Gönderen Konu: Mi-8/Mi-17  (Okunma sayısı 33194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Hindistan'a Mi-17V-5 Teslimatı Tamamlandı
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2016, 00:41:32 »
Hindistan'a Mi-17V-5 Teslimatı Tamamlandı

Russian Helicopters, Hindistan'a Mi-17V-5 askeri nakliye helikopterlerinin teslimatını tamamladı.

Sözleşme; Rus devlet Rostechnologii Corporation'ın bir parçası olan Russian Helicopters'in bir iştiraki JSC Kazan Helicopters tarafından Hindistan için üretilen 151 Mi-17V-5 askeri nakliye helikopterlerini kapsıyordu.

Mi-17V-5 helikopterleri; Mi-8/17 ailesinin askeri nakliye çeşididir. Çöl veya dağlık bölgelerde asker ve destek ekipmanı taşımak için tasarlanmıştır. Hindistan Hava Kuvvetleri'ne teslim edilen helikopterlere; uçuş sırasında pilot iş yükünü azaltmak amacıyla önceki sistemleri göstergeleri yerine bir KNEI-8 aviyonik paketi bulunuyor. Bu aviyonik paketi, kalkıştan önce mürettebata tüm sistemler verileri görüntüleyerek uçuş öncesi muayene süresini keser. Hindistan Hava Kuvvetleri 48 adet ek sipariş planlıyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Cezayir'de Askeri Helikopter Düştü: 12 Ölü, 2 Yaralı
« Yanıtla #31 : 28 Mart 2016, 12:53:46 »
Cezayir'de Askeri Helikopter Düştü: 12 Ölü, 2 Yaralı

Cezayir'de askeri helikopterin teknik arıza nedeniyle düşmesi soncu 12 asker öldü, 2 asker ise yaralandı.

Cezayir'de Askeri Helikopter Düştü: 12 Ölü, 2 Yaralı, System.String[]

Cezayir'de askeri helikopterin, teknik arıza nedeniyle düşmesi sonucu 12 askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı bildirildi.

RUTİN GÖREV GERÇEKLEŞTİRİYORDU

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Hava Kuvvetlerine ait "Mi-171" tipi helikopterin, ülkenin güneyindeki Rakan bölgesi yakınında gerçekleştirdiği rutin görev sırasında teknik arıza nedeniyle düştüğü belirtildi.

KOMİSYON KURULMASI TALİMATI VERİLDİ

Açıklamada, olayda 12 askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı ifade edilerek, Savunma Bakan Yardımcısı Ahmed Kayid Salih'in konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulması talimatı verdiği kaydedildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-cezayir-de-askeri-helikopter-dustu-12-olu-2-yarali-8301368/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kolombiya'da Askeri Helikopter Düştü
« Yanıtla #32 : 28 Haziran 2016, 08:47:35 »
Kolombiya'da Askeri Helikopter Düştü

Kolombiya'da askeri helikopterin düşmesi sonucu 17 asker hayatını kaybetti.

Kolombiya'da askeri helikopter düştü. 17 asker hayatını kaybetti.

Kolombiya askeri kaynakları, helikopterin başkent Bogota'nın kuzeydoğusunda bulunan Caldas bölgesi Pensilvania eyaletininin kırsal kesiminde dün öğleden sonra düştüğünü belirtti.

Kaza yerine ulaşan askeri kurtarma ekibi, helikopterde bulunan 17 askeri personelden kurtulan olmadığını bildirdi.

Ordu kaynakları, helikopterin düşme nedeniyle ilgili henüz açıklama yapmadı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kolombiya-da-askeri-helikopter-dustu-17-olu-8566039/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Sırbıstan'ın İlk Mi-17V-5 Helikopterleri Teslim Edildi
« Yanıtla #33 : 30 Haziran 2016, 12:46:53 »
Sırbıstan'ın İlk Mi-17V-5 Helikopterleri Teslim Edildi

Devlet Şirketi Rostec'in bir  parçası olan Russian Helicopters, Sırbistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı'na iki orta askeri nakliye helikopteri teslim etti. Helikopterler Kazan Helikopter Tesisleri'nde imal edilmiştir. Teslimat Rosoboronexport tarafından imzalanan bir sözleşme kapsamında gerçekleştirildi.

