Gönderen Konu: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ  (Okunma sayısı 180678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ
« Yanıtla #100 : 23 Ağustos 2015, 18:35:17 »
Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi isyan etti
Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi isyan etti: Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor
İbrahim EMÜL- Salih ÜÇTEPE- Çağlar ÖZTÜRK/OSMANİYE, (DHA)
23 Ağustos 2015
Şehit yüzbaşının yarbay ağabeyi isyan etti

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi’nde cuma gecesi Ayvalık Jandarma Karakolu’na roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK’lı teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye’de 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine üniformasıyla katılan şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, "Düne kadar 'çözüm' diyenler ne oldu da 'sonuna kadar savaş' diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok" diye feryat edip tepki gösterdi. Cenaze namazı sırasında AK Parti milletvekillerine tepki gösterilince, namaz kısa sürede kıldırılıp gerginlik önlenmeye çalışıldı.

Bekar olan 32 yaşındaki Yüzbaşı Ali Alkan’ın naaşı dün Şırnak’ta yapılan törenin ardından helikopterle Osmaniye’deki Şehit Halil İbrahim Karaoğlanoğlu Kışlası’na getirildi ve Osmaniye Devlet Hastanesi morguna konuldu. Bekar olan ve 1.5 yıl önce de annesi Fatma Alkan’ı kaybeden şehidin cenazesi bugün öğle saatlerinde hastaneden alınıp önce helallik için Fatih Mahallesi 3026 sokaktaki baba evine getirildi.

"NE YÜZLE ÖN SAFA GEÇİYORSUNUZ"

Helallik alınmasının ardından şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesi, tören için Envar’ul Hamit Camii’ne getirildi. Osmaniye’nin 1 Ağustos’tan bu yana verdiği 6’ıncı şehit olan Ali Alkan’ın cenaze törenine, Osmaniye Valisi Kerem Al, Ak Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, Osmaniye Belediye Başkanı MHP’li Kadir Kara, askeri ve mülki erkan ile büyük bir kalabalık katıldı.

AK Parti Osmaniye milletvekilleri Suat Önal ile Mücahit Durmuşoğlu ve Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor alana gelip cenaze namazı için ön safa geçmek istediği sırada kalabalıktan bir kişi "Sizin burada işiniz yok. Defolun buradan" diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine şehidin yakını olduğunu belirten bir başka kişi de "Ben şehit yakınıyım, ön safta değilim, bu çapulcuların önümde ne işi var" dedi.

AK Parti milletvekillerine ön safta protokol yeri açtığı için bazı kişiler cenaze namazını kıldıran Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul’a tepki göstererek, "Kula kulluk yapma, makamına saygı göster" diye bağırdı.

’SAYIN CUMHURBAŞKANI NE ANLAŞMASI YAPTIN?’

Gelen tepkiler nedeniyle Ak Partili milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile İl Başkanı Hamza Tor, kalabalık tarafından alandan uzaklaştırılırken, şehidin teyzesinin oğlu Ahmet Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenirken şöyle dedi:

"Ne anlaşması yaptın ki, bu vatan evlatları böyle gidiyor? Bu ne anlaşmasıdır? Bunun sonu ne zaman gelecek? Vatan evlatları daha ne kadar yatacak burada? Neden Türkiye ayağa kalkmıyor? Türkiye neden uyuyor? Çözüm süreci bu mu? Çözüm burada yatıyor."

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın 8 kardeşinden ağabeylerinden biri de "Ben alıyorum, götürüyorum. Bu cenaze namazı Alayda kılınacak. Ben burada bu çapulcularla birlikte istemiyorum cenaze namazını" dedi. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, acılı ağabeyin ağzını kapatarak sakinleştirmeye çalıştı.

Daha sonra arka saflarda duran şehidin diğer ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan, şapkasını çıkarıp ’Bırakın beni’ diyerek tabutun başına geldi. Şehidin babası Hasan Alkan ile ağabeyi Deniz Astsubay Başçavuş Mustafa Alkan ise törende güçlükle ayakta durabildi.

YARBAY AĞABEY FERYAT ETTİ: BUNUN KATİLİ KİM?

