Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 181846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #120 : 08 Eylül 2015, 12:56:16 »
Bodrum ve Marmaris'te eğlence mekanları 3 gün kapalı

HAKKARİ Dağlıca'daki saldırı, ülke genelinde olduğu gibi Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde de protesto edildi. Terör lanetlenirken, şehitlere saygı için eğlence mekanları üç gün kapılarını kapatma, tur tekneleri de denize çıkmama kararı aldı. Teröre tepki yürüyüşüne katılanların sayısı iki bin kişiyi buldu.
Osman URAS / BODRUM (Muğla), (DHA)
8 Eylül 2015
Eğlence mekanları 3 gün kapalı

Turizmin en önemli merkezlerinden Bodrum'da, eğlence mekanlarının dış cephesine Türk bayraklarının yanı sıra terörü lanetleyen pankartlar asıldı. İşletme sahipleri yaptıkları açıklamalarla, üç gün boyunca kapılarını kapattıklarını duyurdu. Gümbet Barlar Sokağı'nda müzik yayını sonlandıran esnaf, şehitleri anmak için saygı duruşu da gerçekleştirdi.

TERÖR LANETLENDİ

Pasha Club'ın sahibi Zeynel Kılıç "Terörü lanetliyoruz. Terörün amacı kaos yaratmaktır. Buna meydan vermememiz gerektiğinin bilincindeyiz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar dileriz. Milletimizin başı sağ olsun, şehitlerimizin ruhu şad olsun" dedi.

Moss Club İşletme Müdürü Semih Dönmez de, "Askerimize ve polisimize yapılan hain saldırıları nefretle kınıyoruz. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. İşte bu bütünlüğü bozmaya çalışan PKK terör örgütü ve dış güçleri lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye konuştu.

BAYRAĞI KAPAN YÜRÜYÜŞE KOŞTU

Kentte gün boyu süren tepki eylemleri akşamın ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Gün içinde eğlence mekanlarında müziğin susması, günübirlik tur teknelerinin denize açılmama kararının ardından akşam da şehir içi minibüsleri seferlerine ara vererek konvoy yaptı. Eline Türk bayraklarını alanlar da Belediye Meydanı'na koştu. Başlangıçta 500 kişiyle başlayan yürüyüş; Cafer Paşa Caddesi'nden Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne oradan tekrar Belediye Meydanı'na yapıldı. Buradan da Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'nden Kumbahçe Meydanı'na yürüyen grup, Türk bayrakları salladı. Yürüyüşte grubun sayısı artarak iki bin kişiye kadar ulaştı. "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Askere kalkan eller kırılsın", "Polise kalkan eller kırılsın", "Ne Mutlu Türküm diyene", "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Kahrolsun PKK" ve "Türk, Kürt kardeştir PKK kalleştir" sloganları yükseldi. Kumbahçe Meydanı'nda İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından yürüyüş sona erdi. Bazı vatandaşlar motosiklet ve otomobilleri ile konvoy yaparak teröre tepkisi gösterdi. Araçların camlarından Türk bayrakları sallandı

BARLAR SOKAĞI ESNAFINDAN TERÖR PROTESTOSU

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'ndeki Barlar Sokağı'nda esnaf, terörü protesto etmek için işyerlerini Türk Bayrağı ile donatarak neon ışıklı tabelalarına 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazdı.
Marmaris'te 300 metre uzunluğundaki, 112 disko ve gece kulübünün bulunduğu Barlar Sokağı'ndan teröre tepki sesleri yükseldi. Bar işletmecileri Hakkari Dağlıca'da yaşanan terör saldırısının ardından mekanlarını Türk Bayrağı ile donattı. Bazı disko ve gece kulüpleri, önlerinde bulunan neon ışıklı tabelalarına 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazısı yazarken bazıları ise kapılarını kapatarak 'Yastayız. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz' yazısı astı. Eğlenmek için sokağa akın eden yabancı turistler her yerin Türk Bayrağı ile donatılıp yazılar yazıldığını görünce şaşkınlık yaşadı. Bazı turistler otellerine geri dönerken bazıları açık mekanlarda eğlendi.
Terörün her türlüsünü lanetlemek için diskosunu kapatan Sugar Hut'un sahibi Faruk Altın, "Bu kan dursun. Bu işin, ölümün dini, dili, ırkı olmaz. İnsanlık ölüyor. Buna dur demek lazım. Ben bir Kürt olarak bu ölümlere karşıyım. Bu ölümler canımıza tak etti. Artık kardeş kardeşi vurmasın. Söyleyecek söz kalmadı, hepimizin başı sağ olsun" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/paparazzi/30015939.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #121 : 08 Eylül 2015, 13:01:47 »
Iğdır Şehitlerimiz