Eylül 2015'te imzalanan anlaşma zamanında yerine getirmiş oldu. Anlaşma, helikopterlerin üretimine ek olarak, Sırp hava kuvvetleri ve teknik personel pilotları yeniden eğitim imkanı sağlıyor. Bu kapsamda dört pilot ve iki uçuş mühendisi Kazan Helikopter Fabrikası Havacılık Eğitim Merkezi'nde (ATC) eğitildi. Pilotlara ek olarak, üç ana teknisyen ve dört radyo-elektronik donanım uzmanı da kursu tamamladı.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rus helikopteri İdlib'de düşürüldü
« Yanıtla #34 : 01 Ağustos 2016, 13:48:59 »
Rus helikopteri İdlib'de düşürüldü

Suriye üzerinde uçan helikopter, muhaliflerin açtığı ateş sonucu yere çakıldı. Moskova, helikopterdeki beş görevlinin akıbetini araştırıyor.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye İdlib'de muhaliflerin bir helikopterini düşürdüğünü açıkladı.

Interfax ajansı, helikopterdeki üç mürettabat ve iki görevliye ne olduğunun araştırıldığını bildiriyor.

Reuters, Mi-8 tipi nakliye helikopterinin ateş edilerek düşürüldüğünü bölgedeki aktivistlere dayanarak aktarıyor.

http://www.milliyet.com.tr/rus-askeri-helikopteri-suriye-de-dunya-2287572/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Suriye’de Rusya’ya ait Mİ-8 helikopteri düşürüldü: Beş ölü
« Yanıtla #35 : 01 Ağustos 2016, 17:21:56 »
Nerdun HACIOĞLU/MOSKOVA01 Ağustos 2016 - 13:48Son Güncelleme : 01 Ağustos 2016 - 15:52

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de görev yapan Mİ-8 nakliye helikopterinin düşürüldüğünü açıkladı. İdlib yakınlarında yerden açılan ateş sonucu vurularak düşürülen helikopterdeki beş Rus asker hayatını kaybetti.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Mİ-8 helikopterinin 1 Ağustos sabahı Halep’ten dönüş yolunda İdlib yakınlarında vurulduğu belirtildi.

Açıklamada, “Suriye’de görev yapan Mİ-8 helikopterimiz 1 Ağustos günü Halep dönüşü İdlib yakınlarında yerden açılan ateş sonucu vurularak düşürülmüştür. Ateşin hangi grup tarafından açıldığı tespit edilmeye çalışılıyor. Mİ-8 askeri helikopterimiz geçtiğimiz günlerde ilan edilen insani operasyon çerçevesinde Halep’e gıda yardımı ulaştırmıştı. Hava aracı Hmeymim üssüne dönüşü sırasında vuruldu” denildi.

BEŞ ÖLÜ

Kremlin, helikopterdeki beş Rus askerin de öldüğünü açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, "Savunma Bakanlığı'ndan gelen bilgilere göre helikopterde bulunan kişiler hayatını kaybetti" ifadelerini kullandı. Peskov, "Kahramanca öldüler çünkü karada yaşanabilecek ölümlerin olabildiğince az olması için helikopteri uzaklaştırdılar" dedi.

Peskov, Kremlin'in ölen askerlerin ailelerinin acısını paylaştığını da belirtti.

İsmini Fetih El Şam Cephesi olarak değiştiren El Nusra Cephesi militanları düşen helikopterin yakınlarında bir arabanın üzerinde tezahürat yaptı.

Rus pilotlardan birinin cansız bedeninin sürüklendiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Daily Mail'in haberine göre helikopterden bir kadın ve bir erkek kimliği çıktı.
http://www.hurriyet.com.tr/suriyede-rusyaya-ait-mi-8-helikopteri-dusuruldu-bes-olu-40177771

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Moskova'da Eğitim Helikopteri Düştü: 3 Ölü
« Yanıtla #36 : 22 Eylül 2016, 08:41:18 »
Moskova'da Eğitim Helikopteri Düştü: 3 Ölü

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'na ait Mi-8 helikopter Moskova'da düştü. Helikopterde bulunan 3 kişi de yaşamını yitirdi.

Moskova bölgesinde düşen Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'na ait Mi-8 helikopterde bulunan 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

EĞİTİM UÇUŞU YAPIYORDU

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'ndan TASS haber ajansına yapılan açıklamada, " Moskova bölgesinin Lyuberetski ilçesinde, aşırı zor koşullarda kurtarma tekniklerini geliştirmek için düzenlenen eğitim uçuşu sırasında, Rusya Acil Durumlar Bakanlığı'na ait Mi-8 helikopteri düştü" dendi.

HELİKOPTERDEKİ 3 KİŞİ ÖLDÜ

Helikopterin düştüğü yerde 3 cesede ulaştığını belirten bakanlıktan yapılan açıklamada, "Helikopterde 3 kişi vardı. Hepsi hayatını kaybetti" ifadelerine yer verildi.