Tepkilerin artması üzerine Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul, gerginlik daha da tırmanmadan namazı kıldırmak için ’Allahuekber’ diye tekbir getirip halkı cenaze namazına davet etti. Ancak törene katılanlar bir türlü sakinleştirilemedi. Müftü Çortul ile birlikte Belediye Başkanı Kadir Kara ve yanındaki imamlar namaza durdu.

Namazın ardından tabutun başına gelen Yarbay Mehmet Alkan şehit kardeşine "Ali’m" diye seslendi ve hırsından şapkasını çıkarıp bağırarak, "Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor" diye feryat etti.

Askerler tarafından omuzlara alınan şehit Yüzbaşı Ali Alkan’ın tabutu taşınırken ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan bu kez , "Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ’Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git" diye haykırdı. Güçlükle sakinleştirilen şehit ağabeyi Yarbay Mehmet Alkan, cenazenin defnedileceği mezarlığa polis otosunda götürüldü.

Şehit Yüzbaşı Ali Alkan

MHP’Lİ YILMAZ: GÖSTERİŞİN ZAMANI MI?

Cenaze törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ile birlikte katılan Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, "Cenaze törenleri gösteriş yeri olmamalı" diyerek gerilimin artmasına Ak Parti milletvekilleri Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu ile Ak Parti İl Başkanı Hamza Tor’un neden olduğu görüşünü savundu. MHP Milletvekili Yılmaz, şunları söyledi:

"Camiden namazdan çıkıp cenaze namazı için saf tutarken, doğal olarak aile fertleri ön sıraya yerleştirildi. Biz de Genel Başkan Yardımcımız da orada olmasına rağmen geri planda saf tuttuk. Tam bu sırada AKP’liler eze eze ön safa yürümek istedi. Aile çevresi buna tepki gösterince gerginlik oldu. Gerginlik artınca da müftü hemen namazı kıldırdı, bu yüzden binlerce kişi toplanmışken acele ile namaz kıldırılmış oldu. AKP’lilerin bu gösteriş merakını anlayamıyorum. Gösterişin zamanı mı? Osmaniye 24 günde 6’ncı şehidini vermiş. Burada her kesimden insan birlikte şehidine sahip çıkıyor. Bu olup bitenlere büyük bir tepki ve üzüntü var. Açılıma tepki var. Orada dikkatli olmak lazım. Biz tüm ocak başkanlarımızın gayreti ile kontrol sağlamaya çalıştık. Yürekleri yananlar haykırıyordu, arkadaşlarımız ağızlarını kapattı."

Şehit Yüzbaşı'nın babasına sağlık ekipleri müdahale etti

OSMANİYE, 220’İNCİ ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Yaklaşık 15 bin kişinin teröre lanetleyen sloganlar eşliğinde arkasından geldiği Osmaniye’nin 220’inci şehidi Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenazesi, Asri Mezarlığı’na götürüldü. Şehit Alkan, buradaki Garnizon Şehitliği’nde göz yaşları arasında toprağa verildi.

1500 POLİS GÖREV YAPTI

1 Ağustos’ta Jandarma Uzman Çavuş Ali Gökçe’yi, 4 Ağustos’ta Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Acar ile Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez’i, 12 Ağustos’ta Fatih Gökşen’i, 15 Ağustos’ta da Jandarma Astsubay Muhammet Gürlek’i şehit veren Osmaniye’ye dün de Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın şehit haberi geldikten sonra yaklaşık 30 kişilik bir grubun HDP il binasını taşlaması üzerine cenaze töreninde geniş güvenlik önlemleri alındı. Osmaniye Emniyet Müdürlüğü, tören için 1500 polis görevlendirirken, HDP Osmaniye il binasının da bulunduğu Dr. Sadık Ahmet Caddesi ile Ak Parti il binasının bulunduğu Akyar Caddesi’ni bariyerlerle trafiğe kapattı. Önlemler çerçevesinde Atatürk Caddesi ile Dr. Ahmet Alkan Caddesi’nde park yasağı uygulandı ve tören öncesinde caddelerde park halindeki araçlar polis anonslarıyla kaldırıldı.

