Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 181873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #130 : 01 Ekim 2015, 12:24:59 »
01.10.2015 Silvan'da saldırı: İki asker şehit
Ergün YILMAZ/SİLVAN (Diyarbakır), (DHA) - A.A 1 Ekim 2015
Silvan'dan kahreden haber

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde bu sabah göreve gitmek üzere otomobillerine binen uzman çavuş Sinan Uçan ile Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu'na PKK'lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı. Saldırıda Uçan ve Topçuoğlu şehit oldu.

Silvan Taktik Jandarma Komutanlığı'nda görevli olan uzman çavuş Sinan Uçan ile Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu, bu sabah saat 07.00'de göreve gitmek üzere, ilçenin Bahçelievler Mahallesi'ndeki Şirinevler Sitesi'ndeki evlerinden çıktı. Sitenin bahçesindeki otomobillerine binmeye hazırlanan Uçan ve Topçuoğlu'na, bir anda ortaya çıkan yüzleri maskeli PKK'lı teröristler otomatik silahlarla ateş açtı.           

İki asker olay yerinde şehit olurken, teröristler kaçtı. Şehit uzman çavuş Uçan ile astsubay Topçuoğlu'nun cenazeleri otopsi yapılmak üzere Silvan Devlet Hastanesi'ne götürüldü.   

Polis, 2 askeri şehit eden PKK'lıları yakalamak için ilçede geniş çaplı operasyon başlattı. Silvan'ın giriş ve çıkışları tutulurken, operasyonlar sürüyor. 

ASTSUBAY TOPÇUOĞLU'NUN MALATYA'DAKİ BABA OCAĞINA ACI HABER ULAŞTI       

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, Terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Tolga Topçuoğlu'nun Malatya'daki babaevinde yas var.

Saldırıda şehit edilen 2 askerden biri olan Topçuoğlu'nun merkez Koyunoğlu Mahallesi Serttaş Sokak'taki evine gelen askeri yetkililer, baba Alaaddin ve Mine Topçuoğlu'na acı haberi verdi. Oğlunun şehit haberini alan babanın metanetini koruduğu gözlendi. Evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenilen Topçuoğlu'nun babaevine Türk bayrağı asıldı.   

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30203872.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #131 : 03 Ekim 2015, 08:31:12 »
'Kocam şehit oldu, haydi barışın artık'
DHA 3 Ekim 2015
'Kocam şehit oldu, haydi barışın artık'

Silvan’da şehit olan Uzman Çavuş Tolga Topçuoğlu’nun eşi Aysun Topçuoğlu “Barış diyordunuz. Kocamın kanını mı istiyordunuz? Haydi döküldü, barışın artık” diye ağladı.

TÜRKİYE, beş şehidini daha dün onbinlerce kişinin katıldığı törenlerle son yolculuklarına uğurladı.

Şırnak’ın Cizre İlçesi'nde 5 Eylül’de zırhlı araca, PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde önceki gün şehit olan 24 yaşındaki özel harekât polisi yunus emre Akbaş’ın Aksaray’daki cenazesine yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Mustafa Akbaş, saldırıdan bir gün önce telefonla görüştüğü oğlunun, üzülmemeleri için Cizre'de olduğunu kendilerinden sakladığını belirterek, “Bize, Başbakan'ı korumak için Mardin'de otelde olduklarını söylemişti. Saldırıdan sonra sürekli uyutulduğu için hiç konuşmadık” dedi. Akbaş,  Ulu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Ervah Mezarlığı'na defnedildi.

Şehidin eşi Aysun Topçuoğlu

"KOCAM ŞEHİT OLDU, HAYDİ BARIŞIN ARTIK"
Diyarbakır Silvan’da önceki sabah PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan 2 askerden Uzman Çavuş Tolga Topçuoğlu için dün memleketi Malatya’da Şehir Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Şehidin eşi Aysun Topçuoğlu, iki aylık bebeklerini kastederek, “Senin emanetine iyi bakacağım aşkım. Temizliğe gideceğim ama oğlumu kimseye muhtaç etmeyeceğim. Barış barış diyordunuz. Kocamın kanını mı istiyordunuz? Hadi barışın artık” dedi. Şehit Topçuoğlu Malatya Garnizon Şehitliği’nde toprağa verildi.

