Gönderen Konu: BrahMos Füzesi  (Okunma sayısı 16281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: BrahMos Füzesi
« Yanıtla #30 : 08 Şubat 2024, 00:44:33 »
Bir egeli olarak yunanlıların batı Anadolu'da yaptığı katliamları okurken nefret ve intikam duygularını iliklerime kadar hissetmiştim. Fakat karşı tarafında anlatacak acı hikayeleri mutlaka vardır.devlet aklı geçmiş yaralara tuz basmayı gerektiriyor. Benim gönlüm iki Akdeniz ülkesinin barış içinde yaşamasından yana.

Ondan sonra kandırıldık diye kendimizi ortada buluruz. Dendias dışişleri bozuntusu 24 Türkiye’yi gölgelemeye çalışıyor. Bundan sonra onlara ne tür karşılık verilir size soruyorum. Kendinizi lütfen bu dost hikayelerden sıyırın artık. Onların diplomatik düzeyde bize verdikleri zarar yeterli.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 08 Şubat 2024, 00:57:46 »
Bir egeli olarak yunanlıların batı Anadolu'da yaptığı katliamları okurken nefret ve intikam duygularını iliklerime kadar hissetmiştim. Fakat karşı tarafında anlatacak acı hikayeleri mutlaka vardır.devlet aklı geçmiş yaralara tuz basmayı gerektiriyor. Benim gönlüm iki Akdeniz ülkesinin barış içinde yaşamasından yana.

Ondan sonra kandırıldık diye kendimizi ortada buluruz. Dendias dışişleri bozuntusu 24 Türkiye’yi gölgelemeye çalışıyor. Bundan sonra onlara ne tür karşılık verilir size soruyorum. Kendinizi lütfen bu dost hikayelerden sıyırın artık. Onların diplomatik düzeyde bize verdikleri zarar yeterli.
Ben dostluktan bahsetmedim dostluk diye birşey yoktur. Barış için dost olmak şart değil

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 08 Şubat 2024, 04:17:17 »
Yunanlılar 10 yıl içinde bize karşı koyabilme ihtimallerini kesin olarak kaybedecekler, ondan sonra Fransa ve Almanya dışında kimse takmayacaktır bunları. Yavaş yavaş savaş olmadan ekonomik olarak bize göbekten bağlanacaktırlar.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #33 : 08 Şubat 2024, 04:41:26 »
Size kötü bir haber vereyim. Yunanistan bir noktada ulusal bir karar verip savunma sanayine yüklenecek ve inanılmaz bir hızla kritik ürünleri üretir hale gelecek. Füze mühimmat gemi bir tadını alacak tutamayacaklar israil olacak. AB nin himayesi ile pazarıda hazır işbirliği projelerine girecek parasıda var göreceksiniz 10 sene sonra putty demişti dalga geçtik dersiniz
Yunanistan diyasporasına bir telefon etse AESA radarı bizden önce yapar
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2024, 04:44:31 Gönderen: putty »

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #34 : 08 Şubat 2024, 06:17:26 »
Çok paran olsa ve evin alt katında tüm yemek çeşitleri daha ucuz maliyetle bulabileceğin bir bol kepçe lokantası olsa evde oturup yemek yapmakla uğraşır mıydın?
İsrail uçaklarını kendi yapıyor mu ? Ya da gemilerini ?
Hala çok rahatça ekipman buluyor olsak oturup bunca projeye kafadan dalar mıydık?

Yunanistan ile Türkiyeyi bir üst level’a geçirecek yegane şey bu iki ülkenin oturup anlaşarak bilerek isteyerek birleşmesidir, Tarihte örneği vardı değil mi ?

Dünyada bu halde bekleyen bölünmüş ülkeler, bölünmüş coğrafyalar var, bunların birleşmeleri de dünyanın güç dengelerinde ciddi değişimleri yol açacak, bu sebeple alabildiğine ayrılıklar düşmanlıklar körükleniyor.

