Gönderen Konu: Phalanx CIWS  (Okunma sayısı 13969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Phalanx Karayı Fethetmeye Devam Ediyor
« Yanıtla #20 : 12 Aralık 2010, 00:50:02 »
:D Rpg nin bir roket olduğunu biliyorum :D. Hatta sizin dediğiniz Amerikalıların adlandırması Rusça adı Ручной Противотанковый Гранатомётt :) anti tank bomba atıcısı gibi bir şey. Rpg nin menzili 400 metre altıdır, benim bahsettiğim roketler bizim Omtaş/Umtaş tarzı olan nispeten uzaktan ateşlenen şeyler. Bu silaha o kadar zaten sayın skywolf un dediği gibi adamı yaklaştırmazlar 400 metre altına. Minareyi çalan kılıfını uydurur :).

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #21 : 12 Aralık 2010, 01:02:11 »
OMTAS/UMTAS
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hawkerx

• Yarbay John Sheppard
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • Başarılarını gizlemek, en büyük başarıdır. La Roch
« Yanıtla #22 : 12 Aralık 2010, 01:05:34 »
:D Rpg nin bir roket olduğunu biliyorum :D. Hatta sizin dediğiniz Amerikalıların adlandırması Rusça adı Ручной Противотанковый Гранатомётt :) anti tank bomba atıcısı gibi bir şey. Rpg nin menzili 400 metre altıdır, benim bahsettiğim roketler bizim Omtaş/Umtaş tarzı olan nispeten uzaktan ateşlenen şeyler. Bu silaha o kadar zaten sayın skywolf un dediği gibi adamı yaklaştırmazlar 400 metre altına. Minareyi çalan kılıfını uydurur :).

Omtas umtas roketmidirde . Omtas umtasgüdümlü tanksavar füzelerdir. ha cirit laser güdümlü rokettir.

ELLER YUKARI HERŞEY AJAN SHEPPARDIN KONTROLU ALTINDA. [SGA 5X19-VEGAS] (STARGATE ATLANTİS CSI VERSİON EPİSODES)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #23 : 12 Aralık 2010, 01:19:24 »

Haberde adı geçen roketler bence topçu roketleri. RPG tarzı roketler değil.
Havan mermileri gibi bu roketler de yukarıdan hedefin üzerine geliyorlar. Bu sistemle bunları havada imha etmeyi düşünüyorlar. Yani boşuna talibanmış, rpgmiş vs haya kurmayın.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #24 : 12 Aralık 2010, 09:13:53 »

Omtas umtas roketmidirde . Omtas umtasgüdümlü tanksavar füzelerdir. ha cirit laser güdümlü rokettir.

Ben size anlatamıyor muyum yoksa siz mi anlamak istemiyorsunuz. Bu sistemin asıl amacı havan mermileri ve topçu roketleri ama bunlar sadece bölgeyi korumak için atıyorum karakolu. Siz buna saldırı olursa bir rpg bunu vurur diyorsunuz değil mi? Benim size anlatmak istediğim bunu imha etmek istiyorlarsa zaten rpg ile vuramazlar! Tabi sistemi tanklar gibi şehrin içinde dolaştırmazsanız. İmha etmek için saldıracaksanız mecbur uzaktan ateş edersiniz ve artık siz o füzeleri koyun javalin, eryx, omtas, kornet. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir herhalde. Böyle bir binlerce dolarlık sistemi ırakta sokaklarda satan füzelerle vurdurmazlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ABD'den Suudi Arabistan'a 155 Milyon Dolarlık Silah Satışı
« Yanıtla #25 : 12 Şubat 2016, 09:30:13 »
ABD'den Suudi Arabistan'a 155 Milyon Dolarlık Silah Satışı
ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'a yaklaşık 155 milyon dolar değerindeki silah satışının onaylandığı açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'a yaklaşık 155 milyon dolar değerindeki silah satışını onayladı.

TEÇHİZATLARIN EĞİTİMİ VE LOJİSTİK DESTEĞİNİ KAPSIYOR

ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığı'nın, beş adet kısa menzilli gemi hava savunma sistemi MK 15 Phalanx CIWS ile bu sistemin teçhizatlarını, eğitimini ve lojistik desteğini de kapsayan 154 milyon 900 bin dolarlık silah satışını uygun gördüğü belirtildi.

SATIŞ SUUDİ ARABİSTAN TALEBİ ÜZERİNE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ABD Kongresi'nin satış hakkında bilgilendirildiği ifade edilen açıklamada, satışın Suudi Arabistan hükümetinin talebi üzerine gerçekleştirildiği bilgisi paylaşıldı.

"ABD'NİN ULUSAL GÜVENLİĞİNE KATKI SUNACAKTIR"

Açıklamada, "Onay verilen bu satış, Ortadoğu'da siyasi istikrar ve ekonomik ilerlemenin kaydedilmesinde önemli olan stratejik bölgesel bir partnerin güvenliğini geliştirmeye yardım ederek ABD'nin dış politika ve ulusal güvenliğine katkı sunacaktır" ifadesine yer verildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-abd-den-suudi-arabistan-a-silah-satisi-8150988/

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
Ynt: Phalanx CIWS
« Yanıtla #26 : 12 Şubat 2016, 14:33:48 »
Bu satış LCS ile mi bağlantılı?