Şehidin kızı Busem Uçan

KÜÇÜK BUSEM AĞLATTI
Silvan’da şehit düşen Uzman Çavuş Sinan Uçan (31) da İzmir’de toprağa verildi. Bostanlı Beşikçioğlu Camisi’nde düzenlenen törende imamın cemaati tüm şehitler için Fatiha okumaya davet ettiği sırada bir kişi Atatürk ve silah arkadaşları için de Fatiha okunmasını istedi. Bunun üzerine, cami imamı bu kez “Mustafa Kemal Atatürk, onun silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz” için sözleriyle ikinci kez dua istedi. Şehidin 10 yaşındaki kızı Sudem, babasının naaşının ardında elinde bayrakla yürüdü. Uçan, Kadifekale Şehitliği’nde toprağa verildi.
Mardin’de şehit düşen Uzman Onbaşı Hakan Öcalan (26) memleketi İstanbul Pendik’ten uğurlandı.Hakan Öcalan’ın sosyal paylaşım sayfasında, “Nefes aldığınız kadar yaşarsınız bu hayatta, nefsinize sadık, sevginize sahip çıkarsanız, acıdan mahrum, hasrete sadık olursanız, sevginiz, sevdalarınızın bileklerinde, kalbiniz aşkın dileklerinde koksun” gibi şiirler görüldü.

Şehidin kızı Busem Uçan

Şırnak’ta şehit düşen Uzman Çavuş Hasan Büber’in Kütahya’daki cenaze töreninde babası Ahmet Büber fenalaştı. Şehit Büber, Tavşanlı’da toprağa verildi.

EDİRNE’DE DE BİR ŞEHİT
Edirne’den de dün acı bir haber geldi. Askeri aracın devrilmesi sonucu er Mustafa Tuğrul, terhisine iki ay kala şehit oldu. Şehit, bugün memleketi Sakarya’dan uğurlanacak.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30220827.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #132 : 18 Ekim 2015, 11:16:10 »
Sakaryalı Şehidi 5 Bin Kişi Uğurladı

17 Ekim 2015 Cumartesi 15:37
Şırnak'ta teröristlerle polis arasında çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Furkan Çelik 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
Sakaryalı Şehidi 5 Bin Kişi Uğurladı

Şırnak'ta kazılan hendekleri kapatmak için operasyon yapan polislerle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan 23 yaşındaki polis memuru Furkan Çelik memleketi Sakarya'nın Akyazı İlçesi'nde son yolculuğuna uğurlanırken cenazesinde dramatik anlar yaşandı. 2 aylık hamile olan eşi Fatma Çelik 3 ay önce evlendiği eşinin tabutunun başından bir an olsun ayrılmazken, baba Yunus Çelik ise 'Seni buraya böyle mi getirecektim" diyerek oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü.

BABA OCAĞINA TABUTTA GELDİ

Sakarya'nın teröre verdiği 141nci, emniyet mensubu olarak 17'nci şehidi olan polis memuru Furkan Çelik'in cenazesi dün gece uçakla İzmit'teki Cengiz Topel Askeri Havaalanı'na getirildi. Oradan da ambulansla alınarak Akyazı ilçesindeki baba ocağına getirildi.

MİLLETVEKİLLERİ DE CENAZEDEYDİ

Şehit polis memurunun cenaze namazı Akyazı ilçesi Ömercikler Mahallesi'ndeki Gazi Süleyman Paşa Camii'nde kılındı. Cenazeye AK Parti Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Ali İnci, CHP Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili Zihni Açba, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ilçe belediye başkanları daire müdürleri sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar olmak üzere yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

"SEN BURAYA BÖYLE Mİ GİRECEKTİN?"