Şehidin yakınları ve vatandaşlar cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu

YİYEMEDİĞİ KÖMBE CENAZE EVİNDE DAĞITILACAK

Öte yandan MHP İl Kadın Kolları da, babası Hasan Alkan’dan son isteği olan ve daha eline ulaşmadan şehit düşen Ali Alkan’ın yiyemediği Bayram Kömbesini (yöresel kurabiye) taziye evinde dağıtmaya karar verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29883826.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #101 : 24 Ağustos 2015, 13:13:51 »
Yarbay’ın sözlerine medya karartması
24 Ağustos 2015
Yarbay’ın sözlerine medya karartması

Şırnak'ta şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan'ın dünkü cenazesinde ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan'ın "Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor" isyanı gündeme damga vurdu. Ancak devletin resmi haber ajansı Anadolu Ajansı, yarbayın isyanına yer vermedi. Bugün piyasaya çıkan bazı gazetelerin okurları da Yarbay Alkan’ın sözlerini okuyamadı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakolu'na cuma gecesi roketatar ve otomatik silahlarla saldıran PKK'lı teröristlerle kahramanca çatışıp şehit olan Yüzbaşı Ali Alkan, memleketi Osmaniye'de 15 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine üniformasıyla katılan şehidin abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan,  şehit kardeşine “Ali’m” diye seslendi ve şapkasını çıkarıp bağırarak, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip 'Şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok” diye feryat etti.

ANADOLU AJANSI BÖYLE DUYURDU
Yarbayın feryadı dün devletin resmi ajansı AA'nın (Anadolu Ajansı) haber metninde yer almadı.  AA'nın haber metninde şu ifadeler yer alıyordu:
''Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen terör saldırısında şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan, Osmaniye'de defnedildi. Şehit Alkan'ın naaşı, Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan yakınları tarafından alınarak, Fatih Mahallesi'ndeki babaevine getirildi. Helallik alınması ve okunan duanın ardından Alkan'ın cenazesi, törenin düzenleneceği Envar-ül Hamit Camisi'ne taşındı. Törene katılan protokol üyeleri ve askeri yetkililer, şehidin babası Hasan, ağabeyleri Jandarma Yarbay Mehmet Alkan ile Astsubay Başçavuş Mustafa Alkan'a taziye dileklerini iletti. Şehidin ağabeyi Jandarma Yarbay Alkan, törene üniformasıyla katıldı. Şehidin babası ve ağabeyleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehidin cenazesi, İl Müftüsü Ramazan Çortul'un kıldırdığı namazın ardından Asri Mezarlık'taki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.''

O FERYADI HİÇ DUYMADILAR
Şehidin abisinin feryadı bugün bazı gazetelerin ilk sayfalarında hiç yer almadı. Sabah, Türkiye, Güneş, Akit, Milat, Yeni Şafak, Star, Takvim, Akşam gazetelerindeki haberlerde şehidin yarbay abisinin feryadı hiç yoktu.
Sabah, Türkiye, Güneş, Akit, Milat gazetelerinin birinci sayfalarında şehit yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreni  ile ilgili haber hiç yer almadı. 
Yeni Şafak, Star, Takvim, Akşam gazetelerinde ise şehit ile ilgili haber 'Osmaniye şehidini uğurladı' şeklinde verilirken, detayında şehidin yarbay abisinin feryadına yer verilmedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29888223.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #102 : 24 Ağustos 2015, 13:17:10 »
Cem Küçük'ten Yarbay Alkan'a paralel suçlaması
24 Ağustos 2015
Cem Küçük: Yarbay paralel ağzıyla konuşuyor

Star yazarı Cem Küçük, yüzbaşı kardeşini şehit veren Yarbay Mehmet Alkan için “Paralel ağzıyla, FETÖ ağzıyla konuşuyor” dedi.

Kardeşi yüzbaşı Ali Alkan’ı, PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit veren Yarbay Mehmet Alkan dün cenaze töreni sırasında, “Buradaki vatan evladı daha 32 yaşında. Vatanına, sevdiklerine doyamadı. Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Düne kadar çözüm diyenler ne oldu da sonradan savaş diyor” şeklinde konuşmuştu.

Bu sabah 24 TV’de yayınlanan programda konuşan Star Gazetesi yazarı Cem Küçük, Türkiye’yi sarsan Yarbay Mehmet Alkan’ın sözlerini yorumladı.

