Gönderen Konu: SİTEDEKİ BİLGİLERİN KOPYALANMASINA ÖNLEM  (Okunma sayısı 8307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SWAT.TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • http://www.turkish-mod-team.com
Ynt: SİTEDEKİ BİLGİLERİN KOPYALANMASINA ÖNLEM
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2009, 18:18:14 »
Mause Eventi kapatılabilir ama bu  uygulama  yazılırken bu özellik aktif edilmişmidir bilemiyorum.

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2009, 11:32:00 »
Aslına bakarsanız ben kopyalama yasagı taraftarı degılım. bırakın ınsanlar kopyalasın ıstedıklerını. ama bızım kendımıze aıt onemlı bılgıler harıc tabıı kı.

ornek verecek olursak benım actıgım konuların nerdeyse hepsı ınternette dolanan konular. benım ozgun olarak actıgım konular pek az.
kendı kaynagım olan konuların kopyalanmasını ısterım acıkcası. ımza olayını hallettıkten sonra neden olmasın.

sızde bılıyorsunuz kı bazı uyeler bızım ozellıkle IDEF fuarınde cektıgımız fotografların bırkac yerde yayınlanması ve uzerlerındekı ımza sonucu foruma uye olmuslardır.

hepımız bılıyoruz kı bızım sıteye gıren ınsanların cogunun baska sıtelerle baglantısı var. bızım resımlerı  yada kaynakları alıp baska sıtelerde kullanıyorlar. bu  bızım ıcın kayıp degıl avantajdır.

ama dedıgım gıbı bızım kendı konularımız harıc kopyalama yasagı kalksın ısterım. kımse kızmasın darılmasın ama bence dogrusu bu dur..

sıze bır ornek vereyım. benım cok sevdıgım bır sıte var.
 adı www.e-tarih.org, ben bu sıtedekı bılgılerı yerı geldıgınde ıstedıgım gıbı paylasıyorum. ama bı farkla. sıte yonetıcısınden ızın alarak. orada kopyalama yasagı yok. ama durust bır ınsan gıbı ızın ısteyerek konuları yayınlıyorum ve her konuya da sıtenın kaynagını belırtıyorum.

bence uygulamanın seklı bu olmalı..

ya da en azından sadece kopyalama olayını sıte uyelerının yapması lazım. ızın verılırse tabıı kı...

yanı kısacası. bu yasak benı de kısıtlıyor. bende ıstedıgım resmı alamıyorum. bı fotograf ıcın bıraz ugrasmam lazım arsıvıme eklemek ıcın.

varsa kendı gorusu yada fıkrı paylassın.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2009, 11:41:32 »
O kısımda kopyalama koruması kalkacak. Tabi Aslan Beyin zamanı olursa.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #13 : 11 Haziran 2009, 15:38:20 »
Bilgilerin koplanamaması güzel birşey fakat foruma ileti atarkende kendi yaptığımız bazı hataları silerek yapmak zorunda kalıyoruz o kötü
ayrıca resim kopyalamak için kolay bir yöntem var operayı kur önbeleği temizle ve resimlere bak baktıktan sonra operanın geçmişindeki dosyalardan resimlerini başka bir klasöre kopyala bu kadar basit  :)
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2009, 15:41:41 Gönderen: Reconnaissance »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2009, 15:58:43 »
ayrıca resim kopyalamak için kolay bir yöntem var operayı kur önbeleği temizle ve resimlere bak baktıktan sonra operanın geçmişindeki dosyalardan resimlerini başka bir klasöre kopyala bu kadar basit  :)

Artık resimlerde kopyalama koruması yok ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2009, 16:08:56 »
Fark etmez abi bu şekilde daha kolay kopyalayabilirler  ;D