Gönderen Konu: Mi-8/Mi-17  (Okunma sayısı 33193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Amazon’da Rus Helikopterleri Uçacak
« Yanıtla #10 : 07 Aralık 2010, 23:11:19 »
S-64'tü galiba bu S-60 lara benzer sivil amaçlarda yük taşımak için kullanıyorlar ve sanırım 9 t kadar taşıma kapasiteleri var.

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Amazon’da Rus Helikopterleri Uçacak
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2010, 17:53:33 »
Rus helikopterleri ekonomik acidan avantajli.Ancak islevsellik(askeri anlamda)ve guvenirlilik bakimindan pek guvenilir olduklarini soylemek zor.Nakliyyat helekopterlerinde Elektronik techizat bakimindan batili mudahillerinden gerideler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-8/Mi-17
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2013, 04:37:38 »
Azerbaycan"da Askeri Helikopter Hazar Denizi"ne Düştü

Azerbaycan"da askeri bir helikopterin başkent Bakü yakınlarında Hazar Denizi"ne düşmesi sonucu ilk belirlemelere göre 3 Azeri asker hayatını kaybetti.
11 Şubat 2013 Pazartesi 12:52

Azerbaycan hükümetinden helikopter kazasına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yerel kaynaklar kazada 3 kişinin ölü olarak bulunduğunu açıkladı. Görgü tanıkları ise, helikopterin sahile yaklaştığı sırada patlama sesi duyduklarını belirttiler.

http://www.medya73.com/azerbaycanda-askeri-helikopter-hazar-denizine-dustu-haberi-1214293.html
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 21:18:49 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Azerbaycan"da Askeri Helikopter Hazar Denizi"ne Düştü
« Yanıtla #13 : 12 Şubat 2013, 04:38:39 »
Düşen helikopter bir Mi-17'ymiş.
Azeri kardeşlerimize Allah rahmet eylesin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-8/Mi-17
« Yanıtla #14 : 23 Mayıs 2013, 04:40:17 »
Rusya’dan Afganistan’a 12 helikopter daha

17.05.2013, 02:05

Rusya, ABD ile sözleşme kapsamında 2013 yılı sonuna kadar Afganistan’a 12 adet Mi-17B5 askeri nakliyat helikopterini tedarik edecek. Rusya savunma ihracatı şirketi Rosoboronexport, ek anlaşmanın yapıldığını ve Amerikan tarafının ilgili ödemeleri başlattığını bildirdi.

Rosoboronexport ve ABD Savunma Bakanlığı, 2011 Mayıs ayında, maliyeti 367,5 milyon dolar olan 21 adet Mi-17B5 askeri nakliyat helikopterin Afganistan’a tedariki konusunda anlaşmıştı. Yedek parça ve bakım hizmetleri dâhil anlaşmanın toplam tutarı 900 milyon doları buluyor. Ayrıca, ABD’nin Afganlar için ek 12 hava aracının alımı da öngörülmüştü. Tedariki bu sene sonuna kadar tamamlanacak.

http://turkish.ruvr.ru/2013_05_17/rusyadan-afganistana-12-helikopter-daha/
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2013, 18:31:16 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rusya Mi-8 Helikopterlerinin Uçuşlarını Durdurdu
« Yanıtla #15 : 30 Mayıs 2013, 18:44:37 »
Rusya Mi-8 Helikopterlerinin Uçuşlarını Durdurdu

Rusya Savunma Bakanlığı, 28 Mayıs'ta gerçekleşen Mi-8 kazası sonrası bu helikopterlerin uçuşlarının durdurulduğunu duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada; Rus Hava Kuvvetleri'ne ait bir Mi-8, Saratov bölgesinde gerçekleştirdiği rutin eğitim uçuşu sırasında yerel saatle  00:00 civarında Ivanovo köyü yakınlarında düştü. Kazada bir pilot ve bir öğrenci pilotun ile bir uçuş mühendisi hayatını kaybetti.

Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Viktor Bondarevi; "felaketin nedenleri tespit edilene kadar Mi-8 kullanımı askıya alınmıştır" dedi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
750. Mi-8 Helikopteri Üretim Hattında
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2013, 10:44:20 »
750. Mi-8 Helikopteri Üretim Hattında

Geçtiğimiz günlerde Rus Hava Kuvvetlerinde gerçekleşen bir kaza nedeniyle uçuşları durdurulan Rusların ünlü genel maksat helikopteri Mi-8'in üretimine devam ediliyor. 'Ulan-Ude Havacılık Tesisi'nde üretilen 750. ve Mi-8AMT Hip modelinde olan helikopter Rus Hava Kuvvetlerinde göreve başlayacak.