KÜÇÜK: “YARBAY PARALEL AĞZIYLA KONUŞUYOR”
Küçük şunları söyledi:
“Burada yarbayın kardeşi şehit oldu. Bizim de şehidimiz. Bütün Türkiye’nin şehidi. Allah rahmet etsin. Ama yarbayın yine de, çok da bir şey demek istemiyorum çünkü zamanı değil,  böyle dememesi lazım. Sen PKK’ya laf etmeyip devletin başındaki bir numaraya, cumhurbaşkanımıza, başkomutana laf ediyorsan nasıl askerlik yapacaksın. Nasıl PKK ile mücadele edeceksin.

Bir de kullandığın söylem de, yarbay için söylüyorum bunu, paralel ağzıyla, FETÖ* ağzıyla laflardır bunlar. Bunlara gerek yok.

Acısı var. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun o yüzbaşımızın. Ama bu şekilde çözüm süreci bilmem nedir diye FETÖ ağzıyla PKK ağzıyla bu lafları söylemenin gereği yok”

*FETÖ: Paralel yapı soruşturması için hazırlanan iddianamede "Fethullahçı Terör Örgütü" (FETÖ) ifadesi kullanılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29889360.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #103 : 24 Ağustos 2015, 13:29:04 »
İşinize gelmeyeni hemen etiketleyip çakallara yem yapmayı, sorumlu olduğunuz konuda başkalarını suçlayarak hedef şaşırtmayı ve zeytin yağı gibi üste çıkmayı çok iyi bilirsiniz zaten.  >:( >:(

Pkkya laf etmeyip devletin başındakine laf söylemesi ağırlarına gitmiş. Tüm uyarılara rağmen Pkk ile görüşen, görülmesi için talimat veren kimdi? Herhalde senelerce devletin tüm kademelerine yerleştirdiğiniz, düne kadar kanka olduğunuz bir cemaatin lideri değildi. Bir de kandırıldık demezler mi? Hani siz herşeyi biliyordunuz. Her eleştireni yerden yere vuruyordunuz. Asker darbeciydi mesela! O kadar delil aksini söylerken o davaların savcısıydınız! Asker senelerdir "irtica  ülke için en büyük tehdittir" derken "din düşmanı" oluyordu hani! Şimdi dini bir cemaati devleti ele geçirmekle suçlayarak askeri sonuna kadar kadar haklı çıkaran sizler değil misiniz? Bu kadar sene bu adamları her yere yerleştirirken, ülkenin tüm imkanları elinizdeyken, milli istihbarat sizinken, o kadar teknolojik alet vs emrinizdeyken , nasıl oldu da "kandırıldınız"!

Her önüne gelen kandırıyorsa sizi, o zaman sizde bir sorun var demektir. Bir de utanmadan ciğeri yanan bir subayı fetoculukla itham ediyorsunuz! En büyük fetocu siz değil miydiniz senelerce! Merak ediyorum, sizlerin gerçekten ağzınızdan düşürmediğiniz Allah'a zerre kadar inancınız var mı?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2015, 13:32:19 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #104 : 24 Ağustos 2015, 16:00:04 »
Kırşehir'deki şehit cenazesinde gerginlik
Zafer BARIŞ- Salih GÜNER/ KIRŞEHİR (DHA) 24 Ağustos 2015
Kırşehir'deki şehit cenazesinde gerginlik

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi'nde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın memleketi Kırşehir’deki cenaze töreni öncesi gerginlik yaşandı. Cenaze namazı sonrasında ise şehidi uğurlamaya gelen vatandaşlar Kırşehir müftüsü Mehmet Şahin’in "Cenaze namazları da diğer namazlar cuma namazı, bayram namazı gibidir gösteri yeri değildir" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Kırşehirli şehit Uzman Onbaşı Mehmet Kara için Cacabey Camisi’ninde bulunduğu Cacabey Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Tören öncesinde ellerinde Türk bayraklarıyla Lise Caddesi’nden meydana gelen bir grup, cadde üzerinde bulunan HDP İl Binası’na Türk Bayrağı asmak istedi.

Polisin izin vermemesi üzerine yaşanan gerginlikte, gruptakiler binayı taş yağmuruna tuttu. Polisin uyarıları üzerine taş atmayı bırakmayan ve dağılmayan gruba çevik kuvvet polisi gazlı müdahalede bulundu.

Bunun üzerine gruptakiler ile polis arasında arbede yaşandı. Bir süre slogan atarak taşlamaya devam eden grup, daha sonra şehit cenazesinin getirildiği Cacabey Meydanı’na geldi.