Bundan 40-50 yıl önce Almanlar bile birleşmeye inanmıyorlardı , biz almanlara birgün bu iki devlet birleşecek ve çok daha güçlü şekilde geri geleceksiniz dediğimizde bize olmayacak hikaye demişlerdi, ama bir sabah kalktılar baktılarki aradaki duvarlar yok olmuş ve avrupanın bir numaralı ülkesi oluşmuş (Her ne kadar yıllarca birleşme sancıları çekmiş olsalar bile)

Eğer birgün bu iki ülke coğrafyasında yaşayanlarda bir anda zihinsel aydınlanma gerçekleşir ve bazı gerçekleri fark ederlerse tarih o andan itibaren bir başka şekil akmaya başlayacaktır.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #35 : 08 Şubat 2024, 06:24:59 »
Haklısın ama ben bir noktada bu herşeye erişebilme lüksünün yetmeyeceği kanısındayım. Bir sebepte şu olacak. Bir kaç başarı bunları gaza getirecek. Şu anda siha için uğraşıyorlar mesela. Bir bakacaklar isteyince oluyor

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #36 : 08 Şubat 2024, 07:28:47 »
Haklısın ama ben bir noktada bu herşeye erişebilme lüksünün yetmeyeceği kanısındayım. Bir sebepte şu olacak. Bir kaç başarı bunları gaza getirecek. Şu anda siha için uğraşıyorlar mesela. Bir bakacaklar isteyince oluyor

Hiç bir şey olmaz @putty. Yunanlıların demografileri, bu hamleye izin vermiyor. Hatta bir adım öteye gideyim: Yunanlıların o çok özendikleri İsrail de savunma sanayinde tutunamayacak. Sebebi yine demografi.

İsrail demografisinde son 40 yılda iki önemli değişiklik oldu. İlki, İsrail vatandaşı olan Arap nüfus hızla arttı. İkincisi ve asıl önemlisi, İsrail'de kurucu öğe olan Avrupalı Liberal Yahudilerin sayıları ve önemleri azaldı.  Onların yerini Rus/Sovyet göçmeni Ortodoks Yahudiler aldı.

Bunlar radikal dinci tipler. Bu nedenle İsrail Yahudi toplumu aşırı derecede kutuplaştı. İsrail tipik bir Ortadoğu devletine, hem de ırkçı bir Ortadoğu devletine dönüştü. İsrail, bu nedenle giderek ve hızla yozlaşacak. Yozlaştıkça da savunma sanayi başta olmak üzere, her bir sanayi kolundan, küresel düzlemde birer birer dışlanacak.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2024, 07:29:55 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 08 Şubat 2024, 10:04:12 »
  Teoride de olsa Brahmos u durduracak gemi konuşlu bir füze var mı?

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 08 Şubat 2024, 11:13:46 »
Brahmosu o kadar gözünüzde abartmayın bu füze uzakta vurulması en kolay füze zira hava soluyor havayı önden alıyor önden aldığı için havadaki yorgun mermi dahi bu füzeyi düşürmeye yeter sırf bu sebepten dolayı roket motoru geliştirmiştim ve önden vurulsa dahi füze hedefine gidebiliyor.Zira füze geliştirdiğim sistemde havayı yanlardan almakta olduğu için hedefine ulaşma ihtimali %90 fazla oluyor...

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #39 : 08 Şubat 2024, 11:17:11 »
Size kötü bir haber vereyim. Yunanistan bir noktada ulusal bir karar verip savunma sanayine yüklenecek ve inanılmaz bir hızla kritik ürünleri üretir hale gelecek. Füze mühimmat gemi bir tadını alacak tutamayacaklar israil olacak. AB nin himayesi ile pazarıda hazır işbirliği projelerine girecek parasıda var göreceksiniz 10 sene sonra putty demişti dalga geçtik dersiniz
Yunanistan diyasporasına bir telefon etse AESA radarı bizden önce yapar

Onların ağababaları olduktan sonra eğer isterlerse bizim seviyemize 1 sene içinde gelirler zira hiç bir abargo olmayacak çocuk gibi ağladıkça emziği ağzına verecekler ve hemen üretecekler.Lakin alışmışlar rahata sıkıntı çekmek istemiyorlar....