Tekbir sesleri eşliğinde camiye getirilen şehidin tabutuna sarılan 2 aylık hamile eşi Fatma Çelik ve şehidin annesi gözyaşları dökerken baba Yunus Çelik ise oğlunun tabutuna sarılarak ' Seni buraya böyle mi getirecektim oğlum' diyerek gözyaşları döktü.

"YERİNİ BEĞENDİN Mİ OĞLUM"

Tekbir sesleri ve terör örgütüne lanetlerin okunmasıyla camiden alınan şehidin cenazesi Akyazı Merkez Camiine getirildi. Kılınan namazdan sonra da toprağa verilirken baba Yunus Çelik "Yerini beğendin mi oğlum' demesi cenazeye katılanları gözyaşlarına boğdu.

http://www.haberler.com/sehit-polis-furkan-celik-son-yolculuguna-ugurlandi-7787710-haberi/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #133 : 18 Ekim 2015, 11:23:32 »
17.10.2015 Dağlıca Şehitleri
Dağlıca'da yaralanan asker kurtarılamadı, şehit sayısı dörde yükseldi
Tahsin GÜNER- Muhammet BAYRAM - Bahar DEMİREL DHA
17 Ekim 2015
TSK'dan bir kahreden haber daha

Genelkurmay Başkanlığı'nca yapılan açıklamada, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde hain terör saldırılarında biri tabur komutanı yarbay olmak üzere 3 askerin şehit olduğu 1 askerin ağır yaralandığı belirtildi. TSK'dan daha sonra yapılan ikinci açıklamada ağır yaralı askerin de kurtarılamadığı ve şehit olduğu duyuruldu.

İşte TSK'dan yapılan açıklama:

"17 Ekim 2015 tarihinde, Dağlıca bölgesi ve civarında yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; biri ağır olmak üzere altı kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Söz konusu operasyonda şu ana kadar 17 terörist etkisiz hale getirilmiş olup çatışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz."

TSK'DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanlığı, 17 Ekim'de Dağlıca bölgesi ve civarında gerçekleştirilen operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında ağır yaralanan bir askerin daha şehit olduğunu bildirdi.

YARBAYIN EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nin Irak sınırındaki Dağlıca bölgesinde iki gündür PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan Yarbay İhsan Ejdar’ın, Ankara’daki ailesinin evine ateş düştü.

Evli ve bir çocuk babası olan 43 yaşındaki Yarbay İhsan Ejdar’ın şehit düştüğü haberi ailesine bildirildi. Şehit Yarbay Ejdar’ın, Ankara Çankaya’da oturan ailesine acı haber, sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından verildi. Ejdar Ailesi’nin oturduğu apartmana bayraklar asıldı.

Kurban Bayramı’nı ailesinin yanında geçiren şehit Yarbay Ejdar’ın göreve dönerken komşuları ve yakınlarıyla helalleştiği helalleştiği belirtildi. Şehit Yarbay İhsan Ejdar’ın apartman komşularından Cenk Kadıoğlu, acı haberi komutanlardan aldıklarını söyleyerek, "Terfi oldu, sevindi. Düşünceliydi. ’Ben gidiyorum ama tekrar gelirim, gelemem’ diyerek bütün komşularıyla, annesiyle, babasıyla, çocuğuyla, eşiyle, herkesle vedalaştı. En son üzücü haberi aldık. Komutanlarımız geldi, haberi verince hepimiz yıkıldık. Ülke sağ olsun, vatan sağ olsun" dedi.

Şehit Yarbay İhsan Ejdar için sala verildi. Salayı veren imam ardından vefat edeni "Güneydoğuda görev yapan Yarbay Ejdar şehit düşmüştür" diye duyurdu.