KIRŞEHİR ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Askerlerin omuzlarında Cacabey Camii önündeki meydana getirilen şehit jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın Türk bayrağına sarılı tabutu, burada hazırlanan platforma konuldu.  Öğle namazının kılındığı sırada, meydanı dolduran bir grup sloganlar atarak, terör örgütünü protesto etti. Meydana gelen şehidin babası Metin ile annesi Nazlı Kara ile nişanlısı Zehra Tavus tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

MÜFTÜYE TEPKİ
Kırşehir Müftüsü Mehmet Şahin’in kıldırdığı cenaze namazına Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ak Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, MHP Kırşehir Milletvekili Yıldırım Türk ile siyasi parti il başkanları, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Müftü Mehmet Şahin, cenaze namazının ardından konuşmak istedi.

Ancak kalabalıktan "Cenaze namazları da diğer namazlar gibidir ve gösteri yeri değildir" diyenlerin tepkisi üzerine kısa bir dua etti. Askerler tarafından omuzlara alınan şehidin cenazesi, sloganlar arasında cenaze aracına konuldu ve defnedileceği Ahmet Tozluklu Şehitliği’ne götürülerek toprağa verildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29890332.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #105 : 24 Ağustos 2015, 16:28:09 »
'Bana kız bul, evleneceğim anne'
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde askeri araçların geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri bombayı patlatması sonucu şehit olan askerlerden 25 yaşındaki sözleşmeli er Ahmet Bıçakçı’nın baba evine ateş düştü. Oğlunun şehit olduğu haberini veren askeri yetkiliye, "Sende kuzumun kokusu var" sözleriyle sarılan anne Meryem Bıçakçı, "Evlenmek için kendisine kız bulmamı istedi. Gençliği toprakta geçecek esmer Ahmet’im" diyerek gözyaşı döktü.

Şehidin son mesajları ise yürek parçaladı... Facebook'ta çektirdiği bir fotoğrafın yanına, "Bir gün yine dağlardayım. Elimde silahım gönlümde anamın özlemi var" yazmış.

'Bana kız bul, evleneceğim anne'
Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli Köyü yakınlarında bu Sabah yol kontrolü yapan askeri aracın geçişi sırasında yola döşen patlatıcıya infilak ettirmesi sonucu 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Patlamada silah arkadaşıyla birlikte şehit olan sözleşmeli Jandarma er Ahmet Bıçakçı’nın ölüm haberi öğle saatlerinde Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesi’nin Yeni Mahalle’deki baba evine ulaştı.

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Yarbay Alper Kuşbaşıoğlu, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Emniyet Müdürü Cafer Tayyar Buğrul ve askeri yetkililer, gittikleri evde Bıçakçı ailesine acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğu söylenen anne Meryem Bıçakçı, kendisine acı haberi getiren askeri yetkililere sarılarak, "Sende kuzumun kokusu var, sarılayım sana. Yavrumun kokusunu mu getirdiniz?" diyerek gözyaşı döktü.

Askeri yetkililer ve yakınlarının teselli etmeye çalıştığı Meryem Bıçakçı, oğlunun en son bayramda kendilerini ziyaret ettiğini ve bir hafta önce de Antalya’daki ağabeyinin yanına gittiğini söyledi. En son 2 gün önce şehit oğluyla telefonda konuştuğunu anlatan anne Meryem Bıçakçı, "Telefonda sesi çok iyiydi. Ben dikkatli olmasını söylediğimde bana merak etmemem gerektiği karşılığını verdi. Öyle gözleri gülüyordu ki, ’hiçbir sıkıntım yok. Bana bir kız bul evleneceğim anne’ dedi. Bulunduğu yerde sıkıntı olmadığını, kaygılanmamamız gerektiğini söyledi. Gençliğin toprakta mı geçecek esmer Ahmet’im. Daha 25 yaşındaydın. Yaraların nerende Ahmet’im. Gitme oğlum dedim ama beni hiç dinlemedi" diye gözyaşı döktü.

Bu arada şehit annesi haberi duyarak eve gelen komşularına da, "Düğün mü kurduk, gelin komşular gelin" diye seslendi.

