Gönderen Konu: Merkava IV  (Okunma sayısı 23159 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Merkava IV
« Yanıtla #40 : 09 Ekim 2023, 23:42:40 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #41 : 03 Kasım 2023, 23:03:59 »
Aktif Koruma Sistemli bir tank nasıl etkisiz hale getirilir! >> https://x.com/Alex_Oloyede2/status/1720243191989903772?s=20
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 04 Kasım 2023, 11:56:25 »
Aktif Koruma Sistemli bir tank nasıl etkisiz hale getirilir! >> https://x.com/Alex_Oloyede2/status/1720243191989903772?s=20

Piyade ve özel birliklerle desteklenmeyen bir Zırhlı birlik asimetrik sahada yok olmaya mahkûmdur. Rusya savaşını ve İsrail’in şu durumunu görünce TSK’nın yeteneğine bir kez daha hayran kalıyorum. Afrin’de Fırat Kalkanın’da  yazdığımız askeri başarıyı bu kadar az kayıp ile ve sivile zarar vermeden yapacak kapasitede bir kara ordusu var mı acaba dünyada. Hiç sanmıyorum. 
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #43 : 04 Kasım 2023, 12:58:06 »
Başka bir örnek daha >> https://x.com/SprinterX99880/status/1720471303302324461?s=20

Milyon dolarlık tank, üzerine uçarak gelen bir füzeyi algılayıp imha edebiliyor. Ama o füzeyi biri koşarak getirirse farkında olmuyor! Her sistemin ciddi açığı olabiliyor. sürekli gelişimle her önlem alınsa da, o önlemleri aşabilecek farklı yöntemler bulunabiliyor.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 04 Kasım 2023, 21:24:22 »
Meskun mahalde İsrail Ordusunun ne kadar tecrübesiz olduğu ortaya çıkıyor. Piyade desteği olmadan o tanklar tabuttan farksız. Videolarda neredeyse her Hamas militanının elinde roketatar olduğu görülüyor. İsrail askerleri resmen intihara gönderiliyor. Ve birde daha dış mahallerde İsrail ordusu iç taraflara girseler neler olacak kimbilir resmen bir cenennem.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 04 Kasım 2023, 22:14:01 »
Yalnız bazı zırhlı araçların sanki insansız olduğunu düşünüyorum ben...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #46 : 04 Kasım 2023, 23:31:38 »

İmha edilen araçların çoğu tank onlarda mı insansız?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #47 : 05 Kasım 2023, 00:38:40 »
Kuşatılmış yerlere malzeme götüren nakliye ihaları lazım. 1 ton malzeme bile çok kıymetlidir bir koridor yaratır. Hava savunmasıda olan ihalar ile de desteklenebilir böylece bir ikmal koridoru oluşur. Biraz garip geliyor ama bu işin jet performanslı iha ile yapılması ve bir iki ton taşıma kapasitesi ile yetinilerek yapılması gerekir. Bence kızıl elma bunu yapmaya çok hazır. Bir ton faydalı yük ile savaş kazanılır 20 tane tanksavar demektir. istenen noktaya inen paraşütler var bunlarlada sistem desteklenmeli. zayiatı göze alınan mesela üçe bir başarı oranı ile ikmali göze alarak filan bir hava köprüsü işletilmeye çalışılmalı. Gazze de geç kaldık ama bu daha çok lazım olur çalışmak lazım. Bu savaş sebebi gibi gelebilir ama bilakis savaşa katılacak kadar bıçağın kemiğe dayandığı durumda savaşa katılmama ama riskli işler yapma şansı verir. 
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2023, 00:51:13 Gönderen: re »

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 05 Kasım 2023, 03:18:28 »
Kuşatılmış yerlere malzeme götüren nakliye ihaları lazım. 1 ton malzeme bile çok kıymetlidir bir koridor yaratır. Hava savunmasıda olan ihalar ile de desteklenebilir böylece bir ikmal koridoru oluşur. Biraz garip geliyor ama bu işin jet performanslı iha ile yapılması ve bir iki ton taşıma kapasitesi ile yetinilerek yapılması gerekir. Bence kızıl elma bunu yapmaya çok hazır. Bir ton faydalı yük ile savaş kazanılır 20 tane tanksavar demektir. istenen noktaya inen paraşütler var bunlarlada sistem desteklenmeli. zayiatı göze alınan mesela üçe bir başarı oranı ile ikmali göze alarak filan bir hava köprüsü işletilmeye çalışılmalı. Gazze de geç kaldık ama bu daha çok lazım olur çalışmak lazım. Bu savaş sebebi gibi gelebilir ama bilakis savaşa katılacak kadar bıçağın kemiğe dayandığı durumda savaşa katılmama ama riskli işler yapma şansı verir.
+1 Güzel fikir

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 05 Kasım 2023, 09:26:45 »

İmha edilen araçların çoğu tank onlarda mı insansız?

Bazı zırhlı araçlar ...