Şehit Yarbay İhsan Ejdar’ın 1972 doğumlu olduğu, evli ve bir kız çocuğu sahibi olduğu öğrenildi.

45 gün önce aynı taburun komutanı Yarbay şehit edilmişti

GENELKURMAY BAŞKANI AKAR: TERÖRİSTLERE AĞIR ZAYİAT VERDİRİLMİŞTİR

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30336594.asp

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #134 : 18 Ekim 2015, 18:20:25 »
4 bordo bereli diyorlar, 4 kat üzüldüm ,ALLAH 'ın izniyle makamları cennet kabirleri pir nur olsun. ALLAH rahmetini onların üstüne yağdırsın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #135 : 05 Kasım 2015, 08:36:03 »
Hakkari'de iki asker şehit oldu
İbrahim ASLAN/ BOYABAT-DHA Deniz BAŞLI/ARDAHAN-DHA04 Kasım 2015
Hakkari'de iki asker şehit oldu

Hakkari'de çatışmada 2 asker şehit oldu, 15 terörist öldürüldü. TSK'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, Hakkari Yüksekova bölgesinde yürütmekte olan operasyon sırasında şehit olan askerlerin isimlerinin Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil ile Piyade Uzman Çavuş Caner Çelik olduğu belirtildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in arkadaşı Seyit Yalçın'ın da 3 yıl önce Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olduğu ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı acı haberi internet sitesinden duyurdu. İşte o açıklama:

"04 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş; bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

03 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyon halen devam etmekte olup, şu ana kadar 15 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar temenni ediyoruz.

Şehit ateşi Sinop'a düştü

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan 35 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in Sinop’un Boyabat İlçesi’ndeki baba evine acı haberi ulaştı.

Hakkarinin Yüksekova İlçesi Oramar Tepe mevkiinde yürütülen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan 2 askerden biri olan Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in Sinop’un Boyabat İlçesi Köprücek Köyündeki ailesi acı haberle yıkıldı. Şehidin baba evine Türk bayrağı asılırken, köy muhtarı olan babası Recep Aparangil basın mensuplarının evlerine gelmesine ve çekim yapmasına izin vermedi.

3 çocuk babası şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in eşi Fatma Aparangil’in ise Ankara'da bulunduğu belirtildi.

26 Ağustos 2002 tarihinde Piyade Uzman Çavuş rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetlerine katılan Şehit Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı emrinde göreve başladığını belirtildi. Ardından 2002-2006 yılları arasında Hakkari’de Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı emrinde çeşitli görevlerde bulunduğu, 14 Ağustos 2006 tarihinden itibaren ise, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığına katıldığı ifade edildi.

3 YIL ÖNCE ARKADAŞI ŞEHİT OLMUŞTU

Şehit  Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil'in arkadaşı Seyit Yalçın'ın da 8 Kasım 2012'de şehit olduğu ortaya çıktı. Seyit Yalçın da tıpkı Aparangil gibi uzman çavuştu ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olmuştu.

Aparangil'in, Seyit Yalçın'ın cenaze fotoğrafını facebook sayfasında paylaştığı görüldü.

Öte yandan Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya Valiliği’nden resmi internet sitesinden Şehit Aparangil için taziye mesajı yayınladı.

Şehit evine ateş düştü

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Caner Çelik’in, Ardahan’daki evine ateş düştü.

Yüksekova’da çatışmada hayatını kaybeden Jandarma Uzman Çavuş 30 yaşındaki Caner Çelik’in Hanak’ın Serinkuyu Köyü’nde yaşayan ailesine haberi, Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile askeri yetkililer verdi. Acı haberin ardından evin dört bir tarafına Türk bayrakları asıldı.

Uzman Jandarma Çavuş Çelik’in ailenin 4 çocuğundan üçüncüsü ve bekar olduğu belirtildi.

"NE YAPTIN CANER’İM GELİN Mİ GETİRDİN"

Oğullarının şehit haberini alan İsmigül ve Bahattin Çelik çifti sinir krizi geçirirken, komşuları ve akrabaları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.

