Gönderen Konu: Suudi Arabistan ve Fransız savaş uçakları havada çarpıştı  (Okunma sayısı 4871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Suudi Arabistan ve Fransız savaş uçakları havada çarpıştı
A.A
15 Ocak 2012
Savaş uçakları havada çarpıştı
Suudi Arabistan ve Fransa'ya ait savaş uçakları, ortak bir tatbikat sırasında havada çarpıştı.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı, Fransa'ya ait Mirage uçağı ile Suudi Arabistan'a ait F-15 jetinin ülkenin kuzeyindeki Tabuk Hava Üssü'nden kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra çarpıştığını duyurdu.

Fırlatma mekanizmasını kullanarak atlayan F-15'in Suudi pilotu ile Mirage'deki iki Fransız havacı, kazadan yara almadan kurtuldu.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19689832.asp

Çarpışmaya neyin yol açtığını bulmak için inceleme başlatıldı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2012, 13:04:21 »
Demekki uçaklar henüz çarpışmadan fırlatılmışlar. İlginç. Savaş uçakları havada nasıl çarpışır? İki uçak birbirine yaklaşıyor diyelim. Bir anda manevra yapıp kurtulabilirler. Fırlatma koltuğunu kullanasıya kadar manevra yapsalar daha mantıklı değil mi?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2012, 13:39:20 »
Demekki uçaklar henüz çarpışmadan fırlatılmışlar. İlginç. Savaş uçakları havada nasıl çarpışır? İki uçak birbirine yaklaşıyor diyelim. Bir anda manevra yapıp kurtulabilirler. Fırlatma koltuğunu kullanasıya kadar manevra yapsalar daha mantıklı değil mi?
Belki  kafa kafaya  çarpmamışlardır  ,  it  dalaşı  yapıyorlarsa bazen  birbirlerine  çok  yakın  geçebilirler  o  sırada bir  sürtüşme  olmuştur  ve  hasar  byük olduğundan  pilotlar  çareyi  atlamakta  bulmuştur.

Çevrimdışı taha

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2012, 14:06:05 »
beter olsun fransızlar büyük rezillik bence tatbikatta çarpışıyorlar  ;D

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2012, 14:47:23 »
Belki  kafa kafaya  çarpmamışlardır  ,  it  dalaşı  yapıyorlarsa bazen  birbirlerine  çok  yakın  geçebilirler  o  sırada bir  sürtüşme  olmuştur  ve  hasar  byük olduğundan  pilotlar  çareyi  atlamakta  bulmuştur.

Hmm olabilir. Tatbikatlarda it dalaşı yapılıyor mu?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2012, 15:20:50 »

Tabi ki...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2012, 20:13:42 »

Tabi ki...
nasıl yani tablikatta uçaklar birbirini vuruyorlarmı bu saçmalık mi ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2012, 20:30:49 »
nasıl yani tablikatta uçaklar birbirini vuruyorlarmı bu saçmalık değilmi ?

Birbirlerini vururlarsa tabi ki saçmalamış olurlar. Sadece kilit atıyorlar. Yani vuracak kadar nişan alıyorlar. Silahsız olarak yapıyorlar bunu. Biz de Yunan uçaklarıyla çok fazla yaşadık bunu Ege'de. Eğitim şart.  ;D ;D