İlk Mi-8 helikopteri 1977 yılında servise girdi. İhraç versiyonu Mi-171 olarak da bilinen AMT modeli kızılötesi filtreli projektör, FLIR, radar sistemi ve daha fazla uçuş menzili için ek yakıt tanklarıyla donatılmıştır. İlk Mi-8 AMT 1991 yılında üretildi ve o zamandan beri sürekli güncellenen helikopter en fazla pazarlanan Rus helikopteri konumunda.

Çok rollü yeni türevi Mi-171A2 geliştirilme aşamasında ve 2015 yılında müşterileriyle buluşacak. Yeni modelin uçuş sertifikası bu yıl sonunda alınıyor.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 12:48:35 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Mi-171A2 MAKS 2013'de Sergilendi
« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2013, 21:56:13 »
Mi-171A2 MAKS 2013'de Sergilendi

1960'lardan bu yana üretimi gerçekleştirilen Mi-8/Mi-17 çift motorlu orta sınıf Rus genel maksat helikopterinin en son geliştirilen versiyonu olan Mi-171A2 Moskova'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen MAKS 2013 hava gösterileri sırasında sergilendi. Bu çok rollü model için sertifikasyon çalışmaları devam ediyor. Aralık ayında çalışmalara ikinci bir test helikopteri daha katılacak. Bu çalışmaların en geç 2014 sonunda tamamlanması hedefleniyor.  Takip eden 2015 yılında da helikopterin servise girmesi bekleniyor.

Bu gelişmiş modelde yeni FADEC donanımlı Klimov VK - 2500PS - 03 turboşaft motorlar , gelişmiş ana rotor bıçakları ve yeniden tasarlanmış bir kuyruk rotoru bulunuyor. Yeni ana rotor bıçakları artık kompozit malzemeden yapılmış; ana şanzıman , aktarma organları ve rotor kafası değiştirilmiştir. Gürültüyü azaltan X şeklinde bir kuyruk rotoru, önceki üç -bıçaklı tasarım yerini almıştır. Bu değişikliklerle helikopterin azami kalkış ağırlığı 13 tona yükseltilmiş oluyor. Ayrıca seyir hızı da 21 knot artırılarak 140 knota ( 259km / h) çıkarılmış. Buna bağlı olarak azami hız da 151 kt/s.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Peru Rusya'dan Helikopter Alıyor
« Yanıtla #18 : 23 Aralık 2013, 20:29:34 »
Peru Rusya'dan Helikopter Alıyor

Peru Hükümeti, Kara Kuvvetleri için Rusya'dan 24 helikopter alacağını duyurdu. Peru Savunma Bakanlığı, Peru Silahlı Kuvvetlerini donatacak olan 24 adet Mi-171 helikopterinin alımı için hükümetler arası görüşmelerin 17Aralık 2013 tarihinde  sonuçlandığını bildirdi. Satış anlaşmasına Perulu pilotların yurt dışı yerine Peru'da eğitimi, eğitim ile ilgili ekipmanlar ve uçuş simülatörü de dahil. Ayrıca helikopterlerin bazı parçaları Peru tarafından üretilecek. İlk helikopterin 2014 yılının ilk yarısında göreve başlaması ön görülüyor.  Buna ek olarak Peru'da bu helikoptlerin bakımı için bir Bölgesel Bakım ve Onarım Merkezi kurulacak. 2016 yılının ilk çeyreğinde açılacak Bölgesel Bakım ve Onarım Merkezi, tün Latin Amerika'daki Rus yapımı helikopterlere hizmet verebilecek.

Peru'nun sahip olacağı MI-171 sh-P modeli yüksek irtifalar ve engebeli araziler için özel olarak geliştirilmiştir. Peru bu helikopterleri Apurimac, Ene ve Mantaro Nehirleri Vadisi'nde (VRAEM - Valley of the Rivers Apurimac, Ene and Mantaro) uyuşturucuyla mücadele ve anti-terör operasyonlarında kullanacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Peru'nun Mi-17Sh Helikopterleri Teslim Ediliyor
« Yanıtla #19 : 22 Eylül 2014, 16:50:29 »
Peru'nun Mi-17Sh Helikopterleri Teslim Ediliyor

Rusya'nın silah ihracat kurumu müdür yardımcısının cuma günü yaptığı açıklamaya göre Peru Hava Kuvvetleri için sipariş edilen 24 Mi-171Sh genel maksat helikopterlerinin ilk 8 adedi Aralık ayına Peru'ya teslim edilecek. Peru 1984 yılında Sovyetler Birliği'nden satın aldığı 8 Mi-17 askeri helikopterini uyuşturucuyla mücadele görevinde kullanılıyor. Aralık ayında teslim edilecek olan yeni Mi-17 Sh modelleri, bu eski helikopterlerin yerini alacaklar. Peru Rusya ile geçen yıl Aralık ayında 24 Mi-17Sh helikopteri temini için 406 milyon ABD doları değerinde bir anlaşma imzalamıştı.

DefenceTurk.com