Gönderen Konu: A160 Hummingbird  (Okunma sayısı 8496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ABD "süper" casus helikopter geliştirdi
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2012, 18:34:41 »
Galiba ben anlatamadım demek istediğimi..Neyse  :)

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2012, 20:28:58 »
Önemli  ha iha ha sinek farketmez sonuçta silahlandırdığın zaman o süper helikopter gibi olur sonuçta ankayı yapabiliyorsak onuda çok daha iyi yaparız buna inanıyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2012, 22:26:00 »
Önemli değil ha iha ha sinek farketmez sonuçta silahlandırdığın zaman o süper helikopter gibi olur sonuçta ankayı yapabiliyorsak onuda çok daha iyi yaparız buna inanıyorum.

Sivrisinek silahlı zaten. Altındaki cirit podunu görmediniz herhalde! Hellfireın bahsettiği uçak tipinde olanlar. Sivrisinek helikopter tipinde olan ve menzili deniz kuvvetleri için oldukça kısa. Bu konuda bir yerli firmamızın çok daha gelişmiş insansız bir helikopter üzerinde çalıştığını duymuştum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı VVOLKANN

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2012, 23:45:11 »
Deniz kuvvetleri için alımı düşünülen 20-30 platformun bu sistemlerin üretilmesi ve geliştirilmesini hızlandırması muhtemeldir.İsterleri karşılaması için tainin daha iyibir platform için çalışması beklenir.Bahsettiğiniz tai haricindeki bir firmaysa rekabet kızışacak demektir.

Alıntı
Deniz Kuvvetleri insansız helikopter için ihale yapacak

Özgür EKŞİ/ANKARA 17 Eylül 2011
Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) insansız hava araçları projelerinde vites büyüttü. SSM, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için gemilere inip kalkabilen insansız helikopter ihalesine çıkacak.

Projeye gemiye konuşlu insansız hava aracı anlamında GİHA adı verildi.
SSM, yakında yayınlayacağı bilgi istek dokümanıyla Türk ana yüklenici altında çalışmaya hazır firmaları ihaleye çağıracak. Buna göre halihazırda uçan bir helikopterin insansız hale getirilmesi de dahil olmak üzere taktik sınıfta bir helikopter üretilecek.
Yaklaşık 50-150 kg faydalı yük taşıyacak 180 km menzilde uçacak helikopterin 10 saat havada kalması istenecek.
İnsansız helikopter dikine inip kalkma özelliği ile gemi gibi hareket halindeki dar platformlarda kullanıma uygun olacak. 

Helikopterlerin ilk etapta 20-30 adet üretilmesi istenecek. Proje tamamlandığında helikopterler ilk olarak şu anda yürüyen havuzlu çıkarma gemisi (LPD) projesinde değerlendirilecek. GİHA’lar daha sonra firkateyn ve MİLGEM projesi çerçevesinde üretilen korvetlerde kullanıma girecek.