Abdullah Gül’ün koruması da şehit oldu
Iğdır'daki saldırıda şehit düşen polis memuru Fehmi Şahin’in 11. Cumhurbaşkanı Gül'ün yakın korumalığını yaptığı öğrenildi

Abdullah Gül’ün koruması da şehit oldu
İHA

Iğdır’dan Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapası’nda görev yapan polisleri götüren servis minibüsüne PKK’lı teröristler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan 12 polis memurundan Fehmi Şahin’in 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın korumalığını yaptığı öğrenildi.
Iğdır’dan Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan polisleri götüren servis minibüsüne PKK’lı teröristler bombalı saldırıda bulundu. Saldırıda 12 polis şehit oldu. Şehit polis memurları arasında bulunan Fehmi Şahin’in Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı görevi sırasında yakın korumalığını yaptığı ve Gül’ün görev süresinin sona ermesinin ardından Iğdır’da görev aldığı öğrenildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Bşk. Mehmet PARLAK

P.M.Yusuf YELKENCİ

P.M. Fehmi ŞAHİN

P.M. ALİ KOÇ

P.M. Haluk VARLI

P.M Burak ZOR

P.M. Yalçın TALIK

P.M Yaşar DOĞANCAY

P.M HASAN ESERLERİ

P.M İbrahim DERİNDERE

P.M Adem CANKURTARAN

P.M Bekir Serhat KAYA

http://www.milliyet.com.tr/abdullah-gul-un-korumasi-da-sehit-gundem-2114401/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #122 : 08 Eylül 2015, 14:31:43 »
Ah be bir de Bakırköy sahildeki disko ve türkü evleri tepki verse..

Sabaha kadar tepindiler.

« Son Düzenleme: 08 Eylül 2015, 14:34:13 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #123 : 16 Eylül 2015, 10:57:19 »
Hakkari'de Şehit Düşen Polislerimiz

Şehit polis Serkan Çölkesen Hakkari’ye kendi isteğiyle gitmiş
Yusuf ÜNAL/ ANTALYA (DHA) 16 Eylül 2015
Şehit polis Hakkari’ye kendi isteğiyle gitmiş

HAKKARİ-Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK’lıların önceden döşenen mayının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen polis memuru 24 yaşındaki Serkan Çölkesen’in 2 ay önce kendi isteğiyle Hakkari’ye gittiği ortaya çıktı.

Hakkari-Van karayolunun 30’uncu kilometresine Terör örgütü PKK mensuplarınca yola önceden döşenen mayının polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirildi. Patlamada büyük hasar gören araçta bulunan polis memurları Mehmet Tuğal ile Serkan Çölkesen şehit düştü, tutuklu A.K. ölürken, 2 polis memuru da yaralandı.

Şehit düşen polis Serkan Çölkesen’in Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Kızıltoprak Mahallesi’ndeki baba evine haberi emniyet ekipleri sağlık görevlileri eşliğinde verdi. Serkan Çölkesen’in şehadet haberini alan babası Bayram, annesi Hacer, kız kardeşi Bağdat ve erkek kardeşi Abdullah gözyaşlarına boğuldu. Sağlık görevlilerinin müdahale ettiği şehidin ailesini, polis görevlileri ve diğer yakınları teselli etmeye çalıştı. Üç kardeşin en büyüğü olan Serkan Çölkesen’in 2 ay önce kendi isteğiyle Hakkari’ye gittiği belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30084586.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #124 : 16 Eylül 2015, 10:58:30 »
Şehit polis Mehmet Tuhal 2 ay önce Hakkari'ye tayin edilmiş
Kasım NARCI/ HASSA,(Hatay) (DHA) 16 Eylül 2015
Polisin Hassa’daki baba evine şehit ateşi düştü

HAKKARİ’de terör örgütü PKK’nın yola döşediği bombayı uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit düşen 29 yaşındaki polis memuru Mehmet Tuhal’ın Hatay’ın Hassa İlçesi’ndeki baba evi yasa büründü.