BABA: SABREDECEĞİM

Kahramanmaraş’ta olan ve haberi alınca askeri yetkililer ve doktor nezaretinde Andırın’a getirilen şehit babası Hüseyin Bıçakçı, "Sabredeceğim, Allah bunun gücünü kuvvetini bana verecektir, sadece sabredeceğim" dedi.

5’i kız 3’ü erkek 8 çocuklu ailenin en küçük çocuğu olan şehit Ahmet Bıçakçı’nın bekar olduğu ve yarın düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacağı bildirildi.

'BİR GÜN YİNE DAĞLARDAYIM'

Ahmet Bıçakçı'nan facebook mesajları ise yürek parçaladı...  Çektirdiği bir fotoğrafın yanına, "Bir gün yine dağlardayım. Elimde silahım gönlümde anamın özlemi var" yazan Bıçakçı’nın şehit düşen bir arkadaşı için de; “Abim nasıl kıydılar sana? Aslan şehidim inanamıyorum. Hala bana yazdığın şiirleri çizdiğin resimleri gösteriyorsun gibi geliyor. Allah (c.c.) inşallah bana senin intikamını almayı nasip eder” yazdığı görüldü.

Şehit er Ahmet Bıçakçı, 19 Ağustos’taki son paylaşımında bir arkadaşı ile birlikte tuttuğu Türk bayrağı için de şu cümleleri yazmış:
“Şehitler tepesi boş değil toprağını kahramanlar bekliyor. Ve bir bayrak dalgalanmak için rüzgar bekliyor! Destanı öksüz sükutu derin meçhul askerin türbesi yakışmış bu kutlu tepeye. Yattığı toprak belli, tuttuğu bayrak belli. Kim demiş meçhul asker diye?”

http://www.milliyet.com.tr/-bana-kiz-bul-evlenecegim-anne--gundem-2107007/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #106 : 24 Ağustos 2015, 16:29:47 »
Ailesini ziyarete gitmişti, şehit ettiler!
Mardin’den dün haftalık iznini geçirmek üzere gittiği Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin açtığı çapraz ateş sonucu şehit olan polis memuru Yakup Mete için İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlendi. Türkçe bilmediği için tören boyunca Kürtçe ağıtlar yakan şehit polisin annesi Sivi Mete, törene katılan polisleri göstererek, "Hepinize kurban olayım, sizin yerinize ben öleyim. Daha evlendirecektim. Çocuk sahibi olacaktı. Söyleyin bana oğlumun ne suçu vardı?" diye ağıt yakması yürekleri dağladı. Törenin ardından şehit Mete’nin cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Nusaybin’e gönderildi.

Ailesini ziyarete gitmişti, şehit ettiler!
Hafta sonu iznini geçirmek üzere memleketi Nusaybin İlçesi’ne giden 29 yaşındaki polis memuru Yakup Mete, dün akşam evinin önünde PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Çapraz ateşe tutulup ağır yaralanan Mete, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi’nde, yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit polis Mete için bu Sabah Mardin Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen cenaze törenine Vali Ömer Faruk Koçak, Cumhurriyet Başsavcı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Albay Alaattin Karsavuran, şehit polisin ailesi, emniyet personeli, askerler, şehidin yakınları ve çok sayıda Vatandaş katıldı. Polis memuru Mete’nin özgeçmişinin okunması ile başlayan tören, İl Müftü Vekili İsmail Ünal’ın şehit polis Yakup Mete için okuduğu dua ile devam etti.

Törende konuşan Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Türkiye’nin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedef alan hain saldırıların asla amacına ulaşmayacağını söyledi. PKK’nın hastanelere ve kendisi de bir Kürt olan polis memuruna yaptığı saldırılara dikkat çeken Pekcan, şöyle devam etti:

"Bebek katili, halk düşmanı PKK, kirli yüzünü polis olduğu kadar bir Kürt olan Yakup Mete kardeşimizi katlederek göstermiştir. Savaşta bile düşmanlar, 'sıhhiyeye’ saldırmazlar. Nusaybin’de ambulansa silahlı ve molotoflu saldırılar yapan bu gözü dönmüş caniler, kendi karanlıklarında yok olup gideceklerdir. Aziz şehidim; kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna ölümü göze alarak yaptığın kutsal vazife sonucunda, tıpkı senden öncekiler gibi şanlı bir tarih yazarak şehadet mertebesine ulaştın. Bu büyük millet, tehditler karşısında şehit olmayı her zaman bir onur ve gurur kaynağı olarak görmüştür. Bu menfur saldırının failleri, diğer emsalleri gibi er ya da geç, ölü ya da diri yakalanarak adalete teslim edilecektir."