"KÖTÜ HAVA KOŞULLARI NEDEN OLMUŞ OLABİLİR"

Helikopterin kötü hava koşulları nedeniyle düşmüş olabileceği ifade edilirken, Acil Durum Hizmetleri uzmanlarının olay yerinde çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-moskova-da-egitim-helikopteri-dustu-3-olu-8792944/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Beyaz Rusya'nın İlk Mi-8MTV5-1 Helikopterleri
« Yanıtla #37 : 22 Ekim 2016, 12:39:55 »
Beyaz Rusya'nın İlk Mi-8MTV5-1 Helikopterleri

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7XJDSVawJgc&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=7XJDSVawJgc&amp;feature=youtu.be</a>

Beyaz Rusya ordusu Vitebsk savunma sistemi ile donatılmış ilk iki Mi-8MTV5-1 helikopterini teslim aldı. Modern helikopterler 19 Ekim tarihinde Obuz-Lesnovsky egzersiz alanında Beyaz Rusyalı subaylar tarafından Beyaz Rusya Devlet Başkanı Alexander Lukaşenko'ya tanıtıldı.

Beyaz Rusya bu helikopterlerden 6 adet sipariş etmişti. Aynı tip helikopterlerden 6 adet daha sipariş etmesi bekleniyor.

Yeni helikopterlerin sahip olduğu Vitebsk elektronik harp sistemi aynı zamanda Ka-52 keşif ve saldırı helikopterleri, Mi-28 saldırı helikopterleri, Su-25 saldırı uçakları, Mi-8MTV askeri nakliye helikopterleri ve  Mi-8AMTSh saldırı taşıma helikopterlerinde kullanılıyor. Sistem; kızıl ötesi veya radar ya da her ikisinin birleşimi başlık taşıyan hava füzelerine karşı koruma sağlar.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya, Hindistan'a Mi-17V-5 Helikopteri Sunuyor
« Yanıtla #38 : 23 Ocak 2018, 12:32:54 »
Rusya, Hindistan'a Mi-17V-5 Helikopteri Sunuyor

Rostec State Corporation'ın CEO'su Sergey Chemezov, Hindistan'a 48 adet Mi-17V-5 ortasınıf nakliye askeri helikopteri tedarik etmek üzere bir ihracat siparişi aldıklarını doğruladı.

"48 Mi-17V-5 helikopterinin teslimatı konusunda Hint tarafı ile müzakereler tamamlandı; 2018 yılının ilk çeyreğinde ilgili sözleşmeyi imzalamayı umuyoruz "dedi.

"Helikopterimiz ihale dokümanlarında sunulan tüm şartları yerine getiriyor ve teknik özellikleri rakiplerimizi aşıyor. Katlanan bıçaklı helikopterin deniz tipi için zaten bir çözümümüz var "dedi.

Mi-17V-5, Mi-8/17 ailesi helikopterlerin askeri nakliye çeşididir. Rostec State Corporation'ın bir yan kuruluşu olan Kazan Helikopterleri tarafından üretilmektedir.

Mi-17V-5, kargoyu kabin içinde ve dış askıda taşımak için tasarlanmış olup dünyanın en gelişmiş helikopterlerinden biridir. Ayrıca, birlik ve silah taşıma, ateş desteği, konvoy eskort, devriye ve arama-kurtarma (SAR) görevlerinde de kullanılabilir.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2018, 12:33:36 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya'da helikopter düştü... Çok sayıda ölü
« Yanıtla #39 : 07 Mart 2018, 14:48:26 »
Rusya'da helikopter düştü... Çok sayıda ölü

Hürriyet Haber07.03.2018 - 13:46 | Son Güncelleme: 07.03.2018 - 14:28
Rusya'ya bağlı Çeçenistan'da helikopter düştü. Olayda 5 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Reuters haber ajansı, Çeçenistan'da Mi-8 tipi bir helikopterin düştüğü ve en az 5 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Uçakta 9 kişinin bulunduğu aktarıldı.

Dün ise Rusya'ya ait Antonov-26 tipi askeri kargo uçağı Suriye'de düşmüş, 39 kişi hayatını kaybetmişti.

Kazaya ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmazken, çok sayıda  ambulansın bölgeye sevk edildiği belirtildi.

Rus uçağı böyle düştü Ölenler arasında tümgeneral de var...

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rusyada-helikopter-dustu-cok-sayida-olu-40764032