Şehit polis memuru Mehmet Tuhal’ın Yukarı Bucak Mahallesi’nde oturan ailesine acı haberi, Hassa Kaymakamı Mustafa Pala, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şimşek ve İl Emniyet Müdür vekili Mustafa Ay verdi. Acı haberi Kaymakam Pala’nın ağzından duyan şehidin aynı ismi taşıyan 75 yaşındaki babası Mehmet Tuhal ve 65 yaşındaki annesi Feride Tuhal gözyaşlarına boğuldu. Şehidin anne ve babasına hazırda bekletilen sağlık ekipleri müdahale etti.

6 yıllık polis memuru 29 yaşındaki Mehmet Tuhal’in, 9 kardeşten 8’incisi olduğu öğrenildi. Daha önce İstanbul’da olay yeri inceleme polisi olarak görev yapan Tuhal’in, yaklaşık 2 ay önce Hakkari’ye tayin edildiği belirtildi. Şehidin yakınları, ufak kardeşi Fuat Tuhal’in Ankara’da Uzman Erbaş Okulu’nda okuduğunu ve perşembe günü mezun olup, Şanlıurfa’da göreve başlayacağı söyledi. Fuat Tuhal’ın mezuniyet törenine hazırlanırken, Mehmet Tuhal’ın şehit haberini alan ailesi, yıkıldı. Şehidin baba evine Türk bayraklarıyla donatılırken, Hassa Camii İmamı Şemsettin Gönüleğmez Kuran okudu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30084662.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #125 : 21 Eylül 2015, 09:44:54 »
Dağlıca'daki Hain Saldırıda Ağır Yaralanan Uzman Çavuş Şehit Düştü
21 Eylül 2015 Pazartesi 07:47
Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı sonucu ağır yaralanan Uzman Çavuş Melih Garip Ünsal, tedavi gördüğü GATA'da 14 gün sonra şehit düştü.

Dağlıca'daki Hain Saldırıda Ağır Yaralanan Uzman Çavuş Şehit Düştü
6 Eylül günü Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen ve 16 askerin şehit olduğu terör saldırısında ağır yaralanan Uzman Çavuş Melih Garip Ünsal (28), yaklaşık 14 gün tedavi gördüğü Ankara GATA'da Pazar günü gece saat 01.00 sıralarında hayatını kaybettiği öğrenildi.

BİR EVE DAHA ATEŞ DÜŞTÜ

Şehit Ünsal'ın Mamak ilçesi Kayaş Caddesi TCDD lojmanlarında yaşayan babası Baki Ünsal ve Annesi Münevver Ünsal'ın evine ateş düştü. Şehit Ünsal'ın evinin bulunduğu cadde Türk bayraklarıyla donatılırken, Mamak Belediyesi tarafından kurulan çadırda taziye için gelenler kabul edildi.

GATA'DA TÖREN DÜZENLENECEK

Şehit Uzman Çavuş Melih Garip Ünsal için bugün saat 15.30'da GATA'da tören düzenleneceği belirtildi. Törenin ardından, Şehit Uzman Çavuş'un ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığı'na defnedileceği öğrenildi.

http://www.haberler.com/daglica-daki-hain-saldirida-agir-yaralanan-uzman-7710709-haberi/?utm_source=Partner&utm_campaign=Milliyet_300x250_Manset

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #126 : 30 Eylül 2015, 13:32:46 »
29.09.2015 Şemdinli ve Batman Şehitleri

Erzurum’daki şehit ailesine acı haber verildi
Turgay İPEK- Zafer KUMRU / ERZURUM (DHA) 30 Eylül 2015
Erzurum’daki şehit ailesine acı haber verildi

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde şehit olan Erzurumlu Yunus Arda’nın acı haberi ailesine verildi. Ağıt seslerinin yükseldiği şehitin evine arkadaşları Türk Bayrağı astı.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafında menfeze yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu iki asker şehit oldu. Şehit askerlerden biri olan Erzurumlu Uzman Çavuş Yunus Arda’nın merkez Aziziye ilçesine bağlı Ilıca Mahallesindeki TOKİ konutlarında oturan ailesine acı haber askeri yetkililer tarafından verildi.