HEPİNİZE KURBAN OLAYIM

Törenden sonra şehit polis memuru için Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze namazı kılınarak dualar okundu. Türkçe bilmediği için tören boyunca Kürtçe ağıtlar yakan şehit polisin annesi Sivi Mete, törene katılan polisleri göstererek, "Hepinize kurban olayım, sizin yerinize ben öleyim. Ne istiyorlar sizden? Sizden ne farkı vardı? Daha kendisini evlendirecektim. Çocuk sahibi olacaktı. Söyleyin bana oğlumun ne suçu vardı? Allah hakkımı bırakmasın size?" diye ağıt yakması yürekleri dağladı.

Tören boyunca Vali Ömer Faruk Koçak ve Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, şehit polisin babası Diyap Mete’nin koluna girerek elini tuttukları görüldü.

Daha önce PKK tarafından tehdit edildiği ifade edilen polis memuru Yakup Mete, 10 çocuklu Mete Ailesi’nin 9’uncu çocuğuydu. Tören sonrası şehit polis Yakup Mete’nin cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Nusaybin İlçesi’ne bağlı Akarsu Beldesi’ne gönderildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Polis memuru Yakup Mete’nin uğradığı şehit olduğu terör saldırısı ile ilgili Mardin Valiliği’nce yazılı yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"Nusaybin İlçemiz Akarsu Beldesi’nde yaşayan ailesini ziyarete giden polis memurumuz Yakup Mete, 23.08.2015 Pazar günü saat 20.40 sıralarında evinin önünde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının açmış olduğu çapraz ateş neticesi yaralanmış ve Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştır. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edilen polis memurumuz Yakup Mete, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve şehit olmuştur. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının yakalanması, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için güvenlik kuvvetlerimiz çalışmalarına aralıksız ve kararlı bir şekilde devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda şehit olan polis memurumuza Allah’tan rahmet, kahraman şehidimizin ailesine, yakınlarına, aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz."

http://www.milliyet.com.tr/ailesini-ziyarete-gitmisti-sehit-gundem-2106970/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #107 : 25 Ağustos 2015, 08:30:14 »
Şehit annesini evde bulamayan komutanlar çalıştığı yere gitti

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin yola döşediği patlayıcıyı sabah saatlerinde uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit olan 2 askerden Piyade Astsubay Üst Çavuş 30 yaşındaki Kenan Ceylan’ın Ankara’daki evine acı haber ulaştırıldı.

Şehitin evine giden komutanlar anneyi evde bulamayınca çocuk bakıcılığı yaptığı eve giderek ’Bir evrağınız var, imzalamanız gerekiyor’ dedi. Evine gelen anne kapıda sağlık görevlilerini görünce yere yığıldı.

Şehit annesini evde bulamayan komutanlar çalıştığı yere gitti
Şehit Piyade Astsubay Üst Çavuş bekar Kenan Ceylan’ın Ankara’nın Mamak İlçesi 294’üncü Sokak Cumhuriyet Apartmanı’ndaki evine gelen Garnizon Komutanlığı’nda görevli 2 Albay, anne Güner Ceylan’ı evinde bulamadı. Komşularının verdiği bilgi doğrultusunda çocuk bakıcılığı yaptığı eve giden komutanlar "Bir evrağınız var, imzalamanız gerekiyor" diyerek anne Güner Ceylan’ı evine getirdi.

SAĞLIK EKİBİNİ GÖRÜNCE YERE YIĞILDI

Burada sağlık görevlilerini de gören anne Güner Ceylan acılı haber verilirken yere yığıldı.

Polis emeklisi babasını uzun yılar önce akciğer kanserinden kaybeden şehit Kenan Ceylan’ın kız kardeşi Güner Ceylan’ın hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu, ağabeyi Kemal Ceylan’ın da Şanlıurfa’da banka müfettişi olarak görev yaptığı belirtildi.