Baba Bahattin Çelik, "Ben şimdi ne yapacağım? Yanıyorum, boğuluyorum" diye ağıtlar yakarken anne İsmigül Çelik, "Canım benim kurban olduğum kuzum. Ne yaptın Caner’im, gelin mi getirdin" diyerek ağladı.

Sinir krizleri geçiren aile fertlerine sağlık ekibi evin önünde bekleyen ambulansta müdahale etti.

Şehit Uzman Çavuş Caner Çelik’in cenazesi, yarın düzenlenecek törenle köyünde toprağa verilecek.

http://www.hurriyet.com.tr/hakkaride-iki-asker-sehit-oldu-40009965

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #136 : 16 Ocak 2016, 08:30:13 »
3 acı haber
DHA15 Ocak 2016 - 21:29:00

Dün Türkiye'de 3 acı birden yaşandı. Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis Mehmet Şenol Çiftçi (29) ile kızı Mevlüde İrem (4) dün son yolculuğuna uğurlandı. Cizre'de ise çatışma vardı. Dağkapı Mahallesi’ndeki çatışmada kurşunlar Akalın Ailesi’nin evi isabet aldı. 12 yaşındaki Yusuf’la, 10 yaşındaki Büşra hayatını kaybetti. Üçüncü kötü haber ise Siirt'ten geldi: Terör örgütüne ait iki hücre evine düzenlenen baskın sırasında polis Yalçın Yamaner (39) şehit oldu.

TABUT KÜÇÜK ACI BÜYÜK

Terör örgütü PKK’nın 1 ton bomba yüklü kamyonetle düzenlediği saldırıda şehit olan polis Mehmet Şenol Çiftçi ile kızı Mevlüde İrem birlikte son yolculuğa uğurlandı. Türk bayrağına sarılı küçük tabut, büyük acı yaşattı. Polis eşi Esra Başaran da Malatya’da toprağa verildi.

Çınar ilçesinde bombalı saldırının düzenlendiği emniyet lojmanında hayatını şehit olan polis memuru Mehmet Şenol Çiftçi (29) ve kızı Mevlüde İrem için ilk tören Diyarbakır’daydı.

Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Galip Ensarioğlu ile Ebubekir Bal, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kamu müdürleri, polisler ve yakınları katıldı.

ANNE KATILAMADI

Saldırıda yaralanan şehidin eşi İpek Çiftçi’nin yoğun bakımda tedavisi sürdüğü için törene katılamadı. Tören, şehit ve kızının cenazelerinin ambulanstan alınarak katafalka konulmasıyla başladı. 4 yaşındaki İrem’in katafalka konulan küçük tabutunu gören yakınları, gözyaşlarına boğuldu. İrem’in anneannesi Kamile Sönmez, her iki tabuta bakarak, “İrem ciğerim, canlarım benim, kuzum yakışmıyor, yakışmıyor sana bebeğim, yanıyorum, ciğerim yanıyor. Mehmet’im” diyerek feryat etti. Törenin ardından baba ve kızı memleketleri Hatay’a gönderildi. 2 polisin omuzda taşıdığı İrem’in tabutunun, şehit babasının hemen arkasından ambulansa taşınması sırasında duygusal anlar yaşandı.

BEN ÖLSEYDİM

Saldırıda yaşamını yitiren polis eşi Esra Başaran (31) için memleketi Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde tören düzenlendi. Polis memuru Cengiz Başaran ile 2 yaşındaki oğlu Yiğit Başaran’ın yaralandığı saldırıda ölen Esra Başaran için ilçedeki Merkez Camisi’nde cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Törene Başaran’ın yakınları, yerel yöneticiler, askeri erkân ve binlerce vatandaş katıldı.