Keriman-Lütfi Arda çiftinin 3’ü erkek toplam 4 çocuğundan biri olan 24 yaşındaki Yunus Arda’nın askerden geldikten sonra uzman çavuş olarak göreve başladığını ve Kurban Bayramı’ndan önce de nişan yaptığı bildirildi. Şeker fabrikasından emekli olan baba Lütfi Arda’nın büyük oğlu Yavuz Arda’nın bir süre önce uzman çavuşluk görevinden istifa ederek Erzurum’da özel bir firmada işe girdiği bildirildi.

Oğlunun şehit düştüğünden habersiz eşi Keriman ve küçük oğlu Muhammet ile komşu gezmesine giden Lütfü Arda, eve döndüklerinde toplanan kalabalığı görünce, tanıdıklarına neden burada toplandıklarını sordu. Anne Keriman Arda, ’Yok bir şey’ denilince evlerine çıktı. Kısa bir süre sonra da askeri yetkililer sağlık ekibi ile birlikte gelerek acı haberi verdi. Ağıt seslerinin yükseldiği şehit evine arkadaşları Türk Bayrağı’nı astı. Şehidin evi önünde toplanan Ilıca halkı, gecenin ilerleyen saatlerine kadar bekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30192767.asp
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2015, 13:38:58 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #127 : 30 Eylül 2015, 13:34:42 »
Dinar'a şehit ateşi düştü
Onur BAYRAM/DİNAR (Afyonkarahisar) (DHA) 30 Eylül 2015
Dinar'a şehit ateşi düştü

HAKKARİ Şemdinli’de PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan 39 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın Afyonkarahisar’ın Dinar İlçesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştı.

Hakkari Yüksekova- Şemdinli yolu üzerinde PKK’lı teröristlerin köprüye yerleştirdiği patlayıcıyı zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu şehit olan 2 askerden Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın Dinar’a bağlı Akçaköy’deki baba ocağına şahadet haberi geldi. 15 yıllık uzman çavuş olan İzzet Alper Taşbaş’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu belirtildi.

BABA EVİNE TÜRK BAYRAĞI ASILDI
Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın Dinar’a bağlı Akçaköy’deki baba evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin evine taziyeye gelenler baba Nazmi, anne Saliha ve eşi Ümmühan Taşbaş’a başsağlığı dileğini iletti. Ümmühan Taşbaş’ın çocukları Begüm ve Ecrin’in eğitimi için Dinar’da bulunduğu, şahadet haberi üzerine Akçaköy’e geldiği belirtildi. Şehit Taşbaş’ın küçük kızının bu yıl ana sınıfına başladığı kaydedildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş’ın cenazesinin Akçaköy’de düzenlenecek törenin ardından köy mezarlığında defnedilmesi bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30191831.asp
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2015, 13:39:07 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #128 : 30 Eylül 2015, 13:37:44 »
Şehitler memleketlerine uğurlandı
30 Eylül 2015
Şehitler memleketlerine uğurlandı

Şemdinli'de PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri patlayıcıları infilak etirmeleri sonucu şehit düşen Uzman Çavuş İzzet Taşbaş ve Uzman Onbaşı Yunus Arda için Van’da tören düzenlenirken, Batman'daki terörist saldırıda şehit olan polis memuru Nedim Erbay'ın Manisa'nın Kula ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

ŞEHİT ASKERLER MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığı’ndaki törene, İçişleri Bakanı Selami Altınok, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Van Valisi İbrahim Taşyapan, Hakkari Valisi Yakup Canpolat, Muş Valisi Saddar Yavuz, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel, askeri erkan, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunun ardından şehit askerlerin Türk bayrağına sarılı naaşları tören alanına getirilerek, özgeçmişleri okundu. İl Müftüsü Nimetullah Arvas’ın okuduğu duanın ardından şehitlerin naaşları bir süre askerlerin omzunda taşınarak askeri uçakla Erzurum ve Afyonkarahisar’a götürüldü.

ŞEHİDİN SON PAYLAŞIMLARI YÜREKLERİ DAĞLADI

Hakkari Şemdinli’de terör örgütü PKK'nın mayınlı tuzağı sonucu şehit olan iki çocuk babası Afyonkarahisarlı Uzman Çavuş İzzet Alper Taşbaş'ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar yürek burktu.

