Gönderen Konu: Amiral Filmi  (Okunma sayısı 5272 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Amiral Filmi
« : 17 Kasım 2010, 19:33:48 »
Bugün ATV de Amiral filmi vardır.Saat 23.10 dadır.Film
Film, Birinci Dünya Savaşı’nda Rus Kraliyet Donanması’nda görevli Amiral iken Bolşevik Devrimi’nin ardından Beyaz Ordu’nun komutasına geçip Bolşevik’lere karşı savaşan Aleksandr Vasiliyevich Kolchak’ın duygusal ilişkisini konu edinirken aynı zamanda Rus Tarihi’ne farklı bir açıdan yaklaşıyor. Bolşevik Devrimi’ni ve Komünist Yönetimi yanlı bir şekilde eleştirdiği iddia edilen film, vatan haini olarak addedilen Amiral Kolchak’ı kahraman olarak gösteriyor olması sebebiyle tepkilere yol açtı
Sovyet Rusya ilgili bir filmdir  kaçırılmaması gereken bir filmdir.İzlemenizi tavsiye ederim.
http://www.sinemalar.com/film/16454/Admiral/

Çevrimdışı göktürk dokuztuglu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Amiral Filmi
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2011, 22:24:12 »
bu filmi geçen sene izlemiştim altyazılı olarak amiral kolchak' ın karadeniz donanma komutanlıgından bolşeviklere karşı savaşan beyaz ordu komutanlıgındaki süreci ve mücadelesi anlatılmaktadır. Benim en cok dikkatimi çeken konuysa bu amiral kolchak' ın dedelerinden birinin kırım savaşında Ruslara esir düştüğü iddia edilen ilyas kolçak paşadan geldiği idiaa edilmesi.Hatırladıgım kadarıyla bir sahnesinde ise annesinin Türk oldugunu sevgilisine söylerkem sevgiliside neden böyle bir evlilik yapıldıgını sordugunda ise amiral kolchak'ın verdiği cevap ''Türk kadınları asildir ve onlardan dogan cocuklar hem zeki hemde savaşcı oldukları için evlenililir'' demesi dikkat cekiciydi. Rus tarihinin özellikle bolşevik tarihçilere ters gelen anlatımını oldukça cesur buldugum bir filmdi zira bolşeviklere yardım elini uzatan dış devletlerin ve Yahudilerin bolşevik kadrolardaki aktif görevlerini gözler önüne seren bir filmdi.Bu filmi mutlaka izleyin derim özellikle denizcilikle ilğili olanlar filmin başında karadenizdeki carpışma sahnelerini kolay kolay unutabileceklerini sanmıyorum. Diyecegim bu filmi mutlaka izleyin Rus tarihini özelikle çarlık sonu mücadeleleri cok net gözler önüne seren bir film.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2011, 22:27:35 Gönderen: göktürk dokuztuglu »