Cenazeye katılanlar, cami avlusu yetersiz kalınca sokağa taştı. Esra Başaran’ın annesi Sümbül ile babası Gazi Köse ile kayınvalidesi Emine Başaran tabuta sarılarak ağıtlar yaktı. Gelininin, düğününün ardından ikinci kez gelinlik giydiğini söyleyen Emine Başaran, “Sen ölmeyeydin, ben öleydim. Ben şimdi kuzuna ne diyeceğim? Seni soranlara ne diyeceğim?” diyerek ağıtlar yaktı.

Kayınvalide Emine Başaran, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın taziyede bulunması sırasında tüm milletvekillerine tepki göstererek, “Onlar için vatan sağ olsun demeyeceğim. Onlar kaç tane anneleri yaktı kül ettiler, hepimizi yaktılar. Ben ulaşamıyorum onlara, siz ulaşın söyleyin” diye ağladı. Esra Başaran, gözyaşları arasında toprağa verildi.

BİR DAHA GÜLEMEYECEK

Şehit polis Mehmet Şenol Çiftçi ve minik kızı Mevlüde İrem için Hatay’da Açıkdere Camisi’nde tören yapıldı. Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Hatay Valisi Ercan Topaca, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, milletvekilleri, askeri ve mülki erkân, şehidin yakınları ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Şehit ve kızının cami avlusunda yan yana konulan tabutlarına sarılan yakınları, “Onlar ölmedi. Kızım babanı yalnız bırakma” diye ağıtlar yaktı. Bakan Sarı, şehidin annesi Mevlüde ile babası Ali İhsan Çiftçi’ye sarılarak taziyelerini iletti. 

Kalabalığın cami avlusuna sığmayınca bazı vatandaşlar çevredeki evlerin damlarında saf tuttu. Namazın ardından şehit ve kızının cenazeleri mahalle mezarlığında toprağa verildi. Mehmet Şenol Çiftçi’nin Facebook hesabında kızı İrem ile birlikte çektiği selfie ve kızının bebeklik fotoğrafları paylaşım rekoru kırdı.

SİİRT'TE POLİS BİR ŞEHİT

Siirt’te terör örgütüne ait iki hücre evine düzenlenen baskın sırasında polis Yalçın Yamaner (39) şehit oldu.

İKİ ATEŞ ARASINDA İKİ KARDEŞ ÖLDÜ

Cizre’nin Dağkapı Mahallesi’ndeki çatışmada Akalın Ailesi’nin evi isabet aldı. 12 yaşındaki Yusuf’la, 10 yaşındaki Büşra ölürken, yaralanan 8 yaşındaki Dilan’ın tedavisi sürüyor. Şah Mahallesi’nde açık alanda meydana gelen patlamada da İbrahim Kaya yaşamını yitirdi, üç kişi yaralandı.

http://www.hurriyet.com.tr/3-aci-haber-40041115

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #137 : 16 Ocak 2016, 21:49:17 »
Şehidi 15 bin kişi uğurladı
İHA
16 Ocak 2016 - 13:17:00
Şehidi 15 bin kişi uğurladı

Siirt’te PKK'lı teröristlerin kullandığı hücre evine yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen Emniyet Özel Harekat Şube polisi 39 yaşındaki Yalçın Yamaner, memleketi Ordu'da 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt'te dün hücre evlerine düzenlenen operasyonda şehit olan polis memuru Yalçın Yamaner (39) için valilik binası önünde tören düzenlendi. Törene, şehidin eşi Hacer Yamaner, kızları Begüm (9) ve Betül (7), Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy, 3'üncü Tugay Komutan Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, Siirt Emniyet Müdürü Metin Özkan, çok sayıda asker, polis ve vatandaş katıldı. Tören, şehidin naaşının alana getirilmesi ile başladı. Bu sırada, binlerce Siirtli, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve “Kahrolsun PKK” sloganları atarak, terör örgütüne lanet getirdi.