Taşbaş’ın bazı paylaşımları şöyle:

"- Boğazınız düğümlenecek, acıyı ciğerlerinizde hissedeceksiniz, zamansız gözleriniz dolacak. Ama sadece 'iyiyim bir şey yok' diyebileceksiniz.

- Kan döküyorsun eylül, yaprak neyine yetmiyor.

- Dön de bir bak ardına neler neler gidiyor; sıra sıra yiğitler, omuzlarda şehitler, koskoca bir vatan gidiyor, ülkem gidiyor.

- Biz doğduğumuzdan beri fakirdik. Varlık görmedik ki yokluktan şikayet edelim.

- Niyetleri iyiymiş, nasıl iyi niyettir, ben ihanet diyorum, siz deyin ki gaflettir, eğer mevzu vatansa gaflet de ihanettir. Caminin duvarına işedi, siydi bunlar.

- Tasalanma yiğidim; zaman bizden yanadır,
Külümüzden yükselen duman bizden yanadır,
Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır,
Dünya düşman olsa da, Allah bizden yanadır.

- Korkma, çekinme, hüzünlenme, ye'se kapılma, Allah bizimle beraberdir.

- Devletle tanışıklığımız aşağı yukarı altı yaşında iken sicim gibi yağan yağmurun altında ne mutlu 'TÜRKÜM' derken başladı.

- Bugün ben kendimi vatansız hissettim.

- Fistanlı teröristler şu aralar maske takarak kanımızı akıtmakta, kalleşçe, namertçe arkadan ateş etmektedir.

- Yükümüz ne kadar ağır, yolumuz engebeli olsa da Allah büyük vesselam. İlk bomba nasibini adalet sarayı aldı, nasıl bir barış süreciymiş arkadaş anlamadım gitti, geçmiş olsun polis arkadaşlara."

'EN SON BAYRAMDA GÖRÜŞTÜK'
Batman'ın Kozluk İlçesi'nde, teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan 47 yaşındaki özel harekat polisi Nedim Erbay'ın Manisa'nın Kula İlçesi, Saraçlar Mahallesi'ndeki baba evine ateş düştü.

Biri kız iki çocuk babası şehit polis memuru Nedim Erbay'ın öğrenci servisi taşımacılığı yapan ağabeyi Ahmet Erbay, "Kendisiyle en son bayramın birinci günü görüşmüştük. Kendisini dış görevde olduğunu, eşi ve çocuklarının bayramı evde kutladıklarını, kurban kestiklerini söyledi" dedi. Kardeşinin şehit olduğu haberini, yatsı namazına giderken yeğeninden aldığını, hemen ardından bir polis arkadaşının arayıp "Nedim ağabeyi, şehit verdik" dediğini anlatan ağabey Erbay "Acımız büyük" dedi.

İLÇE BAYRAKLARLA DONATILDI

Kula ilçe merkezinde bulunan şehitlik abidesinde hazırlıklar yapılırken bir yandan da şehidin baba ocağının bulunduğu Saraçlar Mahallesi başta olmak üzere ilçe merkezindeki Hamdullah Caddesi, Yunus Emre Caddesi, iş yerleri ve evlerin balkonları Türk bayraklarıyla donatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30195217.asp
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2015, 13:39:16 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #129 : 30 Eylül 2015, 13:40:18 »
Kula’ya şehit ateşi düştü
Hasan YİĞEN / KULA (Manisa) (DHA) 30 Eylül 2015
Kula’ya şehit ateşi düştü

BATMAN’da teröristler tarafından menfeze yerleştirilen bombanın zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Batman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nedim Erbay’ın Manisa’nın Kula İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

Batman’a gelen zırhlı polis aracı ve hemen arkasından gelen sivil bir kamyonetin geçişi sırasında, daha önceden PKK’lı teröristler tarafından menfeze yerleştirilen bombanın patlatılması sonucu şehit olan Batman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 47 yaşındaki Nedim Erbay’ın Manisa’nın Kula İlçesi Saraylar Mahallesi’ndeki baba ocağına acı haber ulaştı. İki çocuk babası Erbay’ın şehit olduğunu öğrenen babası Halil İbrahim Erbay ile şehidin annesi fenalaştı. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından anne ve baba hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/30192006.asp