Acı haberin mahallede duyulması üzerine komşuları şehit Kenan Ceylan’ın evine ve balkonlarına Türk bayrakları astı. Ankara Merkez Komutanı Tuğgeneral Nevzat Büyükceran da şehit Ceylan’ın evine gelerek taziyede bulundu.

Mamak Belediyesi, şehidin evinin sokağında taziye çadırı kurarken, sağlık ekipleri de ambulansla şehit evinin önünde bekletiliyor.

http://www.milliyet.com.tr/sehit-annesini-evde-bulamayan-gundem-2107093/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #108 : 25 Ağustos 2015, 11:49:19 »
Yarbay Mehmet Alkan'ın sözlerine Jandarma bakacak
25 Ağustos 2015
O sözlere Jandarma bakacak

Beytüşşebap’ta şehit düşen Yüzbaşı Ali Alkan’ın abisi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan’ın isyanı Ankara’da Jandarma Genel Komutanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından masaya yatırıldı. Yarbay Alkan’ın açıklamaları, kendisi Jandarma olmasına karşın Okullar Komutanlığı’nda görev yaptığından, TSK disiplin yönetmeliğine göre değerlendirilecek. Bu arada Yarbay Mehmet Alkan da ilk kez konuştu ve hakkındaki eleştiriler için ''Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?" dedi.

Yarbay Alkan, şehit kardeşi Yüzbaşı Alkan’ın cenaze töreninde tabuta sarılarak isyan etmişti. Alkan, “Bunun katili kim? Düne kadar çözüm diyenler, ne oldu da sonradan savaş diyor” demişti, ‘şehit olmak istiyorum’ açıklaması yapan Enerji Bakanı Taner Yıldız’a da “Saraylarda 30 korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘şehit olmak istiyorum’ diye birşey yok. Git o zaman, oraya git” diye seslenmişti.

YARBAY İLK KEZ KONUŞTU
Şırnak'ta PKK saldırısı sonucu hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan için Osmaniye'de düzenlenen cenaze töreninde isyan eden Yarbay Mehmet Alkan ilk kez konuştu.
Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e konuşan Yarbay Alkan, hakkında söylenenler için ''Hepsini Allah'a havale ediyorum. Başka ne diyeyim?" dedi.
Disiplin soruşturması sorusuna da Yarbay'ın cevabı "Neye karar verirler bilemiyorum" şeklinde oldu.
JANDARMA’NIN SORUMLULUĞUNDA
İl İdaresi Kanunu’nda yapılan değişiklik nedeniyle Jandarma Teşkilatı’ndaki işlemler İçişleri Bakanlığı’na bağlanmıştı. Bu nedenle Yarbay Alkan konusunda gözler Jandarma Genel Komutanlığı’na ve İçişleri Bakanlığı’na çevrildi. İki kurum yöneticileri durumu masaya yatırdılar ve Yarbay Mehmet Alkan’ın Okullar Komutanlığı’nda, asayişle ilgili olmayan bir görevde olması nedeniyle disiplin soruşturması yapılacaksa Jandarma Genel Komutanlığı’nda yapılması gerektiği tespiti yapıldı.

BAKAN ÖZTÜRK: ŞEHİT YAKINI AMA
Yarbay Alkan’ın açıklamalarını Hürriyet’e değerlendiren İçişleri Bakanı Sebahatti Öztürk, “Kendisine şehit yakını gözüyle bakmak lazım. O gözle bakınca da anlıyorum. Ancak, üniformalı birinin siyasetle ilgili bu tür açıklamalar yapması da doğru değil” dedi. Bakan Öztürk Ankara dışında olduğu için Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi ile görüşmediklerini, ancak hem jandarma teşkilatının hem İçişleri’nin yetkililerinin konuyu araştırdığını ifade etti. Jandarma yetkilileri de Orgeneral Mendi Ankara’ya döndükten sonra konunun inceleneceği bilgisini paylaştılar.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29896539.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #109 : 25 Ağustos 2015, 11:51:54 »
Vay canına! Üniformayı giyince vatandaşlıktan çıkılıyor galiba!  Ülkeyi yönetenlerin sorumluluğundaki herhangi, bir konuda tepki göstermen suç oluveriyor. Hatta o konu öz kardeşini katleden bir terör örgütüyse...
Ama sorarsan malum şahıslar ülkeye demokrasiyi getirdiler!