Dört acı haberDört acı haber

Sur'da şehit olan uzman çavuş memleketi Kırşehir'de son yolculuğuna uğurlandıSur'da şehit olan uzman çavuş memleketi Kırşehir'de son yolculuğuna uğurlandı

ŞEHİT KIZININ FERYADI
Şehit polis memuru 9 yaşındaki kızı Begüm ise, babasının tabutuna sarılarak “şehitler ölmez” şeklinde feryat etti. Begüm’ün feryadı alanda bulunanların yüreklerini dağladı.

OPERASYON ARKADAŞI DA YALNIZ BIRAKMADI

Dün Siirt İnönü ve Sakarya mahallelerinde hücre evlerine düzenlenen operasyonda yaralanan Özel Harekat Polis Ömer Faruk Ö.'de şehit olan görev arkadaşı Yalçın Yamaner'in cenaze törenine katıldı. Arkadaşlarının yardımıyla tören alanına gelen Özel Harekat Polis Ömer Faruk Ö., arkadaşını dualarla uğurladı.

MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Tören alanında toplanan binlerce Siirtli vatandaş, tören bitene kadar sık sık terör örgütü PKK'ye lanet okuyan sloganlarda bulundu. Kalabalık vatandaş, şehit naaşının tören alanından götürülüşü sırasında şehit cenazesini polis mangasından alarak cenaze aracına götürdü. Vatandaşlar, sık sık “Kahrolsun PKK” ve “Vatan sana canım feda, şehitler ölmez” sloganları attı. Şehit Yamaner'in cenazesi daha sonra cenaze aracına bildirilerek, havayoluyla memleketi Ordu'ya gönderildi.

15 BİN KİŞİ UĞURLADI

Şehit polis Yalçın Yamaner'in cenazesi Ordu-Giresun Havalimanı'nda karşılandıktan sonra Yalı Camii'ne getirildi. Burada ikindi namazının ardından yapılan duayla birlikte şehidin cenazesi askeri tören için Büyükşehir Belediyesi önündeki tören alanına getirildi. Şehidin öğretmen kardeşi Mahmut Yamaner ve polis kardeşi Yusuf Yamaner, üvey anne Sultan Yamaner, taziyelerle teselli bulmaya çalıştı.

Cenaze törenine katılan şehit Yamaner'in öz annesi Nazan Zaman'da oğlunun tabutu başında oturarak, "Ah yavrum, canım yavrum, nereye gidiyorsun?" diyerek ağıt yaktı. Eşi Hacer ve çocukları Begüm Evra ile Betül Esra güçlükle ayakta durabildi. Gözyaşlarının sel olduğu törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Garnizon Komutanı Albay Garip Gümüş, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Ak Parti ve CHP Ordu milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Seyit Torun, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, polis, askeri yetkililer ile yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu'nun kıldırdığı cenaze namazından sonra şehidin cenazesi Altınordu İlçesi'ne bağlı Orhaniye Mahallesi'ne götürüldü. Yalçın Yamaner'in cenazesi dualar eşliğinde burada toprağa defnedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/sehidi-15-bin-kisi-ugurladi-40041271

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #138 : 19 Ocak 2016, 22:09:22 »
Hain tuzak, 6 şehit

DHA-AA
18 Ocak 2016 - 19:16:00
Hain tuzak, 6 şehit

Terör örgütü PKK, önceki gece Şırnak’ın İdil ilçesinde tuzakladığı bombayı, zırhlı polis aracı geçerken patlattı. Patlamada 7 polis yaralandı. Hastaneye kaldırılan 3 özel harekât polisi kurtarılamayarak şehit oldu. İlçedeki çatışma sabaha kadar sürdü. Teröristler dün akşam da Yenimahalle’de polis servis aracına roketatarla saldırdı. 2 polis şehit oldu, 10 polis yaralandı. Son acı haber Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi'nden geldi. Dün PKK'lı teröristlerin keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşte ağır yaralanan uzman çavuş, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

ŞIRNAK’ın İdil ilçesi Alanya Caddesi’nde önceki gece saat 23.30 sıralarında devriye görevi yapan polisleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler, yola önceden döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirdi. Araçtaki 7 polis yaralandı. Polisler İdil Devlet Hastanesi’ndeki müdahalenin ardından helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Mahmut Bilgin (23), Ersin Yıldırım (25) ve Gültekin Tırpan (26) tüm çabalara karşın kurtarılamayarak şehit oldu.   

