toprağa verilecek.

Harekatın 3. gününde Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/afrinden-aci-haber-uzman-cavus-sehit-oldu-40719677
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2018, 20:22:54 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #194 : 23 Ocak 2018, 21:03:51 »
Askeri kayıplarımızın olacağını biliyorduk , inşallah artık olmaz ama savaştayız be abi. 5 yaşındayken şehit haberleri geliyordu 32 yaşındayım hala şehit haberleri geliyor. Okuduğum tarih kitaplarındaki Türkler sınırları içerisine hapsolup hergün şehitler veren bir millet değildi. İstenildiği kadar söylensin alışılıyor şehit haberlerine. İş yerinde radyo dinlerim , eğlenceli müzik çalan radyolar milliyetçi veya durgun şarkılar çalıyorsa biliyorsun ki 5ten fazla şehit var o gün.26 ekim 2016daki liseden sınıf arkadaşım olan Emrah çeçenin şehadetinide radyodan dinlemiştim. Katılaştım bu konuda. Yanımda biri şehit var diyince sıradan birgün gibi geliyor. Ne zamanki böyle eşiyle dostuyla fotosunu görüyorum şehidimin kahroluyorum. Ya böyle hergün birer birer öleceğiz yada kötülüğü tamamen kökünden kazıyıp tek seferde ... Vatan sağolsun. Allah geride kalanlarına yardımcısı olsun.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #195 : 28 Ocak 2018, 17:28:15 »
Üstçavuş Fatih Mehmethan ve Piyade Komando Uzman Çavuş Ali Gümüş, Zeytin Dalı operasyonunda dün şehadete yürüdü.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #196 : 03 Şubat 2018, 17:40:19 »
Ispartalı asker Afrin’de şehit oldu

Ali ÇEVİKBAŞ (DHA)
03.02.2018 - 16:55 | Son Güncelleme: 03.02.2018 - 16:55
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda Uzman Çavuş Ali Yılmaz (25) şehit oldu.

Şehidin, Isparta merkez Batıkent Mahallesi’nde oturan ailesine şehadet haberi verildi. Bekar olan 2015 yılında uzman çavuşluğa başlayan Ali Yılmaz’ın Bitlis’te görev yaparken Afrin’deki operasyona katıldığı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/ispartali-asker-afrinde-sehit-oldu-40730492
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2018, 17:44:26 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #197 : 03 Şubat 2018, 17:46:52 »
Kilis Şehidimiz P. Uz Çvş. Ahmet Bayram (Hatay)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #198 : 03 Şubat 2018, 23:25:29 »
Zeytin Dalı Harekatında Şehit düşen Uzman Çavuş Nurullah Seçen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #199 : 03 Şubat 2018, 23:42:35 »
Zeytin Dalı Harekatı'nda Şehit düşen Tankçı Uzman Çavuş Ufuk Aktağ