ÇATIŞMA SABAHA KADAR SÜRDÜ

Olay yerine gönderilen polislere ateş açılınca, çatışma çıktı. Bu sırada teröristler, Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı’na da roketatar ve otomatik silahlarla saldırdılar. Çatışmalar sabaha kadar sürdü. Patlamanın meydana geldiği noktada büyük bir çukur oluşurken, 30 metre uzaklıktaki İdil Belediyesi, Cumhuriyet ilk ve ortaokulu başta olmak üzere çok sayıda ev ve işyerinin camları kırıldı.

Şırnak'ın İdil ilçesinde PKK'lı teröristlerce zırhlı polis aracının geçişi sırasında düzenlenen saldırıda şehit olan Trabzonlu polis memuru Mahmut Bilgin

ACININ FOTOĞRAFINI AA ÇEKTİ
Şırnak’ın İdil İlçesi'nde zırhlı aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 3 polisten Mahmut Bilgin’in cenazesi, Ankara'nın Beypazarı ilçesine getirildi. Beypazarı Devlet Hastanesine getirilen Bilgin’in naaşı, hastanenin morguna tekbirler eşliğinde konuldu. Morgun kapısına Türk bayrakları asıldı. ( Yaşar Tonbak - AA )

SERVİS ARACINA ROKETATAR

PKK’lı teröristler Yenimahalle’de de dün saat 18.30’da, polis servis aracının geçişi sırasında roketatarla ateş açtı. Roketatar mermisinin isabet ettiği araçtaki 12 polis yaralandı. Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı polislerden Ali Can Öztürk (25) ve Çorumlu Mustafa Yaşar kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit polis Alican Öztürk’ün acılı babası: İçime doğdu, telefon ettim ulaşamadımŞehit polis Alican Öztürk’ün acılı babası: İçime doğdu, telefon ettim ulaşamadım

SUR'DA BİR ASKER ŞEHİT

Gece yarısı bir acı haber de Diyarbakır’dan geldi. Sur’daki operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı ateş sonucu 1 asker şehit oldu.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK ile girilen çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Fazlı Altuntaş

http://www.hurriyet.com.tr/hain-tuzak-6-sehit-40042190

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #139 : 21 Ocak 2016, 08:29:53 »
Diyarbakır'dan acı haber: 1 şehit
AA20 Ocak 2016 - 22:41:00
Diyarbakır'dan acı haber: 1 şehit

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda bir asker şehit oldu, yaralanan bir asker tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Sur'da sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde jandarma ekiplerinin de destek verdiği operasyon sırasında, PKK'lı teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 2 asker yaralandı.

Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alınan yaralı askerlerden biri, müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit askerin 25 yaşındaki Uzman Çavuş Ali Şahin olduğu öğrenildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ ALİ ŞAHİN'İN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Şehidin memleketi Manisa'nın Turgutlu ilçesine acı haber ulaştı. Garnizon Komutanı Binbaşı Ömer Haşim Oldun, Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Jandarma Komutanı Levent Türker acı haberi aileye ulaştırdı.

Şehit haberini duyan baba Mehmet Ali Şahin ile annesi Hazar Şahin sinir krizleri geçirdi.

Şehit Ali Şahin’in bekar olduğu, 6 çocuklu ailenin de en büyük evladı olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesi Diyarbakır’da düzenlenecek törenin ardından memleketine gönderileceği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirdan-aci-haber-1-sehit-40043174